Podcast #4: O projekte slovenských IT dobrovoľníkov a čínskom startupe, čo dobyl svet

Ako sa značke Xiaomi podarilo dostať medzi technologickú špičku a čo prinesie malým podnikateľom nová aplikácia Priznanie.Digital?

Ak už podnikáte alebo o začatí svojej podnikateľskej dráhy ešte len uvažujete, podcasty O2 pre biznis sú určené pre vás. V rámci jednotlivých vydaní sa budeme rozprávať s odborníkmi o aktuálnych podnikateľských témach, predstavíme vám užitočné nástroje, ktoré vám biznis uľahčia a chýbať nebudú ani rady a tipy od skúsených podnikateľov.

5 dôvodov, prečo je Xiaomi Mi Note 10 perfektný biznisový spoločník. Chcem vedieť viac

Toto vydanie podcastu O2 pre biznis vzniklo vďaka podpore značky Xiaomi, ktorá ponúka kvalitné zariadenia za férové ceny. 

V štvrtom diele podcastu O2 pre biznis sme sa rozprávali s country managerom značky Xiaomi, Milanom Dzilským. Prezradil, ako sa zo “zrnka ryže” stal za pár rokov technologický gigant. Okrem toho sa dozviete:

  • ako sa správne vyslovuje slovo “Xiaomi” a čo v čínštine znamená,
  • kto stojí za touto značkou a že prvým produktom rozhodne nebol hardvér,
  • čím sa od Xiaomi môže inšpirovať konkurencia,
  • ako vyzerá smartfón budúcnosti, čo si môžete kúpiť už dnes,
  • ako vzniká ekosystém, v ktorom spolu žijú kolobežky, vysávače a elektrické zubné kefky.

V druhej časti podcastu budete počuť nášho kolegu Dominika Holiča, ktorý každý rok pri podávaní daňového priznania trpí. Našťastie, pomocnú ruku mu podali dobrovoľníci zo zoskupenia Slovensko.Digital. Vytvorili tool s názvom Priznanie.Digital, ktorý má malým podnikateľom celý proces výrazne uľahčiť. Dominik sa rozprával s programátormi a niekoľkými účastníkmi prvého verejného testovania prototypu aplikácie. Počúvajte a dostanete odpovede na všetky dôležité otázky:

  • prečo vlastne tento nástroj vznikol a pre koho je určený,
  • ako sa dá 140-riadkové daňové priznanie skrátiť na 5 riadkov,
  • aké sú dojmy prvých testerov,
  • o plánujú tvorcovia s aplikáciou do budúcna.

Moderátorom podcastu je Marek Osrman. Prajeme príjemné počúvanie.

Podcast si môžete vypočuť aj na SpotifyApple Podcast.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

5 dôvodov, prečo je Xiaomi Mi Note 10 perfektný biznisový spoločník

Vlajková loď od Xiaomi je podnikateľský smartfón, ktorý prekoná vaše očakávania.

Ak chcete svoj biznis rozvíjať a neustále ho posúvať ďalej, potrebujete pri tom adekvátneho partnera. Smartfón, ktorý je na túto výzvu pripravený. Predstavujeme Xiaomi Mi Note 10, zariadenie, na ktoré sa môžete po všetkých stránkach spoľahnúť.

1. Vyžijete naplno svoj kreatívny potenciál

Žijeme v dobe sociálnych sietí, okamžitých reakcií a tvorby obsahu. Bez ohľadu na typ biznisu si väčšina podnikateľov  uvedomuje, že ich musí byť vidieť. Prezentácia nového produktu či poslednej tvorby na Instagrame, zákulisné videá pre fanúšikov alebo vizuálne priblíženie dôležitých zmien, to všetko si vyžaduje kvalitný fotoaparát.

Profesionálne štúdio, ktoré vám takéto fotky prinesie, môžete mať s Xiaomi Mi Note 10 priamo vo vrecku vďaka 108 Mpx kamere. Zvyšok je už len na vašej kreativite.

2. Môžete zabudnúť na tablet, už vám ho netreba

Vysokokvalitný displej s rozmerom 6,47”, teda vo veľkosti menšieho tabletu, sa najčastejšie spája so zábavou, napríklad s pozeraním videí na Youtube alebo HBO GO. No rovnako vám ušetrí čas aj pri práci. Už sa nemusíte trápiť lúštením excelovskej tabuľky, dokumentu či prezentácie na malom displeji, resp. zapínaním notebooku.

Využite technológie na maximum! Vyberte si zariadenia a aplikácie, ktoré vám podnikanie výrazne uľahčia. Chcem vedieť viac

Všetky informácie máte pohodlne na dlani, a to doslova. Zábavu, akú tento zaoblený displej počas dlhých presunov ponúka, si určite dokážete predstaviť. Či už patríte k náruživým hráčom, alebo uprednostňujete dobrý film.

3. Multitaskujete s pomocou split screenu

Veľký displej má ešte jednu dôležitú výhodu – Xiaomi Mi Note 10 jednoducho premeníte na mobilnú kanceláriu vďaka funkcii split screen. Tá vám umožní otvoriť naraz dve aplikácie vedľa seba a pracovať v nich simultánne. Potrebujete do emailu dostať dáta z tabuľky, prípadne zároveň sledovať prezentáciu nového produktu a písať si k nej poznámky? S týmto modelom nie je nič jednoduchšie.

4. Celú kanceláriu budete mať v telefóne

Rýchlosť a spoľahlivosť dnes očakávate od všetkých služieb nielen vy, ale aj vaši zákazníci a rovnaké kritériá by mal spĺňať aj váš smartfón. Základom je špičkový hardvér. Pri Xiaomi Mi Note 10 to znamená 8-jadrový procesor  operačnú pamäť 6 GB. Bez zaváhania zvládne náročnejšie aplikácie aj súbežnú prácu vo viacerých appkách cez split screen.

Ak vás tieto možnosti zaujali natoľko, že si chcete do smartfónu presťahovať celú svoju kanceláriu s dokumentami, fotkami, plánmi či databázami, môžete sa do toho smelo pustiť. Xiaomi Mi Note 10 má 128 GB internej pamäte a podrží vás aj v tomto ohľade.

5. Už nebudete musieť nabíjať každý večer

Bez ohľadu na funkcie a vychytávky, ktoré budete využívať, vybitý smartfón je vám platný približne ako zatvorený podnik či nefunkčný počítač. Jeho nabíjanie by malo trvať čo najkratšie a nabitý by vám mal vydržať čo najdlhšie. Smartfón vám má pomáhať efektívne využívať čas, nie komplikovať život.

Presne v tomto duchu je Xiaomi Mi Note 10 koncipovaný. Batéria aj pri náročnom používaní vydrží až dva dni, a ak sa ocitnete v situácii, že vám dochádza, za 30 minút ste na 58 % batérie vďaka rýchlonabíjaniu. Xiaomi Mi Note 10 je po všetkých stránkach pripravený pomôcť vám viesť biznis v modernom, svižnom duchu. Je už len na vás, aby ste to využili.

Xiaomi Mi Note 10 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. 

Značka Xiaomi je na trhu od roku 2010 a zameriava sa primárne na segment IoT, teda smartfóny a iné smartzariadenia. Filozofia je prinášať adekvátnu cenu za dobrý výkon, s  dôrazom na inovatívne produkty. Xiaomi patrí medzi top 5 výrobcov smartfónov a popredné miesta obsadzuje aj v počte predaných spotrebiteľských smart zariadení. Viac o produktoch Xiaomi nájdete tu.


Férová Nadácia O2 podporí projekty, ktoré vzdelávajú deti a učiteľov online

Čítaj viac

Získajte praktické príslušenstvo ako darček: 3 skvelé ponuky od O2

Čítaj viac

Silné heslo a opatrnosť na verejnej Wi-Fi. Ako si najlepšie zabezpečiť smartfón

Čítaj viac