Potrebujete útek z reality? Dajte šancu sci-fi filmom na HBO GO

Objavte filmové príbehy, ktoré vás vtiahnu do sveta plného fantastických vymožeností.

Natočiť pútavý sci-fi film a navyše s výborným hereckým obsadením je pre tvorcov čoraz náročnejšie. Vymyslieť taký scenár, ktorý bude divákov držať po celý čas v napätí, a pritom neskĺznuť do nezmyselných scén, dá skutočne zabrať. My vám dnes ukážeme tie najlepšie, ktoré stojí za to vidieť. A dokonca ich všetky nájdete v ponuke HBO GO, kde si ich môžete pozrieť kedykoľvek.

Všetky filmy si môžete pozrieť v cene svojho O2 SMART Paušálu. Chcem vedieť, ako získať predplatné HBO GO zadarmo

Temný rytier (2008) 

Existuje vôbec niekto, kto nepozná slávneho Batmana? Režisér Christopher Nolan vo svojom druhom filme o známom superhrdinovi stavia proti sebe dva úplne odlišné svety. Batmanovi, ktorého hlavnou úlohou je očistiť mestečko Gotham City od všetkých kriminálnych činov, totiž plány kazí nepríčetný zločinec zvaný Joker. Batman razom musí siahnuť až na dno svojich síl a prekročiť vlastné hranice.

O tom, že film sa tvorcom naozaj vydaril, svedčí aj množstvo ocenení, ktoré získal. Zlomyseľného Jokera, ktorého v snímke stvárnil Heath Ledger, zvolil v období jej vzniku britský filmový časopis Empire za tretiu najslávnejšiu filmovú postavu. Okrem toho magazín označil Temného rytiera za 15. najlepší film v ankete 500 najlepších svetových filmov všetkých čias. Skvelé herecké výkony sú doplnené úžasnými filmovými efektmi, z ktorých vám bude určite behať mráz po chrbte. 

Deň čo deň (2018)

Ak ste skôr typ, ktorý radšej siaha po romantickom príbehu, práve film Deň čo deň si vás určite získa. Mladučká Rhiannon (Angourie Rice) sa zamiluje do muža, ktorý však nie je tým, kým sa na prvý pohľad javí. Justin (Justice Smith) sa totiž každý deň prebúdza v inom tele ako iný človek. Raz ako chlap, raz ako dievča. Obaja napokon musia čeliť tej najťažšej skúške.

Deň čo deň prináša naozaj pútavý námet, ktorý dopĺňa perfektné spracovanie. Za zmienku stojí aj fakt, že tvorcovia sa v ňom rozhodli venovať aj hlbším a citlivým témam. Mnoho otázok zostáva nevypovedaných, čo znamená, že divák môže využiť svoju predstavivosť. Romantická sci-fi dráma chytí za srdce naozaj každého.

Strážcovia (2009) 

Akčný film s nadprirodzenými prvkami s názvom Strážcovia vás aj napriek svojej veľmi dlhej minutáži bude držať v napätí od začiatku až po koniec. Snímka natočená podľa komiksu Watchmen – Strážcovia od Alana Moora zachytáva rok 1985 v Amerike, kde sa odohráva studená vojna a kde sú kedysi populárni maskovaní superhrdinovia už len na okraji spoločnosti. Keď však jedného z nich zabijú, hrdina Rorschach sa snaží spojiť so svojimi bývalými kolegami a spoločnými silami ochrániť ľudstvo.

Veľkým plusom tohto akčného sci-fi filmu je fakt, že si vďaka výbornému spracovaniu dokáže získať aj tých, ktorým nie sú komiksy veľmi pochuti. Počas premiérového víkendu sa zisk filmu v Amerike vyšplhal na 55 miliónov dolárov, vďaka čomu sa stal najúspešnejším filmom víkendu. Určite sa ho oplatí vidieť.

Máte radšej filmové kultovky? Vyskúšajte si v cene paušálu službu VOYO a pozrite si niektorú z týchto českých a slovenských klasík

Počiatok (2010) 

Už vám niekedy niekto len tak zo žartu povedal, že mu kradnete sny? Leonardo DiCaprio ako Dom Cobb vo filme Počiatok to však naozaj dokáže. Hlavný hrdina vniká počas spánku do ľudskej mysle a snaží sa z nej vytiahnuť tie najtajnejšie tajomstvá. Na to, aby získal všetko, čo v dôsledku tejto schopnosti stratil, však tentoraz musí spraviť niečo nevídané – nielen myšlienku ukradnúť, ale aj vsadiť ju do podvedomia inej osoby. Zaujímavé vizuálne a zvukové efekty dodávajú filmu skvelú atmosféru, čoho výsledkom je skutočne výborný sci-fi triler.

Režisér filmu Christopher Nolan, ktorý okrem iného stojí aj za snímkami Temný rytier či Batman sa vracia, zinkasoval za vydarený Počiatok sumu vo výške 76 miliónov amerických dolárov. Niet sa čomu čudovať, keďže príbeh, ktorý priniesol, je nielen originálny, ale aj perfektne spracovaný. Je to rozhodne jeden z najlepších sci-fi filmov, ktorý by si mal pozrieť každý.

Harry Potter a Kameň mudrcov (2001)

Nezabudnuteľný príbeh mladého čarodejníka Harryho Pottera nakrútený podľa rovnomennej knihy od spisovateľky J. K. Rowlingovej odštartoval prvým zo série filmov s názvom Harry Potter a Kameň mudrcov. Slávny Harry, ktorého stvárnil Daniel Radcliffe, sa v prvej časti dostáva do čarodejníckej školy Rokfort, kde spolu so svojimi priateľmi zažíva nezabudnuteľné dobrodružstvá. Síce sa o svojich schopnostiach dozvedel len nedávno, no robí všetko pre to, aby svoju školu a priateľov ochránil pred zlým a pomstychtivým lordom Voldemortom.

Hoci film vyšiel už pred dvadsiatimi rokmi, stále si nachádza fanúšikov po celom svete. Zaujímavosťou je, že napríklad len v Amerike existuje viac ako 100 ľudí, ktorí nosia meno slávneho čarodejníka. Takýto filmový fenomén, akým sa Harry Potter za krátky čas stal, prekoná asi len málokto. Ak ste jeho fanúšikom, tak viete, že príbeh o mladom čarodejníkovi sa dá jednoducho pozerať donekonečna.. 

Pevné puto (2009) 

Veľmi emotívna a napínavá mysteriózna dráma prináša na obrazovky príbeh Susie (Saoirse Ronan), ktorú ako 14-ročnú zavraždili cestou domov zo školy. Na druhom svete sleduje život svojich blízkych, ktorí žialia nad jej stratou, no zároveň aj svojho vraha, ktorý ju pripravil o všetko, na čom jej záležalo. Hlavná hrdinka je tak postavená pred najťažšiu voľbu – buď sa pomstí, alebo pomôže blízkym prekonať obrovskú stratu.

Film je natočený podľa rovnomennej predlohy od Alice Seboldovej. Aj napriek tomu, že námet pôsobí na prvý pohľad pochmúrne, je táto snímka v konečnom dôsledku veľmi optimistická a povznášajúca. Spomienky na život, láska k rodine a nádej na krajšiu budúcnosť zanechajú u diváka naozaj príjemný filmový zážitok.

Na hrane zajtrajška (2014) 

Pokiaľ máte radi sci-fi filmy s tematikou mimozemšťanov či života v budúcnosti, Na hrane zajtrajška je pre vás rozhodne to pravé. Neskúsený podplukovník William Cage, ktorého si vo filme zahral slávny Tom Cruise, musí priamo čeliť nepriateľskej mimozemskej civilizácii, ktorú však nie je ľahké poraziť. I keď pri snahe zničiť svojho protivníka zakaždým zomiera, akoby zázrakom každý deň opäť ožije. Vďaka tomu získava cenné skúsenosti, ktoré využíva v boji s nepriateľmi.

Príbeh plný akčných momentov vás určite nebude nudiť. Režisér Doug Liman sa totiž inšpiroval udalosťami z 2. svetovej vojny, čo snímke dodáva jedinečnosť. Chytrý a prekvapivý scenár vás bude držať po celý čas v napätí a poteší aj náročnejšieho diváka.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

S novými slúchadlami si užijete pozeranie obľúbeného seriálu či filmu na smartfóne kdekoľvek budete. O to viac, ak máte Netflix v cene vášho O2 Paušálu

Telefonovať bez nutnosti mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokáže naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme, ovládame nimi smartfón a počúvame hovorené slovo v podcastoch.

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste manažér, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Xiaomi FlipBuds Pro, alebo bez nožičky, ako napríklad Samsung Galaxy Buds2, je len vecou osobnej preferencie.

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad Apple AirPods (2022), ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín počúvania hudby a 24 hodín telefonovania.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Hľadáte niečo univerzálne?

Nemáte na slúchadlá špeciálne požiadavky? V tom prípade bude výber o niečo jednoduchší a aj lacnejší. Dnes už vyložene zlé a nekvalitné slúchadlá kúpite, len ak sa rozhodne pre nejakú úplne neznámu značku v niektorom z čínskych online marketov. 

Konkurenčný boj je čoraz intenzívnejší, a preto aj známe značky dnes dokážu za pár desiatok eur pripraviť zaujímavú ponuku. Jedným z veľmi milých prekvapení sú nové bezdrôtové slúchadlá O2 pods.

Za skutočne priaznivú cenu ponúkajú výbavu, o ktorej by ste v dostupnej kategórii ani len nesnívali. O2 pods majú dobrý zvuk, na telefonovanie sú priam ideálne. Okrem integrovaného mikrofónu aj pre pohodlné dotykové ovládanie.

Párovanie so zariadením – smartfónom, tabletom alebo notebookom – je viac ako spoľahlivé a rýchle. Prirodzene si slúchadlá rozumejú ako s operačným systémom Android, tak s iOS a aj Windows či MacOS. 

Nabíjacie puzdro sa postará o 20-hodinovú výdrž na jediné nabitie, vybavené je aj technológiou na bezdrôtové nabíjanie. Inak je k dispozícii aj USB-C konektor.

Ak preferujete skôr klasickú konštrukciu slúchadiel a nie „štuple“, zaujímavou voľbou sú bezdrôtové slúchadlá Music Hero s mäkkými náušníkmi, zabudovaným mikrofónom a multifunkčnými tlačidlami na ovládanie hudby a vybavovanie telefonických hovorov.

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športovanie sú napríklad flexibilné a mäkké Sony WIC200.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

S dobrými slúchadlami a šikovnými apkami budú tréningy ľahšie. Tréneri a trénerky odporúčajú tieto smart aplikácie

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Nie je to však prípad dizajnových SONY LinkBuds, ktorých netradičný dizajn dopĺňajú 12 mm meniče, Bluetooth 5.2 alebo 17,5-hodinová výdrž batérie, samozrejme, v spojení s puzdrom. Nechýbajú ani kodeky SBC a AA.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých sú dôležité rôzne zvukové kodeky. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri takýchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá  SONY WHCH510, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú výdrž batérie na jedno nabitie 35 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2.


Skladačka, novinka s AI vychytávkami aj obrovský tablet. Vybrali sme 5 zariadení, na ktorých displej je radosť sa pozerať

Čítaj viac

Hudobník a spisovateľ Braňo Jobus: Dospelosť ma nezomlela, v mojich knižkách pre deti si stále žmýkam srdce

Čítaj viac

Šetrenie nám dáva slobodu aj priestor zlyhať. Simona a Gréta vedú projekt o peniazoch a poradia, ako si nastaviť vlastnú finančnú rovnováhu

Čítaj viac