Miloš Kmeťko si užíva dôchodok netradične, na snowboardovej doske v Tatrách

Krátky dokument Patrika Paulínyiho JUST Go hovorí aj o tom, že vek je len čislo a žiť treba naplno.

Miloš Kmeťko má 62 rokov. V zimných mesiacoch ho však nenájdete sedieť doma pred televízorom. Tak často, ako sa len dá, sa preháňa na svahoch jedného z tatranských stredísk. Učí sa nové triky na snowboarde.

Krátky videodokument od mladého slovenského filmára Patrika Paulínyho rozpráva inšpiratívny príbeh dôchodcu, pre ktorého je dôležité tráviť čas vonku s mladými ľuďmi. Odkedy Miloš Kmeťko objavil svoju vášeň pre snowboarding, neúnavne sa vracia na zasnežené svahy.

“Nie adrenalín je to, čo ma pri tomto športe drží,” vysvetľuje a dodáva: “Je to šport, pri ktorom treba neustále riešíť nejaký problém, napríklad naučiť sa jazdiť alebo naučiť sa nejaký trik.” Keďže sa vo vyššom veku nové veci učia ťažšie, pred každou sezónou si niekoľko týždňov naučené „staré“ triky opakuje.

Najnovšie pridal Miloš k svojim aktivitám ako je snowboarding, korčulovanie a turistika aj skateboarding. Tiež si otvoril snowboardovú akadémiu pre deti, v ktorej vychováva nových jazdcov. Pretože podľa jeho slov “v 60-ke život nekončí, v 60-ke sa život ešte len začína.”

[the_ad_placement id=“injektaz-hlas-pismenka-nenahradia“]

Miloša nevnímame ako bláznivého dôchodcu, ale ako člena partie

“Bolo to pár rokov dozadu, keď sme s kamošmi snowboardovali a zrazu za nami prišiel starší pán. Spýtal sa, či si môže s nami vyskúšať zajazdiť na prekážkach v snowboardovom parku,” spomína autor videa Patrik Paulínyi na to, ako stretol Miloša po prvý krát. “Vtedy sme si mysleli, že ho to prejde po prvom páde.” 

Neprešlo. Odvtedy spolu s Milošom tvoria chalani na svahu jednu partiu.

Krátky dokument JUST Go mal dodnes viac ako 300 000 prehratí a bol zaradený medzi výber videí odporúčaných samotnými zamestnancami Vimea. Premietali ho na množstve festivalov po celom svete (napr. Chamonix Adventure festival, International Sports Film Festival Amsterdam alebo Zooppa film festival Seattle), na festivale Horyzonty získal v roku 2015 cenu poroty.

Zábery sú natáčané v Nízkych Tatrách, Jasnej a okolí Liptovského Mikuláša, odkiaľ Miloš Kmeťko aj Patrik Paulínyi pochádzajú.

Patrik Paulínyi je fotograf a dokumentarista. Venuje sa aj tvorbe videoklipov, reklamných spotov a dokumentárnych filmov.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Video: Ako počas jazdy zvládnuť krízovú situáciu

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa pozrel na to, ako zvládnuť krízovú situáciu, v rámci ktorej treba nečakane zabrzdiť a vyhnúť sa prekážke.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. V tomto videu sa zameral na vodičov, ktorí so šoférovaním ešte len začínajú alebo už dlhšie nešoférovali, a ukazuje, ako zvládnuť neočakávané situácie.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

Sám má najazdených viac ako dva milióny kilometrov a tisíce za volantom pretekárskeho auta a rád učí ľudí šoférovať. V tejto časti seriálu si sadol na sedadlo spolujazdca a za volant pustil svoju dcéru.

Pozrite si video plné šikovných rád aj s praktickým testom, ktorý ukazuje, ako auto reaguje v krízovej situácii:

Páčilo sa vám toto video? Pozrite si ďalšie:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 10 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Moje O2: Vybavte všetko dôležité z pohodlia svojho domova

Čítaj viac