Pekné telá aj veľa peňazí. Poznáte tieto fitness celebrity?

Tieto ženy to vďaka vytrvalosti a chuti zmeniť vlastný život k lepšiemu dotiahli až na svetové fitness celebrity so všetkým čo k tomu patrí.

Pravidelné cvičenie nemusí byť len záležitosť zdravia a peknej postavy, ale aj aj živobytia a inšpirácie pre milióny ľudí. Pozrite si najznámejšie cvičiteľky, ktoré sledujú ľudia po celom svete. Tým, že precvičujú, zarábajú nemalé sumy.

Inšpiratívne trénerky z nášho zoznamu začínali rôzne. Niektoré sa cvičeniu venovali celý život a popularita prišla prirodzene. Ale sú aj také, ktoré sa tréningu začali venovať až neskôr – k športu zo začiatku vôbec neinklinovali a ich životný príbeh zaujal ľudí o to viac.

Poďte sa inšpirovať aj vy, či už k tréningu, osobitému životnému štýlu alebo podnikateľskému nápadu.  

Jillian Michaelsová – v mladosti mala nadváhu

Je jednou z najznámejších amerických fitness tréneriek. Vystupuje v talk show, je spisovateľkou, má webstránku, ktorú čítajú milióny ľudí, má vlastný cvičebný program. A to mala v mladosti sama problém s nadváhou.

Usilovný tréning Jillian vyústil nielen do redukcie hmotnosti, ale aj rozhodnutia motivovať iných. Robí tak už 20 rokov. Je nielen trénerkou, ale aj nutričnou poradkyňou a držiteľkou čierneho opasku v karate.

Paradoxom je, že hoci motivuje iných, ona má s vlastnou motiváciou problém – tiež potrebuje trénerov, pretože samu seba nevie donútiť k cvičeniu. Jillian trénuje niekoľkokrát do týždňa. Venuje sa najmä jóge, boxu, core tréningu a dvíha činky.

Jillian v rozhovoroch tvrdí, že dopredu ju ženie záväzok voči miliónom ľudí, ktorí sa ňou inšpirujú. Ale tiež chce dobre vyzerať v úzkych rifliach, radšej nosiť bikiny ako jednodielne plavky a chce byť zdravá aj pre jej vnúčatá a pravnúčatá.

Jillian tvrdí, že ešte pred tréningom je dôležité prísť na skutočný dôvod nahváhy klienta. Potom muži a ženy, ktorých trénuje, vedia nielen zhodiť kilá, ale si aj dlhodobo udržať želanú váhu.

 

Tracey Andersonová – trénuje telá celebrít

Ďalšia z úspešných amerických tréneriek a žena, ktorá stojí za telami Madonny, Jennifer Lopezovej, Courtney Coxovej alebo Gwyneth Paltrowovej. Vzrastom malá, ale úspechom veľká žena.

Cvičeniu sa podľa vlastných slov venuje už odmalička pretože jej mama vlastnila baletné a tanečné štúdio. Počas štúdia v New Yorku pribrala napriek tomu, že neustále tancovala. Práve vtedy sa zrodila jej motivácia niečo zmeniť.

Rozhodla sa venovať fitness nielen ako koníčku, ale ako celoživotnej profesii. Vytvorila unikátny fitness program, ktorý sa mení každých desať dní, čím sa predíde efektu plateau, čiže telo si nezvykne na určitý typ cvičenia.

Jej cvičebný program sa stal natoľko populárny, že Tracey postupne otvorila štúdiá v New Yorku, Los Angeles a v Londýne a ponúka tiež inštruktážne DVD pre domáci tréning.

Heidi Powellová – trénerka aj pri štyroch deťoch

Spolu s maželom Chrisom Powellom tvoria jednu z najpopulárnejších trénerských a motivátorských dvojíc. Obaja sú súčasťou úspešnej televíznej série Extrémne premeny, kde Heidi pomáha Chrisovi pri tréningoch účastníkov aj ich motivácii.

Má certifikát na tréning crossfitu, je mamou štyroch detí, má vlastný blog, kde denne čitateľom prispieva radami o zdravej strave, receptami, tipmi na cvičenie i motiváciami v oblasti ako zvládať rodinu a úspešnú kariéru, ako žiť zdravo a mať šťastné manželstvo.

Spolu s manželom sú autormi niekoľkých kníh, ktoré sa hneď po vydaní stali bestsellermi. Minulý rok sa Heidi zúčastnila súťaže v bikini fitness. Veľa cestuje a vystupuje v rôznych talkshow.

Jennifer Nicole Leeová – osobitý štýl cvičenia

Jej meno poznajú v 110 krajinách. Je tvárou, telom a menom vlastnej značky oblečenia, fitness DVDčiek, webstránok, videí, fitness akadémie a množstva iných produktov. A k tomu je aj úspešnou spisovateľkou. A ešte niečo – okrem toho, že je vychytenou fitness modelkou, je aj motivačnou spíkerkou.

Motivuje iných k tomu, aby svoj život zmenili k zdravšiemu po tom, čo ona sama bojovala s veľkou nadváhou. Vďaka úsiliu a tvrdej drine sa jej podarilo zhodiť vyše 30 kíl.

Sama o sebe tvrdí, že nemá športovú minulosť. Napriek tomu vytvorila vlastné cvičenie pod názvom JNL Fusion. Jej tréning je zameraný najmä na ženy a spočíva na takzvanom “super spikingu”, čiže na zaradení kardia pomedzi cviky so závažím.

Jen Selterová – preslávil ju zadok

Slávnou sa stala zo dňa na deň. A za všetko vďačí svojmu výstavnému a vypracovanému zadku. Jej slávu rapídne zvýšili a neustále udržujú sociálne siete, na ktorých má desiatky miliónov fanúšikov.  

S fanúšikmi je v kontakte neustále. Motivuje ich nielen obrázkami z každodenných pobytov vo fitku, ale aj cez rôzne výzvy na cvičenie a zlepšenie si zdravia. Ako odmenu za dosiahnutie výsledku či ukončeniu výzvy motivuje fanúšikov cenami – poukážkami na nákup plaviek, športového oblečenia, zdravej stravy.

A toto je jej mimoriadne motivujúci Instagram.

Jeanette Jenkinsová – trénerka z Holywoodu vyrástla v chudobe

Skôr ako pod svojim menom je známejšia pod prezývkou The Hollywood Trainer. Je zakladateľkou mimoriadne úspešnej fitness akadémie The Hollywood Training Academy. Je aj autorkou cvičení na mnohých DVD ako Bikini Bootcamp či Cardio Kickboxing.

Pravidelne sa zúčastňuje denných talkshow a napísala niekoľko kníh. K jej klientom patria speváčky Kelly Rowland, Pink, Alicia Keys, momentálna jednotka ženského tenisového rebríčka Serena Williams či známa herečka Queen Latifah.

Jeanette pochádza z chudobnejších pomerov. Vyrastala s troma súrodencami v malom dome bez otca. Fitness a šport boli jej únikom z reality. Hovorí, že práve šport ju naučil tímovosti, férovosti, vytrvalosti a uvedomeniu si, že keď človek chce, svoj cieľ dosiahne.

Podporuje množstvo charít a dobročinných organizácií.

Jackie Warnerová – tréning ju vytiahol z depresie

Z niekoho, kto bol v 13 diagnostikovaný s depresiou, to Jackie dotiahla na jednu z najrešpektovanejších a najznámejších tréneriek Ameriky. Cvičenie a zdravá strava Jackie dali nový život. Ešte predtým, ako sa začala naplno venovať cvičeniu, vystriedala niekoľko povolaní.

Nebála sa akejkoľvek práce a nič nebolo ako sa vraví “pod jej úroveň”. Všade, kde pracovala, však cítila, že nežije ale len prežíva, a práca ju živí, ale nenapĺňa. Potom objavila čaro fitness a zdravej výživy a to bolo to, čo úplne zmenilo jej život a povolanie. Vďaka cvičeniu a zdravej výžive vyriešila svoje zdravotné aj duševné problémy.

Zmenu si všímali aj jej priatelia a niektorí ju požiadali, aby ich trénovala. Súhlasila a s úžasom sledovala, ako sa k lepšiemu menia nielen ich telá, ale aj životy. Tým sa začala jej hviezdna trénerská kariéra.

Tara Stilesová – drží nízke ceny napriek popularite

Taru svet spoznal vďaka jóge. Je nielen inštruktorkou a veľkým nadšencom jógy, ale vytvorila aj svoj vlastný typ – Strala jógu. S ňou sa rozrástla nielen jej popularita, ale aj štúdiá po celom svete, kde Strala jógu pravidelne cvičia tisíce ľudí.

Jóga od Tary je metódou liečenia cez pohyb. Jej hlavnou filozofiou je pokoj a šetrenie energiou. Tara ale nebola vždy inštruktorkou jógy. Pôvodne bola modelkou a študovala balet. Natočila sériu inštruktážnych videí a urobila si kurz inštruktorky. Jej videá majú dnes milióny videní.

Medzi jej klientov patrí Jane Fondová aj Deepak Chopra. Napriek popularite hodina Strala jógy stojí v jej newyorskom štúdiu 10 dolárov, čo je menej ako u konkurencie. Tara totiž chce, aby jóga bola dostupná pre všetkých ľudí.

Lee-Anne Wannová – bojuje za mužské zdravie

Zdroj: Lee-Anne Wann

Novozélanďanka, ktorá je úspešnou fitness trénerkou, spisovateľkou a pravidelne sa zúčastňuje diskusných relácií, kde ľuďom radí, ako sa správne stravovať a cvičiť napriek stresovému životnému štýlu.

Sama však paradoxne na stres a obrovské pracovné vypätie doplatila. V čase, keď týždenne pracovala šesť a pol dňa 15 hodín denne, pribrala 20 kíl a upadla do depresie. Na takmer pol roka sa vtedy stiahla do úzadia, aby fyzické a duševné zdravie dostala pod kontrolu.

Verejnosti sa stala známou vďaka televíznemu programu Zmenši ma, kde pomáhala účastníkom schudnúť cez tvorbu individuálnych cvičebných plánov. Lee-Anne je bojovníčkou za predovšetkým za mužské zdravie.

Rapídne dokázala zmeniť životy a zdravie 4 mužov k lepšiemu, čo bolo podporené kampaňou Novozélandských novín. V roku 2016 bola zvolená ako ambasádorka pre mužské zdravie.

Michelle Bridgesová – zhodila dva milióny kíl

Austrálčanka Michelle je populárnou fitness osobnosťou. O šport mala záujem od svojich 14 rokov, kedy sa v škole ponúkla, že chce trénovať deti, ktoré sa nevenovali žiadnemu športu a poflakovali sa s cigaretou v ruke.

V 18 sa z nej stala fitness inštruktorka. Má vlastnú značku športového oblečenia, s manželom majú sieť fitness centier. Michelle vyvinula program s názvom 12-týždňová premena tela a vďaka nemu už pomohla ľuďom nielen v Austrálii zhodiť spolu vyše dva milióny kíl.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Riaditeľka školy, v ktorej nezvoní: Dajme deťom bezpečný priestor na pohyb

Skúsená pedagogička po dvadsiatich rokoch praxe otvorila základnú školu, o akej vždy snívala. Tento rok v nej prebieha aj O2 Športová akadémia Mateja Tótha, ktorá si deti získala.

Súkromná základná škola v Senci je miesto, kde stretnete radostné, zvedavé deti. Učitelia sa v nej snažia nájsť zdravú rovnováhu medzi radosťou z učenia a cieľavedomou prácou na úspechu. Minulý rok táto škola v rámci Bratislavského kraja vyhrala s obrovským náskokom v súťaži o O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha, ktorá spadá pod platformu O2 Dobrá vec. Boli sme sa spýtať, ako sa im to podarilo.

Vyhrajte O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha. Viac informácií o podmienkach súťaže nájdete na tomto mieste.

S riaditeľkou školy Ivetou Barkovou sa stretávame v jej kancelárii. Pôsobí skromne, no keď sa rozrozpráva, nevychádzame z úžasu, čo všetko sa jej spolu s kolegami, deťmi a ich rodičmi v tejto nenápadnej malej škole podarilo. V jej podaní to pôsobí jednoducho, akoby to bolo samozrejmé.

Napriek tomu, že je už poobede a väčšina detí je v škole v prírode, na chodbách neutícha pohyb a aj v kancelárii panuje čulý ruch. Vyzváňa telefón, ľudia sa prichádzajú poradiť, vrátiť požičané veci. Pani riaditeľka všetko s prehľadom organizuje a spokojne si vydychuje, aký je tu dnes pokoj oproti bežnému dňu.

Rozprávame sa o tom, ako pred tromi rokmi so školou začínali, ako sa im v škole, kde počas vyučovania nie je počuť typické zvonenie, darí a ako im O2 Športová akadémia Mateja Tótha potvrdzuje, že sny sa plnia.

Ako človek príde k tomu, že sa stane zriaďovateľom a riaditeľom súkromnej základnej školy?

Učím vyše dvadsať rokov, učila som na štátnej základnej škole aj na gymnáziu. Na svojom poslednom pôsobisku v malej vidieckej škole som v zborovni sedela oproti kolegyni, ktorá bola rovnako akčná ako ja. Počas každej voľnej chvíle sme sa rozprávali o tom, ako by mala fungovať škola našich snov.

Povedala som si, že buď budem do dôchodku ufrflanou učiteľkou, ktorá sa bude stále sťažovať, alebo zoberiem veci do vlastných rúk.

Dva roky sme potom spolu s mojou akčnou kolegyňou Jankou Augustovičovou pracovali na príprave takejto školy. Získali sme dôveru rodičov, ktorí nám zverili svoje deti. A pred tromi rokmi sa sen stal skutočnosťou, stala som sa zriaďovateľkou a zároveň riaditeľkou.

V tejto pozícii som sa našla, baví ma to celé organizovať a teším sa z každého úspechu. Práce je veľmi veľa, ale bolo to najlepšie rozhodnutie môjho života.

Ako vznikol nápad prihlásiť sa do O2 Dobrej veci a zabojovať o O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha?

Naša škola nemá žiadneho veľkého sponzora. Tvoríme ju iba my, deti a ich rodičia. Šport je od začiatku súčasťou našej vízie vyváženej školy. Sama som až do maturity denne športovala a chcela by som deťom ukázať, že bežné športovanie môže prinášať radosť a zároveň vytvára návyk na pravidelný pohyb.

„Povedala som si, že buď budem do dôchodku ufrflanou učiteľkou, ktorá sa bude stále sťažovať, alebo zoberiem veci do vlastných rúk.“

Na šport kladieme veľký dôraz, deti absolvujú každý týždeň hodinu telocviku v plavárni v Senci, vo vstupných priestoroch máme pingpongový stôl a práve budujeme predzáhradku s workoutovým náradím.

Keď som na internete zbadala informácie o O2 Športovej akadémii Mateja Tótha a o šanci získať ju pre našu školu prostredníctvom hlasovania na stránke O2 Dobrá vec, veľmi sa mi tá myšlienka zapáčila a hneď som sa o ňu podelila s rodičmi. Páčilo sa im to, a tak sme školu do súťaže prihlásili.

V Bratislavskom kraji ste s veľkým náskokom zvíťazili. Hoci máte menej ako 200 žiakov, získali ste 5 532 hlasov. Ako sa dá niečo také dosiahnuť?

Začína sa to tým, že sme rodinná škola. Rodičia sú s nami vo všetkom súčinní a pomáhajú nám. Priznám sa však, nečakala som takú obrovskú vlnu nadšenia.

Hlasovaním sme doslova žili všetci – učitelia, rodičia aj žiaci. Neustále sme spolu komunikovali a posielali sme si informácie o stave hlasovania. Rodičia si navzájom radili, ako sa dajú získať bonusové body, napríklad za čítanie článkov na Sóde. Po celej škole sme mali vylepené materiály s informáciami o súťaži. Pri každej príležitosti sme pripomínali, že súťažíme o výbornú cenu.

