7 tipov ako pomôcť psíkom v útulkoch

Ak si nemôžete zobrať psíka z útulku domov, pripravili sme pár tipov, ako môžete pomôcť inak.

Smutné oči psíkov v útulkoch sú pre niektorých motiváciou k tomu, aby si ich zobrali domov. Ale nie každý má na to priestor. Možností, ako zvieratám v útulkoch pomôcť, je však viac. Prečítajte si o tých hlavných:

1. Adopcia

Predtým, ako sa rozhodnete adoptovať si psíka, premýšľajte. Aby sa nestalo, že naň nebudete mať čas a on znova skončí v útulku alebo na ulici. Pri adopcii psíka je potrebný aj správny výber psa. Veľmi dominantný s vami bude stále „bojovať“ o vodcovstvo a veľmi aktívny vám môže prekážať, ak ste domased.

Adopcia je inak výhodná pre všetkých. Vy nájdete parťáka na prechádzky, psík má konečne svojho pána a útulok voľné miesto, aby mohol pomôcť nejakému ďalšiemu.

Zdroj: Flickr José Morcillo Valenciano

2. Virtuálna adopcia

Keďže adopcia nie je pre všetkých, môžete pomôcť virtuálnou adopciou. Dohodnete sa s útulkom, že im budete pravidelne prispievať na psíka. Môžete posielať sumu, akú chcete, prípadne hradiť mesačné náklady na psíka. Ak si ho niekto adoptuje, môžete s posielaním peňazí prestať, alebo virtuálne adoptovať ďalšieho psíka.

3. Venčenie psíkov

Najmenej finančne náročná pomoc je venčenie psíkov. Stačí prísť, zobrať psíka a prebehnúť sa s ním. Ak vám zostane energia, šup von s ďalším.

Pri každodenných starostiach sa pracovníkom útulku nepodarí prebehnúť so všetkými psíkmi, preto sú veľmi radi, keď im takto pomôžete. A okrem dobrej nálady si odnesiete aj lepšiu kondičku.

4. Dočasná opatera

Psíka si môžete zobrať domov aj dočasne, pokým sa mu nenájde nová rodina. Dočasná opatera je vhodná pomoc, najmä keď majú útulky zraneného psíka, šteniatka alebo psíka, ktorý je čerstvo po operácii.

O všetkých týchto psíkov sa treba intenzívnejšie starať, čo bohužiaľ v útulku nie je možné zabezpečiť. V zimných mesiacoch sa dočasnej opatere tešia hlavne krátkosrsté psíky, ktorým je v útulku zima. Krmivo a veterinárnu starostlivosť v „dočaskách“ útulky väčšinou zabezpečia.

5. Materiálna pomoc

Našli ste po upratovaní starú deku, obliečky, tričká, uteráky? Máte nepotrebný gauč? Spýtajte sa v útulku, možno niečo z toho potrebujú. Okrem starších vecí môžete doniesť hračky, maškrty, čistiace a dezinfekčné prostriedky, vodítka, obojky… Ak neviete, čo by ste mohli doniesť, spýtajte sa v útulku.

6. Krmivo

Hladoši v útulkoch toho zjedia naozaj veľa. Kŕmiť toľko hladných krkov je finančne náročné. V útulkoch sa zje asi všetko, čo tam príde. Niekedy sa stáva, že sa objaví veľa šteniatok, pre ktoré nie je dostatok vhodného krmiva. Alebo zranený psík po operácii, ktorý potrebuje špeciálnu stravu.

Preto sledujte stránky útulkov, prípadne sa spýtajte, čo momentálne potrebujú najviac.

7. Finančná pomoc

Veterinár, búdy, nové ploty, odchyt… to všetko stojí peniaze. Preto sa útulky potešia, keď im pošlete peniažky. Stačí si vybrať útulok a prispievať. Pomôcť môžete aj 2% z daní. Formuláre nájdete na stránkach útulkov.

Paf je internetový obchod s krmivom pre psíkov a mačky. Na rozdiel od bežných obchodov však vami zakúpený tovar nepríde k vám, ale do vami vybraného útulku. Útulky tak majú nižšie náklady na krmivo a vy dobrý pocit z pomoci chlpáčom.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Napečené na Slovensku: Tieto dobroty vám bude ľúto zjesť

Trendy pečenia na Slovensku sa za posledné roky posunuli na úplne inú úroveň. V nasledujúcom článku vám predstavíme niekoľko úspešných domácich značiek.

Makrónky konkurujúce francúzskym receptom, torta ako od babky, no bez lepku či krabica plná raw koláčikov všetkých možných chutí a farieb.

Trendy pečenia na Slovensku sa za posledné roky posunuli na úplne inú úroveň. V nasledujúcom článku vám predstavíme niekoľko úspešných domácich značiek, ktoré si vďaka originálnym výrobkom vybudovali naozaj oku lahodiace portfólio.

Mnohí bez cukru či múky, zdravo, no najmä a s chuťou robiť veci poctivo.

Fertucha

Obľubu koláčikov z pekárne Fertucha potvrdzujú aj pozitívne recenzie od zákazníkov na sociálnych sieťach. Všetky produkty sú vždy čerstvé, pečené priamo v predajni.

Na svoje si prídu aj bezlaktózoví a bezlepkoví nadšenci sladkých dobrôt.

Home Bakery

Home Bakery má v ponuke cez tridsať koláčov, no okrem toho aj rôzne slané dobroty. V Bratislave a blízkom okolí sú už známou a overenou značkou, ktorá hravo zvládne pripraviť catering aj pre svadby či firemné akcie.

Pán Koláčik

Limetka so špenátom, repa so šalviou a ríbezľami. Tieto kombinácie nájdete iba u Pána Koláčika. Nutrične vyvážené, no navyše naozaj lahodné koláče, na ktoré môžete natrafiť hneď v niekoľkých kaviarňach.

Le Sucré – sweet manufacture

Le Sucré z Podunajských Biskupíc vám vyčarí napríklad aj tortu s pravým zlatom. Okrem kreatívnych dobrôt vás aj čo-to naučí, a to formou workshopov pečenia, v rámci ktorých sa dozviete napríklad aj to, ako upiecť lahodné macaronky.

le miam

Recepty pozbierané z Francúzska, prinesené s láskou na Slovensko. Aj tak sa prezentuje šikovná značka le miam.

Ak sa pri toľkých príchutiach neviete rozhodnúť, nechajte si poradiť – le miam vám namieša pestrú ochutnávku parížskych chutí.

Nebo pieklo

Nie každý je fanúšik raw či vegan trendov bez cukru a múky. Nestarnúca klasika každej svadby je jednoznačne punčový koláč. Ten božský, z dielne Nebo Pieklo je navyše z čerstvých malín a dobrého rumu.

Giraffe Bakery

Ak chcete svojich najbližších potešiť sladkým darčekom, určite si prezrite stránky Giraffe Bakery. Roztomilé cupcakes sú stávka na istotu.

Motívy zvieratiek potešia najmenších a valentínske srdiečka zas vašu polovičku.

Befresh

Živé raw torty plné ovocia. Pre tých, ktorí vyznávajú raw životný stýl, alebo si len radi zdravo pochutia, „pečie“ Befresh šťavnaté dobroty bez cukru, lepku a laktózy.

Exkluzívne torty

Krásne torty od Coolinarov zväčša dotvára čerstvé ovocie a jedlé kvety. Zaiste dokazujú, že aj trojposchodové svadobné torty môžu byť vkusnou, neprezdobenou maškrtou.

LULU’s bakery

Lulu pečie v hesle „z koláčov sa nepriberá, z koláčov sa teší“. Nájdete u nej naozaj pestrú ponuku, od malých koláčikov, cez makarónky až po poschodové svadobné torty.

Sweet cakes bakery

Sweet cakes vám napečú nielen torty a koláče, ale aj obľúbené párty lízatká, tzv. cake pops. V rámci cateringu vám vytvoria candy bar, ktorý je navyše peknou dekoráciou priestorov.

Torticky.sk

Ak potrebujete naopak niečo tematickejšie a hravejšie, napríklad pre vašich najmenších, Syslíkove Tortičky splnia vaše očakávania.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Vymeňte status online za offline. 6 tipov, ako si oddýchnuť od notifikácií a technológií

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac