O2 Banskobystrický maratón: Africkí maratónci i olympijský víťaz

Maratón, štafeta, beh naboso, Matej Tóth, atrakcie pre deti. Poďte si nájsť dôvod ísť do Banskej Bystrice.

Stabilné počasie a kopec zábavy v pohybe sľubuje piaty ročník O2 Banskobystrického maratónu. Tretí najväčší mestský maratón na Slovensku je špecifický nielen najčlenitejšou traťou ale i inovatívnym prístupom.

Aj tento rok pripravili organizátori niekoľko noviniek, ktoré potešia bežcov, fanúšikov, ale zapoja do tohto veľkého bežeckého sviatku aj okoloidúcich.

Ak teda stále nie ste prihlásení, organizátori majú ešte niekoľko voľných štartovných balíčkov. Keď sa na samotné preteky necítite, môžete si urobiť výlet a ísť trošku povzbudiť bojovníkov na trati. Dôvodov, ktoré by vás mohli presvedčiť k účasti, je niekoľko:

Trojčlenná štafeta

Netrúfate si na celý maratón či polmaratón? Nevadí. Nájdite k sebe ďalších dvoch parťákov, poskladajte štafetu a môžete štartovať. Každý si odbehne svojich sedem kilometrov a v cieli sa budete tešiť spoločne.

[the_ad_placement id=“behsity“]

Bežecké tričko v štartovnom balíčku

V Banskej Bystrici už pred rokmi začali tradíciu veľmi bohatých štartovných balíčkov. Ich súčasťou je aj kvalitné funkčné tričko s potlačou, ktorá vám bude pravidelne pripomínať tento deň.

Maratónske expo

Už pravidelná súčasť Banskobystrického maratónu. Nájdete v ňom mnohé známe i nové značky, budete si môcť vyskúšať novinky a zakúpiť obľúbené produkty za výhodné ceny.

Sprievodné akcie

Rôzne atrakcie pre deti a hudobné koncerty na námestí SNP sú pripravené aj pre nebežcov. Môžete tak pomôcť súťažiacim potleskom a zároveň sa sami zabaviť.

Majstrovstvá sveta v polmaratóne naboso

Myslíte si, že bežať úplne naboso sa nedá? V tom prípade vás určite zaujme práve táto disciplína. Bez topánok či ponožiek, len bosé nohy, ktoré musia zvládnuť zabehnúť 21 kilometrov. Ten najlepší sa stane majstrom sveta.

Majstrovstvá Slovenska v maratóne

I keď sme na olympijských hrách mali v maratóne len jednu ženskú zástupkyňu, v Banskej Bystrici sa o titul najrýchlejšieho slovenského bežca a bežkyne “pobije” takmer celá slovenská špička. Máte svojho favorita?

Možnosť vyhrať auto

Tombola pre účastníkov je bežnou súčasťou menších i väčších pretekov. Okrem bežeckého oblečenia, poukážok na wellness či smartfónu od O2 si organizátori pripravili aj jednu naozaj veľkú a hodnotnú výhru – auto.

Autogramiáda Mateja Tótha

Nakoniec je tu autogramiáda olympijského víťaza v chôdzi na 50 kilometrov, Mateja Tóth. Prinesie zlatú medailu z Ria a porozpráva, aké to bolo. Ak to nechcete zmeškať, určite si zaznamenajte do kalendára sobotu 3.9. a čas 13:00.

Program a registráciu online nájdete na www.marathonbb.com a na FB stránkach podujatia. Online registrácia je otvorené do štvrtka 1.9., ale prihlásiť sa môžete aj priamo pred štartom.

Podporujeme behy

Byť fér je beh na dlhú trať. Aj preto sme partnermi behov a s hrdosťou podporujeme jedného z najlepších slovenských atlétov a aktuálneho olympijského víťaza Mateja Tótha. Podporujeme tiež portál Beh SiTy. Neváhaj, choď naň, nájdi si svoj beh a poď do toho.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Férová Nadácia O2 spúšťa nový grantový program. V rámci tohto ročníka, ktorý nesie názov Sloboda nie je samozrejmosť, podporí projekty, ktoré mladým približujú demokraciu a slobodu.

O2 pravidelne, už niekoľko rokov, pripomína udalosti 17. novembra 1989 a hodnoty s ním spojené. Tento rok k svojim aktivitám pridá aj grantovú výzvu Férovej nadácie O2. K 30. výročiu Nežnej revolúcie prerozdelí sumu 30 000 €.

Nadácia podporí projekty, ktoré mladým priblížia hodnoty slobody a demokracie

Tento ročník grantového programu Férovej nadácie O2 pod názvom Sloboda nie je samozrejmosť sa bude niesť v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Férová nadácia podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú a priblížia hodnoty slobody a demokracie sumou spolu až 30 000 €.

„O2 sa pripomínaniu hodnôt slobody a demokracie venuje systematicky už niekoľko rokov. Považujeme preto za prirodzené ísť tento rok ešte ďalej a pri príležitosti 30. výročia Novembra 89 chceme prostredníctvom Férovej nadácie O2 pomôcť takým verejnoprospešným a neziskovým projektom, ktoré sa snažia mladým ľuďom ukázať a vysvetliť význam týchto udalostí a hodnôt,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Nie sú totiž len historickým momentom, ale aj niečím, čo veľmi silno vplýva na našu prítomnosť a na to, že žijeme v slobodnej demokratickej krajine, kde sa nemusíme báť vyjadriť svoj názor, či už ide o jednotlivcov, alebo o značky,“ dopĺňa.

Podmienkou prihlásenia projektov je ich verejnoprospešný účel a zameranie na širokú cieľovú skupinu. Prihlásiť sa môžu inovatívne a kreatívne projekty, ktoré zaujímavým a invenčným spôsobom mladej generácii vysvetľujú udalosti Nežnej revolúcie a hodnoty, ktoré nám priniesla.

„Každoročne stojíme pred výzvou, ako upútať pozornosť generácie, ktorá novembrové udalosti nezažila a rovnako nemá skúsenosti ani s režimom pred rokom 1989, aby sme zdôraznili dôležitosť hodnôt, ktoré Nežná revolúcia priniesla. Rozhodli sme sa preto podporiť také projekty, ktoré budú schopné toto posolstvo prerozprávať mladým formou, ktorá im je najbližšia,“ približuje Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia zodpovedná za Férovú nadáciu O2.

O grant sa môžu zapojiť projekty zamerané na vzdelávanie aj umenie

Projekty pritom môžu byť zamerané na rôzne oblasti, či už na inovatívne vzdelávanie, ktorému sa Férová nadácia O2 venuje už dlhodobo, ale aj na literatúru, na umenie, na hudbu či na technológie. „Fantázii sa medze nekladú a my vo Férovej nadácii O2 budeme veľmi radi, ak budeme môcť byť súčasťou mnohých skvelých projektov, ktoré vynikajú unikátnosťou či kreativitou,“ dodáva.

Aj tento rok bude projekty posudzovať Správna rada Férovej nadácie O2 v zložení Peter Gažík, Michal Meško a Juraj Vaculík.

„November 89 bol pre mňa jednou z rozhodujúcich životných etáp. Nie tým, že som sa stal jedným zo študentských lídrov, spoznal som fantastických ľudí, ktorí napriek strachu, obavám a s vedomím, že riskujeme úplne všetko si povedali, že už dosť a odmietli ďalej žiť v klamstve, neslobode a beznádeji,“ hovorí Juraj Vaculík, jeden zo študentských lídrov Nežnej revolúcie, v súčasnsoti úspešný podnikateľ, spoluzakladateľ AeroMobilu aj reklamnej agentúry Made by Vaculik a zároveň člen správnej rady Férovej nadácie O2.

„Tým, že sme neboli ticho a v priebehu pár dní sa k nám pripojili mnohé výrazné osobnosti a hlavne masy, umožnili, že posledných 30 rokov žijeme v omnoho lepších časoch, aj keď sme oprávnene nie vždy spokojní. A to je dobre, pretože sloboda nie je zadarmo, treba ju chrániť a kultivovať každodennými činmi, morálkou a správaním,“ hovorí o dôležitosti slobody v našich životoch.

Ako sa prihlásiť

Stojíte za zaujímavým projektom, ktorý mladým ľuďom pripomína a priblížuje hodnoty slobody a demokracie? Prihlášku do grantového programu môžete odovzdať prostredníctvom online formulára na www.o2.sk/sloboda do polnoci 30. júna 2019.

Pred podaním prihlášky odporúčame preštudovať si štatút grantového programu Sloboda nie je samozrejmosť na stránke Férovej Nadácie O2.


Vybrali sme 10 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Moje O2: Vybavte všetko dôležité z pohodlia svojho domova

Čítaj viac