Nový bežecký startup: Slovensko-český tím sa pokúša preraziť na Kickstarteri s ponožkovými topánkami

Na prvý pohľad je to ponožka. Spĺňa však všetky funkcie topánky a ešte k tomu vyrieši niekoľko vašich problémov.

V ostatnom čase trend bosej obuvi získava na sile. Neutíchajúca diskusia o tom, či je lepšie nosiť klasické topánky s vysokou podrážkou a ochranou päty alebo tenkú a ultraľahkú obuv pripomínajúcu chôdzu naboso má svojich priaznivcov na oboch stranách.

Na trhu sa objavili najskôr topánky s minimálnou podrážkou, neskôr dokonca bežecké sandále. Momentálne sa objavil ďalší výrobok v tomto segmente, ktorému môžeme dať označenie revolučný – obuv, ktorá na prvý pohľad pripomína ponožku, ale plní funkciu topánky. Zoznámte sa so Skinners.

Česko-slovenský tím skúša preraziť na trhu so športovou obuvou hneď celosvetovo, cez platformu Kickstarter. Ich pôvodný plán bol vyzbierať 10 000 dolárov, túto hranicu však dosiahli už za 6 hodín po otvorení kampane. Ešte neuplynulo ani 24 hodín od spustenia a momentálne prekročili 21 000 dolárov.

Rýchlosťou naplnenia svojho cieľa sa tak táto kampaň radí k tým najúspešnejším, ktoré vznikli mimo USA. Ešte dôležitejší je fakt, že súčasťou tímu a spolustrojcom úspešnej kampane je aj Slovák.

Topánky alebo ponožky?

Skinners nie sú plnohodnotnou náhradou obuvi. Slúžia pre občasné používanie v neextrémnych podmienkach.

Ale výrobcovia neradi používajú zaradenie do kategórie ponožiek, preto si radšej vytvorili vlastné označenie “ponožkobotky”. Pravda je však taká, že ich obúvate na bosú nohu bez ponožky a zároveň si na ne už žiadne topánky dávať nemusíte.

Ako to celé začalo?

Petr Procházka je mladý Čech, ktorý po úspešnom skončení školy začal svoju vysnívanú kariéru právnika. Tú však veľmi skoro ukončil a začal pracovať v Nórsku ako kuchár.

Okrem práce veľa cestoval a vždy mal jeden problém – pri cestách s malým ruksakom mu polovicu priestoru zaberali náhradné topánky.

Rozhodujúcim momentom bola diskusia s kamarátom, ktorý sa zotavoval zo zranenia nohy a nemohol nosiť klasické topánky, do ktorých nohu buď nevmestil, alebo mu komplikovali hojenie.

Petr sa tak rozhodol nájsť riešenie na oba problémy. Vytvoril ručne prvý prototyp, ktorý sám denne testoval na rôznych povrchoch, za rôznych podmienok.

Skinners aj pre nešportovcov

Nedá sa povedať, že by bol len jeden účel, pre ktorý je táto novinka vhodná. Ponožkové topánky využijete keď:

Športujete. Kolieskové korčule, beh, cvičenie. Je v podstate jedno, ktorý šport je váš najobľúbenejší. Môžete si ich zbaliť a vziať do posilňovne, mať so sebou ako náhradné bežecké topánky alebo využiť na prezutie, keď si vyzujete korčule po tréningu.

 

Chodíte. Do práce, na nákup či prechádzku. Vďaka neutrálnemu dizajnu nemusíte riešiť, kam v Skinners pôjdete. Hodia sa k akémukoľvek odevu, takže ich môžete nosiť kedykoľvek a kdekoľvek.

Cestujete. V lietadle, vlaku či autobuse. Počas dlhých presunov nemusíte mať na sebe ťažké a nepriedušné topánky. Môžete v nich aj šoférovať.

Ale sú tu aj rozdiely, ktoré Skinners na nohe prinesú do vášho života:

Trénovanie svalov a šliach. Po tom, ako ste roky chodili v topánkach, nohy nie sú zvyknuté, aby chodili bez nich. Či v nich budete behať alebo len chodiť na prechádzky, musíte začať pomaly a postupne.

Zacítite kamienky a nerovnosti. Zo začiatku ich určite budete cítiť. Postupom času si však zvyknete, zároveň sa naučíte, ako došľapovať tak, aby ste chodidlo ochránili.

Voľnosť a sloboda. A to je to najdôležitejšie. Budete mať ľahšie nohy, bez ťažkých topánok na nich. Ten pocit sa vám určite bude páčiť.

skinners
skinners
skinners
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Férová Nadácia O2 spúšťa nový grantový program. V rámci tohto ročníka, ktorý nesie názov Sloboda nie je samozrejmosť, podporí projekty, ktoré mladým približujú demokraciu a slobodu.

O2 pravidelne, už niekoľko rokov, pripomína udalosti 17. novembra 1989 a hodnoty s ním spojené. Tento rok k svojim aktivitám pridá aj grantovú výzvu Férovej nadácie O2. K 30. výročiu Nežnej revolúcie prerozdelí sumu 30 000 €.

Nadácia podporí projekty, ktoré mladým priblížia hodnoty slobody a demokracie

Tento ročník grantového programu Férovej nadácie O2 pod názvom Sloboda nie je samozrejmosť sa bude niesť v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Férová nadácia podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú a priblížia hodnoty slobody a demokracie sumou spolu až 30 000 €.

„O2 sa pripomínaniu hodnôt slobody a demokracie venuje systematicky už niekoľko rokov. Považujeme preto za prirodzené ísť tento rok ešte ďalej a pri príležitosti 30. výročia Novembra 89 chceme prostredníctvom Férovej nadácie O2 pomôcť takým verejnoprospešným a neziskovým projektom, ktoré sa snažia mladým ľuďom ukázať a vysvetliť význam týchto udalostí a hodnôt,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Nie sú totiž len historickým momentom, ale aj niečím, čo veľmi silno vplýva na našu prítomnosť a na to, že žijeme v slobodnej demokratickej krajine, kde sa nemusíme báť vyjadriť svoj názor, či už ide o jednotlivcov, alebo o značky,“ dopĺňa.

Podmienkou prihlásenia projektov je ich verejnoprospešný účel a zameranie na širokú cieľovú skupinu. Prihlásiť sa môžu inovatívne a kreatívne projekty, ktoré zaujímavým a invenčným spôsobom mladej generácii vysvetľujú udalosti Nežnej revolúcie a hodnoty, ktoré nám priniesla.

„Každoročne stojíme pred výzvou, ako upútať pozornosť generácie, ktorá novembrové udalosti nezažila a rovnako nemá skúsenosti ani s režimom pred rokom 1989, aby sme zdôraznili dôležitosť hodnôt, ktoré Nežná revolúcia priniesla. Rozhodli sme sa preto podporiť také projekty, ktoré budú schopné toto posolstvo prerozprávať mladým formou, ktorá im je najbližšia,“ približuje Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia zodpovedná za Férovú nadáciu O2.

O grant sa môžu zapojiť projekty zamerané na vzdelávanie aj umenie

Projekty pritom môžu byť zamerané na rôzne oblasti, či už na inovatívne vzdelávanie, ktorému sa Férová nadácia O2 venuje už dlhodobo, ale aj na literatúru, na umenie, na hudbu či na technológie. „Fantázii sa medze nekladú a my vo Férovej nadácii O2 budeme veľmi radi, ak budeme môcť byť súčasťou mnohých skvelých projektov, ktoré vynikajú unikátnosťou či kreativitou,“ dodáva.

Aj tento rok bude projekty posudzovať Správna rada Férovej nadácie O2 v zložení Peter Gažík, Michal Meško a Juraj Vaculík.

„November 89 bol pre mňa jednou z rozhodujúcich životných etáp. Nie tým, že som sa stal jedným zo študentských lídrov, spoznal som fantastických ľudí, ktorí napriek strachu, obavám a s vedomím, že riskujeme úplne všetko si povedali, že už dosť a odmietli ďalej žiť v klamstve, neslobode a beznádeji,“ hovorí Juraj Vaculík, jeden zo študentských lídrov Nežnej revolúcie, v súčasnsoti úspešný podnikateľ, spoluzakladateľ AeroMobilu aj reklamnej agentúry Made by Vaculik a zároveň člen správnej rady Férovej nadácie O2.

„Tým, že sme neboli ticho a v priebehu pár dní sa k nám pripojili mnohé výrazné osobnosti a hlavne masy, umožnili, že posledných 30 rokov žijeme v omnoho lepších časoch, aj keď sme oprávnene nie vždy spokojní. A to je dobre, pretože sloboda nie je zadarmo, treba ju chrániť a kultivovať každodennými činmi, morálkou a správaním,“ hovorí o dôležitosti slobody v našich životoch.

Ako sa prihlásiť

Stojíte za zaujímavým projektom, ktorý mladým ľuďom pripomína a priblížuje hodnoty slobody a demokracie? Prihlášku do grantového programu môžete odovzdať prostredníctvom online formulára na www.o2.sk/sloboda do polnoci 30. júna 2019.

Pred podaním prihlášky odporúčame preštudovať si štatút grantového programu Sloboda nie je samozrejmosť na stránke Férovej Nadácie O2.


Vybrali sme 10 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Moje O2: Vybavte všetko dôležité z pohodlia svojho domova

Čítaj viac