Nechce sa vám behať? Skúste bicykel

Ak chcete troška oživiť váš bežecký tréning, skúste nasadnúť na bicykel.

Cyklistika sa – popri behu – teší na Slovensku mimoriadnej obľube u ľudí všetkých vekových kategórií. Vedeli ste však, že tieto dva mimoriadne obľúbené športy sa navzájom dopĺňajú?

Máme športové osobnosti, akou je majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan, bratia Velitsovci či svetová trieda v mestských zjazdoch Filip Polc, ktorí cyklistiku na Slovensku popularizujú a podporujú.

Máme tiež krásne miesta – a je ich veľa, kam sa na bicykli vybrať. A je jedno či preferujete bicyklovanie v lese alebo popri rieke.

Ak sa aktívne venujete behu, určite by ste mali do tréningového plánu zaradiť aj pár hodín na bicykli. Nielenže si tým spestríte tréningový program, ale sadnúť si na bicykel vám dokonca pomôže zlepšiť si bežecké výsledky.

Nehovoriac o tom, že šliapať do pedálov niekde v lese či pri rieke dodá nenahraditeľný pocit uvoľnenia a dostane vás do super nálady.

Pozrime sa však na fakty. Prinášame niekoľko dôvodov, prečo je cyklistika vhodný doplnok či alternatíva k behu.

Oživenie tréningu

Zdroj: Flickr: jeremyparr, Creative Commons BY-SA 2,0

Cyklistika je najčastejšia alternatíva, ak chceme bežecké tréningy oživiť aj nejakou inou pohybovou aktivitou. Je vhodné ju do programu zaradiť pri každom druhu bežeckého tréningu. Predídete tým monotónnosti a nude, ale aj úplnemu znechuteniu behu.

Kĺby sa poďakujú

Beh je síce zdraviu prospešný, no pri intenzívnom tréningu predstavuje veľkú záťaž pre svaly, kĺby a šľachy. Práve bicyklovanie je vhodným športom, kde sa tieto partie tela nezaťažujú až v takej veľkej miere.

Aj svaly sa potešia

Pár hodín na bicykli je vhodnou alternatívou, ak chcete napomôcť aktívnej regenerácii svalov po náročnom bežeckom výkone.

Nárazové zvyšovanie výkonnosti

Ak chcete pridať na intenzite cyklistického tréningu, najlepšie je si to namieriť do kopcov. Jazda na bicykli hore kopcom dá zabrať rovnako, ako náročný bežecký tréning.

Aj keď vonku prší

Zdroj: Flickr: Creative Commons 2,0: Global Panorama

Vhodný je tiež spinning, čiže bicyklovanie vo vnútri na stacionárnom bicykli. Viete si pri ňom nastaviť presne taký odpor, aký práve treba a na aký sa telo a myseľ momentálne cítia.

Srdce zaplesá

A na záver jedna z najdôležitejších vecí – cyklistika posilňuje srdce a prispieva k správnej činnosti krvného obehu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Novú vlajkovú loď Samsungu môžete mať medzi prvými a ešte pri tom aj ušetriť.

Samsung v auguste predstaví svoje nové vlajkové lode, smartfóny Galaxy Note10 a Galaxy Note10+. Novinky si môžete predobjednať od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019 vyplnením tohto formulára.

Prečítajte si: Samsung Galaxy Note10 predstavuje skutočne sofistikovaný telefón

Ak spolu s predobjednávkou odpredáte svoje staré zariadenie, môžete získať aj finančný bonus do výšky 580 €*. Nárok na bonus je podmienený predregistráciou na webovej stránke www.novysamsung.sk v období od 7. 8. do 22. 8. 2019. Bez predregistrácie nárok na bonus zaniká.

Postup výmeny starého zariadenia

Podmienky finančného bonusu

  • Predobjednávka nového Sasmung Galaxy Note10 alebo Note10+ od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019.
  • Registrácia starého zariadenia a doregistrovanie údajov nového Samsung Galaxy Note10 alebo Note10+ na www.novysamsung.sk od 23. 8. 2019 do 30. 9. 2019.
  • *Suma 580 € reprezentuje najvyššiu výkupnú cenu použitého Samsung Galaxy Note9 128 GB Dual Sim.

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac