5 aplikácií pre tých, ktorí v telefóne neznesú obyčajnosť

Telefóny s Androidom môžu za niekoľko sekúnd vyzerať ako Lumia, iPhone alebo ako smartfón z Disneyovky či z Matrixu.

Zariadenia s OS Android majú oproti konkurentom výhodu, že ich dokážete jednoducho zmeniť na nepoznanie. Za niekoľko sekúnd môže váš android vyzerať ako Lumia, iPhone alebo ako smartfón z Disneyovky či z Matrixu.

V tomto článku vám ukážeme, ako využiť najznámejšie launchery – aplikácie pre zmenu vzhľadu smartfónu.

Nova Launcher

Najpopulárnejší launcher, s ktorým si zmeníte nielen vzhľad telefónu, ale aj nastavenia zobrazenia aplikácií. Zmeniť tapetu si dokáže každý, ale len vďaka tejto aplikácii je možné dať si na plochu až 144 aplikácií oproti štandardným dvadsiatim.

Jednoduchým kliknutím si mriežku na displeji nastavíte 12×12, aj keď je to len jedna z možností. Nova Launcher umožňuje meniť aj tapety a animácie v menu telefónu, ako aj pri prechode z jednej stránky displeja na druhú.

Nova Launcher

Nova Launcher dokáže aj ušetriť batériu. Jednoduchým nastavením je možné určiť, aké aplikácie majú byť aktívne aj po vypnutí obrazovky, čím sa zvýši rýchlosť zariadenia pri jeho používaní.

Mnohí určite využijú aj novinku z poslednej aktualizácie – nočný režim.  Vďaka nemu sa zmení prostredie systému do čo najtmavších farieb.

Arrow Launcher

Ponúka jednoduchšie a hlavne iné rozloženie obrazovky oproti štandardným launcherom. Zoradiť najviac používané aplikácie, aby ste ich mali vždy poruke.

Ale nie je to len o aplikáciách. Na ďalšej ploche nájdeme diár s kontaktmi, ktorým najčastejšie voláme, pripomienky, ako aj posledné akcie vykonané v telefóne.

Arrow Launcher

Ak vám widgety zaplnia obrazovku, Arrow Launcher ich zoradí zhora nadol pod seba.

Nevýhodou môže byť ovládacia lišta s rýchlymi aplikáciami alebo ikonami pre Wi-Fi, Bluetooth či jas obrazovky na spodku displeja, keďže toto nastavenie býva takmer vo všetkých smartfónoch na vrchu.

Hola Launcher

Základné rýchle nastavenia s možnosťou nastavenia vlastných funkcií – aj o tom je Hola Launcher. Poteší nie len rýchlosťou pri práci so zariadením, ale aj nízke hardware-ové nároky. K tomu pridajte aj podporu tém pre úpravu vzhľadu zariadenia, vďaka ktorej bude vyzerať presne tak, ako si budete želať.

Hola Launcher

Navyše, Hola Launcher obsahuje hneď dvoch pomocníkov. Prvým je Hola Boost pre ľahké a rýchle uvoľnenie pamäte RAM – práca so smartfónom teda bude rýchlejšia.

Druhým je Hola Shine – vysúvacie menu v ľavom dolnom rohu obrazovky, kde je rýchly prístup k posledným spusteným a najčastejšie používaným aplikáciám alebo prepínač Wi-fi alebo mobilnej siete.

Go Launcher

Najviac stiahnutí má na konte Go Launcher, a to úctyhodných niekoľko desiatok miliónov. Nastaviť sa s ním dá naozaj všetko, na čo si len spomeniete, od rôznych akcií až po rozloženie aplikácií.

Go Launcher

Nevýhodou môže byť skúšobná verzia, ktorá obsahuje reklamy. A ak ich nechcete, musíte si zaplatiť. Od 6,50 € až do necelých 23 €. Pokiaľ si priplatíte, získate prístup ku všetkým témam, ktoré sú po vizuálnej stránke naozaj prepracované.

Reklamy sú však uvidíte tak často, že vás donúti buď zaplatiť, alebo prejsť ku konkurencii.

Thing Launcher

Intuitívny launcher čo používa umelú inteligenciu a učí sa, čo a akým spôsobom používate. Aj o tom je Thing Launcher, ktorý zbiera informácie o využívaní smartfónu a učí sa, kedy, čo a hlavne ako robíte. Cieľom je skoro vôbec ho nepoužívať.

Chce to hlavne čas, kým sa aplikácia naučí, kedy a kde ste, čo a ako robíte, aké úlohy ste urobili a podobne. Aplikácia je prepojená aj s inými užitočnými appkami ako je Uber alebo Spotify.

THING Launcher

Kým začne appka naozaj dobre fungovať, chvíľu to potrvá, pretože sa musí naučiť to, ako svoj smartfón využívate. Môže sa zo začiatku tváriť nešikovne, no len preto, že vás ešte nepozná. To sa časom určite zmení.

Jednou z ďalších výhod aplikácie je možnosť vytvoriť si vlastných automatických agentov, ktorým len priradíte úlohu v príslušnej aplikácií – vypnúť zvonenie a zapnúť vibrácie po príchode do práce podľa GPS.

Všetko vie byť jednoduchšie, chce to len trochu času v rámci nastavení. Aj s tým vám poradia O2 Guru v predajniach O2.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Novú vlajkovú loď Samsungu môžete mať medzi prvými a ešte pri tom aj ušetriť.

Samsung v auguste predstaví svoje nové vlajkové lode, smartfóny Galaxy Note10 a Galaxy Note10+. Novinky si môžete predobjednať od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019 vyplnením tohto formulára.

Prečítajte si: Samsung Galaxy Note10 predstavuje skutočne sofistikovaný telefón

Ak spolu s predobjednávkou odpredáte svoje staré zariadenie, môžete získať aj finančný bonus do výšky 580 €*. Nárok na bonus je podmienený predregistráciou na webovej stránke www.novysamsung.sk v období od 7. 8. do 22. 8. 2019. Bez predregistrácie nárok na bonus zaniká.

Postup výmeny starého zariadenia

Podmienky finančného bonusu

  • Predobjednávka nového Sasmung Galaxy Note10 alebo Note10+ od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019.
  • Registrácia starého zariadenia a doregistrovanie údajov nového Samsung Galaxy Note10 alebo Note10+ na www.novysamsung.sk od 23. 8. 2019 do 30. 9. 2019.
  • *Suma 580 € reprezentuje najvyššiu výkupnú cenu použitého Samsung Galaxy Note9 128 GB Dual Sim.

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac