Súľov má teraz o jeden dôvod viac, prečo ho navštíviť

Dielo mladého umelca našlo nové využitie v krásnom prostredí Súľovských vrchov.

Okolie obce Súľov je vďaka tamojšej krásnej prírode magnetom pre turistov, umelcov, či dokonca filmárov. Túto jeseň pribudol ďalší dôvod, prečo sa tam treba ísť pozrieť.

Súľov totiž získal netradičnú vyhliadku. Na neďalekom kopci umelec Juraj Gábor dokončil nové dielo, s názvom Zraková pyramída. Je dlhá 18 metrov a dá sa k nej dostať po turistickej aj cyklistickej značke. Slovo dlhá sme použili zámerne, keďže sa netýči do výšky, ale je položená naležato.

Dielo je pre ľudí voľne prístupné a turistom môže poslúžiť aj ako prístrešok s výhliadkou do okolitej prírody.

zrakova pyramida robo blasko

Zrakovú pyramídu oficiálne otvoria v sobotu 21. novembra 2015, kedy Stanica Žilina-Záriečie organizuje výlet autobusom Kunstbus k dielu a späť.

Juraj Gábor predpokladá, že ak bude dielo v dobrej kondícii, mohlo by nad Súľovom vydržať päť rokov.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac