Testovali sme Huawei P20 Lite – cenovo dostupnejšiu verziu z radu P

V jedinom prístroji sa skrýva štýlový dizajn, perfektný výkon a ešte lepšie selfie.

Prešlo len zopár mesiacov od predstavenia vlajkovej lode a spoločnosť Huawei sa už môže pochváliť novým prírastkom v rodine smartfónov radu P – Huawei P20. Je už akousi tradíciou, že s novým modelom možno očakávať aj cenovo dostupnejšiu verziu s označením Lite, a inak tomu nie je ani v tomto prípade.

Vyšperkovaný dizajn s výborným displejom

Po vybalení ma tento telefón milo prekvapil kompaktnými rozmermi, vďaka ktorým v ruke sedí ako uliaty, a kvalitným vyhotovením. Kombinácia kovu a skla zabezpečuje prémiový vzhľad zariadenia. Pri práci s telefónom mi stačila jedna ruka a nemal som pocit, že by mi mobil mohol z rúk vypadnúť, aj keď je zadná stena vyrobená z tvrdeného skla, ktoré trochu kĺže.

Lesklé vyhotovenie má aj ďalšiu nevýhodu v podobe viditeľných šmúh a odtlačkov prstov. Hrany zariadenia sú už tradične zaoblené. Na zadnej strane je umiestnený mierne vystupujúci fotoaparát s dvoma šošovkami a snímač odtlačkov prstov.

Naozaj príjemné prekvapenie nastalo po zapnutí. Vďaka bezrámikovému displeju je predná strana zariadenia maximálne využitá – telefón je teda v konečnom dôsledku síce menší, no s väčšou obrazovkou. Farby sú realistické a displej je dobre čitateľný aj na priamom slnku.

Perfektný výkon, slušná výdrž

Reakcie telefónu sú pohotové a počas testovania som nezaznamenal žiadne spomalené odozvy či zasekávanie ani pri väčšom zaťažení. V zariadení nájdete operačný systém Android 8.0, ktorého používateľské prostredie je veľmi jednoduché a intuitívne. O výdrž sa postará vstavaná batéria s kapacitou 3 000 mAh. Ak používate mobilné dáta pravidelne, batéria vydrží jeden deň. Súčasťou balenia je aj nabíjačka s podporou rýchleho nabíjania.

Fotoaparát, ktorému niet čo vytknúť, kvalitnejšie selfie

Zadný duálny fotoaparát s rozlíšením 16 + 2 Mpx zhotovuje dobré fotografie, ktoré sú ostré a dostatočne farebné, zaostrovanie funguje rýchlo. Fanúšikov selfie fotiek zaujme najmä predný fotoaparát s rozlíšením až 16 Mpx. Selfíčka sú tak naozaj kvalitné aj pri zlej viditeľnosti. Už štandardne fotoaparát umožňuje používať rôzne módy, ako napríklad portrét. Kamera nahráva vo Full HD režime s možnosťou využitia spomalených záberov.

Zabezpečenie a odomykanie tvárou

Huawei P20 Lite možno zabezpečiť pomocou snímača odtlačkov prstov. Jeho nastavenie je v tomto prípade rýchle a snímač reaguje bez akýchkoľvek problémov. Použiť ho môžete aj na snímanie fotografií, príjem hovorov či vypnutie budíka. Tí náročnejší určite ocenia funkciu odomykania tvárou. Ide o snímač na rozpoznanie tváre, ktorý rovnako ako snímač odtlačkov prstov slúži na odomknutie zariadenia. Ak sa náhodou stane, že snímač z nejakého dôvodu vašu tvár nespozná, stále si môžete telefón odomknúť pomocou odtlačku prstov, prípadne heslom.

Hodnotenie O2 Guru: Šikovné riešenie pre každého

Mobilný telefón Huawei P20 Lite predstavuje šikovné riešenie pre každého. Ak chcete kvalitný smartfón, od ktorého môžete očakávať veľa, tento model určite stojí za pozornosť. Keďže ide o odľahčenú verziu, nemusíte kvôli nej ani siahať hlboko do peňaženky.

Aj Huawei P20 Lite môžete rovnako ako všetky zariadenia z ponuky O2 získať k akémukoľvek O2 Paušálu na začiatok len za 2 €.

Michal Pakos, O2 Guru zo zákazníckeho centra O2

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

8 pekných miest na Slovensku, ktoré si užijete vy aj váš štvornohý miláčik

Preskúmajte Slovensko spolu so svojím najlepším priateľom. Máme pre vás 8 tipov na krásne a zaujímavé miesta.

Slovensko je plné nádherných zákutí, ktoré môžete objavovať spolu so svojím štvornohým miláčikom. V spolupráci so smartfónmi Xiaomi a Luciou Kopčovou z blogu So Psom Na Tripe vám prinášame tipy na osem krásnych miest, kam môžete svojho psíka vziať na výlet.

Fenka Paul Anka je cestovateľ už odmalička. Prečuchaných má aj zopár iných európskych krajín, ale načo chodiť ďaleko. Krásnu prírodu a plno zaujímavých miest máme priamo pred nosom, tu na našom Slovensku.

Slovenská Sahara

Aj takto sa nazýva vojenská oblasť na Záhorí Šranecké piesky. Konkrétne sme s Paul Ankou preskúmali časť medzi Plaveckým Mikulášom a Lakšárskou Novou Vsou. Je to neobvyklá krajina, pripomínajúca africké púšte, piesočné duny a očarí vás jedinečnou faunou a flórou. Na vstup do Vojenského obvodu Záhorie bolo kedysi potrebné povolenie, ale dnes ho už našťastie nepotrebujete. Určite si však pozrite stránky Ministerstva obrany. Je na nich vedený harmonogram vojenských cvičení, aby ste do niektorého z nich nevbehli.

Pieskové duny sa tu striedajú s borovicovým lesom a v jednom článku sme sa o tom dočítali veľmi zaujímavý detail: „Ak by Mária Terézia na záhorských pieskoch masovo nevysádzala borovice, Slovensko by malo podľa geológov takú malú Saharu.“

Piesok je pre psie labky veľmi príjemný, počítajte však s tým, že po takomto výlete a brodení v piesku budete vy aj váš chlpáč poriadne unavení.

Haluzická tiesňava

Medzi Trenčínom a Novým Mestom (pár kilometrov od hradu Beckov) leží dedinka Haluzice a pri nej Haluzická tiesňava. Tiesňava je dlhá okolo 1 km a po celej dĺžke preteká potok, v ktorom si vaši chlpáči môžu schladiť labky. Nad tiesňavou leží zrúcanina románskeho kostolíka z 13. storočia a cintorín, ktorého časť padla za obeť rokline. Ak sa chcete pokochať výhľadom na okolitú krajinu Bošáckej doliny, Považského Inovca a Bielych Karpát, odporúčame prechádzku k neďalekej rozhľadni Hájnica. Z tiesňavy po rozhľadňu je to tak 20 minút chôdze a určite to zvládnu aj malé labky.

Tesárska roklina a skalné dúpence

Celá oblasť Krupinskej planiny je miesto ako stvorené pre dobrodruhov – nájdete tu krásnu prírodu a veľa zaujímavých miest. Naša trasa sa začína v obci Hontianske Tesáre a celý okruh (bez zastávok) trvá hodinu. Tesárska roklina bola v roku 1999 vyhlásená za prírodnú pamiatku a dovedie vás k nej krátky drevený chodníček. V tomto území tiež vznikli štyri vodopády – najväčší z nich má výšku 8 m, väčšiu časť roka je však riečisko vyschnuté.

Nájdete tu tiež tzv. dúpence – zaujímavé skalné obydlia vytesané do strmého pieskovcového svahu, ktoré kedysi ľuďom slúžili ako skrýše pred nájazdmi Turkov.

Chata Milana Rastislava Štefánika

Túto horskú chatu nájdete v Nízkych Tatrách, pod Ďumbierom. Môžete si vybrať hneď dve možnosti, ako sa na ňu dostať – ľahšiu i ťažšiu trasu. Na svoje si teda príde každý psí turista. Trasa vedúca na chatu je presne jeden z tých prípadov, kde úplne platí, že cesta je cieľ, pretože okolitá krajina a výhľady sú naozaj očarujúce. Chata Štefánička, ako ju prezývajú miestni, sa nachádza v nadmorskej výške 1740 m n.m. a všetko jedlo a pitie sem nosia horskí nosiči. O to viac vám bude chutiť.

Manínska tiesňava

Medzi dedinkami Považská Teplá a Záskalie sa rozprestiera národná prírodná rezervácia Manínska tiesňava, ktorú obklopuje Veľký a Malý Manín. Vedľa obce Záskalie sa nachádza dog friendly penzión Manín, kde sme boli s našou fenkou viackrát ubytovaní.

V okolí je veľa možností na nenáročnú turistiku po lúkach, lesoch a kopcoch. Z neďalekej dedinky Vrchteplá sa dokonca môžete dostať až k Súľovským skalám a zrakovej pyramíde. Určite odporúčame.

Vápenná (Roštún)

Vápenná je tretí najvyšší vrch Malých Karpát a osobne si myslím, že práve ona ponúka najkrajší malokarpatský výhľad. Z obce Sološnica sa na jej vrchol dostanete za hodinu a pol. Hlavne pre menších chlpáčov je to trošku náročnejšie stúpanie, ale nie je to nič, čo by ste s pravidelnými prestávkami nezvládli.

Z rozhľadne na vrchole vás čaká parádny výhľad na Pezinské Karpaty, Borskú nížinu, Podunajskú pahorkatinu, Tribeč a Považský Inovec. Je tu aj zopár miest, kde si môžete rozložiť stan a zobudiť sa s prekrásnym východom slnka.

Dunajské luhy

V Európe jedinečná, no málo známa chránená oblasť lužných lesov Národný park Dunajské luhy sa rozprestiera na južnej časti Žitného ostrova. Chránená krajinná oblasť je rozdelená do piatich samostatných častí. My sme trasu začali neďaleko obce Bodíky, pri malej usadlosti vedľa Kráľovskej lúky. Mäkké lužné lesy, mokrade, bažiny a tiež vzácne druhy vtákov a iných živočíchov sú typické pre túto krajinnú oblasť. Ak sa vám bude chcieť (bude práve slabší prúd), môžete prebrodiť jedno z dunajských ramien a preskúmať Ostrov orliaka morského.

Vrátna, Chleb a Jánošíkove diery

Vrátna dolina a jej okolie ponúka veľa možností na ubytovanie a peknú, nenáročnú turistiku s našimi štvornohými kamošmi. Môžete sa napríklad vybrať lanovkou na Chleb a prejsť až k najvyššiemu vrchu Malej Fatry Veľkému Kriváňu vo výške 1707 m n.m.. Alebo si obzrite dedinku Terchová spolu s rozhľadňou Terchovské Srdce či sochu Jánošíka. Prípadne spolu preskúmajte Dolné Jánošíkove diery – všade budete s vašimi psíkmi vítaní. Radi sa na toto miesto vraciame a oživujeme krásne spomienky.


Cestujte so svojím domácim miláčikom a zachytávajte všetky jedinečné momenty s kvalitnými a cenovo dostupnými smartfónmi Xiaomi Redmi Note 5Xiaomi Redmi 5 Plus.

Prečítajte si ich podrobnejšiu rezenziu, ktorú pre vás pripravili O2 Guru.

So Psom Na Tripe

Blog So Psom Na Tripe je určený pre všetkých, ktorí radi cestujú so svojimi štvornohými chlpáčmi. Nájdete na ňom množstvo tipov na výlety so psom a dog friendly ubytovanie, či už na Slovensku alebo v zahraničí, ako aj recenzie na psie produkty, psie recepty a mnoho iného.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Skladačka, novinka s AI vychytávkami aj obrovský tablet. Vybrali sme 5 zariadení, na ktorých displej je radosť sa pozerať

Čítaj viac

Hudobník a spisovateľ Braňo Jobus: Dospelosť ma nezomlela, v mojich knižkách pre deti si stále žmýkam srdce

Čítaj viac

Šetrenie nám dáva slobodu aj priestor zlyhať. Simona a Gréta vedú projekt o peniazoch a poradia, ako si nastaviť vlastnú finančnú rovnováhu

Čítaj viac