6 dôvodov, prečo by ste sa na MoonRun mali prihlásiť ešte dnes

Zľava na štartovné aj pekné fotky pri splne mesiaca.

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, aké je to ísť si v noci zabehať do lesa? Či vám to už príde ako šialený nápad alebo nie, máme pre vás dobrú správu.

Po roku si môžete znova vyskúšať, ako sa beží za splnu mesiaca spolu s desiatkami iných bežcov. Takýto zážitok vám ponúka O2 Moon run, ktorý sa tento rok koná aj v Košiciach. Zisťovali sme, prečo sa bežci na túto akciu tešia a našli sme 6 hlavných dôvodov:

Spln mesiaca

Cestné nočné behy centrom mesta sa postupne rozširujú po celom Slovensku a stávajú sa stálicami bežeckej ponuky. O2 Moonrun je však zaujímavý tým, že sa beží počas splnu mesiaca. Ten síce trošku kazí tmu, ale dotvára elektrizujúcu atmosféru.

Atmosféra nočného behu

Bežci na štarte pripomínajú viac roj svetlušiek než pretekárov. Všade prítomné žiariace čelovky robia z nočných behov niečo špeciálne, čo sa na žiadnej inej akcii zažiť nedá.

Štýlove fotky

Určite ste už videli tie krásne fotky z nočných behov, kedy čelovky dokážu vytvoriť rôzne zaujímavé tvary. Konečne môžete mať takú aj vy. Stačí sa postaviť na štart a počas pretekov usmievať do objektívu. Kamaráti vám budú závidieť.

Zaujímavá trasa

Pobežíte lesnou asfaltkou cez Girbeš, Sedlom pod Kamenným hrbom a Bankov až do cieľa, ktorý bude pri kolibe Zlatá podkova. O výhľady na vysvietené mesto a zaujímavé miesta na trati sa teda báť nemusíte, budete si ich môcť vychutnať naozaj dosť.

Darček

Bude. Ak by sme vám prezradili, aký darček dostanete, už by to, žiaľ, nebolo prekvapenie. Takže na jeho odhalenie si ešte musíte počkať. Prídite si po svoj štartovný balíček do predajne Behnaboso 19. alebo 20. mája a darček bude váš.

Zľava na štartovné

Prvých 200 zaregistrovaných účastníkov má výhodu lacnejšieho štartovného v hodnote 6 €, potom cena narastie na 9 € a 12 € v hotovosti na mieste. Registrujte sa teda online, čím skôr. Môžete tak urobiť do stredy 18. mája.

Využite Extra výhody od O2 a získajte ešte o 2 eurá nižšie štartovné. Stačí, ak zadáte svoje telefónne číslo, na ktoré vám zašleme zľavový kód, ktorý použijete pri registrácii.

Ešte stále rozmýšľate, čo budete robiť v sobotu 21. mája? Prichystajte si svoje bežecké topánky, reflexné oblečenie a čelovku. Spln mesiaca a organizátori sa na vás tešia.

Registrácie a informácie o bežeckých podujatiach nájdete pod jednou strechou na portáli pre bežcov BehSity. Prihláste sa na najbližšie preteky rýchlo a jednoducho. Navyše môžete využiť špeciálnu zľavu O2 Extra výhod zo štartovného na bežeckom podujatí.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

V Singapure sa možno čoskoro odveziete minibusmi a taxíkmi bez šoféra

Ázijská metropola sa stáva laboratóriom pre testovanie samostatne jazdiacich vozidiel.

Jedno z najkrajších, najčistejších a najbohatších miest sveta, Singapur môže v blízkej budúcnosti zažiť veľkú zmenu. Do ich mesta totiž podľa portálu Mashable plánuje zavítať startup nuTonomy, ktorý práve tu plánuje zaviesť používanie tisícok autonómnych taxíkov.

Singapur si podľa slov jedného zo zakladateľov nuTonomy Emilia Frazzoliho, ktorý je taktiež aj profesorom astronautického inžinierstva, vybrali, pretože môže slúžiť ako predskokan ďalším svetovým metropolám. V marci tu úspešne prebehla prvá testovacia jazda. To otvorilo nuTonomy cestu, aby získali povolenie na test svojho autonómneho vozidla v menšej biznis štvrti Singapuru.

Autá budú na riadenie využívať podobnú technológiu na spozorovanie statických, ale aj pohyblivých objektov, ako lietajúce drony americkej armády.

Podľa zakladateľov nuTonomy by mohli tieto samostatne jazdiace taxíky vyriešiť jeden problém, ktorý trápi tamojšiu hromadnú dopravu – v Singapure je totiž veľmi ťažké zohnať šoférov ochotných jazdiť v noci. Obavy o to, že by robotika vzala ľuďom prácu však nemajú. Naopak, pomôže zvýšiť kapacitu tam, kde by inak nebola.

nuTonomy taxi

Populárne služby ako Uber sa nástupu autonómnych vozidiel neobávajú, naopak, vôbec sa netaja tým, že podobné technológie chcú v budúcnosti využívať.

Presný dátum, kedy by autonómne taxíky mali začať brázdiť ulice Singapuru, zatiaľ známy nie je. Odhady hovoria o “najbližších rokoch”. Kým však Singapurčania začnú využívať tieto taxíky, v uliciach ich možno predbehnú autonómne elektrické minibusy.

Tento projekt májú na svedomí spoločnosi SMRT a 2getthere, ktorých spoločný projekt 2getthere Asia má za cieľ sprevádzkovať systém 24-miestnych vozidiel, ktoré by premávali najprv v biznis štvrtiach alebo v univerzitných kampusoch, nemocničných komplexoch alebo iných, viacmenej uzavretých priestoroch.

Podľa výrobcov by mali tieto minibusy byť schopné jazdiť rýchlosťou 40 kilometrov za hodinu.

autonómny minibus

Je zrejmé, že samostatne jazdiace autá spolu s technológiami ako Hyperloop sú predzvesťou radikálnych zmien, ktoré sa v blízkej budúcnosti udejú. Bude zaujímave to sledovať.


Lifetech: Čo je nové