Odvaha, sila priateľstva aj veľa smiechu: 10 animovaných filmov, pri ktorých sa zabaví celá rodina

HBO GO prináša pestrý mix kvalitných animovaných filmov, ktoré nepoznajú generačné rozdiely.

Ponorte sa spolu so svojimi deťmi do rozprávok, ktoré hovoria o sile priateľstva a rodiny, sú plné dobrodružstva a prinášajú aj skvelú zábavu. Je na vás, či si vyberiete slnkom zaliate Mexiko, zasnežené kráľovstvo, magický svet nadprirodzených bytostí alebo sa obklopíte kockami stavebnice LEGO. Všetky animované filmy z nášho výberu teraz nájdete v ponuke streamovacej služby HBO GO. 

Sledujte filmy cez O2 a objavte výhody služby HBO GO aj s predplatným a neobmedzenými dátami ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu. Chcem vedieť viac

Frčíme/Onward
(2020)

Foto: © Walt Disney Pictures

Novinka od režiséra animovaného filmu Príšerky: Univerzita (Monsters University) z roku 2013 vás opäť prenesie do sveta nadprirodzených bytostí. Dej sleduje bratov elfov Iana a Barleyho v čase, keď mágiu vystriedali technológie. Kúsok toho čarovného však ostalo aj pre mladých súrodencov, a tak získajú šancu stráviť deň so svojím zosnulým otcom.

Spoločne s dvojicou elfov sa stanete súčasťou jazdy, ktorá je plná zabudnutej mágie, ale aj nečakaných prekážok a komplikácií. Poháňaní vidinou stretnutia s otcom sú bratia ochotní odhodiť strach a obetovať takmer čokoľvek. Výsledkom je dojímavý príbeh, ktorý zdôrazňuje dôležitosť budovania súrodeneckého puta.

Šmolkovia 2/The Smurfs 2
(2013)

Foto: © 2013 Columbia Pictures Industries, Inc. and Hemisphere – Culver II, LLC.

Po úspešnej filmovej adaptácii svetoznámeho príbehu o modrých bytostiach prichádza jej pokračovanie. Tentoraz sa dej odohráva prevažne v romantickom Paríži, ktorý spoznáte z pohľadu šmolkov a ich priateľov. Nástrahy im už zvyčajne pripravuje čarodejník Gargamel, lenže už na to nie je sám. Vytvoril si dvojicu zlých šmolkov, s pomocou ktorých unesie krásnu Šmolinku.

Rozprávka je plná múdrych rád od tatka Šmolka, zábavných scén a zdôrazňuje silu priateľstva. Určite sa pri nej s celou rodinou veľa nasmejete. Ak by ste si chceli s deťmi precvičiť angličtinu, odporúčame vám film pozerať v origináli – Šmolinku nahovorila obľúbená speváčka Katy Perry.

Coco
(2017)

Foto: © Disney/Pixar

Asi v každej rodine sa nájde niekto, kto je trochu iný a cíti sa nepochopený. Mexický chlapec Miguel sa chce odmalička stať hudobníkom, ale jeho blízki o tom sne nechcú ani počuť. Hudba totiž v minulosti spôsobila ich predkom veľa bolesti.

Všetko sa však otočí hore nohami v deň osláv sviatku Día de Los Muertos, počas ktorého sa Miguel ocitne v ríši zosnulých. Stretáva sa so svojimi predkami a zisťuje skutočnú pravdu, ktorá jeho rodinu rozdelila. Výnimočne spracovaný oscarový príbeh vám pripomenie, prečo je dôležité, aby rodina držala pokope, a veselé pesničky roztancujú celú vašu domácnosť.

Železný obor/The Iron Giant
(1999)

Foto: © Warner Bros. Entertainment Inc.

Priateľstvo často dokáže prekonať akékoľvek rozdiely. Svoje o tom vie aj deväťročný Hogarth Hughes, ktorému sa obráti život naruby v momente, keď stretne v lese obrovského robota. Postupne si k sebe napriek odlišnostiam nájdu cestu a stanú sa najlepšími priateľmi.

Prečítajte si: 13 tipov, ako sa zo sviatkov nezblázniť a spríjemniť ich aj iným

Táto kreslená snímka by nemala ujsť fanúšikom sci-fi ani tým, ktorých zaujímajú dejiny kinematografie. Dojímavý príbeh totiž patrí medzi najúspešnejšie animované filmy na svete. Režíroval ho Brad Bird, ktorého dielo môžete poznať aj vďaka animovaným trhákom ako Rodinka úžasných (The Incredibles) z roku 2004 či Ratatouille z roku 2007.

V hlave/Inside Out
(2015)

Foto: © Disney/Pixar

Rozmýšľali ste niekedy o tom, prečo reagujete práve tak či onak? Originálny príbeh V hlave, ktorý okrem iného získal aj Oscara za najlepší animovaný film, vás vtiahne do diania v mysli dospievajúcej školáčky Riley. Zoznámite sa s piatimi hlavnými emóciami Radosť, Strach, Hnev, Znechutenie a Smútok, ktoré sú zodpovedné za jej reakcie.

Emócie sa spoločne snažia, aby bolo všetko v rovnováhe a jej spomienky ostávali primárne šťastné. Či sa im to podarí, vám neprezradíme, ale odporúčame nevynechať tento animovaný film počas sviatkov. Určite neoľutujete.

Tintinove dobrodružstvá/The Adventures of Tintin
(2011)

Foto: © 2011 Columbia Pictures Industries, Inc. And Beverly Blvd. LLC.

Svetoznámy režisér Steven Spielberg okúsil aj vody animovaného filmu a nakrútil príbeh o zvedavom reportérovi Tintinovi. Po tom, ako začne odhaľovať tajomstvá spojené s pokladom ukrytým v bájnej lodi Jednorožec, sa dostane do smrteľného nebezpečenstva. Celé sa to začne zamotávať a spoločne s Tintinom tak môžete prežiť fantastické dobrodružstvá.

Spielbergov animovaný film je inšpirovaný komiksovou sériou od belgického karikaturistu Hergého. Adaptácia do počítačovej animácie známej komiksovej klasike výborne sadla a príbeh určite zaujme celú rodinu. Ak máte radi záhady, tento film je pre vás ten pravý.

Kuky sa vracia/Kuky se vrací
(2010)

Foto: © 2010 BIOGRAF JAN SVĚRÁK s.r.o.

Kuky sa vracia je rozprávaním malého chlapca o plyšovom medvedíkovi, ktorý putuje lesom a chce sa vrátiť k svojmu majiteľovi. Ondrej popustil uzdu svojej fantázii a v jeho príbehu o Kukym sa objavujú fantastické scenáre aj najrôznejšie bytosti. Naozaj si to ten chlapec iba vymýšľa?

Jeho predstavivosť sa prejavuje aj vo vizuálnom spracovaní snímky, kde režisér Jan Svěrák stiera hranice medzi hraným a animovaným filmom. Výsledkom je naozaj unikátny kinematografický kúsok.

Ľadové kráľovstvo 1 a 2/Frozen I a II
(2013 a 2019)

Foto: © 2012 Disney Enterprises, Inc.

V kráľovstve Arendelle už nasnežilo a vy si môžete vychutnať pravú zimnú atmosféru s Annou, Elsou a Olafom. Tento populárny príbeh je inšpirovaný rozprávkou Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná a chytí vás za srdce. Večný mráz tu roztápa sesterská láska, ktorá v obidvoch filmoch čelí mnohým prekážkam.

Foto: © 2019 Disney Enterprises, Inc.

O kvalite snímok svedčia aj ocenenia, ktoré si tvorcovia odniesli z ceremónií. Prvý film okrem iného získal aj Oscara za najlepší animovaný film a rovnakej slávy sa ušlo aj piesni Let It Go, druhý film zase získal viacero nominácií. Čarovný svet Anny a Elsy môže byť výbornou voľbou aj pre vašu rodinu.

LEGO príbeh 2/The Lego Movie 2
(2019)

Foto: © Warner Bros.

Legendárna stavebnica si svoje miesto vo filme našla už viackrát a tentoraz na HBO GO boduje úspešným pokračovaním. Robotník Emmet si aj v spustošenej krajine chce zachovať optimizmus, keď do vesmíru unesú všetkých jeho priateľov. Emmet neváha ani sekundu a podnikne všetko na ich záchranu.

Hrdinom príbehu nechýba staviteľská kreativita a schopnosť obetovať sa pre druhých. Rozprávka vás udrží v napätí vďaka odvážnym rozhodnutiam a rozmanitosti rozličných LEGO postavičiek. A určite sa aj zasmejete.


Radi by ste si pozreli peknú rozprávku, dobrý film alebo zaujímavý seriál a zabudli pritom na dátové obmedzenia? Stavte na nekonečné O2 SMART Paušály, ktoré okrem neobmedzených volaní, SMS a MMS prinášajú aj neobmedzené dáta a predplatné prémiových aplikácií ako HBO GO, TIDAL či O2 TV. Viac o vylepšenej ponuke O2 SMART Paušálov nájdete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

13 tipov, ako sviatky dobre zvládnuť a spríjemniť ich aj iným

Vďaka našim tipom ušetríte v predvianočnom strese množstvo času a poradíme aj, ako čo najpríjemnejšie stráviť sviatočné dni.

Vianoce prežíva každý inak. Deti sa tešia na rozprávky a darčeky, rodičia sa snažia zabezpečiť všetko potrebné a užiť si aspoň pár chvíľ oddychu. Na stole nemôže nič chýbať, tradičné jedlá rozvoniavajú v dome aj niekoľko dní vopred, koláčikov máte na výber hneď niekoľko druhov a šalát sa na vás usmieva zakaždým, keď otvoríte chladničku. Okrem toho treba zabezpečiť plynulý chod v práci a darčeky pre rodinu.

Traja králi O2 prinášajú Vianočný bonus na smart zariadenia a pomáhajú deťom bez rodín. Ako získam bonus?

Z jedného prieskumu Knox University vyplynulo, že až pre 44 % opýtaných boli Vianoce stresujúce, hoci si ich vo výsledku užili a boli s nimi spokojní. Naše tipy vám môžu pomôcť, aby boli vaše sviatky počas tohto roku aspoň o trošku pohodovejšie.

Pred Vianocami

Nakúpte darčeky online

Vedeli ste, že takmer polovica Slovákov si necháva nakupovanie darčekov na posledné dva týždne? Ak patríte k tým, ktorí sa radi vyhnú preplneným nákupným centrám, využite možnosť online nákupu.

Buďte originálni a venujte svojim blízkym napríklad zážitky, online kurzy, predplatné obľúbeného časopisu, hodiny tanca či voucher do divadla. Mnohé značky majú v tomto období výhodné ponuky, zľavy alebo dopravu zadarmo. Nezabudnite však na to, že vaše objednávky musí niekto spracovať, zabaliť, poslať a tiež priviezť.

Buďte preto empatickí voči tým, ktorí sa vám snažia urobiť pekné Vianoce, a nežeňte ich do stresu, ktorý budete nakoniec prežívať spolu s nimi. Objednajte preto darčeky skôr. Väčšina e-shopov má pred sviatkami na svojich stránkach aj dátumy, do ktorých stíhajú svoje zásielky doručiť. Aj to je spôsob, ako predísť zbytočnej nervozite.

Zapojte do príprav celú rodinu

Vianoce by mali byť o spolupatričnosti a rodine. Preto je veľmi dôležité, aby sa na organizácii a prípravách podieľala celá rodina. Vďaka tomu budú mať jednotliví členovia oveľa väčšiu radosť z toho, že ste túto misiu zvládli spoločnými silami. Vytvorte si harmonogram, podľa ktorého každý člen rodiny podá pomocnú ruku, a tak budete všetci spoločne pracovať na vytvorení krásnych sviatočných dní.

Vyčleňte každému úlohy podľa jeho možností a schopností a nebojte sa povinnosti rozdeliť. Každý správny manažér predsa vie svoju prácu delegovať. Na trhu je množstvo krásnych dizajnových kalendárov alebo online plánovačov, ktoré vám to uľahčia. Prípadne si nejaký kalendár vyrobte sami doma a umiestnite ho na viditeľné miesto.

Urobte si zo spoločného pečenia novú tradíciu

Nenechajte všetko len na jedného člena rodiny. Myslite kreatívne a spravte si z predvianočného pečenia rodinnú tradíciu. Pečenie môžete zaznamenať na svoj telefón – urobte si časozber a odfoťte sa v situáciách, ktoré vám pripomenú, aké dôležité je držať spolu.

Vynikajúcimi pomocníkmi pri pečení sú kuchárske knihy, vďaka ktorým už nebudete musieť stráviť hodiny na internete hľadaním správnych receptov. Upiecť si môžete jednoduché medovníky, ktoré spolu s vami zvládnu aj vaše deti. Recept nájdete v knihe Tak ma mama naučila. Ak patríte medzi tých, ktorí majú rôzne potravinové alergie, určite vám pomôže kniha Tradičné Vianoce takmer bez alergénov.

Uľahčite si upratovanie

Množstvo domácností robí vianočné upratovanie niekoľko dní či týždňov vopred, pretože je toho viac ako zvyčajne. Našťastie žijeme v čase, keď nám výdobytky moderného sveta dokážu uľahčiť život. Vianoce predsa nie sú o tom, aby ste si za štedrovečerný stôl sadli uštvaní a odpadli od únavy skôr, než zjete posledné sústo.

Nechajte preto upratovanie na profesionálov a objednajte si upratovaciu službu. Budete tak môcť stráviť viac času s rodinou a ďalšími prípravami.

Dajte si nákup doručiť domov

Dlhé rady v obchodoch, stres, zabudnuté suroviny a opätovné štartovanie auta. Poznáte to? Neprežívajte každý rok to isté. Objednajte si potraviny cez službu online donášky až k sebe domov.

Niekoľko overených portálov ponúka ceny primerané kvalite a vašu peňaženku takýto nákup naozaj nezaťaží viac, ako by ste minuli v bežnom obchode, kde navyše hrozí aj nebezpečenstvo nákupu nepotrebných vecí. Spíšte si zoznam toho, čo naozaj potrebujete, a vyhnite sa tak prebytočnému vyhadzovaniu nedojedených surovín.

Pomôžte tým, ktorí to potrebujú

Podľa psychologických štúdií sú ľudia, ktorí nemajú to šťastie stráviť sviatky s rodinou pri prestretom stole, oveľa náchylnejší na depresie či zlé myšlienky. Otvorte svoje srdce a pomôžte tým, ktorí nemajú to šťastie ako vy.

Na internete existuje zoznam slovenských charitatívnych organizácií a určite sa minimálne jedna nachádza aj vo vašom meste alebo v blízkom okolí. Uvidíte, že pocit pri rozbaľovaní vašich darčekov bude po takejto pomoci lepší.

Nezabudnite na relax a starostlivosť o seba

Naše telo, pleť, ale aj psychika sú v tomto období vystavené stresu, preto je dôležité, aby sme nezabudli starať sa aj o seba. Vyhraďte si na túto aktivitu každý deň niekoľko minút a uvidíte, ako vám tieto chvíle dodajú potrebnú silu na zvládnutie náročných dní.

Na Slovensku je množstvo fi riem, ktoré vyrábajú kozmetiku nielen s láskou, ale aj v súlade s prírodou. Prírodná kozmetika vás pri pravidelnom používaní odmení a vy sa vďaka tomu budete cítiť sebavedomejšie. Či už siahnete po mydlách s upokojujúcimi vôňami, šampónoch s výživnými bylinami alebo sérach, vďaka ktorým bude vaša pokožka zdravá, je to len na vás.

Myslite ekologicky

V posledných rokoch pribúda množstvo alternatív, ktoré sú vynikajúcim spôsobom, ako ušetriť nielen vašu peňaženku, ale aj prírodu, ktorá v tomto období trpí vinou konzumu. Nájdite vo svojom okolí firmy, ktoré zapožičiavajú vianočné stromčeky v kvetináčoch, a nemusíte sa stresovať, že budete mať doma neporiadok z osádzania či vymýšľať spôsob, ako sa neskôr stromčeka zbaviť.

Množstvo vianočných stromčekov končí po sviatkoch pod oknami domácností, v „lepšom“ prípade ležia opustené pri kontajneroch. Ušetríte tak prírodu od zbytočného odpadu vyprodukovaného počas Vianoc.

Počas sviatkov

Prečítajte si dobrú knihu

Vďaka knihe prestanete na chvíľu myslieť na svoje povinnosti a prenesiete sa do príbehov, ktoré často vyrážajú dych. Pre ženy, ktoré hľadajú inšpiráciu, odporúčame knihu SuperŽENY, kde nájdete príbehy výnimočných žien z našej histórie. Ak patríte medzi fanúšikov životopisných kníh, Michelle Obama a jej príbeh budú pre vás tým pravým.

Čítajte aj: Užite si maratón bondoviek aj dávku romantiky. Tieto novinky z ponuky HBO GO vám spríjemnia príchod Vianoc

V prípade, že hľadáte skôr nenáročné, vtipné a oddychové čítanie, Ondrej Sokol a jeho kniha Ako som vozil Nórov 2 je skvelá voľba. Muži si dobre oddýchnu napríklad pri druhej dlho očakávanej zbierke Teda Chianga Výdych. Tá prináša množstvo prekvapivých myšlienok, ktoré osvetľujú záhady vesmíru aj ľudského vnútra.

Vychutnajte si šálku bylinkového čaju

Aj sviatočné dni bývajú často náročné, preto dobre padnú bylinkové čaje, ktoré majú blahodarné účinky. Vhodný je napríklad čaj z ľubovníka bodkovaného, ktorý funguje ako prírodná antidepresívna tabletka s tým rozdielom, že nemá žiadne vedľajšie účinky. Upokojujúce účinky má aj medovka lekárska.

Aby sa liečivé vlastnosti čajov lepšie rozpustili vo vode, kúpte si sypaný čaj v miestnej čajovni, ktorú tým podporíte.

Doprajte si všetko, ale s mierou

Počas sviatkov na nás číhajú pokušenia v podobe rôznych dobrôt. Ak budete svoje chute potláčať, je väčšia pravdepodobnosť, že najkrajšie sviatky v roku prežijete v smútku a s výčitkami.

Doprajte si to, na čo máte chuť, no zároveň nezabúdajte na to, že všetko treba robiť s mierou a aj počas voľných dní potrebujete pohyb. Preto neváhajte a každý deň sa vyberte na prechádzku. Čerstvý vzduch pôsobí priaznivo nielen na okysličenie mozgu a svalstva, ale aj na vašu psychiku.

Spríjemnite si čas príjemnou vôňou

Ak si chcete na chvíľu oddýchnuť, príjemným spoločníkom môže byť aj vôňa šíriaca sa z elektrického difuzéra. Niektoré vonné olejčeky, ktoré sa pridávajú do vody, majú nielen upokojujúce, ale aj liečivé účinky.

Odporúčajú sa napríklad oleje s vôňou sibírska jedľa, santalové drevo, rumanček rímsky, horký pomaranč, borievka, medovka či levanduľa. Výhodou je, že niektoré difuzéry môžete nechať zapnuté aj pred tým, ako sa uložíte spať, pretože sa dokážu samy vypnúť.

Urobte dobrý skutok

Počas roka sa mnohým z nás v domácnosti nazbiera množstvo vecí, ktoré nepotrebujeme. Ak chcete voľný čas tráviť produktívne, vytrieďte nepotrebné veci a podarujte ich ďalej. Nezabúdajte ani na zvieratá v útulkoch, ktoré sa po Vianociach ešte viac zapĺňajú. Nájdite si najbližší útulok, choďte na prechádzku s miestnym psíkom alebo im odneste vrece krmiva.

Skvelú prácu robia aj ľudia z projektu Hodina pre seniora, v rámci ktorého môžete telefonovať so seniormi v zariadeniach sociálnych služieb a spríjemniť im čas. Nikto sa predsa na Vianoce nechce cítiť sám.


Urobte sebe alebo svojim blízkym radosť jedným z Troch kráľov, zoberte si na Vianoce domov robotický vysávač, tablet alebo smart TV a získajte extra bonus až do 240 €. Každé zo zariadení navyše prispieva k lepšej budúcnosti detí, ktoré nemôžu vyrastať vo vlastnej rodine. Viac informácií nájdete na www.o2.sk


Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac