Sledujte novoročný zápas Slovana z prvých radov štadióna

Nenechajte si ujsť stretnutie slovenského HC Slovana a ruského hokejového klubu Amur Chabarovsk na domácej scéne.

Pokiaľ je vám blízky šport a po pokojných sviatkoch máte chuť vrhnúť sa na adrenalínové zážitky, máme pre vás návrh. Nenechajte si ujsť stretnutie slovenského HC Slovana a ruského hokejového klubu Amur Chabarovsk na domácej scéne.

HC Slovan poznáme všetci. Je to osemnásobný držiteľ titulu Majster SR a od roku 2011 pôsobí v KHL. Domovským štadiónom klubu je zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave a práve v ňom si zápas budete môcť aj vychutnať.

Súperom bude ruský hokejový klub Amur Chabarovsk, ktorý je v KHL účastníkom Černyševovej divízie. Hrali a hrajú zaň už aj viacerí slovenskí hokejisti, medzi inými napríklad Ján Lašák, Marcel Haščák či Rastislav Špirko. Klub sídli v Chabarovsku vo východnom Rusku. Chabarovsk je najvýchodnejším miestom, v ktorom sa hrá KHL. Nachádza sa asi 30 kilometrov od hranice s Čínou a pár sto kilometrov od Japonského mora.

Tímy sa na ľade nestretnú po prvýkrát. Zápasy spolu odohrali v rokoch 2015 aj 2016, pričom väčšinou vyhrával práve ruský tím. Nechajme sa teda prekvapiť, čo s celkovým skóre urobí novoročný zápas. A práve vďaka O2 Momentom môžete góly sledovať z prvých radov štadióna.

Prvé lístky na zápas v prednostnom predaji už teraz

Zápas sa koná 3.1.2016 o 19:00 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Ako zákazníci modrého operátora si môžete vďaka O2 Momentom kúpiť lístky na pripravované turné v exkluzívnom predaji.

Stačí medzi 20.12.2016 9:00 a 22.12.2016 9:00 zadať svoje O2 telefónne číslo do formulára Extra výhod a lístky na zápas budú vaše. Pošleme vám špeciálny kód, vďaka ktorému môžete získať vstupenky už teraz.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


Módna návrhárka: Na ľudových vzoroch pracujem aj niekoľko mesiacov

Šaty Jarky Wurll Kocanovej si vyžadujú zručnosť, trpezlivosť a nápad, ako spojiť vyšívané ľudové vzory s bežným dňom.

Stačí zliezť z postele a je priamo vo svojom ateliéri. Jarka Wurll Kocanová vytvára originálne šaty inšpirované ľudovou tvorbou. Na tých s výšivkou pracuje aj niekoľko mesiacov.

Už ako malá šila šaty bábikám. Pri výbere strednej školy sa riadila tým, čo si predsavzala – nech je kreatívna a naučí ju lepšie šiť.

Prehrabovaním sa v starých časopisoch u babky sa na ňu lepili ľudové námety z Burdy. Až časom sa k nim ale vrátila a hľadala, čo by mohla využiť pri svojej tvorbe.

Každé jedny šaty prejdú jej rukami. Od návrhu až po ich odoslanie. A jedným dňom to pri mnohých rozhodne nekončí.

“Ak sú na nich krajkové aplikácie, ručná výšivka – krížiková je náročnejšia ako plná –  trvá to od týždňa až po dva mesiace, kým je úplne dokončená. Vtedy sa chytám za hlavu, čo som si zas na seba naložila,” hovorí Jarka.

Šaty vznikajú postupne na figuríne. Látka na stole, skica žiadna, len intuitívne premýšľanie. Každý deň je iný a v podstate rovnaký. Jarka nerobí to isté, ponúka neustále niečo nové. Nemá rada stereotyp, keď sa každý oblieka rovnako podľa aktuálnych trendov.

Strihá, keď dcérka spí

Momentálne svoj čas prispôsobuje malej dcérke. Ak má dobrý deň, stíha večer šaty zostrihať a nasledujúci deň ich celé pozošívať. “Strihať okolo nej sa veľmi nedá, sadá po látkach, vyťahuje, chce strihať aj ona,“ vysvetľuje Jarka.

Ak majú šaty výšivku, vyšíva 2 až 3 hodiny keď jej dcérka spí. Ak je kolekcia pripravená na ďalšiu produkciu, ráno balí modely a poobede ich fotí na rôznych miestach.

“Šikovných krajčírok je vo svete veľa, ja vyrábam iba vlastné návrhy, ľudia si v úvodzovkách kupujú kúsok mňa,” dodala na záver.

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


Jeseň plná pestrých nápadov

Možno ani netušíte, koľko maličkých zlepšovákov do svojej domácnosti si môžete jednoducho vyrobiť sami z vecí, ktoré sa v nej bežne vyskytujú. Ukážeme vám, ako si zmajstrujete jednoduchú nástenku a ako si z opadaných listov vyrobíte originálne sezónne podšálky.

Čítaj viac

Nová generácia iPhonov je tu. Predobjednajte si nový iPhone 8 a iPhone 8 Plus teraz

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové