Krásne výhľady, párty v cieli. O2 Kordícky Extrém je akcia pre celú rodinu

Veľká udalosť pre vyznávačov behu v prírode, veľká párty pre divákov s gulášom a žrebovaním o ceny.

Rivalita dvoch írečitých obcí v podhorí Kremnických vrchov tvorí kulisu terénnych bežeckých pretekov zvážnicami a inými chodníčkami tohto malebného regiónu.

Je veľa možností na pekný sobotný výlet. My vám prinášame pár dôvodov, prečo si myslíme, že by ste sa mali vybrať na O2 Kordícky extrém 2016, ktorý sa bude konať už o pár dní.

4, 11 alebo 26? Každý si nájde to svoje

Náročné technické trate s úctyhodným prevýšením. Najdlhšia, 26-kilometrová s viac ako tisíc nastúpanými metrami s výbehom na Skalku, ponúkne dostatočnú výzvu pre každého.

Ak si na 26ku netrúfate, nie je problém. Pripravená je tiež 11-kilometrová trať, prípadne ešte kratšia pre úplných začiatočníkov. Tá má 4 kilometre.

Medaila, ktorú si musíte zaslúžiť

Všetky preteky, ktoré spadajú do kalendára Marathon BB Tour majú veľmi pekné a špecifické medaile. Takýmito pretekmi je aj O2 Kordícky extrém.

Medaila má jednu stranu špecifickú pre dané podujatie, druhá strana je jedným kúskom z puzzle, ktoré si môžete poskladať, ak budete mať všetky.

Neskutočné výhľady

Takmer polovica pretekov sa odohráva na hrebeni Kremnických vrchov. Výhľady na jednu či druhú stranu sa otvárajú na oboch častiach hrebeňa, asi najväčšou odmenou je obraz, ktorý môžete vidieť zo Skalky.

Držme si palce, aby bolo pekné počasie a mohli sme si urobiť veľa selfies.

Nedotknutá príroda

Stromy, ktoré skrížili cestu a musíte ich preskočiť alebo obísť. Korene stromov krížom-krážom cez cestu, pre ktoré musíte byť neustále v pohotovosti. Húštiny, cez ktoré si musíte pomáhať aj rukami. Či skaly, ktoré sú na niekoľkých miestach vystužené aj reťazou a schodíkmi.

Práve lesný beh nám vo svojej podstate ukazuje, aká silná je príroda, ako dôležité je, aby sme sa s ňou naučili spolupracovať a nebojovali proti nej.

Prekvapenie: Finišerské tričko

Novinka, aká na O2 Kordíckom extréme ešte nebola. Každý, kto úspešne dokončí kráľovskú 26 kilometrovú trasu, dostane v cieli odmenu naviac. Kvalitné bavlnené tričko, ktoré mu každý deň pripomenie pocit hrdosti zo skvelého výkonu.

Párty v cieli

O2 Kordícky extrém nie sú preteky, ktoré končia po dobehu v cieli. Môžete sa schladiť v ľadovom bazéniku, vyskúšať pravý domáci guláš, ktorý sa varí priamo v cieli či ísť sa pozrieť do kordíckeho múzea v jednom z domčekov.

Kordicky extrem
Kordicky extrem
Kordicky extrem
Kordicky extrem

Na všetkých bežcov, bez ohľadu na zabehnutú trasu, a dobrovoľníkov je pripravená aj tombola, v ktorej môžu vyhrať vecné ceny od partnerov podujatia.

Príjemná atmosféra malej dedinky v horách, moderátor, DJ a samozrejme bežci a diváci. Vďaka tomu sa tieto preteky stávajú srdcovkou pre mnohých bežcov, vďaka tomu je tak ťažké odísť domov.

Viac informácií a možnosť registrácie nájdete na stránke Marathon BB Tour.

Registrácie a informácie o bežeckých podujatiach nájdete pod jednou strechou na portáli pre bežcov BehSity. Prihláste sa na najbližšie preteky rýchlo a jednoducho. Navyše môžete využiť špeciálnu zľavu O2 Extra výhod zo štartovného na bežeckom podujatí.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Video: Ako počas jazdy zvládnuť krízovú situáciu

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa pozrel na to, ako zvládnuť krízovú situáciu, v rámci ktorej treba nečakane zabrzdiť a vyhnúť sa prekážke.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. V tomto videu sa zameral na vodičov, ktorí so šoférovaním ešte len začínajú alebo už dlhšie nešoférovali, a ukazuje, ako zvládnuť neočakávané situácie.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

Sám má najazdených viac ako dva milióny kilometrov a tisíce za volantom pretekárskeho auta a rád učí ľudí šoférovať. V tejto časti seriálu si sadol na sedadlo spolujazdca a za volant pustil svoju dcéru.

Pozrite si video plné šikovných rád aj s praktickým testom, ktorý ukazuje, ako auto reaguje v krízovej situácii:

Páčilo sa vám toto video? Pozrite si ďalšie:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 10 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Moje O2: Vybavte všetko dôležité z pohodlia svojho domova

Čítaj viac