Deti vo vašom okrese môžu trénovať ako Matej Tóth. Vybehajte im Športovú akadémiu

Každým kilometrom, ktorý zabehnete, pomôžete nielen sebe, ale aj mladým talentom.

Asi niet generácie, ktorá by s láskou nespomínala na to, ako sa za mladi hýbali viac, než tie mladšie ročníky. Ale v súčasnosti na tom môže byť nemalý kus pravdy. A pritom, čím skôr si človek vybuduje vzťah k pohybu a športu, tým lepšie pre jeho zdravie do budúcna.

O to, aby na Slovensku vyrástla zdravá generácia mladých ľudí, ale aj talentovaní mladí športovci, sa snažia ľudia okolo olympijského víťaza v chôdzi Mateja Tótha. Ten v spolupráci s O2 a svojim tímom rozbieha projekt Športovej akadémie, vďaka ktorej budú môcť deti trénovať atletiku podobným spôsobom, ako náš „zlatý” olympionik.

Novátorský prístup k tréningu

Cieľom tejto iniciatívy nie je len priniesť deťom viac príležitostí na pohyb, ale aj sprístupniť im tréning s využitím najmodernejších metód. Podľa slov Mateja Tótha je metodika tréningu Športovej akadémie iná v dvoch rovinách.

„Prvou je, že do každého tréningu sú zapojené cvičenia s využitím vývinových polôh človeka. Chceme, aby sa deti pohybovali čo najefektívnejšie a práve tieto cvičenia by im mali pomôcť využívať rozsah kĺbov, lepšiu prácu a funkciu bránice. To všetko sme do jednotlivých cvičení, štartových polôh a hier aplikovali tak citlivo, že deti budú mať pocit, že je to zábava,” vysvetľuje Matej.

„Druhou rovinou je precíznosť a profesionalita. My nedávame našim trénerom len metodiku, ale konkrétne opisy jednotlivých cvičení a hlavne kompletný tréningový program, ktorý je vystavaný tak, že nezanedbáva žiadne dôležité súčasti športového tréningu detí, a tým dáva šancu každému dieťaťu sa stať špičkovým športovcom,” dodáva. Cvičenia, ktoré sú zahrnuté v tejto metodike pomohli aj Matejovi v zlepšení techniky a efektivity pohybu.

V každom kraji na Slovensku

Športová akadémia bude mať zastúpenie v každom kraji na troch vybraných školách, každá bude v inom okrese. „Chceme začať postupne od základu, zameriame sa na menšie deti. Primárne na prvý stupeň ZŠ, ale aj na predškolský vek,” hovorí Matej.

Do akadémie sa bude môcť prihlásiť každé dieťa, po čase sa bude ich výkonnosť pravidelne testovať. Deti s najlepšími výsledkami potom podchytia jednotliví tréneri, ktorí ich budú môcť individuálne špecializovať. „Našim cieľom je objaviť najkvalitnejšie športové talenty,” doplnil Matej.

Metodika čerpá v značnej miere z jeho skúseností, podieľal sa na nej jeho tréner Matej Spišiak a ovplyvnil ju aj fyzioterapeut Denis Fredenfeld. Reálnu podobu jej dal Matejov brat Michal Tóth, ktorý má bohaté skúsenosti s mládežníckym športom a dlhodobo sa podieľa na príprave detí.

Snahou tejto zostavy bolo pretransformovať prvky Matejovej prípravy do jednotlivých tréningov pre deti. „Moja úloha však zostáva hlavne v pozícii motivátora a vzoru. Metodika je síce špičková, ale my musíme v deťoch prebudiť zápal pre šport, odhodlanie a vytrvalosť,” uzavrel Matej.

Vybehajte akadémiu pre váš okres

Ak chcete, aby do Športovej akadémie Mateja Tótha chodili aj deti vo vašom okrese, nie je nič lepšie, ako im k tomu dopomôcť vlastným príkladom. Zaregistrujte sa na stránke dobrybeh.o2.sk, stiahnite si niektorú z kompatibilných bežeckých appiek a získavajte body za každý odbehnutý kilometer. V každom okrese je zapojená jedna škola, ktorú môžete „reprezentovať” a pomôcť jej tak vychovávať budúce atletické talenty.

Tri najúspešnejšie okresy v každom kraji získajú pre svoju školu jedinečnú Športovú akadémiu Mateja Tótha powered by O2. Po celom Slovensku tak spolu s Matejom vybudujeme až 24 akadémií.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Samsung Galaxy S8 mal premiéru: Zbavil sa okrajov aby ohúril displejom

Pozrite sa čím si vás chce získať nová vlajková loď Samsungu.

Samsung Galaxy S8 má za sebou úspešnú celosvetovú premiéru, po ktorej sa jednoznačne zaradil medzi najlepšie telefóny vôbec.

Čo všetko ponúka nový Galaxy S8:

Za hranice možností

Zdá sa to byť nemožné, ale nový model S8 ide s využitím priestoru ešte o čosi ďalej, ako jeho predchodca. Aby sa na telefón zmestil 5,8 palcový Super AMOLED displej s rozlíšením 2960 x 1440 zbavil sa okrajov, svojho charakteristického tlačidla a preč z prednej strany muselo dokonca aj logo spoločnosti. S8+ prichádza dokonca až s 6,2 palcovým displejom.

Bez vody to nejde

Bez vody sa žiť nedá. Bez smartfónu sa ešte stále dá, ale je pravda, že sú súčasťou našich životov do takej miery, že ich pri sebe nosíme takmer neustále. Samsung S8 a aj S8+ je našťastie chránený maximálnym možným stupňom ochrany voči vode a prachu.

Stred galaxie je koncentrovaná sila

S8 je ako prvá na svete vybavená výkonným 10nm mobilným procesorom. Okrem revolučnej novinky telefón disponuje operačnou pamäťou o veľkosti 4 GB (RAM)64 GB vnútornej pamäte s možnosťou rozšíriť ju pomocou micro SD karty na 256 GB. Smartfón poháňa batéria s kapacitou 3000 mAH, pri modeli S8+ s 3500 mAH. Nabíja sa pomocou USB-C konektora alebo bezdrôtovo a podporuje aj funkciu rýchlonabíjania.

Hviezdna optika

Smartfón disponuje hviezdnym fotoaparátom s rozlíšením 12 Megapixelov a videokamerou, ktorá umožňuje nahrávanie 4K videí. Rozlíšenie prednej “selfie” kamery je 8 Megapixelov.

Dokonalá vlajková loď

Pre absolútnu bezpečnosť majiteľa telefónu je spredu umiestnený skener dúhovky, ktorý poslúži k rýchlemu a spoľahlivému overeniu prístupu. V kombinácii so snímačom odtlačkov prstov z vášho telefónu vytvoria pre cudzích “nájazdníkov” neprekonetaľnú pevnosť. K prémiovému telefónu patria aj prémiové materiály, preto je samozrejmosťou, že nová vlajková loď bude zo skla a hliníkového rámu.


Lifetech: Čo je nové