6 šikovných nápadov ako využiť starú dušu

Naučíme vás, ako premeniť starú dušu na dobrého pomocníka či už v cyklistike alebo mimo nej.

Aj stará duša sa vie premeniť na dobrého pomocníka či už v cyklistike alebo mimo nej. Pozrite si niekoľko možností ako sa dá dobre a originálne využiť nepotrebná duša z bicykla.

1. Podsedlová kapsička na dušu

Starú dušu stačí nastrihnúť a spojiť zošívačkou cez lyžiny sedla. Náhradná duša nám v tom držala veľmi dobre a určite by sa tam zmestili aj montpáky. Kvalitná kapsička nestojí skoro nič, neváži skoro nič a účel splní výborne.

2. Chránič pod reťaz

Chránič pod reťaz je síce stará, ale dobre osvedčená alternatíva. Stačí namotať dušu na rám ako omotávky na barany a na konci stiahnúť eska páskou.

3. Držiak na telefón

Na výrobu takéhoto parádneho držiaku na telefón stačí kúsok duše, do ktorej sa vyreže otvor na displej. Velkosť duše aj veľkosť vyrezaného otvoru treba prispôsobiť veľkosti telefónu a jeho displeju. Na koncoch prevlečieme eska pásku a pripevníme o predstavec. Výsledok? Stabilný držiak na telefón.

4. Ochranný poťah na sedlovku

Ak vás často trápi pukanie z vašej sedlovky, táto šikovná pomôcka vám vyčarí úsmev na tvári. Pomocou malej finty so starou dušou zabránite prachu, vlhkosti a nečistotám „kolonizovať“ miesta kam nepatria.

5. Blatník

Pri upršanom počasí a taktiež pri dlhších blatových zjazdoch vám pomôže tento jednoduchý blatníček. Montáž je jednoduchá a účinok je spoľahlivý.

6. Chránič kľuky

V prípade, že chcete aby vaše kľuky vyzerali ako nové, treba ich ochrániť. Napríklad aj starou dušou. Stačí si odrezať potrebný kúsok duše a vyrezať do nej malý otvor na pedálový závit. Na konci kľuky stiahneme dušu eska páskou (ako bambino :)).

Športservis je predajňa bicyklov s už vyše 20 ročnou tradíciou. Okrem profesionality predajcov dávajú dôraz na individuálny a ľudský prístup ku každému zákazníkovi. Ich predajne nájdete v Podunajských Biskupiciach a Petržalke. Na svojom blogu kazdydenjenabicykel.sk pravidelne prinášajú praktické tipy, návody a recenzie zo sveta cyklistiky.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

7 zvláštnych druhov metalu, ktoré ste ešte nepočuli

Aj tvrdá hudba môže byť pestrá ako jarná lúka.

Metalová hudba nie je pre všetkých. Tým, ktorí ju často nepočúvajú, sa môže zdať, že je každá skladba rovnaká. Rozhodli sme sa ukázať, že metal kypí rôznorodosťou. Až natoľko, že má niekoľko úžasne zvláštnych podžánrov. Možno niektorému z nich prídete na zúbok.

1. Folk metal

Folk metal nemá veľa spoločného s Honzom Nedvědom. Kapely, ktoré ho hrajú väčšinou pochádzajú z východnej Európy alebo severských krajov. Nechýbajú píšťalky, husle či medovo sladký spev v miestnom jazyku.

2. Kawaii metal

Slovo kawaii pre Japoncov označuje všetko čo je istým spôsobom zlaté. Napríklad mačiatka, kreslené postavičky s veľkými očami alebo usmievavé dievčatá v školských uniformách. Kombinácia tvrdej hudby a chutných pištiacich hudobníčok v tomto podaní funguje. Máme z nej energiu na celý deň.

3. Pirátsky metal

Máte radšej pirátov alebo ninjov? Ak ste si vybrali prvú možnosť, ste tu správne. Ninjovia totiž nie sú veľmi známi pre svoju schopnosť vydávať zvuky. To ale neplatí pre pirátov! Mesiace na mori, nuda, bitky a občasné vzbury sú skvelou inšpiráciou pre metalových pirátov. Ich albumy ale väčšina ľudí sťahuje ilegálne.

4. Detský metal

Vo Fínsku je každému jasné, že deti treba vychovávať metalom už od malička. A ako lepšie prilákať deti, než obliecť metalovú kapelu do dinosaurích kostýmov a roztancovať ich medzi kolotočmi?

5. Ženský metal

Žena v roli speváčky nie je v metale nič neobvyklé. No čo takto výhradne ženská kapela? V takejto zostave nie je ťažké presvedčiť ľudí o ženskej sile. Smrťky a srdiečka idú dokopy, dámy!

6. Westernový metal

Tak toto Old Shatterhand určite nepočúval. Ale počúval by. Pretože westernový metal je presne to čo divokému západu chýbalo. Tvrdí chlapi cválajúci na zbesilo rýchlych koňoch za zvuku duniacich dvojitých kopákov, to je obraz na nezaplatenie.

7. Yiddish metal

Yiddish, jazyk európskych Židov, už síce nieje tak rozšírený ako kedysi, no nesie so sebou bohaté kultúrne dedičstvo. Tradičná hudba, klezmer, v ktorej tento jazyk väčšinou nájdete, teraz dostala upgrade – tvrdé gitarové riffy. Čo by na to ale povedal rabbi Sofer?

Chýbajú vám dáta na ďalší metal?

Metalu nikdy nie je dosť. Keď sa minú dáta a wifi práve nie je v dohľade, ostáva len dúfať, že máme nejaký ten pekelný album načítaný v pamäti. O2 takýmto situáciam predchádza novou službou Datahit, ktorá automaticky obnovuje váš dátový balíček a to len za 3 eurá.

Ak práve trávite mesiac v prírode a počúvate len šum horských potokov alebo zavýjanie vlkov, Datahit prenesie vaše nevyužité dáta do ďalšieho mesiaca. Už žiadne flákajúce sa megabajty.

[datahitshort]

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac