4 májové akcie, ktoré vám ponúknu nový zážitok

Ťažké prekážky, farebný prach, beh nočným lesom či plazenie blatom. To všetko viete stihnúť v máji.

Začína obdobie, ktoré je na behanie priam ideálne. Teplé bundy sme zatvorili späť do šatníka, ale stále je príjemne a horúčavy sú ešte ďaleko. Tak ako sa plnia cyklochodníky a bežecké trasy športovcami, aj termínovka pretekov zhustla a je ťažké si vybrať, na ktoré preteky určite ísť.

My sme sa na ne skúsili pozrieť a vybrali sme 5 zaujímavých akcií, ktoré sa odlišujú od klasických mestkých pretekov. Každý sa koná v iný deň, takže stíhate obehnúť pokojne aj všetky.

14.5. – Day Zero

Miesto: Komoča, okr. N. Zámky, Oáza Camp

Ďalšia z akcií seriálu Epic Race. Prekážky, ktoré budú, podľa organizátorov, ešte väčšie a tvrdšie ako naposledy, sú výzvou pre všetkých. Nezáleží na veku či kondícii, prekonať sa cestou do cieľa musí každý jeden súťažiaci. Čaká na vás voda, blato, 9 kilometrov dlhá trasa a minimálne 22 prekážok.

 

21.5. – O2 Moon Run Košice

 

moonrun

Miesto: sídlisko KVP, Košice

Nočný beh s čelovkou pri splne mesiaca je zážitok, na ktorý nezabudnete. Čelová lampa je povinná, pretože štart pretekov je naplánovaný 30 minút po západe slnka. Trať bude označená reflexnými značkami, takže orientácia bude ešte jednoduchšia ako počas dňa. Vybrať si môžete z dvoch tratí, kratšia má 5 kilometrov a tá dlhšia 11.

 

28.5. – Farbám neujdeš Košice

 

color run

Miesto: Hlavná ulica, Košice

Farebné behy sa v posledných rokoch dostali aj na Slovensko. Zábavné a charitatívne. Také budú kilometre centrom Košíc, celkovo ich pobežíte 5 a na každom kilometri je pre vás pripravená farebná zóna, v ktorej budete obsypaní farebným práškom a v cieli na vás čaká prekvapenie. Tým však akcia nekončí, je pripravený bohatý sprievodný program ukončený hromadným vyhadzovaním farby.

 

29.5. – Rugged Race Street Myjava

 

Miesto: Myjava

Popularitu prekážkových behov dokazuje aj Rugged Race Street. Je to svetový unikát, trať má totiž len 1 kilometer, ale obsahuje až 15 prekážok. Bude omnoho náročnejšia v porovnaní s predchádzajúcimi pretekmi. Pripraviť sa môžete na klasické prekážky ako sú lezecké steny, kaďa s ľadovou vodou, plazenie sa pod elektrickými káblikmi, prevracanie traktorových pneumatík a šplhanie sa po lanách.

Registrácie a informácie o bežeckých podujatiach nájdete pod jednou strechou na portáli pre bežcov BehSity. Prihláste sa na najbližšie preteky rýchlo a jednoducho. Navyše môžete využiť špeciálnu zľavu O2 Extra výhod zo štartovného na bežeckom podujatí.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Video: Ako počas jazdy zvládnuť krízovú situáciu

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa pozrel na to, ako zvládnuť krízovú situáciu, v rámci ktorej treba nečakane zabrzdiť a vyhnúť sa prekážke.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. V tomto videu sa zameral na vodičov, ktorí so šoférovaním ešte len začínajú alebo už dlhšie nešoférovali, a ukazuje, ako zvládnuť neočakávané situácie.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

Sám má najazdených viac ako dva milióny kilometrov a tisíce za volantom pretekárskeho auta a rád učí ľudí šoférovať. V tejto časti seriálu si sadol na sedadlo spolujazdca a za volant pustil svoju dcéru.

Pozrite si video plné šikovných rád aj s praktickým testom, ktorý ukazuje, ako auto reaguje v krízovej situácii:

Páčilo sa vám toto video? Pozrite si ďalšie:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 10 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Moje O2: Vybavte všetko dôležité z pohodlia svojho domova

Čítaj viac