Darujte deťom krásny zážitok, prihláste ich na preteky

Endorfíny, štartovné číslo, medaila. Spomienky z darčeka, ktoré si vaše dieťa zapamätá.

Ak ste trochu aktívnejším bežcom, víkendy u vás pravidelne patria pretekom, väčšinou ste dohodnutí a prihlásení niekoľko týždňov dopredu, inokedy je to spontánne rozhodnutie.

Organizátori bežeckých podujatí však už myslia stále viac aj na mladšie generácie. Pripravujú špeciálne trate či kategórie aj pre tých najmenších, aby si aj oni mohli vychutnať endorfíny po dobehnutí a váhu medaile na krku.

Keďže je dnešok aj medzinárodným dňom detí, tento článok má dvojnásobný zmysel. Pripravili sme pre vás zoznam pretekov, ktoré môžete počas júna absolvovať aj so svojimi ratolesťami. Nemusia byť atléti registrovaní v kluboch, stačí, ak im prichystáte obľúbené tričko, tepláky či kraťasy, rýchle botasky, a môžu vyraziť.

Banskobystrický kraj

3.6. – Banská Štiavnica

Preteky, ktoré sú určené len pre mladšie ročníky. Tí úplne najmenší budú mať pred sebou 60 metrov, potom to bude 80, 250 až po 2 kilometre v podaní dorastencov.

4.6. – Jarný lesný beh v Michalovej

Na dospelých čaká 9,5 kilometrov dlhá trasa, avšak na svoje si prídu aj najmladší lezúni. Na tých čaká 5 metrov, ktorými sa musia preplaziť. Pre staršie deti to je 30 metrov, pol kilometra a celý kilometer.

25.6. – Lučatínska 11

Na futbalovom ihrisku v obci Lučatín bude štart pretekov, ktoré ponúkajú 300-metrovú trať pre najmenších a 1,7-kilometrovú pre žiakov.

Bratislavský kraj

5.6. – Rodinný beh na Kuchajde

Vytvorte si rodinný tím, ktorý pozostáva z minimálne jedného rodiča a jedného dietaťa a postavte sa na štart. Najkratšia trať je pre deti do 3 rokov a má 100 metrov.

18.6. – Mariatálsky štvanec

Lienky a chrústiky, včielky a motýle, veveričky a čmeliaky, myšky a kocúri, kukučky a vlčiaky, čajky a dravce. Takéto kategóriu na vaše deti čakajú v Mariánke pri Bratislave. Deti štartujú zdarma. Vy môžete využiť Extra výhody od O2 a získať o 2 eurá nižšie štartovné.

19.6. – Štúrova štreka

Po stopách najznámejšieho rodáka sa v Modre vydajú bežci už od 6 rokov. Pripravená je pre nich 200, 400, 600 a 800 metrov dlhá trať na ihrisku FC Slovan Modra.

Košický kraj

3.6. – Večerný beh mesta Spišská Nová Ves

Vďaka týmto pretekom si aj deti môžu vyskúšať atmosféru večerného behu. Čaká na ne 300 a 700 metrov priamo centrom mesta.

18.6. – Detský minimaratón Seňa

Z Košíc do Sene vás odvezie kyvadlová doprava, tam však už budete musieť zapojiť aj nohy. Na dospelých čaká polmaratón, na deti trasy v dĺžke od 30 do 1 000 metrov.

Prešovský kraj

3.6. – Rajec High Tatras Night Run “Nočníček”

V srdci Vysokých Tatier, okolo Štrbského plesa, budú tí najmenší bežať svoj krátke 300 až 1200 metrov dlhé preteky. Atmosféru ešte podčiarkne čas štartu, ktorý je o 19:00.

5.6. – Beh na vrchol Minčol

Organizátori tohto ťažkého behu do vrchu mysleli aj na detské kategórie a pripravili 200, 400 a 800 metrov dlhé pre mladšie ročníky.

Trenčiansky kraj

18.6. – Beh okolo Lysej

Ešte predtým, než odštartujú hlavné kategórie, sú na programe v obci Lysá pod Makytou aj tie detské. Najmladších čaká 100 metrov, staršie deti môžu bežať aj kilometer.

Trnavský kraj

4.6. – Salibský polmaratón

Už 50 metrov má najkratšia trasa detských pretekov, ktoré budú súčasťou podujatia v obci Horné Saliby v okrese Galanta. Pre juniorov je pripravený beh na 900 metrov.

25.6. – Beh cez hornoorešanské vŕšky 

Máte deti, ktoré ešte osamote bežať nezvládnu? Nevadí, môžete ísť s nimi. Najnižšia kategória je prípravka pre deti od 1 roka a má presne 100 metrov, to spoločnými silami určite zvládnete.

25.6. – Zavarská sedmička

V obci Zavar sa koná prvý ročník pretekov a organizátori myslia aj na školákov. Pripravené sú kategórie rozdelené podľa ročníkov základnej školy.

Žilinský kraj

5.6. – Beh na Zniev

Horské podujatie, ktoré je súčasťou slovenského pohára v behu do vrchu, myslí taktiež aj na mladých vyrastajúcich bežcov. Štart detských kategórií je na Kalvárii.

11.6. – Orientačný beh – behá celá rodina

V Žiline a okolí sa konajú aj preteky v orientačnom behu. Nie je to teda klasický beh, ale treba využiť aj iné schopnosti. Aj tu sú však pripravené detské a rodinné kategórie

12.6. – Tvrdošínska dvanástka

Na Trojičnom námestí v Tvrdošíne budú môcť odštartovať svoje preteky aj detskí bežci. Základná trať má 100 metrov, dĺžka sa zvyšuje podľa veku bežca.

12.6. – Ondrášovská horička

Športový klub Kriváň organizuje ďalší ročník terénneho behu Ondrášovská horička. Najmladšia kategória patrí deťom z materskej škôlky, ktoré bude čakať 30 metrová trať.

Registrácie a informácie o bežeckých podujatiach nájdete pod jednou strechou na portáli pre bežcov BehSity. Prihláste sa na najbližšie preteky rýchlo a jednoducho. Navyše môžete využiť špeciálnu zľavu O2 Extra výhod zo štartovného na bežeckom podujatí.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Detské divadelné predstavenie, ktoré spojilo Hammela, Peteraja a Ďurovčíka

Muzikál Šlahačková princezná je predstavenie pre deti od 6 do 99 rokov, ktoré pre vás pripravili tri legendárne divadelné osobnosti.

Muzikál pre deti od 6 do 99 rokov. Aj tak sa dá opísať nové divadelné predstavenie troch legendárnych divadelných osobností: Pavla Hammela, Kamila Peteraja a Jána Ďurovčíka, ktoré uvádzajú pod názvom Šľahačková princezná.

Ide pritom, netradične, o ich prvé detské predstavenie. Inšpirované zahraničím, sa divadlo Tower Stage rozhodlo vyhradiť detskej tvorbe predvianočné obdobie. Predstavenie sa tak bude hrať každý deň od Mikuláša až po „Ježiška“ tohto roku.

Získajte lístky na Šľahačkovú princeznú ako prví

Všetci sa snažíme získať lístky čo najvýhodnejšie, a to často znamená kúpiť si ich skôr ako ostatní. Vďaka službe O2 Momenty sa ale nemusíte pretekať o to, či sa zmestíte do prvých tisíc kusov.

Iba pri príležitosti dňa detí máte vďaka O2 Momentom šancu kúpiť si lístky v predpredaji a zaistiť tak miesta pre svoje ratolesti a seba.

Stačí medzi 31.5 a 1.6 zadať svoje O2 telefónne číslo do formulára Extra výhod a lístky na rozprávkový muzikál Šľahačková princezná budú vaše. Pošleme vám špeciálny kód, vďaka ktorému môžete získať vstupenky cez Ticketportal už teraz.


Lifetech: Čo je nové