9 + 1 behov, ktoré by ste v apríli nemali vynechať

Naplánujte si preteky na apríl, prinášame vám 10 zaujímavých podujatí, na ktorých by ste sa mali zúčastniť.

Apríl je mesiac, kedy zima odchádza, ale leto je ešte stále ďaleko. Teploty sú ideálne na športovanie, vonku naháňa endorfíny každým dňom viac bežcov.

Zo zimného spánku sa zobúdza aj termínovka pretekov, tých je každý víkend požehnane a môžete si vyberať podľa svojích preferencií, či už chcete cestu alebo les, krátke alebo dlhšie, preplnené alebo skôr preteky rodinného typu v malých mestách či dedinkách.

My vám prinášame výber tých najzaujímavejších podujatí, ktoré sa v priebehu apríla na Slovensku konajú a pevne veríme, že si z nich vyberiete:

2.-3.4. – Bratislava Marathon

Jedno z najväčších a najznámejších slovenských bežeckých podujatí netreba detailne pripomínať. Od detských behov, cez 10 kilometrovú trať až po maratónske výkony, to všetko ponúka hneď prvý aprílový víkend obyvateľom hlavného mesta. Tento rok počet účastníkov atakuje hranicu 10 000 a to je už naozaj veľká akcia.

9.4. – Jarná Rozkoš

Pre milovníkov lesných behov je tu druhý beh seriálu „Výživná štvorka“ – Jarná Rozkoš. Názov trošku zavádza, pretože sa jedná o 13 kilometrov, počas ktorých bežci nastúpajú 900 metrov, nebude to teda žiadna prechádzka.

Štartuje sa v Uhroveckom Podhradí, neďaleko od rodiska Ľudovíta Štúra či Alexandra Dubčeka.

10.4. – Národný beh Devín Bratislava

Najstaršie atletické podujatie na Slovensku, beh z parkoviska pod Devínskym hradom do centra Bratislavy, má pred sebou svoje 69. vydanie. Minulý rok preteky dokončilo 6151 účastníkov, tento rok by malo byť toto číslo ešte väčšie.

12.4. – Trnavský univerzitný beh

Beh je aktivitou, ktorá spája. V tomto prípade sa spojili študenti všetkých troch univerzít z Trnavy, aby pripravili už druhý ročník pretekoch pre všetkých, ktorí majú tenisky, mladých i starších, so skúsenosťami i bez. Aj keď sa jedná o univerzitný beh, je otvorený pre každého, nielen študentov.

17.4. – Cross Country Baba-Kamzík

Tri rôzne trate, šesť pretekov, jeden cieľ. To je heslo organizátorov pravidelného podujatia hrebeňom Malých Karpát. Vybrať si môžete z behov na 16, 26 a 53 kilometrov, ale pripravené sú tiež preteky behu so psom a nordic walkingu. Všetci sa stretnú v cieli na Kamzíku, pri hornej stanici lanovky.

19.4. – Šrégom nočným Zvolenom

Nočné behy majú svoje čaro a postupne sa rozširujú z Bratislavy aj do iných častí Slovenska. Tentokrát môžu bežci prebehnúť večerným Zvolenom. Sedemkilometrová trasa vedie cez zaujímavé miesta mesta, napríklad zámku, obrneného vlaku či Zvolenskej univerzity.

23.4. – Košice Runway Run

Jediné podujatie svojho druhu na Slovensku. Ak ste doteraz chodili na letisko len kvôli ceste do zahraničia, teraz môžete ísť aj pretekať. V spolupráci s aerolínkou Wizz Air pripravilo Letisko Košice 5 a 10 kilometrov dlhú trasu. Štart je naplánovaný na 20:00, takže ide o nočný beh.

24.4. – Bystrický vertikal

Rastúcej obľúbenosti medzi bežcami sa tešia nielen mestské cestné preteky, ale aj preteky v teréne. Medzi tie ťažšie patrí aj Bystrický Vertikal, ktorý ponúka na výber 6 a 10 kilometrovú trať, obe s veľmi výživným stúpaním. Na kratšej trase je to 230 metrov, dlhšia má 780 metrov, právom je teda súčasťou Slovenského pohára v behu do vrchu.

24.4. – City Run Trnava

Primátora, ktorý je aktívnym bežcom, nemá veľa miest na Slovensku. Primátora Trnavy môžete stretnúť na mestskom 10-kilometrovom okruhu historickým centrom. Ak dobehnete do cieľa, teší sa na vás účastnícka medaila, na ktorej je každý rok zobrazená iná pamiatka mesta Trnava.

BONUS:

1.4. – Ultra Lanovka pre Plamienok

Podujatie, na ktorom nepôjde o dosiahnuté výsledky, ani o odbehnuté kilometre, ale o dobrú vec. Benefičný projekt na podporu mobilného detského hospicu n.o. Plamienok. Akcia trvá celých 24 hodín, počas ktorých budú bežci krúžiť na 3 kilometre dlhom okruhu na Kamzíku.

O tom, ako sa môžete zapojiť, nám viac povedal Martin Urbaník, organizátor a bežec Ultra lanovky.

Registrácie a informácie o bežeckých podujatiach nájdete pod jednou strechou na portáli pre bežcov BehSity. Prihláste sa na najbližšie preteky rýchlo a jednoducho.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Lenovo Vibe S1 Lite: Skvelé selfie za slušnú cenu

Malý facelift prináša strednú triedu so zaujímavým fotoaparátom pre širšie publikum.

Lenovo má v ponuke množstvo modelov smartfónov. Od tých najzákladnejších pre nenáročných až po vlajkové lode s prémiovou výbavou aj výkonom.

Niekam doprostred mieri model Vibe S1, ktorý Lenovo predstavilo vlani v septembri. Teraz k nemu pribudla verzia Vibe S1 Lite, ktorá má takmer nezmenený dizajn, podobné parametre, ale mierne nižšiu cenu.

Kľúčovým momentom zostáva zapnutie predného fotoaparátu.  Dizajn novinky by sa dal označiť za konzervatívny. Súmernosť, žiadne nevšedné prvky. Jednoducho, klasický smartfón, ktorý nenadchne, ale ani neurazí.

Na to, že ide o strednú triedu, je príjemným prekvapením kovový rám mobilu. Dodáva mu hutnosť a pre mnohých tiež kus elegancie.

Už nevŕzga

Zadná strana je zaoblená rovnako ako pri Lenove Vibe S1 – je však z matného plastu a nie zo skla, vďaka čomu pri držaní pôsobí mäkšie a teplejšie. Celkovo je konštrukcia pevná ako pri prvej verzii, žiadne vŕzganie alebo nedoliehanie hrán teda nehrozí.

Prekážať môže príliš malá vzdialenosť medzi hlavným tlačidlom a ovládačom hlasitosti. Niekedy sa stane, že namiesto stíšenia hudby hrubý palec vypne displej. Chce to však trochu cviku. Malou raritou aj na S1 Lite sú systémové tlačidlá na spodnom ráme a nie na displeji.

Prednej strane kraľuje aj v tomto prípade 5-palcový Full HD displej. Ide o bonus, keďže v danej cenovej kategórii by človek čakal skôr 720 p obrazovku. IPS panel si dobre poradí s vernosťou farieb aj s pozorovacími uhlami a v nastaveniach si ešte môžete farby doladiť podľa vlastného gusta.

K okresaniu došlo pri procesore. Je od MediaTeku, stále má osem jadier, ale už sú taktované na 1,3 GHz. V praxi sa však nič nemení, výkonu je dostatok aj na náročnejšie aplikácie.

Pre fotografov

Lenovo Vibe S1 Lite je hlavne pre fotografov. Respektíve pre tých, ktorí radi fotia samých seba. Vibe S1 mal dvojicu predných objektívov. S1 Lite už má „len“ jeden, no nechýba blesk. Selfie s bleskom je veľkou raritou. A vlastne aj rozlíšenie 8 megapixelov.

Lenovo k tomu pribalilo aj doplnkové funkcie, ako napríklad panoramatickú selfie. Do záberu sa
tak vojde celá skupina priateľov alebo rodinných príslušníkov. Vyhladzovanie tváre v desiatich stupňoch je už štandardom. Niekde na šiestom stupni ozaj robí tvár človeka jemnejšiu a chudšiu, vždy však do takej miery, aby to nebolo príliš umelé a aby portrét pôsobil prirodzene.

Pre fanúšikov fotenia selfies v priestoroch, akými sú tmavé bary, je predný blesk na nezaplatenie. Len si dajte pozor na vzdialenosť. Bez úplne vzpriamenej ruky môže byť tvár na zábere prepálená.

Zadný fotoaparát s rozlíšením 13 megapixelovsa na nič nehrá. Lepšie povedané, zábery sú na úrovni drahších konkurentov.


Lifetech: Čo je nové