Ako zabiť 5 minút čakania? Tieto hry to účinne zvládnu

Ak ste už prečítali všetky články na Facebooku a prezreli všetky fotky na Instagrame, máme pre vás 5+1 bezplatných hier pre Android na skrátenie dlhej chvíle.

Poznáte tie chvíle, ktoré sú prikrátke na niečo zmysluplné, no zas pridlhé na bezduché prezeranie Facebooku? Ak ste už prečítali všetky články a prezreli všetky fotky na Instagrame, máme pre vás 5+1 bezplatných hier pre Android na skrátenie dlhej chvíle.

2048

Na prvý pohľad jednoduchá hra, ktorej cieľom je vytvoriť pomocou mocnín čísla 2 číslo 2048. Začínate s hracím poľom 4×4 diely, kde sa vám s každým ťahom náhodne zobrazujú kocky s hodnotou 2 alebo 4.

Ich spájaním získavate kocky s vyššou mocninou čísla 2. Z dvoch štvoriek dostanete osmičku, z dvoch osmičiek šestnástku a tak ďalej.

Aplikáciu ovládate potiahnutím prsta po displeji smerom hore, dole, vľavo a vpravo. S každým pohybom vám v hracom poli pribúdajú nové čísla, ktoré musíte spájať, aby ste získali miesto pre ďalšie a ďalšie.

Jednoduché? Len si to skúste.

Dumb ways to die (Hlúpe spôsoby, ako zomrieť)

Aj keď je to na prvý pohľad trošku morbídny názov, nesie v sebe odkaz. Celé to začalo videom od spoločnosti Metro, ktorá prevádzkuje vlakové trate v Melbourne.

Video malo dosiahnuť zvýšenú opatrnosť v okolí vlakových tratí. Zverejnené bolo viac ako pred 4 rokmi a dnes má cez 140 miliónov videní. Z videa sa stala hra, kde „hlúpym“ postavičkám môžete zachrániť život.

Stačí splniť úlohy, ako je spájanie správnych káblov, alebo opatrne vytiahnuť hrianku z hriankovača. Zapojíte nielen dotykovú obrazovku, ale aj akcelometer, keďže niektoré úlohy plníte nakláňaním smartfónu.

Zábavné, chytľavé a navyše poučné.

Obesenec

Slovenská aplikácia pre starú známu hru. Nemusíte vyťahovať papier a ceruzku, máte smartfón. Princíp je jednoduchý.

Aplikácia z náhodnej kategórie vyberie slovo, ktoré hádate. Pri nesprávnom výbere písmenka aplikácia postupne dokresľuje postavičku obesenca. Keď ho nakreslí celého, prehrali ste. Sedem pokusov je však dosť na záchranu „figuranta“.

Break liner

Máte raketu, no nejde o žiadne naháňanie mimozemšťanov. Hra má za cieľ len prerážať na vyznačených miestach stredovú líniu.

Nehľadajte žiadny hlbší zmysel, jednoducho sa bavte. Hru ovládate iba ťuknutím na displej. Jednoduchý, no príťažlivý dizajn dopĺňa aj príjemná melódia. Počtom prerušených čiar sa ich počet pre splnenie levelu zvyšuje.

Pozor, návykové!

Tap Tap Dash (Ťuk Ťuk utekaj)

Jednoduchá arkádovka, v ktorej ovládate zvieratko, ktoré beží po mapke a zbiera body. Cieľom je ťuknúť na displej v tom správnom momente, kedy sa postavička má otočiť alebo vyskočiť.

Znie to jednoducho, no každým levelom sa počet otočení alebo skokov zvyšuje spolu s rýchlosťou. Prekvapí vás, aké je niekedy ťažké ťuknúť na displej v tom správnom momente.

Bonus na záver: Retro klasika (Snake ’97)

Nokiu a legendárneho Snake-a, alebo „Háďa“, netreba zvlášť predstavovať. Táto aplikácia vám však poskytne celkový zážitok.

Premení totiž váš smartfón na „nezničiteľnú“ 3310ku, 3210ku, alebo iný zo starších modelov od Nokie. Hurá na zbieranie guličiek hadíkom na monochromatickom displeji.

Táto hra poteší nejedného „pamätníka“, ktorý staršiu Nokiu vlastnil.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Veľký Meder: Kúpeľný poklad Žitného ostrova

Mesto síce veľkosťou pripomína dedinu, no dojem v tomto prípade klame. Nielenže sa môže pochváliť pestrými dejinami, ale aj súčasnou podobou populárneho turistického centra.

Mesto síce veľkosťou pripomína dedinu, no dojem v tomto prípade klame. Nielenže sa môže pochváliť pestrými dejinami, ale aj súčasnou podobou populárneho turistického centra. Za to vďačí najmä okolitým vodným tokom.

Veľký Meder počas dejín často menil svoju podobu, ale aj názvy. Vystriedal veľa mien, pričom to dnešné je odkazom na to, že vzniklo ako maďarská usadlosť uprostred slovenskej väčšiny.

Villa Meger, Nagy Megyer, Megere, či Mogor — všetky odvodené od slova magyar, teda maďarský. No boli aj časy, ktoré tradíciu porušovali.

Medzi 45-tym a 89-tym rokom sa mesto volalo Čalovo.

Rozmanitosť však mestu vôbec nie je cudzia. Počas jeho takmer tisícročnej zdokumentovanej histórie v meste spolu nažívali katolíci, kalvíni, reformovaní kresťania, Srbi aj židia.

Tá písomne nezdokumentovaná je však ešte dlhšia. V okolí mesta sa našli dôkazy o osídlení už z doby bronzovej, neskôr tu bolo aj sídlo Germánov z čias Rímskej ríše.

Niet divu, keď je okolie Žitného ostrova popretkávané vodnými tokmi a obklopené úrodnou pôdou.

Veľký Meder však v súčasnosti poznáme najmä vďaka termálnej vode.

Kúpalisko Termálpark Veľký Meder vzniklo v roku 1973 a dnes je obľúbenou turistickou destináciou, čím robí z Veľkého Mederu jedno z turistických centier južného Slovenska.

Miestne pramene dokonca majú mať liečivé účinky.

Nemusíte sa však len kúpať, aj samotné mesto má čo ponúknuť. Je tam napríklad kalvínsky kostol, ktorého základný kameň bolo položený už v roku 1784.

Od roku 1801 tu stojí aj jeho kostolná veža. Nachádzajú sa v nej pozoruhodné a na danú dobu veľmi moderné zvony. Boli odliate v Trnave a sú známe svojou peknou zvonohrou.

Novší katolícky kostol, ktorý pochádza z prelomu 19. a 20. storočia, je staromestskou dominantou. Nájdete v ňom z dreva vyrezávané sochy svätých kráľov a zaujímavé vitrážne okná.

Na Komárňanskej ulici zase natrafíte na zachovalú kúriu z 19. storočia. Veľký Meder bol totiž mestečkom zemepánov, po ktorých tu ostali viaceré pekné meštianske domy. Stál tu aj kaštieľ vznešenej rodiny Kálnoky.

Najstaršia budova v meste pochádza z roku 1836. Mesto ju v roku 2000 zrekonštruovalo a dnes v nej sídli zbierka výstavných dobových predmetov zo života miestnych z 19. a prvej polovice 20. storočia.

Ak by ste chceli opustiť hranice mesta, môžete sa zastaviť pri mieste nazývanom Avarský prsteň, na neďalekom Šibeničnom vrchu, ktorý obci pripomína mečové právo, či pri starom dube z legendy o kráľovi Matejovi Korvínovi, ktorému v meste postavili aj pamätník.

Ctihodných a pamätných ľudí si mesto váži dodnes. V roku 2004 preto vytvorilo ocenenie Pro Urbe, ktoré udeľuje ľuďom za výnimočné zásluhy mestu.

Môže ísť o zásluhy vo vede, technike, umení, publicistike, športe, za ekonomický prínos, či jednoducho ľudskú angažovanosť. Doteraz boli ocenení doktori, učitelia, umelecké útvary, či charitatívne organizácie.

Veľký Meder na mape rýchleho internetu

Vďaka vysokorýchlostnému pripojeniu 4G LTE sú odteraz obyvatelia Veľkého Medera prepojení s celým svetom viac ako kedykoľvek predtým.

Od tejto jesene Veľký Meder patrí medzi slovenské mestá a obce s najrýchlejším mobilným internetovým pripojením na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.

Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Máte záujem o prenos čísla?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.

Lifetech: Čo je nové