5 “spúšťačov”, ktoré zmenia váš android na nepoznanie

Výber tých najzaujímavejších po estetickej a funkčnej stránke.

K tejto téme sme síce už jeden článok písali, ale  nedalo nám nevrátiť sa k nej. Koniec koncov, Asi najzákladnejšou črtou, ktorá definuje Android oproti ostatným systémom na trhu, je jeho prispôsobiteľnosť. Prvým krokom k nej je práve launcher – predstavuje to, čo ako prvé uvidíte po odomknutí obrazovky. Tento spúšťač dokáže úplne zmeniť váš smartfón, či už po tej estetickej, alebo funkčnej stránke. Aktuálne ich nájdete stovky, tak sa pozrieme na ďalší výber tých najzaujímavejších.

Z Launcher – kreslíme po displeji

 

Launcher od Nokie, ktorého hlavnou črtou je vyhľadávanie kreslením. Ak chcete, aby vám ponúkol napríklad aplikáciu Moje O2, jednoducho nakreslíte písmeno M prstom po displeji. Vyhľadá vám tak aplikácie aj kontakty.

Tento launcher má zároveň takú vlastnosť, že sa od vás učí. To znamená, že na úvodnej strane  vám ponúkne 6 aplikácii a kontaktov podľa toho, čo používate najčastejšie.

A hoci si hovoríte, že ten najpodstatnejší je pre vás firemný e-mail, časom sa vám možno bude na prvom mieste zobrazovať Facebook.

Smart launcher 3 – v jednoduchosti je krása

Launcher, ktorý uvítate, ak chcete niečo zaujímavé a nebaví vás toho veľa nastavovať. Podstatným znakom je opäť to, že sa jedná o úplne novú skúsenosť. Dôležité aplikácie podľa vášho výberu máte po odomknutí obrazovky prehľadne usporiadané, napríklad v kruhu. Ten sa zväčšuje podľa toho, koľko aplikácii chcete na hlavnej obrazovke vidieť. Všetky ostatné sú, samozrejme, stále na dosah.

Je to veľmi jednoduchý a intuitívny launcher. Ak vám samotný Android príde neprehľadný, toto je solídna voľba.

Action Launcher 3 – jednoducho, komplikovane, prečo nie oboje?

Tento launcher dokáže byť úplne jednoduchý, ale aj komplikovaný s obrovskými možnosťami. Záleží, ako si ho nastavíte. Napriek tomu, že prichádza s moderným material dizajnom, stále poskytuje veľmi jednoduché a rýchle možnosti prispôsobenia. Opäť niečo, s čím sa môžete zabávať pre čo najzaujímavejší výsledok. Ale nemusíte. Aj bez toho budete mať zaujímavý a jednoduchý dizajn už po spustení. Rovnako so základným rozložením ikoniek na ploche sa môžete vyhrať, ale tento launcher si vás získa už základným nastavením.

Buzz launcher – keď máte radi možnosti

Úplná sloboda. Tak by sa v skratke dal popísať Buzz launcher, ktorý patrí k tým najprispôsobiteľnejším. Ak vás baví vyhrať sa doslova so všetkým a nevadí vám chvíľu sa vo všetkých možnostiach strácať – od prispôsobovania ikon aplikácií a tvar po mnoho spôsobov usporiadania obrazoviek – toto je správny launcher pre vás.

Ak však preferujete niečo, čo je jednoduché a funguje to výborne s minimom zásahov, radšej siahnite po iných.

Next Launcher 3D – keď ide o efekty

Niekomu ide o funkčnosť, niekomu ide o vzhľad a niekto chce, aby sa jeho smartfón s Androidom stal zariadením z budúcnosti. Ak patríte do poslednej kategórie, rozhodne oceníte Next Launcher 3D. Tento launcher je doslova naprataný 3D efektami, prechodmi a pôsobí jednoducho očarujúco.

Prichádza síce s nemalou cenovkou 14,99 eur a nie každé zariadenie si poradí s 3D efektmi bez námahy. Ak ale chcete mať na obrazovke niečo výnimočné, lepší launcher nenájdete.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

10 kníh pre interiér ako od dizajnéra

Naučte sa porozumieť priestoru, materiálom u vás doma.

Farebne to neladí, nábytok vám nesedí, tam ešte niečo chýba a tu je toho zas veľa. Knihy, ktoré sme pre vás vybrali, vás naučia, ako osviežiť interiér domu alebo bytu. Občas na to stačí len pár eur.

Kvetinové aranžmány z Ateliéru Papaver

Monika Vargová, Lenka Vargová

V knihe nájdete nápady na každý mesiac v roku. Vďaka podrobným postupom vytvoríte krásne kvetinové aranžmány ako stvorené na rodinné oslavy alebo na spestrenie obyčajných dní.

Tvorivé nápady pre dom a záhradu

Jana Ardanová

Kniha je určená všetkým, ktorí majú tvorivého ducha a radi si skrášľujú domov vecami, ktoré sú nielen krásne, ale aj funkčné. Je rozdelená podľa ročných období a ponúka vyše 50 projektov. Nájdete tu detailné postupové fotografie, ale aj šablóny k niektorým projektom.

Danšari – umenie upratovať

Hideko Yamashitová

Sme zahltení vecami, hoci mnohé z nich nepotrebujeme alebo vôbec nepoužívame. Danšari, nové japonské umenie upratovať, ponúka návod, ako si urobiť poriadok nielen v priestore, v ktorom žijeme, ale aj v sebe samom. Riaďte sa troma základnými zásadami danšari a zmeňte svoj život:

– Veci nadobúdajú hodnotu tým, že ich používame (DAN).

– Veci by mali byť v tomto momente na mieste, kde sú najviac potrebné (ŠA).

– Veci sú najkrajšie, ak sú tam, kde majú byť (RI).

PALETY nábytek za pár minut nejen na zahradu

Maud Vignane, Alban Lecoanet

Skúste s týmto sprievodcom jednoducho vytvoriť originálne nábytkové kreácie z paliet, ktoré nebudú len účelné a krásne, ale na ktoré budete aj patrične pyšní.

Beton

Malena Skoteová

Jednoduché betónové projekty. Viac ako 40 nápadov s podrobnými postupmi. Obsahujú všetky informácie, ktoré budete potrebovať na výrobu krásnych betónových vecí.

Dekorácie

Holly Beckerová, Joanna Copestick

Fotografie v knihe ukazujú skutočné domovy, a predsa ponúkajú niečo unikátne. Podporte svoj inštinkt zariaďovania množstvom nápadov, od výberu farieb na steny až po usporiadanie nábytku tak, aby ste sa vo svojom domove cítili čo najpohodlnejšie.

Co je interiérový design?

Graeme Booker, Sally Stone

Komplexná príručka interiérového dizajnu. Zistíte, ako myslia interiéroví dizajnéri a ako zaobchádzať s rôznymi materiálmi. Nájdete v nej aj výber dizajnérskych štúdií a ukážky ich prác, ktoré vás prevedú svetom interiérového dizajnu.

Škola interiérového designu

Jana Hradecká a kol.

Nikdy nie je neskoro sa naučiť niečo nové. Ak máte chuť z času na čas vylepšiť svoj domov a neviete ako, táto kniha je určená práve pre vás. Zákulisie interiérového dizajnu sprevádzajú fotografie, tabuľky a schémy a tiež cvičenia, kde si svoje znalosti môžete overiť.

Maker spaces

Emily Quinton

Pohľad do trinástich krásnych domovov, štúdií a pracovných priestorov vám prinesie množstvo nápadov – vecí, ktoré vytvárajú ich majitelia. Ponúka aj veľa rád, ako premeniť svoje nápady na hotové a krásne výrobky.

Průvodce bytového designéra

Kolektív autorov

Nielen pre budúcich interiérových návrhárov, ale aj pre všetkých, ktorí majú chuť sa pozrieť pod pokrievku profesionálom a využiť získané informácie pri zariaďovaní svojho bývania.

Získajte zľavu na akékoľvek knihy v Panta Rhei

Vážime si kvalitnú literatúru. Práve preto majú teraz zákazníci O2 vďaka službe O2 Extra výhody príležitosť získať v knihkupectvách Panta Rhei zľavu do 10 % podľa váhy kníh, ktoré si vyberú.

Stačí zadať svoje O2 telefónne číslo do formulára Extra výhod a pošleme vám špeciálny kód, ktorým sa preukážete pri pokladni.

Sieť kníhkupectiev Panta Rhei je lídrom na slovenskom knižnom trhu a ponúka zážitky i vzdelanie prostredníctvom kníh už 21 rokov. Dnes je vám k dispozícii 41 kníhkupectiev siete Panta Rhei v 25 slovenských mestách. www.pantarhei.sk/predajne


Lifetech: Čo je nové