Krásne výhľady, párty v cieli. O2 Kordícky Extrém je akcia pre celú rodinu

Veľká udalosť pre vyznávačov behu v prírode, veľká párty pre divákov s gulášom a žrebovaním o ceny.

Rivalita dvoch írečitých obcí v podhorí Kremnických vrchov tvorí kulisu terénnych bežeckých pretekov zvážnicami a inými chodníčkami tohto malebného regiónu.

Je veľa možností na pekný sobotný výlet. My vám prinášame pár dôvodov, prečo si myslíme, že by ste sa mali vybrať na O2 Kordícky extrém 2016, ktorý sa bude konať už o pár dní.

4, 11 alebo 26? Každý si nájde to svoje

Náročné technické trate s úctyhodným prevýšením. Najdlhšia, 26-kilometrová s viac ako tisíc nastúpanými metrami s výbehom na Skalku, ponúkne dostatočnú výzvu pre každého.

Ak si na 26ku netrúfate, nie je problém. Pripravená je tiež 11-kilometrová trať, prípadne ešte kratšia pre úplných začiatočníkov. Tá má 4 kilometre.

Medaila, ktorú si musíte zaslúžiť

Všetky preteky, ktoré spadajú do kalendára Marathon BB Tour majú veľmi pekné a špecifické medaile. Takýmito pretekmi je aj O2 Kordícky extrém.

Medaila má jednu stranu špecifickú pre dané podujatie, druhá strana je jedným kúskom z puzzle, ktoré si môžete poskladať, ak budete mať všetky.

Neskutočné výhľady

Takmer polovica pretekov sa odohráva na hrebeni Kremnických vrchov. Výhľady na jednu či druhú stranu sa otvárajú na oboch častiach hrebeňa, asi najväčšou odmenou je obraz, ktorý môžete vidieť zo Skalky.

Držme si palce, aby bolo pekné počasie a mohli sme si urobiť veľa selfies.

Nedotknutá príroda

Stromy, ktoré skrížili cestu a musíte ich preskočiť alebo obísť. Korene stromov krížom-krážom cez cestu, pre ktoré musíte byť neustále v pohotovosti. Húštiny, cez ktoré si musíte pomáhať aj rukami. Či skaly, ktoré sú na niekoľkých miestach vystužené aj reťazou a schodíkmi.

Práve lesný beh nám vo svojej podstate ukazuje, aká silná je príroda, ako dôležité je, aby sme sa s ňou naučili spolupracovať a nebojovali proti nej.

Prekvapenie: Finišerské tričko

Novinka, aká na O2 Kordíckom extréme ešte nebola. Každý, kto úspešne dokončí kráľovskú 26 kilometrovú trasu, dostane v cieli odmenu naviac. Kvalitné bavlnené tričko, ktoré mu každý deň pripomenie pocit hrdosti zo skvelého výkonu.

Párty v cieli

O2 Kordícky extrém nie sú preteky, ktoré končia po dobehu v cieli. Môžete sa schladiť v ľadovom bazéniku, vyskúšať pravý domáci guláš, ktorý sa varí priamo v cieli či ísť sa pozrieť do kordíckeho múzea v jednom z domčekov.

Kordicky extrem
Kordicky extrem
Kordicky extrem
Kordicky extrem

Na všetkých bežcov, bez ohľadu na zabehnutú trasu, a dobrovoľníkov je pripravená aj tombola, v ktorej môžu vyhrať vecné ceny od partnerov podujatia.

Príjemná atmosféra malej dedinky v horách, moderátor, DJ a samozrejme bežci a diváci. Vďaka tomu sa tieto preteky stávajú srdcovkou pre mnohých bežcov, vďaka tomu je tak ťažké odísť domov.

Viac informácií a možnosť registrácie nájdete na stránke Marathon BB Tour.

Registrácie a informácie o bežeckých podujatiach nájdete pod jednou strechou na portáli pre bežcov BehSity. Prihláste sa na najbližšie preteky rýchlo a jednoducho. Navyše môžete využiť špeciálnu zľavu O2 Extra výhod zo štartovného na bežeckom podujatí.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Pred a po. Ako vyzerá bežec po 140 kilometroch

Rozdiel, ktorý na prvý pohľad možno neuvidíte. Ale keď sa im pozriete do očí...

Francúzsky fotograf Alexis Berg a jeho brat Frédéric cestovali po svete, navštívili 13 veľkých ultra bežeckých podujatí a fotili najlepších bežcov. Jedným z týchto pretektov bol aj ultrabeh v kanadskom Quebecu, na ktorom vznikol projekt “Pred a po ultra”.

Tento rok prišiel projekt aj na Slovensko. Pričinili sa o to organizátori dvoch ťažkých bežeckých podujatí – Ultra lanovka pre Plamienok a STEFANIK TRAIL.

Celý projekt funguje veľmi jednoducho. Na štarte a v cieli je pripravené profesionálne fotoštúdio a fotograf, ktorý bežca odfotí. Z fotiek pred štartom a po dobehnutí urobí čiernobielu koláž.

Účastníkov behu som fotografoval pred ním a po ňom. Čakal som, že na fotografii „po“ budú vyzerať unavenejšie, ale sú to takí makači, že ani takéto výkony ich tuším vôbec nerozhádzali. Som vďačný, že som mohol podporiť podujatie s takou silnou myšlienkou,” povedal Matt Rybanský, jeden z fotografov, ktorí mali tento projekt na starosti.

Sám bežec tak získava fotku, v ktorej vidí celý príbeh. Každý jeden kilometer, prekonané krízy aj víťazstvo seba samého.

Fotky sú plné emócií. Bolesť i radosť. Smiech i plač. Utrpenie, ale tiež nepopísateľná emócia z dosiahnutia niečoho, čo sa zdalo nemožné.

bežci pred a po
bežci pred a po
bežci pred a po
bežci pred a po
bežci pred a po
bežci pred a po
bežci pred a po
bežci pred a po
bežci pred a po
bežci pred a po
bežci pred a po
bežci pred a po

Na Slovensku je projekt spojený aj s pomocou pre detský hospic Plamienok. Každá jedna fotka bola zároveň spojená s finančným príspevkom pre túto organizáciu.

Po tom ako som videl Alexisov projekt v časopise Trail Runner, okamžite som mu napísal a požiadal ho o realizáciu jeho nápadu na našich dvoch pretekoch. Prisľúbil som mu, že celý finančný výťažok vždy poputuje na pomoc detskému hospicu Plamienok,“ povedal Martin Urbaník, organizátor pretekov.

Zároveň dodáva: „Alexis okamžite súhlasil a rovnakú skúsenosť som mal pri oslovovaní priateľov fotografov na Slovensku. Ponúkli pomoc ihneď. Som im nesmierne vďačný.

Určite aj vďaka takejto forme mal projekt veľký úspech a organizátori ho plánujú využiť aj v ďalších ročníkoch.

Všetky fotky bežcov, organizátorov i dobrovoľníkov si môžete pozrieť v albume na Facebooku.

STEFANIK TRAIL sú 144 kilometrov dlhé bežecké preteky. Trasa kopíruje prevažne červenú turistickú značku pozdĺž Štefánikovej magistrály, ktorého príbeh je inšpiráciou pre názov celej akcie.


Lifetech: Čo je nové