Matej Tóth a O2 prinášajú špičkový šport bližšie k deťom

Aj vo vašom okrese môže vzniknúť Športová akadémia Mateja Tótha, kde budú môcť deti rozvíjať svoj športový talent pod naozaj kvalitným vedením. Pričiňte sa do konca augusta o jej vznik nabehanými kilometrami.

Aj vo vašom okrese môže vzniknúť Športová akadémia Mateja Tótha, kde budú môcť deti rozvíjať svoj športový talent pod naozaj kvalitným vedením. Pričiňte sa do konca augusta o jej vznik nabehanými kilometrami.

Ľudské telo je ako stvorené na pohyb, kto­rý je symbolom zdravia a vitality. Lenže ná­plň bežného dňa moderného človeka nás väčšinou núti robiť všetko možné, len nie hýbať sa. Postupne tak k pohybu strácame vzťah a namiesto prirodzenosti sa pre nás stáva prekážkou. Pochopiteľne, ako dospelí tak nebudeme ideálnym vzorom pre deti.

Čoraz viac ľudí si však uvedomuje, že to nie je správna cesta, a preto sa snažia deti viesť k pohybu minimálne v rovnakom čase, ako zasadnú do školských lavíc.

Vychovať zdravú generáciu budúcich dospelákov a perspektívnych športovcov si ako svoje poslanie stanovil aj Matej Tóth, olympijský víťaz v chôdzi na 50 kilometrov. V spolupráci s O2 sa aktuálne venuje projektu s názvom Športová akadémia Mateja Tótha, ktorý deťom vo veku 6 až 11 rokov sprístupní kvalitnú športovú prípravu.

Zdravšia mladá generácia a viac podchytených talentov

Matejovou ambíciou nie je len priviesť k športu viac detí. Chce tiež využiť svoje skúsenosti profesionálneho atléta na to, aby nám tu v budúcnosti rástlo viac športovcov, ktorí budú môcť súperiť o tie najvyššie priečky na vrcholových podujatiach. „Deťom chcem okrem kvalitného tréningu ponúk­­­nuť aj znalosti špičkových odborníkov, ktorí preniesli všetky svoje poznatky do jedinečnej a pokrokovej metodiky,“ približuje Matej.

Do projektu sa zapojil aj jeho osobný tréner Matej Spišiak, fyzioterapeut Denis Freudenfeld a ďalší skúsení tréneri v oblasti mládežníckeho športu.

Unikátna metodika na mieru deťom

Inovatívna metodika akadémie v sebe spája nielen tréning, ale aj fyzioterapiu, vývojovú kineziológiu a detskú psychológiu, čo pomôže deťom lepšie si zvyknúť na záťaž pri športe.

Každé dieťa, ktoré sa do akadémie zapojí, dostane ročný tréningový plán a vďaka nemu sa bude môcť rozvíjať z pohybovej stránky. Samozrejme, tento plán berie ohľad na to, že deti sú vo vývoji a vyžadujú špecifický prístup.

V každej etape vývoja je totiž vhodný čas na rozvoj rozličných schopností. Vo veku 5 až 10 rokov má dieťa ideálnu príležitosť na tréning koordinácie pohybov, na rytmickú, reakčnú, rovnováhovú, frekvenčnú rýchlosť, aeróbnu vytrvalosť a na základný rozvoj silových schopností.

Športová akadémia aj vo vašom okrese

O možnosť stať sa súčasťou projektu Športovej akadémie Mateja Tótha a získať na tieto účely jedinečný grant súperí 79 škôl, za každý okres Slovenska jedna. Z každého kraja potom vzídu tri víťazné okresy, a teda tri školy, v ktorých športová akadémia vznikne – spolu teda vytvoríme 24 aka­démií po celom Slovensku.

Ak chcete, aby jedna z nich bola aj vo vašom okrese, môžete priložiť ruku k dielu. Hoci v tomto prípade by možno bolo  výstižnejšie povedať nohu. Akadémiu totiž môžete svojmu okresu a škole doslova vybehať.

Stačí sa zaregistrovať na stránke dobrybeh.o2.sk, vybrať si okres a školu, ktorú chcete vo svojom kraji podporiť, a prepojiť si jednu z podporovaných bežeckých aplikácií. Nezáleží na tom, kde sa práve nachádzate. Napríklad za školu v Michalovciach môžete behať, aj keď sa nachádzate v Bratislave či vo Zvolene.

Potom je to už jednoduché, čím viac kilometrov nabeháte, tým viac bodov pre školu získate. Zverejnením svojho behu na Facebooku alebo behom vo vybrané dni (jedným z nich bol deň konania Národného behu Devín – Bratislava) môžete svoj bodový zisk ešte zvýšiť. Tri najúspešnejšie školy v kraji vďaka vám môžu získať možnosť vychovávať novú generáciu športovcov najmodernejšími metódami.

Samozrejme, v každom okrese je iný počet obyvateľov. Aby bola súťaž férová, každý okres má pridelený svoj koeficient, ktorým sa nabehané kilometre násobia, aby mali všetci rovnakú šancu.

Momentálne za svoje okresy beháva 1 960 aktívnych bežcov po celom Slovensku, ktorí už stihli medzičasom nabehať vyše 175 000  kilometrov (stav k 26. máju). Do 31. augusta sa k nim môžete pridať aj vy a zamiešať kartami v priebežnom poradí zápolenia o zriadenie Športovej akadémie Mateja Tótha powered by O2. Najaktívnejší sú zatiaľ bežci v Banskobystrickom kraji, kde ich je 439, so 43 965 nabehanými kilometrami. Bydlisko Mateja Tótha ide evidentne príkladom.

Takýto výkon si jednoznačne zaslúži odmenu, preto O2 venuje piatim najlepším bežcom nový smartfón Huawei P10 Lite a každý, kto nabehá mesačne aspoň 5 kilometrov, bude zaradený do žrebovania o 3 telefóny Huawei P9 Lite 2017.

Podľa Matejových slov mu atletika dala všetko a nevzala nič. „Beriem ako spoločenskú zodpovednosť odovzdať svoje skúsenosti ďalším generáciám,“  vysvetľuje. Tiež chce, aby každé dieťa, ktoré prejaví záujem, malo vytvorené podmienky na rozvoj svojho talentu bez ohľadu na to, z akých rodinných pomerov pochádza.

Matejovo úsilie priniesť šport na špičkovej úrovni bližšie k deťom oslovilo aj O2, ktoré sa stalo hlavným partnerom tejto iniciatívy. Zapojte sa aj vy. Pomôžete nielen svojmu telu, ale aj dobrej veci.

Tri najúspešnejšie okresy v každom kraji získajú pre svoju školu jedinečnú Športovú akadémiu Mateja Tótha powered by O2. Po celom Slovensku tak spolu s Matejom vybudujeme až 24 akadémií.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Potrebujete s príchodom leta smartfón s kvalitným fotoaparátom alebo dlhou výdržou batérie? Pozrite si to najlepšie z aktuálnej ponuky O2.

Jar pomaly končí a s ňou aj obdobie, kedy výrobcovia tradične predstavujú novinky. Ak ste nestihli sledovať nové zariadenia na trhu a obzeráte sa po novom smartfóne, uľahčíme vám výber. Pripravili sme pre vás prehľad 11 zariadení, ktoré by nemali uniknúť vašej pozornosti.

V ponuke O2 nájdete nielen množstvo skvelých smartfónov, ale aj praktické príslušenstvo. Poďte si vybrať.

Huawei P30 Pro

Vlajkovú loď od čínskeho výrobcu Huawei P30 Pro netreba veľmi predstavovať. Ide o to najlepšie, čo značka ponúka. Tešiť sa môžete na bezrámikový displej, ktorý tvorí celú prednú stranu zariadenia, čítačku odtlačkov prstov priamo v displeji a štvoricu fotoaparátov na zadnej strane.

Práve fotoaparát je to, čím si vás tento model získa. Okrem primárneho 40 Mpx fotoaparátu na zadnej strane prináša aj širokouhlý objektív, teleobjektív pre päťnásobné optické priblíženie a objektív na zaznamenanie hĺbky fotenej scény. Ak sa rozhodnete pre Huawei P30 Pro, môžete pokojne nechať svoj kompaktný fotoaparát doma.

Huawei P30 Pro vám odporúčame knižkové puzdro od Smart Vie.

Huawei P30

Modelu Huawei P30, menšiemu bratovi vlajkovej lode Huawei P30 Pro, možno chýba niečo z jeho výbavy, no určite sa nemá za čo hanbiť. Vďaka kovovému telu a displeju, ktorý tvorí celú prednú stranu, pôsobí elegantne a prémiovo. Horný výrez pre fotoaparát sa scvrkol na veľkosť dažďovej kvapky, a tak si naň veľmi rýchlo zvyknete.

S trojitým zadným fotoaparátom vytvoríte skutočne krásne a ostré fotografie. Huawei v tomto prípade stavil na primárny 40 Mpx fotoaparát, širokouhlý objektív a teleobjektív pre trojnásobné optické priblíženie.

Huawei P30 vám odporúčame praktické puzdro od Smart View.

Motorola One Lite

Lenovo pri značke Motorola používa operačný systém Android s minimálnym zásahom do systému. Rovnaký prístup použili aj pri novinke Motorola One a jej menšom súrodencovi Motorola One Lite. Model Lite s viac ako príjemnou cenovkou ponúka 5,9-palcový displej na takmer celej prednej strane s výrezom na reproduktor a fotoaparát v hornej časti.

Vďaka duálnemu fotoaparátu vytvoríte zaujímavé zábery, pričom sekundárny fotoaparát rozpoznáva hĺbku záberu. Samozrejmosťou je režim HDR. Skvelou pomôckou je nabíjanie Turbopower, ktoré umožňuje nabiť zariadenie za 20 minút na ďalších 6 hodín používania.

Motorola One Lite má klasický 3,5mm audio jack, vďaka ktorému si môžete obľúbené skladby vychutnať cez slúchadlá Strudo.

Huawei P30 Lite

V strednej triede smartfónov sme si už pri niektorých funkciách zvykli na kompromisy. V prípade zariadenia Huawei P30 Lite je tých kompromisov o čosi menej. Elegantný dizajn a displej na celej prednej strane s minimálnym výrezom na fotoaparát neprezrádza, že ide „iba“ o strednú triedu.

Na zadnej strane smartfónu sa nachádzajú až tri fotoaparáty. Primárny fotoaparát má rozlíšenie 48 Mpx, druhý je širokouhlý a tretí slúži na zachytenie hĺbky záberu. Vedľa fotoaparátov je intuitívne umiestnená čítačka odtlačkov prstov.

Displej zariadenia Huawei P30 Lite najlepšie ochráni sklo Panzer Glass.

iPhone Xr

Spoločnosť Apple predstavila popri top modeloch iPhone Xs a iPhone Xs Max aj lacnejší variant iPhone Xr. Pri tomto zariadení výrobca pristúpil na kompromis ceny a funkcií. Dizajn je však rovnako príťažlivý ako pri jeho drahších súrodencoch a model je navyše dostupný v zaujímavých farebných verziách.

Najciteľnejší rozdiel je v displeji, ktorý má menšie rozlíšenie a absentuje mu funkcia 3D touch. Zadný fotoaparát predstavuje špičku vo svojej triede. Aj napriek absencii sekundárneho fotoaparátu zvláda portrétové fotografie s rozostreným pozadím. Predná kamera okrem videohovorov a selfie slúži aj na odomknutie zariadenia. Tomu dopomáha infračervená kamera pre čo najvyšší stupeň zabezpečenia.

Na ochranu displeja zariadenia iPhone Xr odporúčame ochranné sklo PanzerGlass.

Huawei P Smart 2019

Novinka Huawei P Smart 2019 má našliapnuté stať sa bestsellerom tohto roku. Za rozumnú cenu ponúka všetko, čo hľadá bežný používateľ. Keďže ide o strednú triedu, je vyrobená z plastu, no pôsobí ako prémiové sklo. Konštrukcia je naozaj pevná, preto sa nemusíte obávať žiadneho vŕzgania plastov.

Displej zaberá celú prednú stranu a jeho rám je minimálny. Výrez sa scvrkol na veľkosť kvapky, po pár hodinách používania ho vôbec nebudete vnímať. Na zadnej strane zariadenia nájdete dvojitý fotoaparát, ktorý vďaka umelej inteligencii automaticky nastaví režim podľa snímanej scény.

Na ochranu smartfónu Huawei P Smart 2019 sa určite zíde knižkové puzdro Huawei.

Huawei Y7 2019

Huawei nič nenecháva na náhodu ani v nižších triedach, čoho dôkazom je smartfón Huawei Y7. Funkcionalita tohto zariadenia je v porovnaní s jeho cenou priam neuveriteľná. Duálny fotoaparát s rozlíšením 13 + 2 Mpx vytvorí viac ako slušné zábery aj pri slabšom osvetlení.

Predný displej je natiahnutý na celú prednú stranu s malým výrezom v hornej časti. Ide o Dual SIM zariadenie s hybridným slotom na sekundárnu SIM alebo pamäťovú kartu. Na ochranu osobných údajov môžete použiť odomykanie tvárou alebo snímač odtlačkov prstov na zadnej strane zariadenia.

Na ochranu smartfónu Huawei Y7 2019 pred náhodným poškodením môžete použiť ochranné sklo SBS.

Huawei Y5 2019

Najlacnejšie zariadenie od Huawei vás prekvapí pekným dizajnom. V tejto cenovej kategorií je to príjemné osvieženie, najmä kvôli farebným prevedeniam. Oprosti drahším zariadeniam od Huawei je rámček okolo displeju výraznejší. V hornej časti nájdete výrez pre prednú 5 Mpx kameru na selfie. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 13 Mpx. V horších svetelných podmienkach mu sekunduje LED blesk. Ide o Dual SIM zariadenie s hybridným slotom. Môžete si teda vybrať, či budete používať druhú SIM kartu, alebo si vnútornú 16 GB pamäť rozšírite prostredníctvom SD karty.

Na vychutnávanie hudby môžete použiť slúchadlá Strudo Pro Sport.

Honor 20 Lite

V našom výbere nesmie chýbať ani novinka v strednej triede od značky Honor. Ak hľadáte výkonný smartfón, Honor 20 Lite predstavuje skvelý výber, z ktorého ceny sa vám nezakrúti hlava. Vďaka osemjadrovému procesoru a operačnej pamäti RAM s kapacitou 4 GB je chod operačného systému plynulý a zariadenie zvládne aj náročnejšie aplikácie či hry.

Najväčším lákadlom je však trojitý fotoaparát, ktorý pozostáva z hlavného 24 Mpx fotoaparátu, širokouhlého objektívu a objektívu na určovanie hĺbky záberu. Predná 32 Mpx kamera je skvelá na selfie. Tento fotografický výkon pomáha do maximálnej možnej miery využiť umelá inteligencia, ktorá sama zvolí správny režim, či už vytvárate skupinovú fotku, alebo záber scenérie.

Rozšírte pamäť smartfónu Honor 20 Lite o ďalších 128 GB s pamäťovou kartou Kingston.

Huawei P20 Pro

Aj napriek tomu, že ide o minuloročný model, Huawei P20 Pro má stále čo ponúknuť. Nie je to len taký hocijaký smartfón, jeho trojitý fotoaparát začal revolúciu mobilnej fotografie, ktorá dnes beží naplno.

Svojím elegantným dizajnom vám ulahodí aj rok po uvedení na trh. V hornej časti displeja nájdete malý výrez, ktorý však môžete softvérovo „ukryť“. Čerešničkou na torte je rýchle nabíjanie až 4 000 mAh batérie, ktorá vás nezradí ani počas náročného dňa.

puzdrom Smart View ochránite displej smartfónu Huawei P20 Pro naplno.

Získajte mesiac poistenia zadarmo

Spoločnosť O2 ochráni váš nový telefón práve vtedy, keď je najzraniteľnejší. Ak si teraz v O2 poistíte svoj nový smartfón, prvý mesiac máte O2 Poistku zadarmo.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac