Rýchly pevný internet na doma aj pre firmy a živnostníkov

Pevný O2 Internet na doma bez viazanosti ocenia nielen domácnosti, ale aj živnostníci a firmy.

Treba ho už takmer všade a požiadavky na jeho rýchlosť, spoľahlivosť a dostupnosť sa týkajú nielen domácností, ale aj zamestnávateľov.

Neobmedzený O2 Internet na doma môžete naplno využívať aj vo svojej firme, a to bez viazanosti a s dostupnosťou pre takmer celé Slovensko.

Dostupnosť Internetu na doma od O2 vo svojej lokalite si môžete preveriť na stránke www.o2.sk/internet na doma.

Nielen doma, ale aj v práci potrebujete spoľahlivý a rýchly internet, ktorý vás a vašich zamestnancov nebude nijako obmedzovať. Ak hľadáte alternatívu pevného internetu, modrý operátor prichádza s riešením – službu O2 Internet na doma so všetkými jej výhodami môžete využívať aj vo svojej firme.

Na to, aby ste surfovali neobmedzene, nepotrebujete káblové pripojenie, ktorého kvalita sa mení v závislosti od počasia. Prenos dát sa šíri vzduchom, vďaka čomu je internet dostupný v rámci novej siete O2 už pre viac ako 93 % obyvateľov Slovenska. Vybrať si môžete zo štyroch rôznych balíkov s viacerými možnosťami rýchlosti sťahovania (od 15 Mbit/s po 128 Mbit/s), a to už za 15 € mesačne bez akejkoľvek viazanosti.

A ako sú so službou O2 Internet na doma spokojné firmy či domáce inštitúcie, sme sa spýtali priamo niektorých z nich.

Jozef Majer, starosta obce Kozárovce

So službou O2 Internet na doma sme spokojní. V našom konkrétnom prípade sme ju objednávali na doplnenie a ponechali sme si aj pôvodného poskytovateľa. Službu O2 Internet na doma však využívame denne ako hlavné pripojenie pre celý aparát obecného úradu. Spĺňa všetky požiadavky a s kvalitou aj s cenou sme spokojní.

SynCom, s. r. o., Vinosady

Pre službu Internet na doma od O2 sme sa rozhodli, keďže v našej lokalite nie je dostupná optika a v porovnaní s lokálnymi poskytovateľmi pevného internetu ponúka veľa muziky za málo peňazí.

Tamaškovič, s. r. o., Selice, projektovanie stavieb

Službu O2 Internet na doma som si vybral, pretože O2 má pokrytie v lokalite, kde žijem. S kvalitou služby som skutočne spokojný.

Ing. Roman Rychtarčík, DVK servis, s. r. o., Malacky

Vyskúšali sme viacero dostupných možností, a keďže nám internet od predchádzajúcich poskytovateľov nefungoval spoľahlivo, hľadali sme nové. Dozvedel som sa o Internete na doma od O2, a keďže máme od O2 aj všetky mobilné telefóny a SIM-ky v alarmoch a sme veľmi spokojní, povedali sme si, že to vyskúšame. Veľkou výhodou je, že máme všetko spolu v jednej faktúre.

Po nainštalovaní antény, routera a po sprevádzkovaní internetu na doma sme nadšení. Všetko je tak, ako má byť. Rýchlosť pripojenia dosahuje v priemere 70 Mbit/s a veľké súbory idú bez problémov stiahnuť. U nás vo firme tak s pripojením na internet panuje všeobecná spokojnosť a sme radi, že už nemusíme nič vymýšľať.

Viac o službe O2 Internete na doma a balíkoch, z ktorých si môžete vybrať, nájdete na www.o2.sk/internetnadoma.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Matúš Podstrelenec: Výhodou pevného internetu od O2 je jeho dostupnosť a jednoduchosť

„Aj do najvzdialenejších lokalít prinášame rýchlosť, akú nedosahujú ani vo väčších mestách,“ hovorí o pevnom internete od O2 manažér marketingu Matúš Podstrelenec.

Modrý operátor v rámci kampane k službe O2 Internet na doma nasťahoval do jednej obývačky doslova celý internet. V originálnom spote nájdete nielen youtuberov, modelku či postavy z počítačových hier, ale aj Matúša Podstrelenca, marketingového manažéra O2, ktorý si v ňom zahral technika.

Nasťahujte si domov celý internet a surfujte neobmedzene s pevným O2 Internetom na doma už za 10 € mesačne.

Ako sa mu nová reklama nakrúcala a aké sú hlavné výhody pevného O2 Internetu na doma? Aj na to nám odpovedal Matúš, ktorý za celú službu v O2 zodpovedá.

V nedávnej reklame plakal Paľko zo zákazníckej podpory vždy, keď išiel zákazníkom internet v mobile pomaly, ty si v novej kampani k službe O2 Internet na doma stvárnil technika. Ako vznikol tento nápad?

S úlohou ma oslovil kolega Michal Dodok. Cieľom tohto bláznivého spotu je ukázať ľuďom, ako sa dá do domácnosti nasťahovať doslova celý internet, pri čom je niekedy potrebná aj účasť technika. Službe O2 Internet na doma sa v rámci svojej pozície venujem od jej spustenia do komerčnej prevádzky. Aj to bol možno jeden z dôvodov, prečo ma oslovil.

Vo videách sa objavuje veľa postáv – od youtuberov cez modelku Andreu Verešovú až po obľúbené postavy z počítačových hier. Aká bola na natáčaní atmosféra?

Všetko fungovalo na výbornú a prebehlo v dobrej nálade. Bola to zábava. Veď sa na jednom mieste a v jeden deň stretol celý internet. Okolo mňa bolo množstvo profesionálov – od štábu cez produkciu až po účinkujúcich a myslím si, že si to každý užil. Andreu Verešovú som až tak neriešil, predsa len som mal svoju vlastnú rolu (úsmev).

Ako spätne vnímaš túto skúsenosť? Šiel by si do niečoho podobného aj nabudúce a vyskúšal si napríklad aj väčšiu rolu?

Musím sa priznať, že to nebola moja prvá skúsenosť tohto typu. V minulosti som v televízii moderoval reláciu z prostredia IT a zároveň som niekoľko rokov pracoval v médiách, ale za kamerou som sa cítil oveľa lepšie.

V O2 zastávaš pozíciu manažéra marketingu pre podnikateľský segment a v rámci svojho oddelenia zodpovedáš aj za celú službu O2 Internet na doma. Aké sú jej hlavné výhody?

Určite je to dostupnosť. Vyrastal som v obci na Liptove, kde sme mali žiadosť o pevnú linku podanú 19 rokov. Málokto si uvedomuje, že aj do najvzdialenejších lokalít prinášame rýchlosť, akú dnes nedosahujú ani vo väčších mestách. Ľudia tak majú okamžitý prístup k množstvu informácií z celého sveta a môžu komunikovať na novej úrovni.

Tou druhou výhodou je určite jednoduchosť. Napríklad na inštaláciu základného O2 Internetu na doma stačí zariadenie vybaliť z krabice, vložiť doň SIM kartu a celé to pripojiť do elektrickej sieti. Okamžite tak získate neobmedzený prístup s vlastnou Wi-Fi sieťou, na ktorú sa pripojí celá rodina.

A určite by som pridal aj hodnotu, ktorá nie je skrytá len do najlepšej ceny za túto službu na trhu. Napríklad zariadenia sme vybrali asi najlepšie, aké v súčasnosti trh ponúka. Okrem toho zákazník neplatí žiadne poplatky, služba je bez viazanosti a aj inštalácia technikom je bezplatná.

„Málokto si uvedomuje, že aj do najvzdialenejších lokalít prinášame rýchlosť, akú dnes nedosahujú ani vo väčších mestách.“

Služba je určená nielen pre domácnosti, ale aj podnikateľov. Ako dlho trvá vybavenie nového internetu v O2?

V prvom rade je pre nás dôležité vedieť presné miesto inštalácie, na základe ktorého vyberieme najvhodnejší spôsob pripojenia, resp. technológiu a k tomu, samozrejme, aj zariadenia.

Ak je na inštaláciu potrebný technik, ozve sa zákazníkovi do 24 hodín od objednávky a dohodne si s ním termín inštalácie. Zariadenia si zákazník prevezme na predajni v deň objednávky, prípadne mu budú doručené kuriérom na druhý deň, ak si službu objednal cez internet.

Aj v prípade pevného internetu ľudia často bojujú s jeho slabou rýchlosťou. Aké parametre by mal spĺňať pevný internet, na ktorý sa môžeme doma naozaj spoľahnúť?

Rýchlosť internetu je pre každého zákazníka veľmi individuálny parameter. Preto poskytujeme niekoľko balíkov, z ktorých si vyberie každý. Najsilnejší Zlatý O2 Internet na doma dnes poskytuje rýchlosť na úrovni optického pripojenia s maximálnou rýchlosťou do 128 Mbps .

Pri Zlatom internete ale hornú hranicu rýchlosti nijako neobmedzujeme – ak to podmienky umožnia, môže ísť niektorým zákazníkom toto pripojenie s vývojom technológie oveľa rýchlejšie.

Mne osobne napríklad postačuje základný balík O2 Internetu na doma s názvom Biely, ktorý dosahuje maximálne 15 Mbps .

Veľmi dôležitým parametrom je popri rýchlosti práve spoľahlivosť pripojenia, ktoré by malo byť bez výpadkov, k dispozícii vždy, keď to zákazník potrebuje a s dobrou podporou.

O2 ponúka 4 rôzne balíky a v rámci nich aj už spomínaný Biely, ktorý si zákazník môže inštalovať aj sám. Naozaj je inštalácia taká jednoduchá, že ju zvládne každý?

Inštaláciu Bieleho O2 Internetu na doma zvládne naozaj každý. Zariadenie stačí vybaliť z krabice, vložiť doň SIM kartu a pripojiť ho do zásuvky. Zariadenie sa následne samo pripojí k našej sieti.

Pre každý prípad sme pripravili aj krátke O2 Guru videá, ktoré sú dostupné na našej O2 stránke. Zariadenie však vyžaduje vhodné umiestnenie v miestnosti. Ideálne je, ak mu nájdete miesto pri okne a v miestnosti, kde sa internet najviac využíva, aby bol prostredníctvom Wi-Fi dostupný pre celú rodinu.

„Dôležitým parametrom je popri rýchlosti spoľahlivosť pripojenia, ktoré by malo byť bez výpadkov, k dispozícii vždy, keď to zákazník potrebuje a s dobrou podporou.”

Ako dlho už v O2 pracuješ? Čo máš na práci v tejto firme najradšej?

V O2 pracujem 5 rokov. Veľmi ma baví a motivuje flexibilita a sloboda, ktorú mám pri práci. Vždy sa vieme porozprávať o aktuálnych témach a dohodnúť sa. Musím priznať, že by pre mňa bolo ťažké pracovať v  menej flexibilnom prostredí. Teší ma aj to, že ľudia okolo mňa sú pre svoje myšlienky a nápady zapálení, a tak sa rodia nové inovatívne služby.

Ako na tvoje pôsobenia v reklame zareagovali tvoji blízki? Stalo sa ti, že ťa po zverejnení videa spoznávajú ľudia?

Na ulici ma nespoznal nikto, ale zatiaľ to pripisujem tomu, že ľudia sú dnes príliš zahľadení do svojich smartfónov (úsmev). Asi najviac bol prekvapený môj 8-ročný syn, ktorý si video pozrel viackrát.

Radi by ste svoj pevný internet vymenili za nový? Dostupnosť O2 Internetu na doma vo svojej lokalite si môžete preveriť na stránke www.o2.sk/internet-na-doma.

Zvažujete zmenu práce? Aktuálnu ponuku voľných pracovných miest u modrého operátora aj prehľad pracovných benefitov nájdete na www.o2.sk/kariera.

Matúš Podstrelenec  

V O2 začínal pred 5 rokmi na pozícii obchodníka pre firemných zákazníkov. Vďaka skúsenostiam, ktoré získal pri tejto práci, prešiel približne po roku a pol na oddelenie marketingu, kde pracuje doteraz ako manažér pre podnikateľský segment.


Lifetech: Čo je nové