4 májové akcie, ktoré vám ponúknu nový zážitok

Ťažké prekážky, farebný prach, beh nočným lesom či plazenie blatom. To všetko viete stihnúť v máji.

Začína obdobie, ktoré je na behanie priam ideálne. Teplé bundy sme zatvorili späť do šatníka, ale stále je príjemne a horúčavy sú ešte ďaleko. Tak ako sa plnia cyklochodníky a bežecké trasy športovcami, aj termínovka pretekov zhustla a je ťažké si vybrať, na ktoré preteky určite ísť.

My sme sa na ne skúsili pozrieť a vybrali sme 5 zaujímavých akcií, ktoré sa odlišujú od klasických mestkých pretekov. Každý sa koná v iný deň, takže stíhate obehnúť pokojne aj všetky.

14.5. – Day Zero

Miesto: Komoča, okr. N. Zámky, Oáza Camp

Ďalšia z akcií seriálu Epic Race. Prekážky, ktoré budú, podľa organizátorov, ešte väčšie a tvrdšie ako naposledy, sú výzvou pre všetkých. Nezáleží na veku či kondícii, prekonať sa cestou do cieľa musí každý jeden súťažiaci. Čaká na vás voda, blato, 9 kilometrov dlhá trasa a minimálne 22 prekážok.

 

21.5. – O2 Moon Run Košice

 

moonrun

Miesto: sídlisko KVP, Košice

Nočný beh s čelovkou pri splne mesiaca je zážitok, na ktorý nezabudnete. Čelová lampa je povinná, pretože štart pretekov je naplánovaný 30 minút po západe slnka. Trať bude označená reflexnými značkami, takže orientácia bude ešte jednoduchšia ako počas dňa. Vybrať si môžete z dvoch tratí, kratšia má 5 kilometrov a tá dlhšia 11.

 

28.5. – Farbám neujdeš Košice

 

color run

Miesto: Hlavná ulica, Košice

Farebné behy sa v posledných rokoch dostali aj na Slovensko. Zábavné a charitatívne. Také budú kilometre centrom Košíc, celkovo ich pobežíte 5 a na každom kilometri je pre vás pripravená farebná zóna, v ktorej budete obsypaní farebným práškom a v cieli na vás čaká prekvapenie. Tým však akcia nekončí, je pripravený bohatý sprievodný program ukončený hromadným vyhadzovaním farby.

 

29.5. – Rugged Race Street Myjava

 

Miesto: Myjava

Popularitu prekážkových behov dokazuje aj Rugged Race Street. Je to svetový unikát, trať má totiž len 1 kilometer, ale obsahuje až 15 prekážok. Bude omnoho náročnejšia v porovnaní s predchádzajúcimi pretekmi. Pripraviť sa môžete na klasické prekážky ako sú lezecké steny, kaďa s ľadovou vodou, plazenie sa pod elektrickými káblikmi, prevracanie traktorových pneumatík a šplhanie sa po lanách.

Registrácie a informácie o bežeckých podujatiach nájdete pod jednou strechou na portáli pre bežcov BehSity. Prihláste sa na najbližšie preteky rýchlo a jednoducho. Navyše môžete využiť špeciálnu zľavu O2 Extra výhod zo štartovného na bežeckom podujatí.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Hrnce na pumpách nestačia. Vodiči chcú výhodnejšie tankovať

Miesto zbierania bodov to ide aj priamejšie.

Akcie na čerpacích staniciach väčšinou znamenajú zbieranie bodov. Body vymieňate za odmeny, ku ktorým často doplatíte ešte niekoľko eur. Je bežné, že dostanete za tankovanie hračky, batožinu či hrnce. Občas sa stanica dohodne so špeciálnym partnerom a tak máte vzácnu možnosť vybrať si aj rádio či poriadne ostrú sekeru.

Nie je ale tak časté, že by sa stanica rozhodla odmeniť vás tým najpodstatnejším, nižšou cenou paliva. To je pritom niečo, čo ocení každý vodič.

Pre uľahčenie života tým, ktorí volajú cez bublinkového operátora O2, existuje program Extra výhody. V ňom môžu účastníci využiť akcie a zľavy na všetko možné, užitočné aj zábavné.

Medzi jednu z užitočných ponúk sa zaradila aj výhoda na čerpačkách Shell. Ako féroví zákazník O2 môžete vyplnením jedinej kolónky dostať na svoj mobil v esemeske zľavový kód. Ten vám ušetrí na každom litri paliva 4 alebo 8 centov. Podľa toho, či si vyberiete štandard alebo pretekárske.

Pri tankovaní do prázdnej nádrže to znamená, že sa môžete ulakomiť na bagetu, ktorá vám chutí, ale bojíte sa to priznať pred ostatnými. K tomu si dáte vašu obľúbenú malinovku a možno vám výjde aj na dobrú orieškovú čokoládu. Bez viny z toho, že si opäť raz kupujete desiatu na benzínke.

Aby to bolo naozaj ľahké, tu je formulár. Iba jedno okienko. Podrobné podmienky nájdete na stránke Extra výhody Shell.

Nie ste zákazník O2?


Lifetech: Čo je nové