Málo času? Plnohodnotný beh stihnete za 20 minút

Kvalitný bežecký tréning nemusí trvať dlho.

Rodina, práca, povinnosti. Niektoré dni nejdú podľa plánu, inokedy viete už dopredu, že toho bude veľmi veľa.

Plný kalendár býva častým dôvodom, prečo neísť behať. V skutočnosti však stačí aj pár minút aby bol váš tréning maximálne efektívny, a aby ste ho cítili po zvyšok dňa.

Rozdeľte si behy

Ak máte málo času, ale viete si nájsť povedzme 10- až 20-minútové medzery počas dňa, môžete si behy rozdeliť na menšie a intenzívnejšie jednotky.

Dajte si tak 2 až 3 kilometre, ale pokojne aj dva či trikrát za deň. Telo tak bude v neustálej aktivite a vy budete mať čistú hlavu.

Kopce, kopce, kopce…

Krátke šprinty do vrchu sú rýchle, ale veľmi náročné. Stačí 5 minút na rozcvičku, po ktorej budú nasledovať opakované výbehy do kopca. Napríklad 200 metrov hore, potom pomaly dole a znova.

Takto vám bude stačiť aj 15 minút, ale zvýšená intenzita tohto cvičenia zabezpečí, že metabolizmus bude fungovať ešte dlho po behu.

Do kolečka, dokola…

Veľmi podobný princíp ako výbehy do kopca majú aj intervaly na rovine. Ak po ruke nemáte kopčeky, stačí rovná ulica pri dome alebo atletický ovál, na ktorom môžete striedať rýchle úseky s pomalými výklusmi.

Aj krátky beh je lepší než žiadny beh. Ak si predsa len myslíte, že kvôli pár minútam to nemá zmysel, sú aj iné aktivity, ktoré za 20 minút stihnete.

Regenerácia je tiež veľmi dôležitá a na tú vám bude stačiť aj kratší čas, my máme dva veľmi efektívne tipy:

Ľadová vaňa

Napustite si vaňu úplne studenou vodou a pridajte aj ľad. Ak nie ste zvyknutí, postačí aj najstudenšia voda. Pomôžete svalovým vláknam, naštartujete metabolizmus a uvoľníte aj hlavu.

Krátky “šlofík”

Keby sme tak v škôlke vedeli, ako veľmi nám poobedný spánok bude neskôr chýbať. Zatvorené oči a vypnutá hlava vám dobijú baterky aj za 15 minút.

[the_ad_placement id=“behsity“]

Dvadsať minút pre niekoho nemusí byť veľa času. Záleží od uhla pohľadu. Môže to byť dosť na to, aby ste ich využili pre svoje zdravie.

Registrácie a informácie o bežeckých podujatiach nájdete pod jednou strechou na portáli pre bežcov BehSity. Prihláste sa na najbližšie preteky rýchlo a jednoducho. Navyše môžete využiť špeciálnu zľavu O2 Extra výhod zo štartovného na bežeckom podujatí.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Férová Nadácia O2 spúšťa nový grantový program. V rámci tohto ročníka, ktorý nesie názov Sloboda nie je samozrejmosť, podporí projekty, ktoré mladým približujú demokraciu a slobodu.

O2 pravidelne, už niekoľko rokov, pripomína udalosti 17. novembra 1989 a hodnoty s ním spojené. Tento rok k svojim aktivitám pridá aj grantovú výzvu Férovej nadácie O2. K 30. výročiu Nežnej revolúcie prerozdelí sumu 30 000 €.

Nadácia podporí projekty, ktoré mladým priblížia hodnoty slobody a demokracie

Tento ročník grantového programu Férovej nadácie O2 pod názvom Sloboda nie je samozrejmosť sa bude niesť v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Férová nadácia podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú a priblížia hodnoty slobody a demokracie sumou spolu až 30 000 €.

„O2 sa pripomínaniu hodnôt slobody a demokracie venuje systematicky už niekoľko rokov. Považujeme preto za prirodzené ísť tento rok ešte ďalej a pri príležitosti 30. výročia Novembra 89 chceme prostredníctvom Férovej nadácie O2 pomôcť takým verejnoprospešným a neziskovým projektom, ktoré sa snažia mladým ľuďom ukázať a vysvetliť význam týchto udalostí a hodnôt,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Nie sú totiž len historickým momentom, ale aj niečím, čo veľmi silno vplýva na našu prítomnosť a na to, že žijeme v slobodnej demokratickej krajine, kde sa nemusíme báť vyjadriť svoj názor, či už ide o jednotlivcov, alebo o značky,“ dopĺňa.

Podmienkou prihlásenia projektov je ich verejnoprospešný účel a zameranie na širokú cieľovú skupinu. Prihlásiť sa môžu inovatívne a kreatívne projekty, ktoré zaujímavým a invenčným spôsobom mladej generácii vysvetľujú udalosti Nežnej revolúcie a hodnoty, ktoré nám priniesla.

„Každoročne stojíme pred výzvou, ako upútať pozornosť generácie, ktorá novembrové udalosti nezažila a rovnako nemá skúsenosti ani s režimom pred rokom 1989, aby sme zdôraznili dôležitosť hodnôt, ktoré Nežná revolúcia priniesla. Rozhodli sme sa preto podporiť také projekty, ktoré budú schopné toto posolstvo prerozprávať mladým formou, ktorá im je najbližšia,“ približuje Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia zodpovedná za Férovú nadáciu O2.

O grant sa môžu zapojiť projekty zamerané na vzdelávanie aj umenie

Projekty pritom môžu byť zamerané na rôzne oblasti, či už na inovatívne vzdelávanie, ktorému sa Férová nadácia O2 venuje už dlhodobo, ale aj na literatúru, na umenie, na hudbu či na technológie. „Fantázii sa medze nekladú a my vo Férovej nadácii O2 budeme veľmi radi, ak budeme môcť byť súčasťou mnohých skvelých projektov, ktoré vynikajú unikátnosťou či kreativitou,“ dodáva.

Aj tento rok bude projekty posudzovať Správna rada Férovej nadácie O2 v zložení Peter Gažík, Michal Meško a Juraj Vaculík.

„November 89 bol pre mňa jednou z rozhodujúcich životných etáp. Nie tým, že som sa stal jedným zo študentských lídrov, spoznal som fantastických ľudí, ktorí napriek strachu, obavám a s vedomím, že riskujeme úplne všetko si povedali, že už dosť a odmietli ďalej žiť v klamstve, neslobode a beznádeji,“ hovorí Juraj Vaculík, jeden zo študentských lídrov Nežnej revolúcie, v súčasnsoti úspešný podnikateľ, spoluzakladateľ AeroMobilu aj reklamnej agentúry Made by Vaculik a zároveň člen správnej rady Férovej nadácie O2.

„Tým, že sme neboli ticho a v priebehu pár dní sa k nám pripojili mnohé výrazné osobnosti a hlavne masy, umožnili, že posledných 30 rokov žijeme v omnoho lepších časoch, aj keď sme oprávnene nie vždy spokojní. A to je dobre, pretože sloboda nie je zadarmo, treba ju chrániť a kultivovať každodennými činmi, morálkou a správaním,“ hovorí o dôležitosti slobody v našich životoch.

Ako sa prihlásiť

Stojíte za zaujímavým projektom, ktorý mladým ľuďom pripomína a priblížuje hodnoty slobody a demokracie? Prihlášku do grantového programu môžete odovzdať prostredníctvom online formulára na www.o2.sk/sloboda do polnoci 30. júna 2019.

Pred podaním prihlášky odporúčame preštudovať si štatút grantového programu Sloboda nie je samozrejmosť na stránke Férovej Nadácie O2.


Vybrali sme 10 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Moje O2: Vybavte všetko dôležité z pohodlia svojho domova

Čítaj viac