Do hlasovania sa zapojili celé rodiny. Viem o rodine, kde svoj hlas denne odovzdávalo 16 ľudí. Takisto pre učiteľov sa hlasovanie stalo každodenným rituálom. Zapojili sa ráno, hneď ako zapli počítač. V kuchynke sme si potom dávali kontrolné otázky: „Už si dnes hlasoval?“ Využili sme aj sociálne siete. Pomohli nám hlasy Senčanov, ktorí nás sledujú.

Zo začiatku som nečakala, že to bude mať taký veľký ohlas. No keď hlasy začali pribúdať, už sme sa nechceli vzdať. Vydržali sme do úplného konca, aj keď sme vedeli, že máme veľký náskok.

Po celej škole sme mali vylepené materiály s informáciami o súťaži. Pri každej príležitosti sme pripomínali, že súťažíme o výbornú cenu.

Bola to naša prvá veľká výhra a bolo povzbudzujúce vidieť, že sme to dokázali. Radosť z víťazstva v hlasovaní bola obrovská a záujem medzi deťmi a rodičmi bol niekoľkonásobne vyšší ako naše možnosti.

Podarilo sa vám zvíťaziť vo veľkej konkurencii, získali ste O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha na pôde vašej školy, a v rámci nej vedenie 20-člennej skupiny detí na celý školský rok zadarmo. Podľa čoho ste deti vyberali?

V škole organizujeme krúžkový festival. Rodičia si môžu pozrieť ponuku krúžkov a porozprávať sa s vedúcimi. Keď sme prezentovali O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha, bol to úplný ošiaľ. Prihlásilo sa množstvo detí.

Výber urobila trénerka, ktorá vyskladala pestrú, vekovo zmiešanú skupinu. Niektoré deti dostali šancu začať cvičiť a niektoré zase rozvíjať svoj talent na atletiku. Pre ostatné deti ponúkame množstvo iných športových krúžkov.

V mnohých školách vrátane tej vašej odovzdával certifikát o účasti v Akadémii Matej Tóth osobne. Ako to vnímali deti?

Prišlo to celkom narýchlo na začiatku školského roka. Deti sa veľmi tešili. Prišli s myšlienkou, že by samy Mateja Tótha privítali a pripravili preňho program. Zatancovali vlastné choreografie, zasúťažili si s ním v športových disciplínach, zorganizovali improvizovanú tlačovú besedu a autogramiádu.

Atmosféra deti tak strhla, že sa nevedeli rozlúčiť. Matej Tóth zožal obrovský aplauz, každý sa s ním chcel fotiť. Začiatok školského roka tak nabral novú dynamiku.

Ako si deti užívajú tréningy?

Ani ku koncu školského roka nadšenie nepoľavilo a deti sa na tréningy stále veľmi tešia. Majú svoje dresy, vždy pred tréningom sa do nich prezliekajú a vtedy celá chodba ožije. Najlepšie na Akadémii je, že deti si ani neuvedomujú, že pravidelne poctivo trénujú. Vytvárajú si návyky, zažívajú radosť zo športu, z úspechov a z kamarátstva.

Cieľom tréningov je, aby deti nebrali šport ako individualistickú súťaž. Na tréningy chodí zmiešaná skupina od prvákov po štvrtákov, takže vznikajú momenty, keď si musia pomôcť, potiahnuť jeden druhého. Prirodzene sa tak učia spolupracovať aj v náročných situáciách.

Vidno na deťoch pokroky?

Súčasťou programu je testovanie formou hry na začiatku, v polovici a na konci roka. Na deťoch vidíme veľké pokroky v odvetví športu, na ktorý môžu mať pohybové predpoklady. Vidno to aj v tom, že deti sa pohybujú efektívnejšie a naučili sa pohyby robiť technicky správne.

Výhodou je, že dostávajú všestrannú športovú prípravu. Tú môžu potom využiť na druhom stupni, keď sa rozhodnú špecializovať na ktorýkoľvek šport. Pre nás je O2 Športová akadémia Mateja Tótha liahňou budúcich športových talentov.

O O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha súťažia prostredníctvom platformy O2 Dobrá vec školy aj tento rok. Odporúčate školám zapojiť sa?

Určite. A nielen počas roka, keď sme dostali podporu. Pozitíva pre školu sú dlhodobé. Trénerka O2 Športovej akadémie Mateja Tótha je zároveň naša telocvikárka. Prešla školeniami, naučila sa metodiku a niektoré prvky využíva aj na hodinách telesnej výchovy.

Od Akadémie sme dostali veľa športového náradia. Sú medzi ním bežné, ale aj netradičné pomôcky. Tie nám zostanú, aby sme ich mohli používať aj po skončení programu.

Rozprávame sa spolu o pohybe. Majú ho podľa vás dnešné deti dostatok?

Dnešné deti sú také isté, ako sme boli my v ich veku. Zmenili sa však okolnosti, v ktorých žijeme. My sme trávili detstvo na uliciach prirodzeným pohybom, dnes majú rodičia oprávnený strach nechať deti na voľno. Je v podstate nemožné vypustiť deti na ulicu a mnohé školské areály sú poobede zatvorené.

„Dnešné deti sú také isté, ako sme boli my v ich veku. Zmenili sa však okolnosti, v ktorých žijeme.“

Rodičia nechcú šport zanedbať, a tak deťom organizujú športové aktivity v kluboch a v tréningových centrách. Keďže tréningy sú organizované dospelými, možno dnes nemajú deti k športu taký srdečný vzťah. Niekedy je pre ne záťaž ísť na tréning. Nepociťujú spontánnu radosť, ktorú sme mali my, keď sme mohli vybehnúť von a prirodzene naplniť svoju potrebu hýbať sa.

Čo by deťom pomohlo v tom, aby sa viac hýbali?

V prvom rade by sme im mali zabezpečiť bezpečný priestor na športovanie. To by malo byť prioritou samosprávy každého mestečka alebo dediny. Ak sa pýtate detí, prečo nešportujú, prejdú do oprávnenej ofenzívy: „Kde to máme robiť?“

V meste ako Senec, ktoré je obklopené novými satelitmi, deti často ani nemajú možnosť samy sa dostať k iným deťom. Keď sme robili minulý rok na Deň detí cyklovýlet, museli sme zapojiť do akcie mestskú políciu, aby sme sa cez niekoľko veľkých križovatiek dostali na cyklochodník. Deťom veľmi chýbajú nielen športoviská, ale aj obyčajné chodníky a cyklotrasy.

Ak chceme deti priviesť k pohybu, mali by sme im byť vzorom. Pohyb by mal byť súčasťou rodinného života. Časť víkendov by sme mali tráviť spoločne s deťmi aktívnym pohybom, prechádzkou, bicyklovaním, túrami alebo rôznymi nenáročnými športmi, ktoré nám spestria deň. Aj na zmrzlinu sa dá ísť na bicykli.

Rozhýbte svoje deti prostredníctvom tretieho ročníka O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Do 30. júna si o účasť v nej môžu zasúťažiť základné školy na celom Slovensku. Viac informácií o pravidlách súťaže a získaní bonusových bodov za prečítanie člávnkov v sóde získate na stránke www.dobravec.o2.sk.

Dobrá vec

Podporte školu
v projekte O2 Dobrá vec

Prečítaním tohto článku
ste získali bonusový hlas.
Využite ho a podporte svoju školu.

Využiť bonusový hlas

Iveta Barková

Vyštudovala slovenčinu a dejepis na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Na Slovensku učí už viac ako 20 rokov, medzitým päť rokov pôsobila v pražskej agentúre, ktorá organizuje koncerty medzinárodných mládežníckych zborov. Tu okrem iného získala aj poznatky o fungovaní školských systémov v Británii a v USA. Je absolventkou Komenského inštitútu. Inšpiráciou je pre ňu nemecká inovátorka Margret Rasfeld. Pred tromi rokmi založila v Senci Súkromnú základnú školu, v ktorej pôsobí ako riaditeľka. Aktívne a odhodlane zavádza do vyučovacieho procesu inovácie a moderné prvky. Jej ambíciou je inšpirovať ľudí k tomu, že veci sa dajú meniť zdola.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac