Matej Tóth a O2 prinášajú špičkový šport bližšie k deťom

Aj vo vašom okrese môže vzniknúť Športová akadémia Mateja Tótha, kde budú môcť deti rozvíjať svoj športový talent pod naozaj kvalitným vedením. Pričiňte sa do konca augusta o jej vznik nabehanými kilometrami.

Aj vo vašom okrese môže vzniknúť Športová akadémia Mateja Tótha, kde budú môcť deti rozvíjať svoj športový talent pod naozaj kvalitným vedením. Pričiňte sa do konca augusta o jej vznik nabehanými kilometrami.

Ľudské telo je ako stvorené na pohyb, kto­rý je symbolom zdravia a vitality. Lenže ná­plň bežného dňa moderného človeka nás väčšinou núti robiť všetko možné, len nie hýbať sa. Postupne tak k pohybu strácame vzťah a namiesto prirodzenosti sa pre nás stáva prekážkou. Pochopiteľne, ako dospelí tak nebudeme ideálnym vzorom pre deti.

Čoraz viac ľudí si však uvedomuje, že to nie je správna cesta, a preto sa snažia deti viesť k pohybu minimálne v rovnakom čase, ako zasadnú do školských lavíc.

Vychovať zdravú generáciu budúcich dospelákov a perspektívnych športovcov si ako svoje poslanie stanovil aj Matej Tóth, olympijský víťaz v chôdzi na 50 kilometrov. V spolupráci s O2 sa aktuálne venuje projektu s názvom Športová akadémia Mateja Tótha, ktorý deťom vo veku 6 až 11 rokov sprístupní kvalitnú športovú prípravu.

Zdravšia mladá generácia a viac podchytených talentov

Matejovou ambíciou nie je len priviesť k športu viac detí. Chce tiež využiť svoje skúsenosti profesionálneho atléta na to, aby nám tu v budúcnosti rástlo viac športovcov, ktorí budú môcť súperiť o tie najvyššie priečky na vrcholových podujatiach. „Deťom chcem okrem kvalitného tréningu ponúk­­­nuť aj znalosti špičkových odborníkov, ktorí preniesli všetky svoje poznatky do jedinečnej a pokrokovej metodiky,“ približuje Matej.

Do projektu sa zapojil aj jeho osobný tréner Matej Spišiak, fyzioterapeut Denis Freudenfeld a ďalší skúsení tréneri v oblasti mládežníckeho športu.

Unikátna metodika na mieru deťom

Inovatívna metodika akadémie v sebe spája nielen tréning, ale aj fyzioterapiu, vývojovú kineziológiu a detskú psychológiu, čo pomôže deťom lepšie si zvyknúť na záťaž pri športe.

Každé dieťa, ktoré sa do akadémie zapojí, dostane ročný tréningový plán a vďaka nemu sa bude môcť rozvíjať z pohybovej stránky. Samozrejme, tento plán berie ohľad na to, že deti sú vo vývoji a vyžadujú špecifický prístup.

V každej etape vývoja je totiž vhodný čas na rozvoj rozličných schopností. Vo veku 5 až 10 rokov má dieťa ideálnu príležitosť na tréning koordinácie pohybov, na rytmickú, reakčnú, rovnováhovú, frekvenčnú rýchlosť, aeróbnu vytrvalosť a na základný rozvoj silových schopností.

Športová akadémia aj vo vašom okrese

O možnosť stať sa súčasťou projektu Športovej akadémie Mateja Tótha a získať na tieto účely jedinečný grant súperí 79 škôl, za každý okres Slovenska jedna. Z každého kraja potom vzídu tri víťazné okresy, a teda tri školy, v ktorých športová akadémia vznikne – spolu teda vytvoríme 24 aka­démií po celom Slovensku.

Ak chcete, aby jedna z nich bola aj vo vašom okrese, môžete priložiť ruku k dielu. Hoci v tomto prípade by možno bolo  výstižnejšie povedať nohu. Akadémiu totiž môžete svojmu okresu a škole doslova vybehať.

Stačí sa zaregistrovať na stránke dobrybeh.o2.sk, vybrať si okres a školu, ktorú chcete vo svojom kraji podporiť, a prepojiť si jednu z podporovaných bežeckých aplikácií. Nezáleží na tom, kde sa práve nachádzate. Napríklad za školu v Michalovciach môžete behať, aj keď sa nachádzate v Bratislave či vo Zvolene.

Potom je to už jednoduché, čím viac kilometrov nabeháte, tým viac bodov pre školu získate. Zverejnením svojho behu na Facebooku alebo behom vo vybrané dni (jedným z nich bol deň konania Národného behu Devín – Bratislava) môžete svoj bodový zisk ešte zvýšiť. Tri najúspešnejšie školy v kraji vďaka vám môžu získať možnosť vychovávať novú generáciu športovcov najmodernejšími metódami.

Samozrejme, v každom okrese je iný počet obyvateľov. Aby bola súťaž férová, každý okres má pridelený svoj koeficient, ktorým sa nabehané kilometre násobia, aby mali všetci rovnakú šancu.

Momentálne za svoje okresy beháva 1 960 aktívnych bežcov po celom Slovensku, ktorí už stihli medzičasom nabehať vyše 175 000  kilometrov (stav k 26. máju). Do 31. augusta sa k nim môžete pridať aj vy a zamiešať kartami v priebežnom poradí zápolenia o zriadenie Športovej akadémie Mateja Tótha powered by O2. Najaktívnejší sú zatiaľ bežci v Banskobystrickom kraji, kde ich je 439, so 43 965 nabehanými kilometrami. Bydlisko Mateja Tótha ide evidentne príkladom.

Takýto výkon si jednoznačne zaslúži odmenu, preto O2 venuje piatim najlepším bežcom nový smartfón Huawei P10 Lite a každý, kto nabehá mesačne aspoň 5 kilometrov, bude zaradený do žrebovania o 3 telefóny Huawei P9 Lite 2017.

Podľa Matejových slov mu atletika dala všetko a nevzala nič. „Beriem ako spoločenskú zodpovednosť odovzdať svoje skúsenosti ďalším generáciám,“  vysvetľuje. Tiež chce, aby každé dieťa, ktoré prejaví záujem, malo vytvorené podmienky na rozvoj svojho talentu bez ohľadu na to, z akých rodinných pomerov pochádza.

Matejovo úsilie priniesť šport na špičkovej úrovni bližšie k deťom oslovilo aj O2, ktoré sa stalo hlavným partnerom tejto iniciatívy. Zapojte sa aj vy. Pomôžete nielen svojmu telu, ale aj dobrej veci.

Tri najúspešnejšie okresy v každom kraji získajú pre svoju školu jedinečnú Športovú akadémiu Mateja Tótha powered by O2. Po celom Slovensku tak spolu s Matejom vybudujeme až 24 akadémií.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

25 rozprávok, bez ktorých sme si kedysi nevedeli predstaviť nedeľné ráno

Tom a Jerry, Lienka Krasolienka alebo Medveď Yogi. Každý z nás si spomenie aspoň na jednu rozprávku, ktorá pre neho v detstve znamenala vysnívaný svet.

V čase bez internetu a tabletov bola televízia jedinou možnosťou, ako si pozrieť naše obľúbené rozprávky. Spať do obeda znamenalo zmeškať to najlepšie z najlepšieho. Spomeniete si na všetky?

S dátovými paušálmi od O2 si môžete pozrieť obľúbené rozprávky kdekoľvek bez obmedzovania. Spomeňte si na rozprávkové svety, ktoré sme v detstve vydržali pozerať celé ráno.

1. Kocúr v Čižmách

2. Lienka Krasolienka

3. Pingu

Vymeňte svoj paušál za O2 Dáta a pozerajte viac rozprávok ako kedykoľvek predtým. Viac info.

4. Oggy a Šváby

5. Scooby Doo

6. Lokomotíva Tomáš

7. Traja kamaráti a Jerry

8. Pipi Dlhá Pančucha

9. Medveď Yogi

10. No počkaj, zajac!

11. Emil z Lönnebergy

12. Strážca kníh

13. Lolek a Bolek

14. Ovocníčkovia

15. Veveričiak Riško

16. Gumkáči

17. Šmolkovia

18. Včielka Maja

19. Tom a Jerry

20. Káčerovo

21. Ferdo Mravec

22. Rozprávková jazda

23. Hey, Arnold!

24. Trieda číslo 402

25. Co je, Andy?

Pozrite si obľubené scénky z rozprávok kdekoľvek

Odteraz už aj pozeranie videí online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si časť rozprávky pozrite, hoci aj pri ceste autobusom či vlakom. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Modré O2 Dáta

4 GBdát/mes.
15 €mes.
 • 72 € na zariadenie
 • 5 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
4 GB
 dát / mes.
+
72 €
na zariadenie
alebo
5 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
15 €
/ mes.

Strieborné O2 Dáta

8 GBdát/mes.
20 €mes.
 • 120 € na zariadenie
 • 10 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
8 GB
 dát / mes.
+
120 €
na zariadenie
alebo
10 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
20 €
/ mes.

Zlaté O2 Dáta

16 GBdát/mes.
30 €mes.
 • 168 € na zariadenie
 • 20 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
16 GB
 dát / mes.
+
168 €
na zariadenie
alebo
20 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
30 €
/ mes.

 

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Nechajte nám vaše telefónne číslo,
my vám zavoláme v priebehu najbližšieho
pracovného dňa a ochotne vám pomôžeme
vybrať najvýhodnejšiu možnosť.

Ďakujeme. Zavoláme vám.

Lifetech: Čo je nové