Odvaha, sila priateľstva aj veľa smiechu: 10 animovaných filmov, pri ktorých sa zabaví celá rodina

HBO GO prináša pestrý mix kvalitných animovaných filmov, ktoré nepoznajú generačné rozdiely.

Ponorte sa spolu so svojimi deťmi do rozprávok, ktoré hovoria o sile priateľstva a rodiny, sú plné dobrodružstva a prinášajú aj skvelú zábavu. Je na vás, či si vyberiete slnkom zaliate Mexiko, zasnežené kráľovstvo, magický svet nadprirodzených bytostí alebo sa obklopíte kockami stavebnice LEGO. Všetky animované filmy z nášho výberu teraz nájdete v ponuke streamovacej služby HBO GO. 

Sledujte filmy cez O2 a objavte výhody služby HBO GO aj s predplatným a neobmedzenými dátami ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu. Chcem vedieť viac

Frčíme/Onward
(2020)

Foto: © Walt Disney Pictures

Novinka od režiséra animovaného filmu Príšerky: Univerzita (Monsters University) z roku 2013 vás opäť prenesie do sveta nadprirodzených bytostí. Dej sleduje bratov elfov Iana a Barleyho v čase, keď mágiu vystriedali technológie. Kúsok toho čarovného však ostalo aj pre mladých súrodencov, a tak získajú šancu stráviť deň so svojím zosnulým otcom.

Spoločne s dvojicou elfov sa stanete súčasťou jazdy, ktorá je plná zabudnutej mágie, ale aj nečakaných prekážok a komplikácií. Poháňaní vidinou stretnutia s otcom sú bratia ochotní odhodiť strach a obetovať takmer čokoľvek. Výsledkom je dojímavý príbeh, ktorý zdôrazňuje dôležitosť budovania súrodeneckého puta.

Šmolkovia 2/The Smurfs 2
(2013)

Foto: © 2013 Columbia Pictures Industries, Inc. and Hemisphere – Culver II, LLC.

Po úspešnej filmovej adaptácii svetoznámeho príbehu o modrých bytostiach prichádza jej pokračovanie. Tentoraz sa dej odohráva prevažne v romantickom Paríži, ktorý spoznáte z pohľadu šmolkov a ich priateľov. Nástrahy im už zvyčajne pripravuje čarodejník Gargamel, lenže už na to nie je sám. Vytvoril si dvojicu zlých šmolkov, s pomocou ktorých unesie krásnu Šmolinku.

Rozprávka je plná múdrych rád od tatka Šmolka, zábavných scén a zdôrazňuje silu priateľstva. Určite sa pri nej s celou rodinou veľa nasmejete. Ak by ste si chceli s deťmi precvičiť angličtinu, odporúčame vám film pozerať v origináli – Šmolinku nahovorila obľúbená speváčka Katy Perry.

Coco
(2017)

Foto: © Disney/Pixar

Asi v každej rodine sa nájde niekto, kto je trochu iný a cíti sa nepochopený. Mexický chlapec Miguel sa chce odmalička stať hudobníkom, ale jeho blízki o tom sne nechcú ani počuť. Hudba totiž v minulosti spôsobila ich predkom veľa bolesti.

Všetko sa však otočí hore nohami v deň osláv sviatku Día de Los Muertos, počas ktorého sa Miguel ocitne v ríši zosnulých. Stretáva sa so svojimi predkami a zisťuje skutočnú pravdu, ktorá jeho rodinu rozdelila. Výnimočne spracovaný oscarový príbeh vám pripomenie, prečo je dôležité, aby rodina držala pokope, a veselé pesničky roztancujú celú vašu domácnosť.

Železný obor/The Iron Giant
(1999)

Foto: © Warner Bros. Entertainment Inc.

Priateľstvo často dokáže prekonať akékoľvek rozdiely. Svoje o tom vie aj deväťročný Hogarth Hughes, ktorému sa obráti život naruby v momente, keď stretne v lese obrovského robota. Postupne si k sebe napriek odlišnostiam nájdu cestu a stanú sa najlepšími priateľmi.

Prečítajte si: 13 tipov, ako sa zo sviatkov nezblázniť a spríjemniť ich aj iným

Táto kreslená snímka by nemala ujsť fanúšikom sci-fi ani tým, ktorých zaujímajú dejiny kinematografie. Dojímavý príbeh totiž patrí medzi najúspešnejšie animované filmy na svete. Režíroval ho Brad Bird, ktorého dielo môžete poznať aj vďaka animovaným trhákom ako Rodinka úžasných (The Incredibles) z roku 2004 či Ratatouille z roku 2007.

V hlave/Inside Out
(2015)

Foto: © Disney/Pixar

Rozmýšľali ste niekedy o tom, prečo reagujete práve tak či onak? Originálny príbeh V hlave, ktorý okrem iného získal aj Oscara za najlepší animovaný film, vás vtiahne do diania v mysli dospievajúcej školáčky Riley. Zoznámite sa s piatimi hlavnými emóciami Radosť, Strach, Hnev, Znechutenie a Smútok, ktoré sú zodpovedné za jej reakcie.

Emócie sa spoločne snažia, aby bolo všetko v rovnováhe a jej spomienky ostávali primárne šťastné. Či sa im to podarí, vám neprezradíme, ale odporúčame nevynechať tento animovaný film počas sviatkov. Určite neoľutujete.

Tintinove dobrodružstvá/The Adventures of Tintin
(2011)

Foto: © 2011 Columbia Pictures Industries, Inc. And Beverly Blvd. LLC.

Svetoznámy režisér Steven Spielberg okúsil aj vody animovaného filmu a nakrútil príbeh o zvedavom reportérovi Tintinovi. Po tom, ako začne odhaľovať tajomstvá spojené s pokladom ukrytým v bájnej lodi Jednorožec, sa dostane do smrteľného nebezpečenstva. Celé sa to začne zamotávať a spoločne s Tintinom tak môžete prežiť fantastické dobrodružstvá.

Spielbergov animovaný film je inšpirovaný komiksovou sériou od belgického karikaturistu Hergého. Adaptácia do počítačovej animácie známej komiksovej klasike výborne sadla a príbeh určite zaujme celú rodinu. Ak máte radi záhady, tento film je pre vás ten pravý.

Kuky sa vracia/Kuky se vrací
(2010)

Foto: © 2010 BIOGRAF JAN SVĚRÁK s.r.o.

Kuky sa vracia je rozprávaním malého chlapca o plyšovom medvedíkovi, ktorý putuje lesom a chce sa vrátiť k svojmu majiteľovi. Ondrej popustil uzdu svojej fantázii a v jeho príbehu o Kukym sa objavujú fantastické scenáre aj najrôznejšie bytosti. Naozaj si to ten chlapec iba vymýšľa?

Jeho predstavivosť sa prejavuje aj vo vizuálnom spracovaní snímky, kde režisér Jan Svěrák stiera hranice medzi hraným a animovaným filmom. Výsledkom je naozaj unikátny kinematografický kúsok.

Ľadové kráľovstvo 1 a 2/Frozen I a II
(2013 a 2019)

Foto: © 2012 Disney Enterprises, Inc.

V kráľovstve Arendelle už nasnežilo a vy si môžete vychutnať pravú zimnú atmosféru s Annou, Elsou a Olafom. Tento populárny príbeh je inšpirovaný rozprávkou Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná a chytí vás za srdce. Večný mráz tu roztápa sesterská láska, ktorá v obidvoch filmoch čelí mnohým prekážkam.

Foto: © 2019 Disney Enterprises, Inc.

O kvalite snímok svedčia aj ocenenia, ktoré si tvorcovia odniesli z ceremónií. Prvý film okrem iného získal aj Oscara za najlepší animovaný film a rovnakej slávy sa ušlo aj piesni Let It Go, druhý film zase získal viacero nominácií. Čarovný svet Anny a Elsy môže byť výbornou voľbou aj pre vašu rodinu.

LEGO príbeh 2/The Lego Movie 2
(2019)

Foto: © Warner Bros.

Legendárna stavebnica si svoje miesto vo filme našla už viackrát a tentoraz na HBO GO boduje úspešným pokračovaním. Robotník Emmet si aj v spustošenej krajine chce zachovať optimizmus, keď do vesmíru unesú všetkých jeho priateľov. Emmet neváha ani sekundu a podnikne všetko na ich záchranu.

Hrdinom príbehu nechýba staviteľská kreativita a schopnosť obetovať sa pre druhých. Rozprávka vás udrží v napätí vďaka odvážnym rozhodnutiam a rozmanitosti rozličných LEGO postavičiek. A určite sa aj zasmejete.


Radi by ste si pozreli peknú rozprávku, dobrý film alebo zaujímavý seriál a zabudli pritom na dátové obmedzenia? Stavte na nekonečné O2 SMART Paušály, ktoré okrem neobmedzených volaní, SMS a MMS prinášajú aj neobmedzené dáta a predplatné prémiových aplikácií ako HBO GO, TIDAL či O2 TV. Viac o vylepšenej ponuke O2 SMART Paušálov nájdete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

S novými slúchadlami si užijete pozeranie obľúbeného seriálu či filmu na smartfóne kdekoľvek budete. O to viac, ak máte Netflix v cene vášho O2 Paušálu

Telefonovať bez nutnosti mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokáže naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme, ovládame nimi smartfón a počúvame hovorené slovo v podcastoch.

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste manažér, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Xiaomi FlipBuds Pro, alebo bez nožičky, ako napríklad Samsung Galaxy Buds2, je len vecou osobnej preferencie.

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad Apple AirPods (2022), ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín počúvania hudby a 24 hodín telefonovania.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Hľadáte niečo univerzálne?

Nemáte na slúchadlá špeciálne požiadavky? V tom prípade bude výber o niečo jednoduchší a aj lacnejší. Dnes už vyložene zlé a nekvalitné slúchadlá kúpite, len ak sa rozhodne pre nejakú úplne neznámu značku v niektorom z čínskych online marketov. 

Konkurenčný boj je čoraz intenzívnejší, a preto aj známe značky dnes dokážu za pár desiatok eur pripraviť zaujímavú ponuku. Jedným z veľmi milých prekvapení sú nové bezdrôtové slúchadlá O2 pods.

Za skutočne priaznivú cenu ponúkajú výbavu, o ktorej by ste v dostupnej kategórii ani len nesnívali. O2 pods majú dobrý zvuk, na telefonovanie sú priam ideálne. Okrem integrovaného mikrofónu aj pre pohodlné dotykové ovládanie.

Párovanie so zariadením – smartfónom, tabletom alebo notebookom – je viac ako spoľahlivé a rýchle. Prirodzene si slúchadlá rozumejú ako s operačným systémom Android, tak s iOS a aj Windows či MacOS. 

Nabíjacie puzdro sa postará o 20-hodinovú výdrž na jediné nabitie, vybavené je aj technológiou na bezdrôtové nabíjanie. Inak je k dispozícii aj USB-C konektor.

Ak preferujete skôr klasickú konštrukciu slúchadiel a nie „štuple“, zaujímavou voľbou sú bezdrôtové slúchadlá Music Hero s mäkkými náušníkmi, zabudovaným mikrofónom a multifunkčnými tlačidlami na ovládanie hudby a vybavovanie telefonických hovorov.

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športovanie sú napríklad flexibilné a mäkké Sony WIC200.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

S dobrými slúchadlami a šikovnými apkami budú tréningy ľahšie. Tréneri a trénerky odporúčajú tieto smart aplikácie

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Nie je to však prípad dizajnových SONY LinkBuds, ktorých netradičný dizajn dopĺňajú 12 mm meniče, Bluetooth 5.2 alebo 17,5-hodinová výdrž batérie, samozrejme, v spojení s puzdrom. Nechýbajú ani kodeky SBC a AA.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých sú dôležité rôzne zvukové kodeky. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri takýchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá  SONY WHCH510, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú výdrž batérie na jedno nabitie 35 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2.


Zoberte telefón na cesty a spoznáte, aký je spoľahlivý. Vybrali sme 5 smartfónov, ktoré vás nesklamú ani v horách, ani pri mori, ani pri žiadnom dobrodružstve

Čítaj viac

Ondrej Kubovič z ESET-u: Čo raz napíšete či pošlete online, je navždy. Nepomôže ani posielanie fotiek na jedno pozretie

Čítaj viac

Zdravá miera technológií je nápomocná aj v rodičovstve. Vybrali sme 5 nástrojov, ktoré vám uľahčia výchovu

Čítaj viac