Poďte behať aj s rodinou

10 bežeckých disciplín, množstvo sprievodných akcií a program pre celú rodinu.

Bežecké preteky už dávno nie sú len pre profesionálov, ktorí si ich zabehnú a vrátia sa domov s cenami. Dnes sú to akcie pre celé rodiny, s programom pre deti i rodičov.

Jednou z takýchto akcií je aj O2 Run Fest, ktorý sa uskutoční už túto nedeľu na Železnej Studienke v Bratislave. Ak ešte stále váhate, prinášame vám 11 dôvodov, prečo sa oplatí prísť.

Platíte raz, beháte celý deň

Počas celého dňa je na programe až 10 rôznych behov. Prihlásiť sa môžete na viaceré z nich, avšak štartovné zaplatíte len jedno. Do štvrtka 23 júna sa môžete prihlásiť online a využiť tak zľavnené štartovné.

Využite zľavu dve eurá. Zadajte svoje telefónne číslo a pošleme vám zľavový kód.

Účastnícka medaila

Víťaz je každý, kto v sebe má silu bežať. Na každého preto v cieli čaká medaila. Nám sa podarilo vypátrať, ako bude tá tohoročná vyzerať.

Bezplatné poradenstvo od trénerov

Konzultovať tréningový plán, nechať si poradiť či vymyslieť tú správnu taktiku na preteky. Tréneri z klubu RunForFun sú pripravení vám poradiť s čímkoľvek, na čo nemáte odpoveď a chceli by ste ju nájsť.

Sprievodné akcie pre deti

Okrem detských behov, ktoré sú rozdelené podľa vekových kategórií, sú pripravené aj rôzne iné atrakcie. Maľovanie na tvár, nafukovací hrad či dopravné ihrisko sú len niektoré z nich.

Diagnostika nášľapu

Došľapujete viac doprava či doľava? Dopredu alebo dozadu? To, akým spôsobom používate vaše chodidlá počas behu, dokáže veľmi ovplyvniť výkon i zdravie.

Odpovede na vaše otázky vám poskytnú odborníci v stánku Mizuno, ktorí vám diagnostiku urobia úplne zadarmo.

Možnosť stať sa majstrom Slovenska

Stať sa majstrom Slovenska v behu je pre väčšinu bežcov v konkurencii vrcholových atlétov nedosiahnuteľné. Práve preto existujú aj menej tradičné disciplíny, ako napríklad beh s kočíkom.

Ak teda máte dieťa a kočík, môžete to skúsiť. Môžno práve vy tieto špeciálne majstrovstvá ovládnete.

Cieľové fotografie

Pocity šťastia v cieli si zapamätáte vďaka fotografom. Tí budú rozmiestnení nielen popri trati, ale aj priamo v cieli každej disciplíny, takže každý bežec bude mať svoju spomienku.

Tapeing

Určite ste už videli bežcov či tenistov s farebnými pásmi nalepenými na tele. V nedeľu si také môžete nechať urobiť aj vy. Odborníci z Fyzioklinik vám vysvetlia, prečo sú „tejpy“ také prospešné a ako ich používať.

Vylepšíte si „osobák“

Klasické trate v dĺžke 5 a 10 kilometrov sú ideálne na zlepšenie osobných rekordov. Polmaratónska trasa je síce mierne zvlnená, ale konkurencia a atmosféra pretekov vás potiahne k najlepším výkonom.

Zapíšete sa do Guinessovej knihy rekordov

Nielen súťaže o medaily, ale aj pokus o zápis do zoznamu svetových rekordérov si môžete v nedeľu vyskúšať na vlastnej koži. Čaká na vás disciplína “Beh po stene”. Vyzerá to presne tak, ako si to predstavujete. Rozbehnete sa a snažíte sa prebehnúť čo najdlhšiu vzdialenosť po kolmej stene. Príďte si to vyskúšať, možno prekvapíte samých seba.

Skúsite niečo nové

Vystúpte zo svojej zóny pohodlia a vyskúšajte si nejaké nové disciplíny. Napríklad beh naboso, pri ktorom si budete musieť vyzuť topánky a prebehnúť 5 kilometrov úplne naboso.

Alebo tiež duatlon – mix cyklistiky a behu. Najskôr pobežíte 5 kilometrov, potom vyskočíte na bicykel, na ktorom prejdete 20-kilometrovú trasu. Na záver si dáte ešte ďalších 2,5 kilometra do cieľa po vlastných.

Nezabudnite, že registrácia online za zvýhodnených podmienok je možná už len do štvrtka 23. júna na stránke www.behsity.sk.

Tam nájdete aj všetky potrebné informácie, mapy a časy štartov jednotlivých disciplín.

Registrácie a informácie o bežeckých podujatiach nájdete pod jednou strechou na portáli pre bežcov BehSity. Prihláste sa na najbližšie preteky rýchlo a jednoducho. Navyše môžete využiť špeciálnu zľavu O2 Extra výhod zo štartovného na bežeckom podujatí.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Férová Nadácia O2 spúšťa nový grantový program. V rámci tohto ročníka, ktorý nesie názov Sloboda nie je samozrejmosť, podporí projekty, ktoré mladým približujú demokraciu a slobodu.

O2 pravidelne, už niekoľko rokov, pripomína udalosti 17. novembra 1989 a hodnoty s ním spojené. Tento rok k svojim aktivitám pridá aj grantovú výzvu Férovej nadácie O2. K 30. výročiu Nežnej revolúcie prerozdelí sumu 30 000 €.

Nadácia podporí projekty, ktoré mladým priblížia hodnoty slobody a demokracie

Tento ročník grantového programu Férovej nadácie O2 pod názvom Sloboda nie je samozrejmosť sa bude niesť v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Férová nadácia podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú a priblížia hodnoty slobody a demokracie sumou spolu až 30 000 €.

„O2 sa pripomínaniu hodnôt slobody a demokracie venuje systematicky už niekoľko rokov. Považujeme preto za prirodzené ísť tento rok ešte ďalej a pri príležitosti 30. výročia Novembra 89 chceme prostredníctvom Férovej nadácie O2 pomôcť takým verejnoprospešným a neziskovým projektom, ktoré sa snažia mladým ľuďom ukázať a vysvetliť význam týchto udalostí a hodnôt,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Nie sú totiž len historickým momentom, ale aj niečím, čo veľmi silno vplýva na našu prítomnosť a na to, že žijeme v slobodnej demokratickej krajine, kde sa nemusíme báť vyjadriť svoj názor, či už ide o jednotlivcov, alebo o značky,“ dopĺňa.

Podmienkou prihlásenia projektov je ich verejnoprospešný účel a zameranie na širokú cieľovú skupinu. Prihlásiť sa môžu inovatívne a kreatívne projekty, ktoré zaujímavým a invenčným spôsobom mladej generácii vysvetľujú udalosti Nežnej revolúcie a hodnoty, ktoré nám priniesla.

„Každoročne stojíme pred výzvou, ako upútať pozornosť generácie, ktorá novembrové udalosti nezažila a rovnako nemá skúsenosti ani s režimom pred rokom 1989, aby sme zdôraznili dôležitosť hodnôt, ktoré Nežná revolúcia priniesla. Rozhodli sme sa preto podporiť také projekty, ktoré budú schopné toto posolstvo prerozprávať mladým formou, ktorá im je najbližšia,“ približuje Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia zodpovedná za Férovú nadáciu O2.

O grant sa môžu zapojiť projekty zamerané na vzdelávanie aj umenie

Projekty pritom môžu byť zamerané na rôzne oblasti, či už na inovatívne vzdelávanie, ktorému sa Férová nadácia O2 venuje už dlhodobo, ale aj na literatúru, na umenie, na hudbu či na technológie. „Fantázii sa medze nekladú a my vo Férovej nadácii O2 budeme veľmi radi, ak budeme môcť byť súčasťou mnohých skvelých projektov, ktoré vynikajú unikátnosťou či kreativitou,“ dodáva.

Aj tento rok bude projekty posudzovať Správna rada Férovej nadácie O2 v zložení Peter Gažík, Michal Meško a Juraj Vaculík.

„November 89 bol pre mňa jednou z rozhodujúcich životných etáp. Nie tým, že som sa stal jedným zo študentských lídrov, spoznal som fantastických ľudí, ktorí napriek strachu, obavám a s vedomím, že riskujeme úplne všetko si povedali, že už dosť a odmietli ďalej žiť v klamstve, neslobode a beznádeji,“ hovorí Juraj Vaculík, jeden zo študentských lídrov Nežnej revolúcie, v súčasnsoti úspešný podnikateľ, spoluzakladateľ AeroMobilu aj reklamnej agentúry Made by Vaculik a zároveň člen správnej rady Férovej nadácie O2.

„Tým, že sme neboli ticho a v priebehu pár dní sa k nám pripojili mnohé výrazné osobnosti a hlavne masy, umožnili, že posledných 30 rokov žijeme v omnoho lepších časoch, aj keď sme oprávnene nie vždy spokojní. A to je dobre, pretože sloboda nie je zadarmo, treba ju chrániť a kultivovať každodennými činmi, morálkou a správaním,“ hovorí o dôležitosti slobody v našich životoch.

Ako sa prihlásiť

Stojíte za zaujímavým projektom, ktorý mladým ľuďom pripomína a priblížuje hodnoty slobody a demokracie? Prihlášku do grantového programu môžete odovzdať prostredníctvom online formulára na www.o2.sk/sloboda do polnoci 30. júna 2019.

Pred podaním prihlášky odporúčame preštudovať si štatút grantového programu Sloboda nie je samozrejmosť na stránke Férovej Nadácie O2.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac