10 nádherných Airbnb ubytovaní na Slovensku

Aj u nás už ľudia menia svoje súkromie na domáce hotely. Pozreli sme sa na tie najkrajšie.

Dovolenka už dávno nie je synonymom pre povaľovanie sa v hotelovom rezorte, hoci aj to má svoje čaro. Kto má dobrodružnejšiu povahu, možno už vyskúšal vymeniť istotu hotelových služieb za bývanie u cudzích ľudí priamo u nich doma.

Tento spôsob cestovania je čoraz populárnejší. Má svoje výhody. Človek sa zoznámi s dobrými ľuďmi, nadviaže vzťahy krížom-krážom po celom svete a za ubytovanie zaplatí menej ako v hoteli. Domáci mu dajú cenné rady, alebo ho rovno sprevádzajú na výletoch.

Pozreli sme sa na to, aká je situácia s ponukou takýchto ubytovaní na Slovensku a vybrali sme desať príkladov toho, aké skvosty môže človek pri usilovnom hľadaní objaviť.

Dom Pod Lipami, Blatnica

 

Airbnb

Úžasná garzónka v starom meste, Bratislava

 

Veľká nová izba v dobrej lokalite, Nitra

 

Airbnb

Pôvabný priestranný byt, Banská Štiavnica

 

Airbnb
Airbnb
Airbnb

Dobrodružstvo v típí na strednom Slovenku, Krupina

 

Milý dom, Stredné Plachtince

 

Airbnb
Airbnb

Stredoveký kaštieľ, Kotešová

 

Tradičný ľudový domček v kúpeľnom mestečku, Rajecké Teplice

 

Airbnb
pec

Luxusný apartmán v historickom centre, Košice

 

Slovenské Safari, Čebovce

 

stan
stan
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Internet v mobile môže byť bezpečnejší. Pozrite sa ako

„Prečo by práve mne hackeri nabúrali mobil? Veď v ňom nemám nič dôležité.“ Ak aj vy používate tento argument, možno by ste sa mali zamyslieť nad týmito aplikáciami.

„Prečo by práve mne hackeri nabúrali mobil? Veď v ňom nemám nič dôležité.“ Ak aj vy používate tento argument, možno by ste sa mali zamyslieť, či chcete, aby sa fotka vašej ženy objavila na erotickej zoznamke a vaša na nejakom trolovacom účte. Aj takéto zneužitie hrozí osobným dátam v mobile.

Znie to síce ako priveľká paranoja, no v čiernom online svete sa cení všetko, čo pritiahne pozornosť. Nemusí to práve zarobiť peniaze, ale môže to k nim viesť. Príkladom sú rodinné a partnerské fotky v telefóne. Vôbec nemusí ísť o šteklivé zábery. Na erotických zoznamkách sú často použité falošné fotky, najmä ak vedú k podvodným aktivitám. Rovnako ako fotky detí, ktoré sa zrazu môžu objaviť na podivných stránkach.

Sociálni zlodeji

A to sme stále len pri obrázkoch. Poďme ešte trochu „postrašiť“ peniazmi. Ak nemáte v mobile číslo kreditky, neznamená to, že ste v bezpečí. Údaje sa dnes totiž kradnú najmä sociálnym hackerstvom. Nejde pri ňom ani tak o unikátne znalosti dier v mobile, softvéri či v počítačoch, ako o šikovnosť a manipuláciu ľudí.

Možno ste videli video, v ktorom novinár požiadal sociálnych hackerov, muža a ženu, aby sa mu pokúsili niečo vyviesť len na základe telefónneho čísla. Žena pustila do pozadia z YouTube plač malého dieťaťa, zavolala na zákaznícku linku mobilného operátora a zahrala „scénu“, kde sa predstavila ako manželka na materskej a v strese, v pozadí s „plačúcim dieťaťom“ presvedčila ľudí na druhej strane nielen na to, aby jej prezradili detaily o telefónnom čísle, ale k nemu dokonca získala aj prístup, pretože patril „jej manželovi“.

Ak dospelí nedokážu rozpoznať nebezpečenstvo, ktoré im hrozí pri krádeži osobných údajov, deti to nevedia už vôbec. Preto sú ešte zraniteľnejšie – nielenže si nedávajú v online svete pozor, ale často sa dostanú k obsahu, ktorý by v nízkom veku vidieť nemuseli.

Čo s tým urobiť

Práve pre tieto dva dôvody sa O2 rozhodlo spojiť sa so spoločnosťou ESET a dať svojim zákazníkom k dispozícii dva silné nástroje – bezpečnostnú appku a appku na ochranu mobilu pre detských používateľov. Prvá sa nazýva ESET Mobile Security – O2 edícia. Stojí euro mesačne a stiahnuť si ju môžete na Google Play Store. Zahŕňa v sebe antivírusovú ochranu, ochranu pred falošnými webmi a Anti-Theft funkciu, ktorá chráni zariadenie pred neoprávneným použitím pri jeho strate alebo krádeži.

Druhá appka, ktorú je dobré mať v mobile, ak máte deti, je Eset Parental Control. Stojí dve eurá mesačne a môžete si ju nainštalovať do rôznych zariadení bez obmedzenia ich počtu. Obsahuje webového a aplikačného ochrancu, časové limity či detailné reporty a rodičovské správy. Zároveň cez ňu dokážete lokalizovať polohu dieťaťa.


Lifetech: Čo je nové