5 aplikácií pre tých, ktorí v telefóne neznesú obyčajnosť

Telefóny s Androidom môžu za niekoľko sekúnd vyzerať ako Lumia, iPhone alebo ako smartfón z Disneyovky či z Matrixu.

Zariadenia s OS Android majú oproti konkurentom výhodu, že ich dokážete jednoducho zmeniť na nepoznanie. Za niekoľko sekúnd môže váš android vyzerať ako Lumia, iPhone alebo ako smartfón z Disneyovky či z Matrixu.

V tomto článku vám ukážeme, ako využiť najznámejšie launchery – aplikácie pre zmenu vzhľadu smartfónu.

Nova Launcher

Najpopulárnejší launcher, s ktorým si zmeníte nielen vzhľad telefónu, ale aj nastavenia zobrazenia aplikácií. Zmeniť tapetu si dokáže každý, ale len vďaka tejto aplikácii je možné dať si na plochu až 144 aplikácií oproti štandardným dvadsiatim.

Jednoduchým kliknutím si mriežku na displeji nastavíte 12×12, aj keď je to len jedna z možností. Nova Launcher umožňuje meniť aj tapety a animácie v menu telefónu, ako aj pri prechode z jednej stránky displeja na druhú.

Nova Launcher

Nova Launcher dokáže aj ušetriť batériu. Jednoduchým nastavením je možné určiť, aké aplikácie majú byť aktívne aj po vypnutí obrazovky, čím sa zvýši rýchlosť zariadenia pri jeho používaní.

Mnohí určite využijú aj novinku z poslednej aktualizácie – nočný režim.  Vďaka nemu sa zmení prostredie systému do čo najtmavších farieb.

Arrow Launcher

Ponúka jednoduchšie a hlavne iné rozloženie obrazovky oproti štandardným launcherom. Zoradiť najviac používané aplikácie, aby ste ich mali vždy poruke.

Ale nie je to len o aplikáciách. Na ďalšej ploche nájdeme diár s kontaktmi, ktorým najčastejšie voláme, pripomienky, ako aj posledné akcie vykonané v telefóne.

Arrow Launcher

Ak vám widgety zaplnia obrazovku, Arrow Launcher ich zoradí zhora nadol pod seba.

Nevýhodou môže byť ovládacia lišta s rýchlymi aplikáciami alebo ikonami pre Wi-Fi, Bluetooth či jas obrazovky na spodku displeja, keďže toto nastavenie býva takmer vo všetkých smartfónoch na vrchu.

Hola Launcher

Základné rýchle nastavenia s možnosťou nastavenia vlastných funkcií – aj o tom je Hola Launcher. Poteší nie len rýchlosťou pri práci so zariadením, ale aj nízke hardware-ové nároky. K tomu pridajte aj podporu tém pre úpravu vzhľadu zariadenia, vďaka ktorej bude vyzerať presne tak, ako si budete želať.

Hola Launcher

Navyše, Hola Launcher obsahuje hneď dvoch pomocníkov. Prvým je Hola Boost pre ľahké a rýchle uvoľnenie pamäte RAM – práca so smartfónom teda bude rýchlejšia.

Druhým je Hola Shine – vysúvacie menu v ľavom dolnom rohu obrazovky, kde je rýchly prístup k posledným spusteným a najčastejšie používaným aplikáciám alebo prepínač Wi-fi alebo mobilnej siete.

Go Launcher

Najviac stiahnutí má na konte Go Launcher, a to úctyhodných niekoľko desiatok miliónov. Nastaviť sa s ním dá naozaj všetko, na čo si len spomeniete, od rôznych akcií až po rozloženie aplikácií.

Go Launcher

Nevýhodou môže byť skúšobná verzia, ktorá obsahuje reklamy. A ak ich nechcete, musíte si zaplatiť. Od 6,50 € až do necelých 23 €. Pokiaľ si priplatíte, získate prístup ku všetkým témam, ktoré sú po vizuálnej stránke naozaj prepracované.

Reklamy sú však uvidíte tak často, že vás donúti buď zaplatiť, alebo prejsť ku konkurencii.

Thing Launcher

Intuitívny launcher čo používa umelú inteligenciu a učí sa, čo a akým spôsobom používate. Aj o tom je Thing Launcher, ktorý zbiera informácie o využívaní smartfónu a učí sa, kedy, čo a hlavne ako robíte. Cieľom je skoro vôbec ho nepoužívať.

Chce to hlavne čas, kým sa aplikácia naučí, kedy a kde ste, čo a ako robíte, aké úlohy ste urobili a podobne. Aplikácia je prepojená aj s inými užitočnými appkami ako je Uber alebo Spotify.

THING Launcher

Kým začne appka naozaj dobre fungovať, chvíľu to potrvá, pretože sa musí naučiť to, ako svoj smartfón využívate. Môže sa zo začiatku tváriť nešikovne, no len preto, že vás ešte nepozná. To sa časom určite zmení.

Jednou z ďalších výhod aplikácie je možnosť vytvoriť si vlastných automatických agentov, ktorým len priradíte úlohu v príslušnej aplikácií – vypnúť zvonenie a zapnúť vibrácie po príchode do práce podľa GPS.

Všetko vie byť jednoduchšie, chce to len trochu času v rámci nastavení. Aj s tým vám poradia O2 Guru v predajniach O2.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Čudné, bizarné, prekvapivé, ale geniálne: 7 originálnych nápadov, ktoré môžu zmeniť svet k lepšiemu

Nápady, ktoré nám pomôžu vytvoriť udržateľnú budúcnosť, sú v súčasnosti potrebné viac ako kedykoľvek predtým. Aj zdanlivo jednoduché myšlienky môžu zmeniť svet k lepšiemu.

Mnoho ľudí má nápady, ktoré môžu svetu naozaj pomôcť, no chýba im podpora. Práve preto vznikla medzinárodná súťaž Chivas VENTURE. Podnikatelia z celého sveta v rámci nej prezentujú svoje podnikateľské aktivity, prostredníctvom ktorých riešia enviromentálne či sociálne problémy. Súťažiaci môžu v súťaži získať podiel z 1 milióna amerických dolárov a osobný koučing.

Do súťaže sa môžu prihlásiť aj slovenské firmy. Stačí, ak vyplnia online prihlášku.

Kým nájdete odvahu prihlásiť sa, pozrite si zatiaľ niektoré šikovné nápady, ktoré na súťaži v minulosti prezentovali podnikatelia z rôznych krajín. Viac nápadov, ktoré menia svet, nájdete na tomto odkaze.

Využívanie kravského hnoja v udržateľnej móde

Intenzívnym chovom hovädzieho dobytka v mnohých krajinách vzniká problém, ako sa zbaviť príliš veľkého množstva hnoja. Ako organické hnojivo je využiteľná iba časť. Zvyšok predstavuje živočíšny odpad, ktorý je potrebné nejakým spôsobom spracovať, aby neznečisťoval podzemné vody či ovzdušie.

Na jedno z možných riešení tohto problému prišla holandská spoločnosť Mestic. Z hmoty dokážu extrahovať celulózu a z nej vyrobiť rôzne ďalšie materiály, ktoré nahradia bežný textil, plast či papier. Svoju metódu si nechali patentovať.

Nahradenie proteínov v strave múkou z cvrčkov

Živočíšna bielkovina v mnohých ohľadoch predčí tu rastlinnú. Chov zvierat je však často spojený s ich utrpením a zároveň je pomerne neekologický, napríklad 1 kg hovädzieho mäsa má na emisie podobný dopad ako 250 km jazda autom.

Česká firma SENS však ponúka zaujímavé riešenie, ako získať živočíšnu bielkovinu bez trápenia zvierat a zároveň pri oveľa menších nárokoch na životné prostredie. Vyrába proteínové tyčinky z hmyzu, presnejšie z cvrčkov. Nahradením hovädzieho cvrčkami doposiaľ ušetrila približne 2 000 t krmiva, 700 000 l vody a skleníkové plyny zodpovedajúce jazde autom okolo celého sveta.

Invalidné vozíky prerobené na elektrické trojkolky

Na svete sú milióny užívateľov invalidných vozíkov, ktorí dennodenne zápasia so zničenými chodníkmi či s nezrovnalosťami v teréne. Aj zdanlivé triviálnosti ako piesok či tráva môžu byť prekážkou, pre ktorú musí vozíčkar hľadať náhradné trasy.

brazílskej firme Livre si povedali, že ľudom odkázaným na vozíček skúsia spríjemniť neľahký život a vnesú im doň viac slobody a sebavedomia. Začali preto s výrobou špeciálnych terénnych vozíkov na troch kolesách poháňaných elektrinou. Trojkolky neslúžia ich majiteľom len ako riešenie ich problému, ale zároveň pre nich predstavujú určitý životný štýl a prinášajú novú komunitu priateľov.

Poznáte niekoho, kto má firmu prospešnú pre spoločnosť? Zazdieľajte mu tento článok.

Výroba tenisiek z odpadkov

Tenisky Xinca vyzerajú ako úplne bežná obuv, v porovnaní si konkurenčnými značkami majú ale jednu zvláštnosť – sú celé z odpadu. Na ich výrobu sa používajú staré pneumatiky a textílie vyvezené na skládku.

Nielenže sa tak nemusí likvidovať guma, ktorá pri spaľovaní uvoľňuje do ovzdušia množstvo škodlivín, obchádza sa tak aj potreba využívať vzácne prírodné zdroje. Argentínska spoločnosť Xinca zároveň zamestnáva bývalých väzňov, čím im pomáha uplatniť sa na trhu práce a zaradiť sa do normálneho života.

Vysádzanie umelých stromov, ktoré čistia vzduch

Nemecká spoločnosť Green City Solutions vyvinula „umelý strom“. Ide o vertikálnu plošinu porastenú rastlinami podobnými machu, ktorá v kombinácii s rôznymi technológiami filtruje prach z ulice, oxidy dusíka a oxid uhličitý. Panel z rastlín takto dokáže nahradiť až 275 mestských stromov,pričom zaberá o 99 % priestoru menej.

Konštrukcia obsahuje snímače, ktoré zhromažďujú enviromentálne a klimatické údaje, kontrolujú a regulujú jednotku a zabezpečujú prežitie rastlín. Vďaka solárnym panelom a systémom na zadržiavanie dažďovej vody zariadenie vyžaduje len niekoľko hodín údržby ročne.

Pomáhanie ľuďom bez domova pomocou kávy

Bezdomovectvo je vážnym problémom najmä veľkých miest. Napríklad v Londýne žije podľa štatistík až 4 000 ľudí, ktorí každý deň prespávajú na ulici. Londýnska firma Change Please si preto povedala, že skúsi pre týchto ľudí doslova uvariť lepšiu budúcnosť a to prostredníctvom kávy.

Ľuďom bez domova ponúka možnosť rekvalifikovať sa na baristov a poskytuje im tak prácu. Počas prvých 10 dní im pomôže nájsť bývanie a vyplatí im slušný plat. Firma všetky zisky opäť investuje do ďalšej pomoci. Okrem toho svoje podnikanie prevádzkuje trvalo udržateľným spôsobom. Všetky poháre sú recyklovateľné a káva pochádza z fariem, ktoré podporujú miestne komunity. Káva tak nielenže dobre chutí, ale dobro aj šíri.

Spolupráca s včelami na čistení životného prostredia

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zomiera každý rok 12,6 milióna ľudí v dôsledku toho, že žije alebo pracuje v nezdravom prostredí. To znamená, že jedno zo štyroch úmrtí vo svete súvisí so znečistením.

Spoločnosť Beeodiversity z Belgicka pomáha firmám a miestnym autoritám odhaľovať pôvod znečistenia v ich oblasti a vypracováva konkrétne odporúčania na zlepšenie. Na túto činnosť zamestnáva aj veľmi netradičnú skupinku zamestnancov – včely. Včelie robotnice usilovne zbierajú vzorky z miliárd kvetov, ktoré sa následne dôkladne analyzujú. Na základe výsledkov sa môže nariadiť napríklad špeciálne vysádzanie semien alebo zníženie spotreby pesticídov v určitých oblastiach.

Je váš nápad lepší? Prihláste sa do súťaže Chivas VENTURE

Určite sa aj u nás na Slovensku nájde veľa ľudí s nápadmi, ktoré môžu pomôcť svetu. Ak máte pocit, že je to práve ten váš, medzinárodná súťaž Chivas VENTURE môže byť pre vás to pravé.

Ak vaše podnikanie pomáha ľuďom alebo životnému prostrediu, prihláste sa do 31. októbra 2018 a získajte podiel z finančného balíka vo výške 1 milión amerických dolárov a koučing od svetových mentorov.

Formulár na prihlásenie, podmienky súťaže aj detailné informácie nájdete na tomto mieste: https://www.chivas.com/sk-sk/the-venture/apply


Predobjednajte si nový Huawei Mate 20 Pro. Na prvých 200 záujemcov čakajú 2 hodnotné darčeky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové