Chcete doma malého génia? Zabavte dieťa týmito hrami

Sú vhodné pre všetky malé deti, aj tie so špeciálnymi potrebami.

Hier pre deti je viac, ich kvalita sa ale líši. Vezmite do úvahy individuálne potreby vašich detí, aplikáciu/hru si otestujte, pozrite, preverte referencie. Tu je niekoľko, ktoré rozhodne neublížia. Naopak, pomôžu aj tým, ktoré majú špeciálne potreby.

Hry so širokým záberom

Jednoduchá grafika, zrozumiteľná a ľúbivá pre dieťa bez rušivých tieňov, či efektov.

Lipa Learning sú vzdelávacie hry pre najmenších. Ich záber je veľmi široký — zaoberajú sa zdravím, fyzickou zdatnosťou, hygienou a bezpečnosťou a učia chrániť prírodu.

Hry nájdete rozdelené aj podľa veku. Rozvíjajú tiež hudobné cítenie, učia deti písmenká, trénujú pamäť aj logické myslenie. Vďaka počítačovým hrám sa deti aj ich rodičia stretávajú pri spoločnom dobrodružstve a objavovaní neznámeho.

Moja prvá aplikácia

Je spoločným snom troch ľudí, ktorí sú zároveň aj rodičmi detí vo veku od 1 až 7 rokov. Počítačový inžinier, grafik a školská psychologička prinášajú nádherné vzdelávacie hry pre dotykové zariadenia. Práve vďaka nim rozvíjajú malé deti kognitívne zručnosti, cibria si jemnú motoriku. Grafické prvky, presné pohyby, animácie a zvuky vyhovujú deťom na rôznych vývojových úrovniach.

Kartičky

Učte sa a zabávajte sa s vašimi deťmi, a to všetko naraz. Flash cards je zbierka veľkých učebných pomôcok a hier pre deti v predškolskom veku. A navyše, je to skvelý spôsob, ako deti začať učiť druhý jazyk.

Detský plánovač

Skvelá pomôcka pre deti so špeciálnymi komunikačnými potrebami, oneskoreným vývojom či autizmom. Vizuálne plány slúžia k rozvoju samostatnosti a k zmenšeniu úzkosti počas striedania rôznych aktivít. Deti môžu používať vlastné fotografie, nahrávať vlastný hlas k obrázkom, vytvoriť si toľko plánov, koľko bude treba a aj kedykoľvek zmeniť ich poradie.

Nové situácie

Ak majú vaše deti problém zažívať nové situácie, táto aplikácia je určená práve pre vás. Pomocou nej dokážete vizualizovať novú situáciu dieťaťu vopred, ako sa stane. Naučíte ho tak, čo sa deje v potravinách, u kaderníčky, v nákupnom centre či na ihrisku.

Lucka Šicko je zakladateľkou vývojárskej spoločnosti Pixel Federation ktorá sa od roku 2007 rozrástla na 200 zamestnancov. Vo firme, ale aj mimo nej, sa venuje vzdelávaniu ľudí. Pod značkou Edufactory by Pixel Federation vytvorili SkillDrill, školu vývoja hier, tábor pre deti PAF!, realizujú veľa prednášok na školách aj v rámci firmy a učia rôzne aspekty vývoja počítačových hier.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Lenovo C2: Dostupný dual SIM smartfón plný živých farieb

Novinka spoločnosti Lenovo sa cenovo radí medzi nižši triedu smartfónov. Svojovu výbavou však príjemne prekvapí.

Spoločnosť Lenovo od júla 2016 opätovne rozšírila ponuku svojich smartfónov aj pre nižšiu cenovú triedu. Zdokonalený nástupca modelu Lenovo Vibe C má skutočne čo ponúknuť bez toho, aby sa cena dramaticky zvýšila.

Novinka ponúka 5-palcový displej s rozlí­šením 720 pixelov, štvorjadrový čipset od MediaTeku, 8-megapixelový fotoaparát s LED bleskom či aktuálny operačný systém Android 6.0 Marshmallow.

Hlavnou výhodou tohto cenovo dostupného smartfónu je to, že okrem podpory dvoch SIM kariet má aj slot na pamäťovú kartu, čo iným zariadeniam veľakrát chýba. Okrem toho má oproti svojmu predchodcovi viaceré zlepšenia.

Hlavne novší operačný systém Android vo verzii Marshmallow 6.0, vyššie rozlíšenie displeja, lepší fotoaparát, silnejšiu (vymeniteľnú) batériu s kapacitou 2 750 mAh a 1-wattový reproduktor s technológiou Waves MaxxAudio. Vďaka silnejšiemu a hlasnejšiemu reproduktoru vyniká v tejto cenovej kategórii.

Výdrž batérie nie je z tých najlepších, postačí však na bežné používanie minimálne jeden deň.

Model Vibe C2 zaujme nielen výzorom, ale aj funkciami. Opäť tu máme 5-palcový LCD displej s HD rozlíšením 720 x 1 280 bodov. Aj keď ide o smartfón nižšej triedy, displej má krásne farby, a preto aj jeho využívanie zanechá príjemný dojem.

Ten umocňuje aj váha telefónu, ktorá je necelých 140 gramov pri rozmeroch 143 x 71,4 x 8,6 mm. V ruke sa drží veľmi dobre, a to vďaka zaobleným okrajom a matnému plastu, z ktorého je zhotovený zadný kryt. Telefón je dostupný v dvoch základných farbách – v bielej a v čiernej.

Na zadnej strane nájdeme 8-megapixe­l­ový fotoaparát od spoločnosti Sony. Má automatické zaostrovanie s podporou nahrávania HD videí, nechýba ani LED dióda na lepšie osvetlenie. Na prednej strane zas poteší 5-megapixelový selfie fotoaparát. V povinnej výbave nechýba Wi-Fi, HSPA+, LTE, GPS, Bluetooth 4.0, microUSB konektor, 3,5 mm audio jack ani FM rádio.

Nový operačný systém ponúka tiež niekoľko zlepšení. Je to napríklad rýchle vyhľadávanie jednoduchým poklepaním bez nutnosti prepínať aplikácie alebo minimalizovať obrazovku. Malým bonusom je inteli­gentná úspora batérie, dokážete tak o trochu predĺžiť jej výdrž.

O chod telefónu sa stará štvorjadrový procesor od MediaTeku s frekvenciou 1 GHz, čo stačí aj na viac ako len na zá­kladné využívanie funkcií. Potešila by však operačná pamäť s veľkosťou viac ako len 1 GB. Vnútorná pamäť telefónu je 8 GB, možno ju však rozšíriť pomocou pamäťovej karty bez toho, aby ste prišli o jeden slot na SIM kartu.

Tento štýlový prístroj s 5-palcovým dis­plejom sa stane nielen vaším pracovným pomocníkom, ale zároveň vás prenesie do sveta žiarivých farieb a živých zvukov. Praktickou vlastnosťou je vyberateľná batéria a možnosť vloženia dvoch SIM kariet. Navyše si ho môžete zakúpiť výhodnejšie s programom O2 Dáta.

Máte záujem o prenos čísla?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.

Lifetech: Čo je nové