V krátkom filme sa vyberiete so slovenskými surfermi na Azorské ostrovy

Za vlnami nemusíte cestovať do Austrálie, s mladým filmárom objavíte čarovné destinácie na surfovanie aj v Európe.

Surfovanie je šport, ktorý pochopíte, až keď sa zveziete na svojej prvej vlne. A potom je ťažké prestať. Čoraz viac Slovákov objavuje jeho čaro a cestuje do vzdialených destinácii v snahe nájsť ideálne podmienky.

V týchto dňoch má premiéru krátky surferský film z produkcie Michala Csádera a Jakuba Šipoša, ktorí sa vybrali objavovať jeden z ostrovov Azorského súostrovia. Ich nový film s názvom The Right Place – São Miguel je druhým z produkcie šikovného mladého fotografa a filmára Jakuba Šipoša.

prvom videoprojekte zo série The Right Place sa vydali do jednej z najvychytenejších surferských destinácii v Európe. Je ňou sopečný ostrov Fuerteventura patriaci ku Kanárskym ostrovom. Surferi Michal Csáder a Vlado Vizváry, ale napríklad aj miestny výrobca surfov, nám prostredníctvom rozhovorov približujú, ako sa zrodila ich láska k oceánu.

Ich druhou destináciou boli Azory, na ktorých strávili takmer pol roka. Ponúkli im krásne scenérie a úžasnú prírodu. A predovšetkým, vlny, ktoré mali iba pre seba.

Ostrov São Miguel, známy aj ako „Zelený ostrov“, je najväčším a najobývanejším ostrovom v Azorskom súostroví. Je dlhý 63 kilometrov, široký 15 kilometrov a nachádza sa takmer v strede Atlantického oceánu – 1 400 kilometrov od pobrežia Portugalska. Výjazdy po tomto čarovnom ostrove začínali v malej rybárskej dedinke Moisteros na západe ostrova.

Video o expedícii na jeden z ostrovov Azorského súostrovia získalo na 17. ročníku festivalu Hory a Mesto od odbornej poroty cenu mladého filmára. Gratulujeme! Kam sa chalani vyberú nabudúce, môžete sledovať na stránke projektu The Right Place.

Pozrite si fotogalériu z ostrova São Miguel a prečítajte si viac o projekte v ďalšom článku.

Sedemnásty ročník Medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva HORY A MESTO v Bratislave sa začína 6. apríla 2016. Ponúkne vyše 40 filmov, z toho osem slovenských, predstaví sa 29 hostí a o „cestovaní inak“ vám porozpráva 30 dobrodruhov.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac