Ak máte chuť na poriadnu drámu, dajte šancu novinkám na HBO GO

Vybrali sme pre vás napínavé príbehy, ktoré vás prenesú v čase aj priestore.

Ak máte chuť na trošku napätia a akcie, máme pre vás jednoduché riešenie. Na streamovacej platforme HBO GO pribudlo množstvo noviniek, ktoré do vášho života prinesú okamžité vzrušenie. V našom výbere nájdete 7 filmov a seriálov od psychologických drám až po sci-fi, na svoje si tak príde naozaj každý.

Prémiový obsah HBO GO môžete mať každý mesiac v cene svojho O2 SMART Paušálu. Chcem ušetriť 5,99€ mesačne

Príbeh služobníčky/The Handmaid’s Tale

Dystopický seriál Príbeh služobníčky sa po dlhšej pauze dočkal strhujúceho pokračovania. Hlavná hrdinka June (Elizabeth Moss) v ňom odoláva nástrahám totalitnému štátu Gileád, ktorý na mieste Spojených štátov amerických vytvoril spoločnosť, kde ženy nemajú takmer žiadne práva.

June vzali dieťa, rozvrátili rodinu, vymazali predošlý život a zotročili ju, aby slúžila mužským veliteľom ako plodná služobníčka, ktorej úlohou je rodiť deti a poslúchať. Podarí sa jej v štvrtej sérii získať späť svoju slobodu, dieťa a celú rodinu?

Príbeh služobníčky je nakrútený podľa románov kanadskej spisovateľky Margaret Atwood, ktorá je držiteľkou viacerých významných cien. Ani seriálová adaptácia v oceneniach nezaostáva a na konte má dva Zlaté glóbusy a množstvo cien Emmy. Štvrtá séria nadväzuje na knižné pokračovanie Svedectvá, ktoré sa čoskoro dočká aj slovenského prekladu.

Filmová séria Rocky

Ak máte náladu na poriadnu športovú drámu, dajte si maratón ôsmich filmov z kultovej série o boxerovi Rockym, ktorého stvárnil legendárny Sylvester Stallone. Akčný príbeh hovorí o tom, ako sa z outsidera a neúspešného športovca stane svetová boxerská hviezda. Hoci to vôbec nie je jednoduché, Rocky sa po každom páde vždy zdvihne a zabojuje o svoju česť aj majstrovský titul.

Máte dosť drámy v bežnom živote? Vyskúšajte si v cene paušálu službu VOYO a pozrite si niektorú z týchto českých a slovenských klasík

Šesticu filmov o Rockym dopĺňajú filmy Creed I a Creed II. Tie zobrazujú udalosti z perspektívy Apolla Creeda (Michael B. Jordan), svetového majstra a Rockyho oponenta, z ktorého sa neskôr stal jeho dobrý priateľ a pomocník. Ak táto úchvatná filmová séria pohltila aj vás, odporúčame si pozrieť aj krátky dokument Rocky oslavuje 40, kde sa dozviete viacero zaujímavých informácií zo zákulisia.

Mare z Easttownu/Mare of Easttown

Absolútna seriálová novinka sleduje rozvedenú detektívku Mare (Kate Winslet), ktorá je najlepšia vo svojom odbore. Počas vyšetrovania vrážd mladých dievčat si však láme hlavu ešte s jednou dilemou: čo s rozpadajúcim sa životom? Hoci je zatrpknutá a jej nepríjemným poznámkam neunikne nikto v okolí, dopredu ju poháňa silná túžba po spravodlivosti. Podarí sa jej odhaliť pravdu a poskladať dokopy aj vlastný život?

V tejto minisérii sa ponoríte do prostredia malomesta v americkej Pensylvánii, kde postupne spoznáte lokálne komunity aj vzťahy medzi nimi. Pripravte sa na pôsobivé herecké výkony, skvelý scenár a autentickosť, ktorá vás bude mraziť.

Viktoriánky/The Nevers

Keby ste si mohli vybrať nejakú nadprirodzenú schopnosť, ktorá by to bola? Nový seriál z produkcie HBO sa zameriava na osudy žien, ktoré jedného dňa získali špeciálne schopnosti. Nazývajú ich Dotknuté a pre ich inakosť ich väčšina spoločnosti odsudzuje a prenasleduje.

Čítajte aj: Prvý kontakt detí s angličtinou? Pomôcť môže aj spoločné sledovanie rozprávok

Príbehom sprevádza Amalia True (Laura Donnelly), ktorá vidí útržky budúcnosti, a geniálna vynálezkyňa Penance Adair (Ann Skelly). Táto pôvabná nerozlučná dvojica sa rozhodne vziať osud do vlastných rúk a zázračné ženy chrániť.

Dej sa odohráva vo viktoriánskom Londýne plnom fascinujúcich dobových kostýmov a dekorácií. Ak milujete britskú kultúru a máte radi seriál so štipkou sci-fi, Viktoriánky si nenechajte ujsť.

V odbornej starostlivosti/In Treatment

Svetovo uznávaný seriál z terapeutického prostredia sa po 11 rokoch vracia so štvrtou sériou. Renomovaného doktora Paula (Gabriel Byrne) v nej vystrieda sympatická psychiatrička Brooke (Uzo Aduba). Jednotlivé časti prinášajú jedinečný pohľad do ľudskej psychiky, ktorá sa vyrovnáva aj s devastačnými následkami dlhotrvajúcej pandémie.

Prečítajte si: Ak sa vám nechcú čítať titulky, pozrite si Harryho Pottera alebo Hru o tróny so slovenským dabingom

Hoci majú jednotlivé epizódy len pol hodiny, nie sú to žiadne oddychovky. Každá časť je komplikovaným príbehom konkrétneho pacienta, ktorý postupne odhaľuje svoje problémy. Do toho sa pripletá aj život Brooke, ktorá to tiež nemá jednoduché.

Prvé dve epizódy nájdete v ponuke HBO GO v pondelok 24. mája.

Mulan

Populárny rozprávkový príbeh o nebojácnej Mulan, ktorá sa obetuje za otca a v mužskom prestrojení odchádza bojovať za svoju krajinu, sa dočkal nového spracovania z dielne štúdia Disney.

Kreslenú podobu tentoraz nahradila hraná, čím sa film stáva prístupnejším pre rôzne generácie a nadchne deti aj ich rodičov. Tešiť sa môžete na nečakané zvraty, množstvo akcie a pôsobivé zobrazenie tradičnej Číny.

Hlavnou myšlienkou aj v tomto spracovaní ostáva ženská sila, odvaha a šikovnosť, ktorou sa ženy vyrovnajú mužom. Postavu Mulan stvárnila herečka a speváčka Liu Yifei, o réžiu sa postarala Niki Caro, ktorá chcela rozpovedať legendu o Mulan veľkolepo a emotívne. Či sa jej to podarilo, sa môžete presvedčiť na HBO GO.

My deti zo stanice Zoo/Wir Kinder vom Bahnhof Zoo

Svetoznámy príbeh 14-ročnej Nemky Christiane F. sa najnovšie dočkal aj seriálového stvárnenia. Partia tínedžerov v rámci ôsmich dielov hľadá svoje miesto vo svete. Všetko sa to začína nevinnou cigaretou, pokračuje alkoholom a raketovou rýchlosťou prechádza do drogovej závislosti. Spoločne sa snažia bojovať proti nástrahám drogového podsvetia, no narážajú na bolestivú realitu, zlyhanie a beznádej.

Hlavné postavy sú fanúšikmi Davida Bowieho a práve tvorba tohto talentovaného umelca jednotlivé časti sprevádza. Partia vás prevedie berlínskou klubovou scénou aj nebezpečnou železničnou stanicou. Zaujímavosťou je, že časť scén sa natáčala v Prahe, a tak v spleti nemeckých dialógov môžete zachytiť aj trošku češtiny.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

S novými slúchadlami si užijete pozeranie obľúbeného seriálu či filmu na smartfóne kdekoľvek budete. O to viac, ak máte Netflix v cene vášho O2 Paušálu

Telefonovať bez nutnosti mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokáže naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme, ovládame nimi smartfón a počúvame hovorené slovo v podcastoch.

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste manažér, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Xiaomi FlipBuds Pro, alebo bez nožičky, ako napríklad Samsung Galaxy Buds2, je len vecou osobnej preferencie.

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad Apple AirPods (2022), ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín počúvania hudby a 24 hodín telefonovania.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Hľadáte niečo univerzálne?

Nemáte na slúchadlá špeciálne požiadavky? V tom prípade bude výber o niečo jednoduchší a aj lacnejší. Dnes už vyložene zlé a nekvalitné slúchadlá kúpite, len ak sa rozhodne pre nejakú úplne neznámu značku v niektorom z čínskych online marketov. 

Konkurenčný boj je čoraz intenzívnejší, a preto aj známe značky dnes dokážu za pár desiatok eur pripraviť zaujímavú ponuku. Jedným z veľmi milých prekvapení sú nové bezdrôtové slúchadlá O2 pods.

Za skutočne priaznivú cenu ponúkajú výbavu, o ktorej by ste v dostupnej kategórii ani len nesnívali. O2 pods majú dobrý zvuk, na telefonovanie sú priam ideálne. Okrem integrovaného mikrofónu aj pre pohodlné dotykové ovládanie.

Párovanie so zariadením – smartfónom, tabletom alebo notebookom – je viac ako spoľahlivé a rýchle. Prirodzene si slúchadlá rozumejú ako s operačným systémom Android, tak s iOS a aj Windows či MacOS. 

Nabíjacie puzdro sa postará o 20-hodinovú výdrž na jediné nabitie, vybavené je aj technológiou na bezdrôtové nabíjanie. Inak je k dispozícii aj USB-C konektor.

Ak preferujete skôr klasickú konštrukciu slúchadiel a nie „štuple“, zaujímavou voľbou sú bezdrôtové slúchadlá Music Hero s mäkkými náušníkmi, zabudovaným mikrofónom a multifunkčnými tlačidlami na ovládanie hudby a vybavovanie telefonických hovorov.

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športovanie sú napríklad flexibilné a mäkké Sony WIC200.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

S dobrými slúchadlami a šikovnými apkami budú tréningy ľahšie. Tréneri a trénerky odporúčajú tieto smart aplikácie

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Nie je to však prípad dizajnových SONY LinkBuds, ktorých netradičný dizajn dopĺňajú 12 mm meniče, Bluetooth 5.2 alebo 17,5-hodinová výdrž batérie, samozrejme, v spojení s puzdrom. Nechýbajú ani kodeky SBC a AA.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých sú dôležité rôzne zvukové kodeky. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri takýchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá  SONY WHCH510, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú výdrž batérie na jedno nabitie 35 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2.


Skladačka, novinka s AI vychytávkami aj obrovský tablet. Vybrali sme 5 zariadení, na ktorých displej je radosť sa pozerať

Čítaj viac

Hudobník a spisovateľ Braňo Jobus: Dospelosť ma nezomlela, v mojich knižkách pre deti si stále žmýkam srdce

Čítaj viac

Šetrenie nám dáva slobodu aj priestor zlyhať. Simona a Gréta vedú projekt o peniazoch a poradia, ako si nastaviť vlastnú finančnú rovnováhu

Čítaj viac