Pekné telá aj veľa peňazí. Poznáte tieto fitness celebrity?

Tieto ženy to vďaka vytrvalosti a chuti zmeniť vlastný život k lepšiemu dotiahli až na svetové fitness celebrity so všetkým čo k tomu patrí.

Pravidelné cvičenie nemusí byť len záležitosť zdravia a peknej postavy, ale aj aj živobytia a inšpirácie pre milióny ľudí. Pozrite si najznámejšie cvičiteľky, ktoré sledujú ľudia po celom svete. Tým, že precvičujú, zarábajú nemalé sumy.

Inšpiratívne trénerky z nášho zoznamu začínali rôzne. Niektoré sa cvičeniu venovali celý život a popularita prišla prirodzene. Ale sú aj také, ktoré sa tréningu začali venovať až neskôr – k športu zo začiatku vôbec neinklinovali a ich životný príbeh zaujal ľudí o to viac.

Poďte sa inšpirovať aj vy, či už k tréningu, osobitému životnému štýlu alebo podnikateľskému nápadu.  

Jillian Michaelsová – v mladosti mala nadváhu

Je jednou z najznámejších amerických fitness tréneriek. Vystupuje v talk show, je spisovateľkou, má webstránku, ktorú čítajú milióny ľudí, má vlastný cvičebný program. A to mala v mladosti sama problém s nadváhou.

Usilovný tréning Jillian vyústil nielen do redukcie hmotnosti, ale aj rozhodnutia motivovať iných. Robí tak už 20 rokov. Je nielen trénerkou, ale aj nutričnou poradkyňou a držiteľkou čierneho opasku v karate.

Paradoxom je, že hoci motivuje iných, ona má s vlastnou motiváciou problém – tiež potrebuje trénerov, pretože samu seba nevie donútiť k cvičeniu. Jillian trénuje niekoľkokrát do týždňa. Venuje sa najmä jóge, boxu, core tréningu a dvíha činky.

Jillian v rozhovoroch tvrdí, že dopredu ju ženie záväzok voči miliónom ľudí, ktorí sa ňou inšpirujú. Ale tiež chce dobre vyzerať v úzkych rifliach, radšej nosiť bikiny ako jednodielne plavky a chce byť zdravá aj pre jej vnúčatá a pravnúčatá.

Jillian tvrdí, že ešte pred tréningom je dôležité prísť na skutočný dôvod nahváhy klienta. Potom muži a ženy, ktorých trénuje, vedia nielen zhodiť kilá, ale si aj dlhodobo udržať želanú váhu.

 

Tracey Andersonová – trénuje telá celebrít

Ďalšia z úspešných amerických tréneriek a žena, ktorá stojí za telami Madonny, Jennifer Lopezovej, Courtney Coxovej alebo Gwyneth Paltrowovej. Vzrastom malá, ale úspechom veľká žena.

Cvičeniu sa podľa vlastných slov venuje už odmalička pretože jej mama vlastnila baletné a tanečné štúdio. Počas štúdia v New Yorku pribrala napriek tomu, že neustále tancovala. Práve vtedy sa zrodila jej motivácia niečo zmeniť.

Rozhodla sa venovať fitness nielen ako koníčku, ale ako celoživotnej profesii. Vytvorila unikátny fitness program, ktorý sa mení každých desať dní, čím sa predíde efektu plateau, čiže telo si nezvykne na určitý typ cvičenia.

Jej cvičebný program sa stal natoľko populárny, že Tracey postupne otvorila štúdiá v New Yorku, Los Angeles a v Londýne a ponúka tiež inštruktážne DVD pre domáci tréning.

Heidi Powellová – trénerka aj pri štyroch deťoch

Spolu s maželom Chrisom Powellom tvoria jednu z najpopulárnejších trénerských a motivátorských dvojíc. Obaja sú súčasťou úspešnej televíznej série Extrémne premeny, kde Heidi pomáha Chrisovi pri tréningoch účastníkov aj ich motivácii.

Má certifikát na tréning crossfitu, je mamou štyroch detí, má vlastný blog, kde denne čitateľom prispieva radami o zdravej strave, receptami, tipmi na cvičenie i motiváciami v oblasti ako zvládať rodinu a úspešnú kariéru, ako žiť zdravo a mať šťastné manželstvo.

Spolu s manželom sú autormi niekoľkých kníh, ktoré sa hneď po vydaní stali bestsellermi. Minulý rok sa Heidi zúčastnila súťaže v bikini fitness. Veľa cestuje a vystupuje v rôznych talkshow.

Jennifer Nicole Leeová – osobitý štýl cvičenia

Jej meno poznajú v 110 krajinách. Je tvárou, telom a menom vlastnej značky oblečenia, fitness DVDčiek, webstránok, videí, fitness akadémie a množstva iných produktov. A k tomu je aj úspešnou spisovateľkou. A ešte niečo – okrem toho, že je vychytenou fitness modelkou, je aj motivačnou spíkerkou.

Motivuje iných k tomu, aby svoj život zmenili k zdravšiemu po tom, čo ona sama bojovala s veľkou nadváhou. Vďaka úsiliu a tvrdej drine sa jej podarilo zhodiť vyše 30 kíl.

Sama o sebe tvrdí, že nemá športovú minulosť. Napriek tomu vytvorila vlastné cvičenie pod názvom JNL Fusion. Jej tréning je zameraný najmä na ženy a spočíva na takzvanom “super spikingu”, čiže na zaradení kardia pomedzi cviky so závažím.

Jen Selterová – preslávil ju zadok

Slávnou sa stala zo dňa na deň. A za všetko vďačí svojmu výstavnému a vypracovanému zadku. Jej slávu rapídne zvýšili a neustále udržujú sociálne siete, na ktorých má desiatky miliónov fanúšikov.  

S fanúšikmi je v kontakte neustále. Motivuje ich nielen obrázkami z každodenných pobytov vo fitku, ale aj cez rôzne výzvy na cvičenie a zlepšenie si zdravia. Ako odmenu za dosiahnutie výsledku či ukončeniu výzvy motivuje fanúšikov cenami – poukážkami na nákup plaviek, športového oblečenia, zdravej stravy.

A toto je jej mimoriadne motivujúci Instagram.

Jeanette Jenkinsová – trénerka z Holywoodu vyrástla v chudobe

Skôr ako pod svojim menom je známejšia pod prezývkou The Hollywood Trainer. Je zakladateľkou mimoriadne úspešnej fitness akadémie The Hollywood Training Academy. Je aj autorkou cvičení na mnohých DVD ako Bikini Bootcamp či Cardio Kickboxing.

Pravidelne sa zúčastňuje denných talkshow a napísala niekoľko kníh. K jej klientom patria speváčky Kelly Rowland, Pink, Alicia Keys, momentálna jednotka ženského tenisového rebríčka Serena Williams či známa herečka Queen Latifah.

Jeanette pochádza z chudobnejších pomerov. Vyrastala s troma súrodencami v malom dome bez otca. Fitness a šport boli jej únikom z reality. Hovorí, že práve šport ju naučil tímovosti, férovosti, vytrvalosti a uvedomeniu si, že keď človek chce, svoj cieľ dosiahne.

Podporuje množstvo charít a dobročinných organizácií.

Jackie Warnerová – tréning ju vytiahol z depresie

Z niekoho, kto bol v 13 diagnostikovaný s depresiou, to Jackie dotiahla na jednu z najrešpektovanejších a najznámejších tréneriek Ameriky. Cvičenie a zdravá strava Jackie dali nový život. Ešte predtým, ako sa začala naplno venovať cvičeniu, vystriedala niekoľko povolaní.

Nebála sa akejkoľvek práce a nič nebolo ako sa vraví “pod jej úroveň”. Všade, kde pracovala, však cítila, že nežije ale len prežíva, a práca ju živí, ale nenapĺňa. Potom objavila čaro fitness a zdravej výživy a to bolo to, čo úplne zmenilo jej život a povolanie. Vďaka cvičeniu a zdravej výžive vyriešila svoje zdravotné aj duševné problémy.

Zmenu si všímali aj jej priatelia a niektorí ju požiadali, aby ich trénovala. Súhlasila a s úžasom sledovala, ako sa k lepšiemu menia nielen ich telá, ale aj životy. Tým sa začala jej hviezdna trénerská kariéra.

Tara Stilesová – drží nízke ceny napriek popularite

Taru svet spoznal vďaka jóge. Je nielen inštruktorkou a veľkým nadšencom jógy, ale vytvorila aj svoj vlastný typ – Strala jógu. S ňou sa rozrástla nielen jej popularita, ale aj štúdiá po celom svete, kde Strala jógu pravidelne cvičia tisíce ľudí.

Jóga od Tary je metódou liečenia cez pohyb. Jej hlavnou filozofiou je pokoj a šetrenie energiou. Tara ale nebola vždy inštruktorkou jógy. Pôvodne bola modelkou a študovala balet. Natočila sériu inštruktážnych videí a urobila si kurz inštruktorky. Jej videá majú dnes milióny videní.

Medzi jej klientov patrí Jane Fondová aj Deepak Chopra. Napriek popularite hodina Strala jógy stojí v jej newyorskom štúdiu 10 dolárov, čo je menej ako u konkurencie. Tara totiž chce, aby jóga bola dostupná pre všetkých ľudí.

Lee-Anne Wannová – bojuje za mužské zdravie

Zdroj: Lee-Anne Wann

Novozélanďanka, ktorá je úspešnou fitness trénerkou, spisovateľkou a pravidelne sa zúčastňuje diskusných relácií, kde ľuďom radí, ako sa správne stravovať a cvičiť napriek stresovému životnému štýlu.

Sama však paradoxne na stres a obrovské pracovné vypätie doplatila. V čase, keď týždenne pracovala šesť a pol dňa 15 hodín denne, pribrala 20 kíl a upadla do depresie. Na takmer pol roka sa vtedy stiahla do úzadia, aby fyzické a duševné zdravie dostala pod kontrolu.

Verejnosti sa stala známou vďaka televíznemu programu Zmenši ma, kde pomáhala účastníkom schudnúť cez tvorbu individuálnych cvičebných plánov. Lee-Anne je bojovníčkou za predovšetkým za mužské zdravie.

Rapídne dokázala zmeniť životy a zdravie 4 mužov k lepšiemu, čo bolo podporené kampaňou Novozélandských novín. V roku 2016 bola zvolená ako ambasádorka pre mužské zdravie.

Michelle Bridgesová – zhodila dva milióny kíl

Austrálčanka Michelle je populárnou fitness osobnosťou. O šport mala záujem od svojich 14 rokov, kedy sa v škole ponúkla, že chce trénovať deti, ktoré sa nevenovali žiadnemu športu a poflakovali sa s cigaretou v ruke.

V 18 sa z nej stala fitness inštruktorka. Má vlastnú značku športového oblečenia, s manželom majú sieť fitness centier. Michelle vyvinula program s názvom 12-týždňová premena tela a vďaka nemu už pomohla ľuďom nielen v Austrálii zhodiť spolu vyše dva milióny kíl.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Slováci, ktorí pomocou dobrých nápadov menia svet okolo seba

Na Slovensku je veľa poctivých a zodpovedných firiem, ktoré sú prospešné celej spoločnosti, len sa o nich možno toľko nehovorí. Pozrite si pozitívne príbehy Slovákov, ktorí svojim podnikaním pomáhajú ľuďom či životnému prostrediu.

Mnohí ľudia aj u nás na Slovensku majú dobré nápady, chýba im však podpora. V snahe podporiť spoločensky prospešné firmy vznikla medzinárodná súťaž Chivas VENTURE, do ktorej sa zapojilo už aj viacero Slovákov. Súťažiaci v rámci môžu získať podiel z 1 milióna amerických dolárov a osobný koučing od špičkových svetových mentorov.

Pracujete na dobrom nápade? Prihláste sa do súťaže a získajte podporu. Viac informácií

Kým nájdete odvahu prihlásiť sa, inšpirujte sa príbehmi úspešných firiem, ktoré sa stali víťazmi slovenského kola súťaže Chivas VENTURE v predošlých rokoch. Viac nápadov, ktoré menia svet, nájdete na tomto odkaze.

Drevené zubné kefky Ecoheart pomáhajú ľuďom a prírode

Na svete je množstvo plastu, ktorý nestíhame recyklovať. Najbežnejším plastovým odpadom sú práve drobnosti, ktoré používame dennodenne – tégliky na nápoje, slamky, PET fľaše, ale aj zubné kefky.  Odhaduje sa, že len v Spojených štátoch amerických skončí na skládkach každoročne viac ako 850 miliónov zubných kefiek.

Aj malé zmeny môžu niekedy znamenať veľký rozdiel. To je aj filozofia mladého podnikateľa Romana Kovácsa z Bratislavy a jeho spoločníka Štefana Macejáka. Pod značkou Ecoheart vyrábajú ekologické kefky z bambusového dreva. Bambus rastie veľmi rýchlo, je trvalo udržateľnou surovinou.

Prioritou Ecoheart je pomáhať iným. Vybraným neziskovým projektom preto pravidelne darujú 10 % zo zisku. Ich momentálnou ambíciou je k zubným kefkám pridať ďalší rad ekologických výrobkov, zaradiť do výroby lokálne materiály a časom výrobňu pretvoriť na chránené dielne. Šancu tak dostanú ľudia, ktorí v živote nemajú veľa príležitostí.

Ecoheart sa v súťaži Chivas VENTURE stali víťazmi slovenského kola a postúpili do svetového finále, kde reprezentovali Slovensko a súťažili s ďalšími 27 firmami z iných krajín. Vďaka online hlasovaniu ľudí z rôznych kútov Zeme získali 20-tisíc dolárov.

Vizuálne čítanie učí hendikepované deti čítať

Čítanie je pre mnohých zdravých ľudí úplne prirodzená a jednoduchá činnosť. Naučiť sa čítať však pre deti so špeciálnymi potrebami môže byť mimoriadne zložité a často im k tomu chýba aj potrebné zázemie či možnosti.

Na pomoc s výučbou čítania u detí s rôznymi diagnózami ako napríklad dysfázia, dyslexia či autizmus slúži program Vizuálne čítanie, za ktorým stojí Dušan Baranec so svojím tímom. Deti aj dospelí sa prostredníctvom programu učia čítať hlásky, slabiky a slová v 12 úrovniach s využitím vizuálneho prístupu.

Používanie programu si vyžaduje odborné vedenie. Firma preto spolupracuje s viacerými expertmi z oblasti psychológie, pedagogiky a informačných technológií. Program od šikovných Slovákov oceňujú najmä logopédi, špeciálni pedagógovia či rodičia detí s postihnutím.

Vizuálne čítanie minulý rok v súťaži Chivas VENTURE zvíťazilo, no Dušan Baranec sa z osobných dôvodov nemohol na svetovom finále zúčastniť . Porota sa preto rozhodla vybrať nového víťaza, už spomínaného výrobcu drevených kefiek Ecoheart.

SmartHead propaguje udržateľný svet

Zapnite si dnes správy a po chvíľke nadobudnete dojem, že ľudstvo v budúcnosti nič dobré nečaká. Veľa ľudí má pritom úprimnú snahu zmeniť veci k lepšiemu, len skrátka netuší, kde začať. V skutočnosti dnes existuje množstvo zodpovedných firiem či organizácií, ktoré podnikajú konkrétne kroky na zlepšenie vecí okolo seba. Ich aktivity však často nedostanú priestor na propagáciu a jednoducho sa stratia v záplave iných informácií, takže sa o nich nikto nedozvie.

Veronika Osvaldová preto so svojím tímom vytvorila online platformu SmartHead, kde sa ľudia môžu dozvedieť o enviromentálnych či komunitných projektoch. Každý si tu môže pozrieť spoločensky prospešné aktivity, ktoré prebiehajú v jeho okolí a zapojiť sa – stačí len kliknúť. Stovky ľudí tak vďaka SmartHead pomáhali so sadením stromčekov, so zberom odpadu, s obnovovaním kultúrnych pamiatok či so vzdelávaním.

SmartHead bol prvým projektom, ktorý sa zapojil do slovenského kola súťaže Chivas VENTURE. Vďaka účasti v súťaži získal na základe hlasovania verejnosti príslušný finančný obnos a Veronika Osvaldová strávila mesiac v startup-ovom akcelerátore v Oxforde, kde sa pod vedením špičkových mentorov cvičila v prezentačných a manažérskych zručnostiach.

Je váš nápad lepší? Prihláste sa do súťaže Chivas VENTURE

Určite sa na Slovensku nájde ešte množstvo ďalších ľudí s nápadmi, ktoré môžu pomôcť svetu. Ak máte pocit, že váš nápad je rovnako dobrý, ak nie lepší, medzinárodná súťaž Chivas VENTURE môže byť pre vás to pravé.

Ak vaše podnikanie pomáha ľuďom alebo životnému prostrediu, prihláste sa do 31. októbra 2018 a získajte podiel z finančného balíka vo výške 1 milión amerických dolárov a koučing od svetových mentorov.

Formulár na prihlásenie, podmienky súťaže aj detailné informácie nájdete na tomto mieste https://www.chivas.com/sk-sk/the-venture/apply

 


96 hodín s Huawei: Získajte vybrané modely s veľkou zľavou

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové