Máte radi smartfóny Huawei? Pozrite si, ako v našom teste obstál model P20 Lite

Zariadenie od Huawei ponúka skvelý pomer ceny a výkonu.

Huawei patrí medzi najlepších výrobcov smartfónov a svoju reputáciu si neustále upevňuje. Veľké očakávania sa každoročne spájajú najmä s vlajkovým radom. Tento rok sa značka rozhodla v označení preskočiť hneď deväť generácií a svoj nový rad nazvala P20. V ňom nájdete tri zariadenia – P20, P20 Pro a P20 Lite. Ja som mal možnosť vyskúšať model Huawei P20 Lite.

Už od čias P8 Lite, ktorý bol svojho času najpredávanejším telefónom, sú modely s prívlastkom Lite veľmi obľúbené. Tohtoročnú verziu vybavil výrobca vynikajúcimi parametrami a z jeho portfólia ma pre skvelý pomer ceny a výkonu oslovila najviac.

Elegantný vzhľad, čítačka na zadnej strane

Smartfón zaujme hneď na prvý pohľad, keďže celá zadná strana je vyrobená zo skla, čo je skôr znakom telefónov vyšších tried, a pôsobí naozaj elegantne. Nájdete tu aj čítačku odtlačkov prstov, ktorá funguje bezproblémovo. Práve čítačkou na zadnej strane sa model Lite odlišuje od P20 a P20 Pro, ktoré ju majú vpredu.

Na zadnej strane nechýba LED dióda a duálny fotoaparát, ktorý jemne vystupuje z tela. Ak teda máte telefón položený na stole a píšete na ňom, prirodzene sa pohybuje zo strany na stranu. Najjednoduchšie riešenie vidím v obale, ktorý vyčnievajúci fotoaparát dorovná.

Ľavá bočná strana zariadenia neobsahuje žiadne tlačidlo. Je na nej umiestnený len hybridný slot na dve SIM karty, resp. na SIM kartu a pamäťovú kartu až do veľkosti 256 GB. Pravá strana už klasicky obsahuje tlačidlá hlasitosti a tlačidlo na zapnutie/vypnutie. Na spodnej strane má Huawei P20 Lite 3,5 mm vstup na pripojenie slúchadiel, reproduktor a slot na nabíjanie typu C.

Kvalitné fotky, veľký výber filtrov

Hlavný duálny fotoaparát má rozlíšenie 16 + 2 Mpx a zhotovuje pekné a ostré fotografie. Ponúka množstvo filtrov na upravovanie fotiek, rôzne úpravy zaostrovania, resp. rozmazania, aj režim profesionálna fotografi a, v rámci ktorého sa môžete pohrať s nastavením svetelnosti, clony či zaostrenia. Nechýba ani režim portrét.

Bezrámikový displej s charakteristickým výrezom

Prednej strane zariadenia dominuje pekný 5,84-palcový bezrámikový displej s pomerom strán 19 : 9 a s tzv. notch, teda výrezom. Farby sú žiarivé, prirodzené a dobre čitateľné aj na priamom slnku.

Ak vám výrez v displeji bude prekážať, nájdete v nastaveniach možnosť jeho skrytia a hneď máte k dispozícii klasické zobrazenie. Vo výreze nájdete druhý fotoaparát s rozlíšením 16 Mpx a senzor na odomykanie tvárou. Práve funkcia odomykania tvárou ma príjemne prekvapila. Fungovala rýchlo a spoľahlivo aj pri nasadených okuliaroch.

Zariadenie, ktoré sa len tak nezasekne

Srdcom telefónu Huawei P20 Lite je 8-jadrový procesor Kirin 659, ktorému sekunduje až 4 GB RAM a vnútorné úložisko s kapacitou 64 GB, ktoré pohodlne postačí na všetky vaše fotografi e, videá a aplikácie. Telefón je rýchly, nezasekáva sa ani pri náročnejších aplikáciách či hrách a je doslova radosť pracovať s ním. V balení nechýbajú slúchadlá ani nabíjačka s podporou rýchleho nabíjania.

Hodnotenie O2 Guru: Svižný smartfón s možnosťou odomykania tvárou

Telefón Huawei P20 Lite hodnotím veľmi pozitívne, nielen čo sa týka fotoaparátu, ale aj celkovej svižnosti. Zároveň oceňujem, že vo svojej cenovej kategórii telefón ponúka možnosť odomykania tvárou. Kúpu tohto zariadenia jednoznačne odporúčam.

Ivan Kupec, O2 Guru

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Otestovali sme vlajkovú loď Huawei P20 Pro

Tento model splní všetky očakávania, ktoré od vlajkovej lode máte.

Čínsky výrobca Huawei myslel pri najnovších modeloch zo série P na všetky cenové kategórie a prívlastok Pro je pri tomto smartfóne naozaj namieste.

Precízne spracovanie

Huawei vie, ako vyrobiť smartfón tak, aby sa zaň nikto nemusel hanbiť. Vlajková loď P20 Pro vyzerá na ozaj vkusne, kombinácia kovu a skla dodáva zariadeniu elegantný nádych a spracovanie je veľmi precízne. Nevýhodou je, že na zadnej stene vidno každú šmuhu, čo je pri tomto materiáli štandard.

Zvýšená je aj kĺzavosť, napriek tomu však sedí telefón v ruke pohodlne. Konštrukcia je navyše odolná proti vode a prachu.

Žiarivý širokouhlý displej

Potešila ma veľkosť displeja 6,1“, ktorý pokrýva takmer celú prednú stenu. Vďaka minimalizácii rámikov pôsobí dojmom obrovského zariadenia, žiaden obor to však nie je.

Pomer strán 18 : 9 je v prípade telefónu od Huawei pozitívna novinka, pričom sa u konkurencie inšpirovali aj výrezom na hornej strane displeja. Mne osobne tento výrez prekážal a kazil dojem z obrazovky. Pre toho, komu tento doplnok nevyhovuje, existuje v nastaveniach možnosť softvérovo ho vypnúť.

Výkon, výdrž a výbava

To posledné, čo od vlajkovej lode očakávate, je slabý výkon a zasekávanie. Pri Huawei P20 Pro môžete na tieto negatíva hneď zabudnúť. Funguje naozaj plynule a bez akejkoľvek reakcie. Na mobilnom telefóne som robil to, čo obvykle – používal sociálne siete, prezeral web a videá, hral online hry a všetko fungovalo bez komplikácií či prehrievania.

Batéria mi vydržala takmer dva dni a to som jej dal naozaj zabrať. Už pomerne populárne bezdrôtové nabíjanie chýba, no vďaka technológii SuperCharge dobijete batériu na 100 % do niekoľkých hodín.

Nechýba ani čítačka odtlačkov prstov, ktorá je umiestnená na prednej strane pod displejom. Jej nastavenie je naozaj rýchle a to isté platí aj o identifikácii prsta. Ak pre vás toto zabezpečenie nie je dostatočné, nastaviť si môžete tiež odomknutie tvárou, ktoré je rovnako spoľahlivé. Potešilo ma, že snímač rozozná tvár aj z uhla.

Nový level mobilnej fotografie

Gro tohto modelu predstavuje fotoaparát. Ten predný má štandardne jednu šošovku a vďaka svojim 24 Mpx poteší každého milovníka selfie fotografií. Na zadnej strane sú umiestnené až tri šošovky, vďaka čomu je mobilná fotografi a na úplne inej úrovni. Pri použití všetkých troch zhotovuje fotky na takej profesionálnej úrovni, že bežný smrteľník si položí otázku, či ešte vôbec potrebuje zrkadlovku.

Rovnako ako pri predošlých modeloch s duálnym fotoaparátom poteší funkcia portrét, vďaka ktorej sa dopracujete k fotografii s bokeh efektom. Tretia šošovka prináša päťnásobný hybridný zoom bez straty kvality fotografie.

Vo fotoaparáte je navyše integrovaná umelá inteligencia. Tá napríklad ponúka funkciu, vďaka ktorej fotoaparát rozozná snímaný objekt a podľa toho prispôsobí nastavenia. Nápomocná je aj pri snímaní fotografi í za zlých svetelných podmienok. Spolu s optickou stabilizáciou tak zhotovíte kvalitné fotky aj v noci.

O2 Guru hodnotí: Kvalitný smartfón, do ktorého sa oplatí investovať

Huawei P20 Pro je vlajková loď, ktorá splní všetky vaše očakávania. Ak hľadáte naozaj kvalitný smartfón na profesionálnej úrovni, oplatí sa doň investovať. Odvďačí sa vám bezchybným výkonom s úctyhodnou výdržou, mobilnou fotografiou na úplne novej úrovni a dokonale spracovaným dizajnom.

Zapáčil sa vám tento smartfón? Rovnako ako všetky ostatné zariadenia z ponuky O2 aj Huawei P20 Pro môžete byť k akémukoľvek O2 Paušálu váš na začiatok už za 2 €.

Michal Pakos, O2 Guru


Lifetech: Čo je nové