Matúš Podstrelenec: Výhodou pevného internetu od O2 je jeho dostupnosť a jednoduchosť

„Aj do najvzdialenejších lokalít prinášame rýchlosť, akú nedosahujú ani vo väčších mestách,“ hovorí o pevnom internete od O2 manažér marketingu Matúš Podstrelenec.

Modrý operátor v rámci kampane k službe O2 Internet na doma nasťahoval do jednej obývačky doslova celý internet. V originálnom spote nájdete nielen youtuberov, modelku či postavy z počítačových hier, ale aj Matúša Podstrelenca, marketingového manažéra O2, ktorý si v ňom zahral technika.

Nasťahujte si domov celý internet a surfujte neobmedzene s pevným O2 Internetom na doma už za 10 € mesačne.

Ako sa mu nová reklama nakrúcala a aké sú hlavné výhody pevného O2 Internetu na doma? Aj na to nám odpovedal Matúš, ktorý za celú službu v O2 zodpovedá.

V nedávnej reklame plakal Paľko zo zákazníckej podpory vždy, keď išiel zákazníkom internet v mobile pomaly, ty si v novej kampani k službe O2 Internet na doma stvárnil technika. Ako vznikol tento nápad?

S úlohou ma oslovil kolega Michal Dodok. Cieľom tohto bláznivého spotu je ukázať ľuďom, ako sa dá do domácnosti nasťahovať doslova celý internet, pri čom je niekedy potrebná aj účasť technika. Službe O2 Internet na doma sa v rámci svojej pozície venujem od jej spustenia do komerčnej prevádzky. Aj to bol možno jeden z dôvodov, prečo ma oslovil.

Vo videách sa objavuje veľa postáv – od youtuberov cez modelku Andreu Verešovú až po obľúbené postavy z počítačových hier. Aká bola na natáčaní atmosféra?

Všetko fungovalo na výbornú a prebehlo v dobrej nálade. Bola to zábava. Veď sa na jednom mieste a v jeden deň stretol celý internet. Okolo mňa bolo množstvo profesionálov – od štábu cez produkciu až po účinkujúcich a myslím si, že si to každý užil. Andreu Verešovú som až tak neriešil, predsa len som mal svoju vlastnú rolu (úsmev).

Ako spätne vnímaš túto skúsenosť? Šiel by si do niečoho podobného aj nabudúce a vyskúšal si napríklad aj väčšiu rolu?

Musím sa priznať, že to nebola moja prvá skúsenosť tohto typu. V minulosti som v televízii moderoval reláciu z prostredia IT a zároveň som niekoľko rokov pracoval v médiách, ale za kamerou som sa cítil oveľa lepšie.

V O2 zastávaš pozíciu manažéra marketingu pre podnikateľský segment a v rámci svojho oddelenia zodpovedáš aj za celú službu O2 Internet na doma. Aké sú jej hlavné výhody?

Určite je to dostupnosť. Vyrastal som v obci na Liptove, kde sme mali žiadosť o pevnú linku podanú 19 rokov. Málokto si uvedomuje, že aj do najvzdialenejších lokalít prinášame rýchlosť, akú dnes nedosahujú ani vo väčších mestách. Ľudia tak majú okamžitý prístup k množstvu informácií z celého sveta a môžu komunikovať na novej úrovni.

Tou druhou výhodou je určite jednoduchosť. Napríklad na inštaláciu základného O2 Internetu na doma stačí zariadenie vybaliť z krabice, vložiť doň SIM kartu a celé to pripojiť do elektrickej sieti. Okamžite tak získate neobmedzený prístup s vlastnou Wi-Fi sieťou, na ktorú sa pripojí celá rodina.

A určite by som pridal aj hodnotu, ktorá nie je skrytá len do najlepšej ceny za túto službu na trhu. Napríklad zariadenia sme vybrali asi najlepšie, aké v súčasnosti trh ponúka. Okrem toho zákazník neplatí žiadne poplatky, služba je bez viazanosti a aj inštalácia technikom je bezplatná.

„Málokto si uvedomuje, že aj do najvzdialenejších lokalít prinášame rýchlosť, akú dnes nedosahujú ani vo väčších mestách.“

Služba je určená nielen pre domácnosti, ale aj podnikateľov. Ako dlho trvá vybavenie nového internetu v O2?

V prvom rade je pre nás dôležité vedieť presné miesto inštalácie, na základe ktorého vyberieme najvhodnejší spôsob pripojenia, resp. technológiu a k tomu, samozrejme, aj zariadenia.

Ak je na inštaláciu potrebný technik, ozve sa zákazníkovi do 24 hodín od objednávky a dohodne si s ním termín inštalácie. Zariadenia si zákazník prevezme na predajni v deň objednávky, prípadne mu budú doručené kuriérom na druhý deň, ak si službu objednal cez internet.

Aj v prípade pevného internetu ľudia často bojujú s jeho slabou rýchlosťou. Aké parametre by mal spĺňať pevný internet, na ktorý sa môžeme doma naozaj spoľahnúť?

Rýchlosť internetu je pre každého zákazníka veľmi individuálny parameter. Preto poskytujeme niekoľko balíkov, z ktorých si vyberie každý. Najsilnejší Zlatý O2 Internet na doma dnes poskytuje rýchlosť na úrovni optického pripojenia s maximálnou rýchlosťou do 128 Mbps .

Pri Zlatom internete ale hornú hranicu rýchlosti nijako neobmedzujeme – ak to podmienky umožnia, môže ísť niektorým zákazníkom toto pripojenie s vývojom technológie oveľa rýchlejšie.

Mne osobne napríklad postačuje základný balík O2 Internetu na doma s názvom Biely, ktorý dosahuje maximálne 15 Mbps .

Veľmi dôležitým parametrom je popri rýchlosti práve spoľahlivosť pripojenia, ktoré by malo byť bez výpadkov, k dispozícii vždy, keď to zákazník potrebuje a s dobrou podporou.

O2 ponúka 4 rôzne balíky a v rámci nich aj už spomínaný Biely, ktorý si zákazník môže inštalovať aj sám. Naozaj je inštalácia taká jednoduchá, že ju zvládne každý?

Inštaláciu Bieleho O2 Internetu na doma zvládne naozaj každý. Zariadenie stačí vybaliť z krabice, vložiť doň SIM kartu a pripojiť ho do zásuvky. Zariadenie sa následne samo pripojí k našej sieti.

Pre každý prípad sme pripravili aj krátke O2 Guru videá, ktoré sú dostupné na našej O2 stránke. Zariadenie však vyžaduje vhodné umiestnenie v miestnosti. Ideálne je, ak mu nájdete miesto pri okne a v miestnosti, kde sa internet najviac využíva, aby bol prostredníctvom Wi-Fi dostupný pre celú rodinu.

„Dôležitým parametrom je popri rýchlosti spoľahlivosť pripojenia, ktoré by malo byť bez výpadkov, k dispozícii vždy, keď to zákazník potrebuje a s dobrou podporou.”

Ako dlho už v O2 pracuješ? Čo máš na práci v tejto firme najradšej?

V O2 pracujem 5 rokov. Veľmi ma baví a motivuje flexibilita a sloboda, ktorú mám pri práci. Vždy sa vieme porozprávať o aktuálnych témach a dohodnúť sa. Musím priznať, že by pre mňa bolo ťažké pracovať v  menej flexibilnom prostredí. Teší ma aj to, že ľudia okolo mňa sú pre svoje myšlienky a nápady zapálení, a tak sa rodia nové inovatívne služby.

Ako na tvoje pôsobenia v reklame zareagovali tvoji blízki? Stalo sa ti, že ťa po zverejnení videa spoznávajú ľudia?

Na ulici ma nespoznal nikto, ale zatiaľ to pripisujem tomu, že ľudia sú dnes príliš zahľadení do svojich smartfónov (úsmev). Asi najviac bol prekvapený môj 8-ročný syn, ktorý si video pozrel viackrát.

Radi by ste svoj pevný internet vymenili za nový? Dostupnosť O2 Internetu na doma vo svojej lokalite si môžete preveriť na stránke www.o2.sk/internet-na-doma.

Zvažujete zmenu práce? Aktuálnu ponuku voľných pracovných miest u modrého operátora aj prehľad pracovných benefitov nájdete na www.o2.sk/kariera.

Matúš Podstrelenec

V O2 začínal pred 5 rokmi na pozícii obchodníka pre firemných zákazníkov. Vďaka skúsenostiam, ktoré získal pri tejto práci, prešiel približne po roku a pol na oddelenie marketingu, kde pracuje doteraz ako manažér pre podnikateľský segment.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Sajfa, Verešová aj obľúbená kapela. O2 má recept, ako si obľúbencov nasťahujete priamo do obývačky

V novom spote od O2 sa v jednej obývačke objaví to najpozeranejšie zo sveta slovenského internetu.

Vloger a moderátor Sajfa, modelka Andrea Verešová, youtuberi Zrebný a Frlajs, zopár mrzutých mačiek, hrdinovia z počítačových hier aj obľúbená kapela Says vás v novej kampani O2 presvedčia, že celý internet si môžete nasťahovať k sebe domov.

Všetci sa stretnú s jediným cieľom – aby ľuďom ukázali neobmedzenosť a pohodlnosť využívania Internetu na doma od O2, ktorý je dostupný už pre vyše 93 % obyvateľov Slovenska.

Nasťahujte si internet domov aj vy a surfujte neobmedzene s O2 Internetom na doma už za 10 € mesačne.

Vo videu nechýbajú ani prvky počítačových hier, extrémne športy, workoutové cvičenia, kúzelník, vedci či beauty vlogeri.

„Vizuálna zmes obrazov a udalostí, ktorá takýmto spôsobom vznikla, má znázorňovať to, že si zákazník takto môže „nasťahovať celý internet k sebe domov, priamo do obývačky“, vysvetľuje koncept šéfka marketingovej komunikácie O2 Lucia Petrášová.

Nápad na tento bláznivý spot zo života internetu skrsol v hlave tímu reklamnej agentúry TRIAD, ktorý na realizácii spolupracoval s agentúrou Oliver Agency. „Keď sme dostali zadanie na pevný O2 Internet na doma, veľmi rýchlo sme sa dostali k nápadu, ktorý nás strašne bavil. Povedali sme si: poďme naozaj nasťahovať celý internet k niekomu domov. Od youtuberov, cez mrzuté mačky, herné postavy až po hudbu a krásne ženy,“ povedal copywriter Matúš Hliboký z TRIADu.

„Veľmi nás potešilo, že klient sa nielen zasmial pri prezentácii, ale dal tomuto projektu aj zelenú. Výzvou bolo urobiť video tak, aby bolo čo najpestrejšie a zároveň, aby dokázalo osloviť aj cieľovku staršiu ako sú násťroční fanúšikovia youtuberov“, doplnil kreatívny riaditeľ Vlado Kurek.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Fyzioterapeut Mateja Tótha radí rodičom: Všímajte si, ako vaše dieťa sedí, aj ako sa hrá

„Ak sa dieťa venuje rôznym pohybovým aktivitám, v centrálnej nervovej sústave si vytvára programy, z ktorých neskôr môže ťažiť práve v špecializovanej príprave,“ hovorí Denis Freudenfeld.

Denis Freudenfeld pôsobil ako dvorný fyzioterapeut biatlonistky Naste Kuzminovej a dlhodobo spolupracuje s atlétom Matejom Tóthom, ktorého sprevádzal na nejednej olympiáde. Porozprávali sme sa s ním o dôležitosti pohybu pre dnešné deti aj o zdravotných problémoch, ktoré ich trápia.

V rozhovore sa ďalej dozviete:

  • ako pandémia ovplyvnila pohyb detí,
  • na ktoré signály tela by rodičia mali u detí dávať pozor,
  • kedy treba vyhľadať fyzioterapeuta,
  • prečo treba venovať pozornosť správnemu dýchaniu.

Ako rozhýbať deti doma? Zacvičte si spolu s nimi podľa videí O2 Športovej akadémie Mateja Tótha

Ste fyzioterapeutom najúspešnejších slovenských športovcov. V čom presne spočíva vaša práca?

Pracujem vo Vojenskom športovom centre DUKLA v Banskej Bystrici ako fyzioterapeut, ktorý sa stará o talentovaných športovcov. V centre zabezpečujeme prípravu štátnej športovej reprezentácie Slovenska na rôznych súťažiach a olympiádach.

Mojou úlohou ako fyzioterapeuta je diagnostika, liečba a prevencia rôznych pohybových problémov. To znamená, že občas pomasírujem alebo ponaprávam a ak za mnou príde športovec s nejakým problémom, diagnostikou sa snažím zistiť, z ktorej časti tela pochádza. Často sa totiž stáva, že problém je prenesený. To znamená, že niekoho bolí koleno, no v skutočnosti bolesť spočíva v zlom postavení chodidla, v posunutej panve alebo jej príčinou môžu byť aj kríže.

Niekedy je to taká detektívka, pri ktorej vyšetrujem konkrétneho športovca, a po následnej diagnostike sa cvičeniami snažíme uvoľniť alebo posilniť určité svalové partie na tele, ktoré jeho problém vyvolávajú.

Vychádzate pri svojej práci z konkrétnej metodiky?

Pracujem najmä s dynamickou neuromuskulárnou stabilizáciou. Je to metodika založená na dýchacích cvičeniach, pri ktorých sa svaly uvoľňujú. Dokonca aj bez toho, aby ich bolo nutné stláčať či klasicky masírovať. Pri práci so športovcami sa venujeme riadeniu ich pohybu. To znamená, že sa učíme novému pohybu alebo ho naprávame a dávame mu iný rozsah.

S Matejom spolu cvičíme, a keď treba, poskytujem mu regeneračné procedúry. Často pozeráme jeho videá z tréningu a na základe nich sa snažíme zdokonaliť jeho techniku, aby bol jeho pohyb ekonomickejší a rýchlejší a aby svoje telo čo najmenej preťažoval.

Mnohým rodičom by som odporučil, aby po skončení pandémie so svojimi deťmi navštívili pediatra. Dieťa sa nemusí sťažovať na bolesť, ale je možné, že diagnostikou sa odhalí, že niečo naozaj nie je v poriadku.

Fyzioterapia upozorňuje na dôležitosť správneho pohybu. Ako veľmi je dôležitý pohyb pre deti a ako ho ovplyvnila pandémia?

Každé dieťa sa potrebuje hýbať – pohyb je pre jeho vývoj nesmierne dôležitý. Keď sú deti v škole, hýbu sa často. Po skončení hodiny vstanú, vyjdú na chodbu, naháňajú sa, majú hodinu telesnej výchovy, jednoducho stále niečo robia.

Je dôležité uvedomiť si, že kostra dieťaťa potrebuje pre svoj zdravý vývoj určité antigravitačné zaťaženie – nielen chrbtice, ale aj končatín. Tak ako sa vyvíja kostra, menia sa aj uhly v kĺboch. Bedrové i ramenné kĺby sa u malých detí vždy prispôsobujú záťaži, u väčších detí kosti zosilňujú.

Keď dieťa stojí alebo sa pohybuje, má zaťažené dolné končatiny i kardiovaskulárny aparát. Pri dištančnej výučbe sa to nedeje, pretože deti presedia celé hodiny doma pri počítači a mobile a nemajú zabezpečený dostatočný pohyb. Ten veľmi ovplyvňuje aj psychika, ktorá sa premieta do tela a pohybového aparátu detí.

Dôležitá je aj socializácia detí a správna dávka súťaživosti. Svoje tu zohráva už len to, že človek rozpráva a gestikuluje, používa reč tela. Zdravý vývoj dieťaťa značne ovplyvňuje aj obezita, ktorá neraz obmedzuje jeho pohyb, pričom dôsledky sa prejavia až o rok alebo o dva.

Čo by si mali všímať rodičia na svojich deťoch? 

Najdôležitejšie je všímať si guľatý chrbátik, kolienka a chodidlá. V prvom rade by mali sledovať, ako ich dieťa sedí. Či má guľatý, alebo vystretý chrbát, či nemá predsunutú hlavu, alebo či jeho krčná chrbtica nie je veľmi zaklonená.

Keď sa dieťa hrá a čupne si, je dôležité všímať si, či mu idú kolienka k sebe, alebo či nemá vytočené chodidlá do strany.

Kedy je čas vyhľadať fyzioterapeuta?

Ak napríklad rodič upozorní dieťa na zlé držanie tela a aj napriek tomu ho nedokáže korigovať, je to jasný signál, že niečo nie je v poriadku. Ak mu odstávajú rebrá, má preliačený hrudník alebo sa mu prepadáva klenba chodidiel, prípadne má nohy do X (kolená vbočené dovnútra k sebe), je čas vyhľadať odborníka.

Mnohým rodičom by som odporučil, aby po skončení pandémie so svojimi deťmi navštívili pediatra. Dieťa sa nemusí sťažovať na bolesť, ale je možné, že diagnostikou sa odhalí, že niečo naozaj nie je v poriadku. Vtedy mu dokáže pomôcť práve fyzioterapeut, ktorý mu nastaví potrebné cvičenia.

Dieťaťu nestačí kúpiť kolobežku a povedať si, že to stačí. Potrebuje aj hrať sa s loptou, šplhať po strome, bicyklovať sa a robiť rôzne iné aktivity. Pohyb by mal preň byť predovšetkým zábavou.

Veľa hovoríte aj o správnom dýchaní a potrebe bránicového dýchania, ku ktorému vediete aj športovcov. V čom je takéto dýchanie prínosné?

Rodič si niekedy môže myslieť, ako veľmi je jeho dieťa ohybné a flexibilné a ako dobre trénuje, pričom nevidí, že jeden pohyb nahrádza druhým alebo k nemu pridružuje ďalšie pohyby. Dýchanie u detí sa dnes mení, preto je nesmierne dôležité venovať mu pozornosť.

U nás pracujeme s vývojovou kineziológiou, ktorú cvičíme aj spolu s Matejom. Ide o jednoduché cviky, pri ktorých sa napodobňujú vývojové fázy dieťaťa a ktorých základom má byť bránicové dýchanie, treba teda správne dýchať do brucha. Bránica totiž nemá len dychovú, ale aj stabilizačnú posturálnu funkciu. Stabilizuje telo, čím pomáha, aby bol pohyb človeka jednoduchší a efektívnejší.

Dýchanie do brucha zabezpečuje pevnosť celej pohybovej sústavy. Pohyb je tak oveľa menej závislý od svalov a energeticky menej náročný.

Koľko času by mali deti tráviť pohybom?

Je to veľmi individuálne a závisí to od mnohých faktorov. Určite by však športové aktivity nemali rodičia deťom nanucovať. Treba brať do úvahy, či ide o malé dieťa, alebo tínedžera. Malé deti by mali mať zabezpečenú rôznorodosť pohybu, nemali by sme ich však dlhodobo zaťažovať. Staršie deti potrebujú viac trénovať.

Dôležitú úlohu v tom zohráva aj psychika, ktorú treba rešpektovať. Najlepšia je zlatá stredná cesta, ktorá sa u detí prejavuje príjemnou únavou, keď už nemajú chuť vymýšľať nič iné.

Čítajte aj: Príklad rodičov je pre deti dôležitý nielen v čase pandémie, hovorí detský tréner

Dieťa by malo robiť to, čo ho baví, rodič by sa preto nemal sústrediť iba na konkrétny šport. Potrebuje prirodzený pohyb. Nestačí mu kúpiť kolobežku a povedať si, že to stačí. Dieťa potrebuje aj hrať sa s loptou, šplhať po strome, bicyklovať sa a robiť rôzne iné aktivity. Pohyb by mal preň byť predovšetkým zábavou.

Ak dieťa robí nejaký šport v mladom veku, malo by ho robiť pre radosť, určite neodporúčam ťažké tréningy. Dieťa by si v prvom rade malo šport užívať. Nemalo by preň byť povinnosťou tvrdo sa orientovať na výkon.

Veľkou témou je špecializácia detí na konkrétny šport, s ktorou sa často začína veľmi skoro. Kedy by s ňou dieťa malo začať?

Závisí od druhu športu, ktorému sa dieťa venuje. Odporúčam s ním však začať až na druhom stupni základnej školy. Ak dieťa robí nejaký šport v mladom veku, malo by ho robiť pre radosť, určite neodporúčam ťažké tréningy. Dieťa by si v prvom rade malo šport užívať. Nemalo by preň byť povinnosťou tvrdo sa orientovať na výkon.

Ak je dieťa malé, je dobré, aby malo zabezpečenú rôznorodosť pohybu. Môže sa naučiť niečo z gymnastiky a z koordinačných cvičení pri rôznych druhoch športu, môže si precvičovať vytrvalosť i rýchlosť.

Dieťa je ako špongia − od útleho veku nasáva informácie. Ak sa venuje rôznym pohybovým aktivitám, v centrálnej nervovej sústave si vytvára programy, z ktorých neskôr môže ťažiť práve v špecializovanej príprave.

Deti sa veľa učia pozorovaním alebo napodobňovaním, keď im niekto niečo vysvetľuje. Počúvajú, vidia, vnímajú, premietajú si to do tela a daný pohyb napodobňujú a kreujú. Voláme to motorické učenie, ktoré pomáha aj pri rozvoji koordinácie a iných pohybových kvalít. Čím viac sa teda dieťa učí, tým viac to zužitkuje v budúcnosti.

Na pohyb detí je zameraná aj O2 Športová akadémia Mateja Tótha, ktorá v čase zatvorených škôl a prerušených krúžkov začala zverejňovať videá na cvičenie doma. V čom vidíte ich hlavný prínos?

Akadémia je zameraná predovšetkým na deti na prvom stupni základných škôl, kde sa venujeme všeobecnému pohybovému rozvoju dieťaťa. Deti prostredníctvom hravých online videí Telesnej na doma môžu získať správny športový základ, ale aj pozitívny vzťah k pohybu.

Je to skvelá pomôcka pre rodičov i pre deti, ktoré počas pandémie nemohli chodiť do školy, a tak boli odrezané od pohybových aktivít, na ktoré boli zvyknuté. Cvičiť tak môžu v domácom prostredí. Tu je dôležité podotknúť, že nestačí iba cvičiť, treba aj vedieť, ako správne cvičiť, ako pri cvičení funguje telo, a to všetko Akadémia deti učí.

Denis Freudenfeld

Je jedným z najuznávanejších slovenských fyzioterapeutov. Fyzioterapii sa venuje od roku 2000, od roku 2005 pôsobí vo Vojenskom športovom centre DUKLA v Banskej Bystrici. Na konte má veľa úspechov so špičkovými slovenskými športovcami. Pri svojej práci kladie dôraz na dynamickú neuromuskulárnu stabilizáciu, ktorej priekopníkom bol český fyzioterapeut Pavel Kolář. Pochádza zo Žiliny, momentálne žije v Banskej Bystrici, má dve deti.


Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac