Bratislava a širšie okolie: Čo tak adrenalínový výlet?

Pokiaľ vám v týždni chýbala poriadna akcia, cez víkend to dobehnete. Máme pre vás zoznam aktivít pre jednotlivca aj pre partiu.

Pokiaľ vám v týždni chýbala poriadna akcia, vynahraďte si to aspoň cez víkend. Máme pre vás zoznam aktivít, ktoré vás aj vašu partiu určite nenechajú chladnými.

Escape Zone

Máte radi hádanky a záhady, prípadne si sami seba viete predstaviť v detektívnom trileri? Tak to pre vás máme dobré správy: pokojne sa v ňom môžete ocitnúť.

V petržalskej Escape Zone sa ocitnete v miestnosti plnej záhad, ktoré musíte v obmedzenom čase vyriešiť, aby ste sa mohli dostať von. Prirodzene ide len o hru, a aj ak sa vám úlohy splniť nepodarí, bez ujmy ju môžete opustiť. Je to však adrenalínový a tímový zážitok, ktorý stojí za to. Termín s vašou partiou si vopred rezervujte.

Laser Tag

Laser Tag

Laser tag je hra podobná paintballu, avšak úplne bezbolestná. Muníciou totiž nie sú guličky s farbivom, ale iba laserové lúče. Hráči sa rozdelia do tímov a potom v tmavom futuristickom priestore postupujú ako vojaci na bojisku. Zásah zaznamenáva špeciálny senzor vo veste, ktorú má každý hráč. Ak vás niekto laserom trafí, ste z hry von. Skvelý spôsob, ako sa s partiou vyblázniť a odreagovať.

Motokáry

Ak máte radi divokú jazdu na 4 kolesáh príďte sa vyblázniť do motokárovej arény. Vozidlá síce nedosahujú závratné rýchlosti, no nedajte sa zmiasť prvým dojmom. Dráha plná zákrut vám dá poriadne do tela. Preteky na motokárovej dráhe sú zážitok, ktorý je ešte o to lepší, ak ho absolvujete so známymi. Je to ideálna aktivita pre rodinné výlety či pracovné teambuildingy. V okolí Bratislavy je motokárových arén hneď niekoľko.

Návšteva vojnových bunkrov

Vojnové bunkre

Je to o čosi mrazivejší zážitok, no o to dôležitejší. Na vlastné oči si prezrite bunkre z Prvej aj Druhej svetovej vojny, ktoré nám slúžia ako memento z čias, aké už nikdy nechceme zažiť. Nájdete ich najmä v Petržalke, ale aj za Devínskou novou Vsou a v okolí Karpát. Väčšina z nich sa nachádza vo voľnej prírode.

Simulátor letu

Profesionálnym pilotom sa môžete stať po dlhom a náročnom výcviku. Ak vám však bude stačiť simulátor letu stanete sa ním na počkanie. Môžete si vyskúšať, aké to je pilotovať Boeing 737 – najpredávanejšie dopravené lietadlo na svete. Podmienky “letu”, si určujete sami. Môže to byť vzlet, pristátie, vyhliadkový let, či dokonca záchrana lietadla v kritickej situácii. Zážitok sprostredkuváva Simulator centrum v Bratislave.

Rýchly internet aj na týchto miestach

Aj v týchto lokalitách môžu zákazníci O2 využiť najrýchlejšie mobilné internetové pripojenie na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.

Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Potrebujete viac informácií o službe 4G LTE internet?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

9 kníh, ktoré potešia každého cestovateľa

Precestujte Slovensko a svet z postele či z gauča.

Po zimnej dovolenke už nezostalo ani stopy a leto je stále v nedohľadne. Prelistujte si knihy, ktoré vás aspoň na chvíľu vytrhnú z pracovného šialenstva a možno sa stanú inšpiráciou pri výbere letnej dovolenky.

Mapy

Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński

Pozriete sa, čo jedia ľudia v Ekvádore, aké zvieratá žijú v Číne, v Japonsku či v Afrike. Zoznámite sa s gejzírmi na Islande, objavíte obydlia starých Mayov v Mexiku, vo Fínsku vás pre zmenu čaká polárna noc a na Madagaskare si oddýchnete v tieni obrovského baobabu. A viac už neprezradíme.

Travel bible

Petr Novák, Matouš Vinš

S touto knihou prestanete o cestovaní snívať a skutočne vyrazíte. Ako si na cestu našetriť, ako zohnať lacné letenky a neutratiť príliš veľa na ubytovaní. Dozviete sa niečo o možnostiach dobrovoľníctva, práce na cestách a tiež to, ako si vďaka zážitkom, fotkám a videám z ciest zarobiť na objavovanie ďalších krajín.

Presvedčíte sa, že cestovať môže každý. S hypotékou aj s malými deťmi. Chce to len poznať pár dôležitých trikov od tých, ktorý svoj batoh pravidelne balia. Travel bible (Biblia cestovania) je návodom na to, ako začať a ako si cestovanie naplno užiť.

Element

Filip Kulisev

Vyše 400 fotografií zachytáva rozmanitosť a čaro štyroch základných klimatických pásem Zeme v rôznych obdobiach roka. Tieto pásma zároveň symbolizujú štyri základné živly. V polárnych oblastiach Arktídy a Antarktídy dominuje voda, v miernom klimatickom pásme sú to skalné bralá, jaskyne, ktoré sú dômyselným výtvorom Zeme. Večne zelené subtrópy charakterizuje čistý vzduch. A oheň zo slnečných lúčov je typický pre púšte.

Atlas zemí, které neexistují

Nick Middleton

Pred očami vám ožije paralelný svet krajín, ktoré väčšinou existujú len v mysliach svojich obyvateľov. Kniha vás vezme na kúzelný výlet do oblastí neistých hraníc alebo zabudnutých národov. Všade na svete ležia miesta – krajiny nekrajiny. Krásne rozpracované mapy, výrezy v siluetách. Nejde len o suché fakty. Väčšina kapitol sa spája s pútavými príbehmi z histórie.

Expedície 1973 – 1982

Július Satinský

Cestovné denníky Jula Satinského, ktorý sa vo všetkých svojich expedíciách prejavuje ako nadšený pozorovateľ a objaviteľ nielen prírodných krás. Sú plné veselých anekdot aj trefných spoločenských postrehov. Publikáciu dopĺňajú Satinského autentické denníkové ilustrácie, pohľadnice i fotografie z expedícií.

Neviditeľné mestá

Italo Calvino

Nesmrteľná klasika v novom rafinovanom šate. Calvinov Marco Polo je zároveň Marcom Polom veľkého Kublaj chána, ktorý ho vysiela na mnohé cesty po svojej ríši, aby si potom v príjemnom tieni kráľovských záhrad vypočul jeho správy. Calvinov Marco Polo rozpráva o mestách, predvádza ich gestami, mimikou, predmetmi prinášanými z ciest.

Vždy ale rozpráva len o jedinom – o rodných Benátkach. Je však fascinujúce, koľko tvárí im vie dať. A je nemenej fascinujúce, koľkými cestami napokon privádza Calvino svojho čitateľa k poslednej vete, v ktorej je ukryté kľúčové posolstvo pre našu prítomnosť.

Slovensko / Slovakia

Tomáš Hulík

Sila obrazu vie povedať viac ako milión slov. Veľká obrazová kniha o Slovensku od fotografa a dokumentaristu Tomáša Hulíka vás prevedie Slovenskom miestami a časom, ktorý vám nemusí byť až taký známy.

Slovensko – zaujímavosti, unikáty, rarity

Vojček Alexander, Machala Drahoslav

Niekedy netreba chodiť ani tak ďaleko. Autori tejto knihy hľadeli na našu krajinu s otvorenými očami, s otvoreným srdcom a slovom aj obrazom predstavili krásy, ktoré sme dostali do daru.

Veľký atlas sveta

Kolektív autorov

Klasika medzi knihami. Veľký atlas sveta je už roky súčasťou mnohých domácností. Nájdete v ňom všetko, čo treba do školy, pri plánovaní ciest alebo len tak zo zvedavosti. Určite vám nesmie chýbať.

Získajte zľavu na akékoľvek knihy v Panta Rhei

Vážime si kvalitnú literatúru. Práve preto majú teraz zákazníci O2 vďaka službe O2 Extra výhody príležitosť získať v knihkupectvách Panta Rhei zľavu do 10 % podľa váhy kníh, ktoré si vyberú.

Stačí zadať svoje O2 telefónne číslo do formulára Extra výhod a pošleme vám špeciálny kód, ktorým sa preukážete pri pokladni.

Sieť kníhkupectiev Panta Rhei je lídrom na slovenskom knižnom trhu a ponúka zážitky i vzdelanie prostredníctvom kníh už 21 rokov. Dnes je vám k dispozícii 41 kníhkupectiev siete Panta Rhei v 25 slovenských mestách. www.pantarhei.sk/predajne


Lifetech: Čo je nové