Máte radi smartfóny Huawei? Pozrite si, ako v našom teste obstál model P20 Lite

Zariadenie od Huawei ponúka skvelý pomer ceny a výkonu.

Huawei patrí medzi najlepších výrobcov smartfónov a svoju reputáciu si neustále upevňuje. Veľké očakávania sa každoročne spájajú najmä s vlajkovým radom. Tento rok sa značka rozhodla v označení preskočiť hneď deväť generácií a svoj nový rad nazvala P20. V ňom nájdete tri zariadenia – P20, P20 Pro a P20 Lite. Ja som mal možnosť vyskúšať model Huawei P20 Lite.

Už od čias P8 Lite, ktorý bol svojho času najpredávanejším telefónom, sú modely s prívlastkom Lite veľmi obľúbené. Tohtoročnú verziu vybavil výrobca vynikajúcimi parametrami a z jeho portfólia ma pre skvelý pomer ceny a výkonu oslovila najviac.

Elegantný vzhľad, čítačka na zadnej strane

Smartfón zaujme hneď na prvý pohľad, keďže celá zadná strana je vyrobená zo skla, čo je skôr znakom telefónov vyšších tried, a pôsobí naozaj elegantne. Nájdete tu aj čítačku odtlačkov prstov, ktorá funguje bezproblémovo. Práve čítačkou na zadnej strane sa model Lite odlišuje od P20 a P20 Pro, ktoré ju majú vpredu.

Na zadnej strane nechýba LED dióda a duálny fotoaparát, ktorý jemne vystupuje z tela. Ak teda máte telefón položený na stole a píšete na ňom, prirodzene sa pohybuje zo strany na stranu. Najjednoduchšie riešenie vidím v obale, ktorý vyčnievajúci fotoaparát dorovná.

Ľavá bočná strana zariadenia neobsahuje žiadne tlačidlo. Je na nej umiestnený len hybridný slot na dve SIM karty, resp. na SIM kartu a pamäťovú kartu až do veľkosti 256 GB. Pravá strana už klasicky obsahuje tlačidlá hlasitosti a tlačidlo na zapnutie/vypnutie. Na spodnej strane má Huawei P20 Lite 3,5 mm vstup na pripojenie slúchadiel, reproduktor a slot na nabíjanie typu C.

Kvalitné fotky, veľký výber filtrov

Hlavný duálny fotoaparát má rozlíšenie 16 + 2 Mpx a zhotovuje pekné a ostré fotografie. Ponúka množstvo filtrov na upravovanie fotiek, rôzne úpravy zaostrovania, resp. rozmazania, aj režim profesionálna fotografi a, v rámci ktorého sa môžete pohrať s nastavením svetelnosti, clony či zaostrenia. Nechýba ani režim portrét.

Bezrámikový displej s charakteristickým výrezom

Prednej strane zariadenia dominuje pekný 5,84-palcový bezrámikový displej s pomerom strán 19 : 9 a s tzv. notch, teda výrezom. Farby sú žiarivé, prirodzené a dobre čitateľné aj na priamom slnku.

Ak vám výrez v displeji bude prekážať, nájdete v nastaveniach možnosť jeho skrytia a hneď máte k dispozícii klasické zobrazenie. Vo výreze nájdete druhý fotoaparát s rozlíšením 16 Mpx a senzor na odomykanie tvárou. Práve funkcia odomykania tvárou ma príjemne prekvapila. Fungovala rýchlo a spoľahlivo aj pri nasadených okuliaroch.

Zariadenie, ktoré sa len tak nezasekne

Srdcom telefónu Huawei P20 Lite je 8-jadrový procesor Kirin 659, ktorému sekunduje až 4 GB RAM a vnútorné úložisko s kapacitou 64 GB, ktoré pohodlne postačí na všetky vaše fotografi e, videá a aplikácie. Telefón je rýchly, nezasekáva sa ani pri náročnejších aplikáciách či hrách a je doslova radosť pracovať s ním. V balení nechýbajú slúchadlá ani nabíjačka s podporou rýchleho nabíjania.

Hodnotenie O2 Guru: Svižný smartfón s možnosťou odomykania tvárou

Telefón Huawei P20 Lite hodnotím veľmi pozitívne, nielen čo sa týka fotoaparátu, ale aj celkovej svižnosti. Zároveň oceňujem, že vo svojej cenovej kategórii telefón ponúka možnosť odomykania tvárou. Kúpu tohto zariadenia jednoznačne odporúčam.

Ivan Kupec, O2 Guru

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Máte nápad, ktorý zmení svet? Prihláste ho a získajte podporu najlepších a podiel z 1 milióna dolárov

Svetové zviditeľnenie, finančná podpora, osobný koučing a množstvo nových priateľov medzi podnikateľmi zo sveta. To všetko sa dá získať v medzinárodnej súťaži Chivas VENTURE určenej inovatívnym podnikateľom.


Podnikáte? Takto si vyberiete ideálny smartfón s paušálom

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové