Mobil týždňa: LG V30

Štýlový smartfón nabitý inováciami.

Objavte skvelý nový model od LG, ktorý si vás okrem príťažlivého dizajnu získa aj množstvom špičkových vlastností.

Prečo LG V30?

  • Veľkorysý 6-palcový displej s pomerom strán 18:9 púta pozornosť a skvele nechá vyniknúť multimédiá.
  • Telefón môžete odomknúť jediným pohľadom na displej a bezpečnosť podporuje aj snímač odtlačkov prstov.
  • O skvelé fotografie a videá sa postará dvojica výkonných fotoaparátov.
  • Vodeodolnosť, bezdrôtové nabíjanie a batéria so skvelou kapacitou 3000mAh sú ďalšie argumenty, prečo by ste si mali zvoliť práve LG V30.

Rovnako ako ostatné zariadenia z ponuky O2, aj LG V30 môžete získať k akémukoľvek O2 Paušálu na začiatok len za 2 €.

Beata Kalaiová, O2 Guru

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Testovali sme Huawei P20 Lite – cenovo dostupnejšiu verziu z radu P

V jedinom prístroji sa skrýva štýlový dizajn, perfektný výkon a ešte lepšie selfie.

Prešlo len zopár mesiacov od predstavenia vlajkovej lode a spoločnosť Huawei sa už môže pochváliť novým prírastkom v rodine smartfónov radu P – Huawei P20. Je už akousi tradíciou, že s novým modelom možno očakávať aj cenovo dostupnejšiu verziu s označením Lite, a inak tomu nie je ani v tomto prípade.

Vyšperkovaný dizajn s výborným displejom

Po vybalení ma tento telefón milo prekvapil kompaktnými rozmermi, vďaka ktorým v ruke sedí ako uliaty, a kvalitným vyhotovením. Kombinácia kovu a skla zabezpečuje prémiový vzhľad zariadenia. Pri práci s telefónom mi stačila jedna ruka a nemal som pocit, že by mi mobil mohol z rúk vypadnúť, aj keď je zadná stena vyrobená z tvrdeného skla, ktoré trochu kĺže.

Lesklé vyhotovenie má aj ďalšiu nevýhodu v podobe viditeľných šmúh a odtlačkov prstov. Hrany zariadenia sú už tradične zaoblené. Na zadnej strane je umiestnený mierne vystupujúci fotoaparát s dvoma šošovkami a snímač odtlačkov prstov.

Naozaj príjemné prekvapenie nastalo po zapnutí. Vďaka bezrámikovému displeju je predná strana zariadenia maximálne využitá – telefón je teda v konečnom dôsledku síce menší, no s väčšou obrazovkou. Farby sú realistické a displej je dobre čitateľný aj na priamom slnku.

Perfektný výkon, slušná výdrž

Reakcie telefónu sú pohotové a počas testovania som nezaznamenal žiadne spomalené odozvy či zasekávanie ani pri väčšom zaťažení. V zariadení nájdete operačný systém Android 8.0, ktorého používateľské prostredie je veľmi jednoduché a intuitívne. O výdrž sa postará vstavaná batéria s kapacitou 3 000 mAh. Ak používate mobilné dáta pravidelne, batéria vydrží jeden deň. Súčasťou balenia je aj nabíjačka s podporou rýchleho nabíjania.

Fotoaparát, ktorému niet čo vytknúť, kvalitnejšie selfie

Zadný duálny fotoaparát s rozlíšením 16 + 2 Mpx zhotovuje dobré fotografie, ktoré sú ostré a dostatočne farebné, zaostrovanie funguje rýchlo. Fanúšikov selfie fotiek zaujme najmä predný fotoaparát s rozlíšením až 16 Mpx. Selfíčka sú tak naozaj kvalitné aj pri zlej viditeľnosti. Už štandardne fotoaparát umožňuje používať rôzne módy, ako napríklad portrét. Kamera nahráva vo Full HD režime s možnosťou využitia spomalených záberov.

Zabezpečenie a odomykanie tvárou

Huawei P20 Lite možno zabezpečiť pomocou snímača odtlačkov prstov. Jeho nastavenie je v tomto prípade rýchle a snímač reaguje bez akýchkoľvek problémov. Použiť ho môžete aj na snímanie fotografií, príjem hovorov či vypnutie budíka. Tí náročnejší určite ocenia funkciu odomykania tvárou. Ide o snímač na rozpoznanie tváre, ktorý rovnako ako snímač odtlačkov prstov slúži na odomknutie zariadenia. Ak sa náhodou stane, že snímač z nejakého dôvodu vašu tvár nespozná, stále si môžete telefón odomknúť pomocou odtlačku prstov, prípadne heslom.

Hodnotenie O2 Guru: Šikovné riešenie pre každého

Mobilný telefón Huawei P20 Lite predstavuje šikovné riešenie pre každého. Ak chcete kvalitný smartfón, od ktorého môžete očakávať veľa, tento model určite stojí za pozornosť. Keďže ide o odľahčenú verziu, nemusíte kvôli nej ani siahať hlboko do peňaženky.

Aj Huawei P20 Lite môžete rovnako ako všetky zariadenia z ponuky O2 získať k akémukoľvek O2 Paušálu na začiatok len za 2 €.

Michal Pakos, O2 Guru zo zákazníckeho centra O2


Lifetech: Čo je nové