10 nádherných Airbnb ubytovaní na Slovensku

Aj u nás už ľudia menia svoje súkromie na domáce hotely. Pozreli sme sa na tie najkrajšie.

Dovolenka už dávno nie je synonymom pre povaľovanie sa v hotelovom rezorte, hoci aj to má svoje čaro. Kto má dobrodružnejšiu povahu, možno už vyskúšal vymeniť istotu hotelových služieb za bývanie u cudzích ľudí priamo u nich doma.

Tento spôsob cestovania je čoraz populárnejší. Má svoje výhody. Človek sa zoznámi s dobrými ľuďmi, nadviaže vzťahy krížom-krážom po celom svete a za ubytovanie zaplatí menej ako v hoteli. Domáci mu dajú cenné rady, alebo ho rovno sprevádzajú na výletoch.

Pozreli sme sa na to, aká je situácia s ponukou takýchto ubytovaní na Slovensku a vybrali sme desať príkladov toho, aké skvosty môže človek pri usilovnom hľadaní objaviť.

Dom Pod Lipami, Blatnica

 

Airbnb

Úžasná garzónka v starom meste, Bratislava

 

Veľká nová izba v dobrej lokalite, Nitra

 

Airbnb

Pôvabný priestranný byt, Banská Štiavnica

 

Airbnb
Airbnb
Airbnb

Dobrodružstvo v típí na strednom Slovenku, Krupina

 

Milý dom, Stredné Plachtince

 

Airbnb
Airbnb

Stredoveký kaštieľ, Kotešová

 

Tradičný ľudový domček v kúpeľnom mestečku, Rajecké Teplice

 

Airbnb
pec

Luxusný apartmán v historickom centre, Košice

 

Slovenské Safari, Čebovce

 

stan
stan
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


Internet v mobile môže byť bezpečnejší. Pozrite sa ako

„Prečo by práve mne hackeri nabúrali mobil? Veď v ňom nemám nič dôležité.“ Ak aj vy používate tento argument, možno by ste sa mali zamyslieť nad týmito aplikáciami.

„Prečo by práve mne hackeri nabúrali mobil? Veď v ňom nemám nič dôležité.“ Ak aj vy používate tento argument, možno by ste sa mali zamyslieť, či chcete, aby sa fotka vašej ženy objavila na erotickej zoznamke a vaša na nejakom trolovacom účte. Aj takéto zneužitie hrozí osobným dátam v mobile.

Znie to síce ako priveľká paranoja, no v čiernom online svete sa cení všetko, čo pritiahne pozornosť. Nemusí to práve zarobiť peniaze, ale môže to k nim viesť. Príkladom sú rodinné a partnerské fotky v telefóne. Vôbec nemusí ísť o šteklivé zábery. Na erotických zoznamkách sú často použité falošné fotky, najmä ak vedú k podvodným aktivitám. Rovnako ako fotky detí, ktoré sa zrazu môžu objaviť na podivných stránkach.

Sociálni zlodeji

A to sme stále len pri obrázkoch. Poďme ešte trochu „postrašiť“ peniazmi. Ak nemáte v mobile číslo kreditky, neznamená to, že ste v bezpečí. Údaje sa dnes totiž kradnú najmä sociálnym hackerstvom. Nejde pri ňom ani tak o unikátne znalosti dier v mobile, softvéri či v počítačoch, ako o šikovnosť a manipuláciu ľudí.

Možno ste videli video, v ktorom novinár požiadal sociálnych hackerov, muža a ženu, aby sa mu pokúsili niečo vyviesť len na základe telefónneho čísla. Žena pustila do pozadia z YouTube plač malého dieťaťa, zavolala na zákaznícku linku mobilného operátora a zahrala „scénu“, kde sa predstavila ako manželka na materskej a v strese, v pozadí s „plačúcim dieťaťom“ presvedčila ľudí na druhej strane nielen na to, aby jej prezradili detaily o telefónnom čísle, ale k nemu dokonca získala aj prístup, pretože patril „jej manželovi“.

Ak dospelí nedokážu rozpoznať nebezpečenstvo, ktoré im hrozí pri krádeži osobných údajov, deti to nevedia už vôbec. Preto sú ešte zraniteľnejšie – nielenže si nedávajú v online svete pozor, ale často sa dostanú k obsahu, ktorý by v nízkom veku vidieť nemuseli.

Čo s tým urobiť

Práve pre tieto dva dôvody sa O2 rozhodlo spojiť sa so spoločnosťou ESET a dať svojim zákazníkom k dispozícii dva silné nástroje – bezpečnostnú appku a appku na ochranu mobilu pre detských používateľov. Prvá sa nazýva ESET Mobile Security – O2 edícia. Stojí euro mesačne a stiahnuť si ju môžete na Google Play Store. Zahŕňa v sebe antivírusovú ochranu, ochranu pred falošnými webmi a Anti-Theft funkciu, ktorá chráni zariadenie pred neoprávneným použitím pri jeho strate alebo krádeži.

Druhá appka, ktorú je dobré mať v mobile, ak máte deti, je Eset Parental Control. Stojí dve eurá mesačne a môžete si ju nainštalovať do rôznych zariadení bez obmedzenia ich počtu. Obsahuje webového a aplikačného ochrancu, časové limity či detailné reporty a rodičovské správy. Zároveň cez ňu dokážete lokalizovať polohu dieťaťa.

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


Športová akadémia Mateja Tótha podporená O2 funguje už na prvých 24 školách

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové