Beh, ktorý nemá cieľovú čiaru: Wings for Life World Run

Aj Bratislava bude pomáhať behom. Už tretí ročník celosvetového charitatívneho podujatia na nás čaká 8.5. a bežať sa bude znova za tých, ktorí nemôžu.

Už po tretíkrát sa tento rok odohrá zaujímavá celosvetová udalosť. Bežecké preteky, ktorých hlavným cieľom nie je dosiahnuť najlepší výsledok, ale pomôcť ľudom s poškodenou miechou. Od začiatku a prvého ročníka môžete tento beh zažiť aj priamo v Bratislave.

O čo ide?

Beh Wings for Life World Run je celosvetová bežecká a vozičkárska udalosť, ktorá sa začína o 11. hodine medzinárodného času (u nás v Bratislave o 13.00 hod.) 8. mája 2016 a končí sa až vtedy, keď posledného účastníka chytí stíhacie vozidlo – Catcher Car. Nie sú to teda klasické preteky na vopred určenú vzdialenosť.

Tento beh je určený pre športovcov akéhokoľvek zamerania, od úplných začiatočníkov až po totálnu elitu, ale aj pre pre ľudí na vozíku. Môžete ho bežať ako individuálny bežec alebo ako súčasť tímu, čo je oveľa väčšia zábava, no nie?

Kde sa bude bežať?

Do pomoci ľuďom s poranením miechy prostredníctvom behu sa zapojilo, okrem Bratislavy, 33 miest po celom svete. Kompletný zoznam lokalít nájdete tu. V Bratislave sa bude bežať už po tretíkrát. Ako to vyzeralo minulý rok v máji si môžete pozrieť v tomto videu. Ako už bolo spomenuté vyššie, všetkých 34 miest beží v rovnakom čase. No zatiaľ čo v Lime, hlavnom meste Peru, bude 6 hodín ráno, v austrálskom Melbourne už bude 9 hodín večer.

Wings For Life - Catcher Car on the bridge in Bratislava

Ako funguje Catcher Car?

Ako už bolo povedané, cieľ je pre každého tam, kde ho dostihne Catcher Car. Toto auto má v sebe zabudovaných pár chytrých technológii, ktoré sa aktivujú, keď odštartujete svoj beh, a ktoré zaznamenajú vzdialenosť v momente, keď vás stíhacie auto dobehne.

Stíhacie auto vyrazí 30 minút po štarte pretekov a postupne, vždy po hodine, zrýchľuje. Vyštartuje rýchlosťou 15 kilometrov za hodinu a pridáva na 16, 17, 20 a ku koncu na 35 kilometrov za hodinu.

Kto vyhráva?

Celkovými celosvetovými víťazmi sa stanú bežec a bežkyňa, ktorých stíhacie auto dolapí ako posledných. Každá krajina má tiež svojho lokálneho víťaza. Víťazmi sú však všetci zúčastnení, ktorí pomohli dobrej veci.

Čo robí Wings for Life?

Je to nadácia, ktorá financuje výskum zaoberajúci sa poškodením miechy. Celý registračný poplatok putuje priamo na výskum, čím sa celý proces urýchľujem. Vďaka registráciám sa za uplnyulé dva roky vyzbieralo viac ako 7,2, milióna eur po celom svete.

[the_ad_placement id=“behsity“]

Aký je Wings for Life World Run po slovensky?

Na štarte v Bratislave sa vlani v máji stretlo až 2200 účastníkov.Medzi domácimi, ale aj zahraničnými bežcami, nechýbali ani slovenské známe mená. Akciu podporil Filip Polc či vodná kanoistka Jana Dukátová.

Motocyklový pretekár Ivan Jakeš si zas vyskúšal rolu vodiča pohyblivej cieľovej čiary Catcher-Car, a tak kazil radosť viacerým súťažiacim, keď ich na trati predbehol, a preteky tým pre nich ukončil.

Na invalidnom vozíku pretekal aj bývalý free-ride lyžiar Marián Ligda, ktorý ušiel neuveriteľných 11 kilometrov. V tíme ambasádorov ani tento rok nechýbajú všetky vyššie spomenuté mená, ku ktorým sa pridal herec a operný spevák Filip Túma, jeho kolega Róbert Jakab alebo Youtuber Daniel Gogo Štrauch. Nezáleží na profesii, ani vzťahu k behu. Všetci sa zídu s jediným cieľom – postupne prispievať k tomu, aby bola výskum nadácie Wings for Life úspešný.

Kde a kedy?

Charitatívnym behom Bratislava opäť ožije 8.mája 2016 spolu s ďalšími 33 mestami. Registrácia je otvorená. A ak by ste chceli namotivovať svojich blízkych, môžete im darovať registráciu v podobe vouchra. Tešíme sa na vás na štarte.

Registrácie a informácie o bežeckých podujatiach nájdete pod jednou strechou na portáli pre bežcov BehSity. Prihláste sa na najbližšie preteky rýchlo a jednoducho. Navyše môžete využiť špeciálnu zľavu O2 Extra výhod zo štartovného na bežeckom podujatí.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac