Zimné a letné športy si podajú štafetu na Liptove

V sobotu 16.4. príďte povzbudzovať súťažiacich v historicky prvých pretekoch Liptov Ride 2016.

Beh, skialpinizmus, freeride, bicykel. A na záver kajak na divokej vode. Tieto športy sú súčasťou tímových štafetových pretekov Liptov Ride, ktorých prvý ročník sa uskutoční už 16. apríla na Liptove.

Na prihlásenie vlastného tímu je sice neskoro, pretože už 2 mesiace pred pretekmi sa počet miest naplnil a registrácia sa uzavrela, no v tretiu aprílovú sobotu môžete prihlásené tímy prísť povzbudiť pokrikom alebo potleskom. A ktovie, možno vás to inšpiruje prihlásiť sa do druhého ročníka súťaže.

V areáli vodného slalomu  bude ráno otvorená „raňajkáreň“ s chlebíkom vo vajíčku, kávovými špecialitami z mikulášskej pražiarne kávy a inými dobrotami, takže sa určite oplatí privstať si.

Prihlásené tímy už poctivo trénujú a dolaďujú formu. Poďte sa pozrieť, čo ich v tento deň bude čakať:

Bežci vyštartujú o 9 hodine ráno z Areálu vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši. Trénujú tu aj olympijskí víťazi, preto možno nejakého olympionika zahliadnete aj počas súťaže. Pretekárov v úvodnej časti podujatia čaká 14-kilometrový beh lesnými a poľnými cestami až do Demänovskej doliny k nástupnej lanovke Lúčky.

Z Lúčok preberú štafetu skialpinisti, ktorí vyrazia až na Chopok, kde ju odovzdajú freeriderom. Tí svoje majstrovské jazdy predvedú vo voľnom teréne Lukovej doliny. Vrátia sa na Lúčky, tľapnú si s cyklistami, ktorí šliapnu do pedálov a vrátia sa do areálu vodného slalomu za kajakármi. Tí sa ako poslední pokúsia dotiahnuť preteky to úspešného konca.

Víťazí budú popoludní vyhlásení v areáli vodného slalomu a večer bude zábava pokračovať na koncertoch a afterpárty. Sobotu 16. apríla si poznačte do kalendára a príďte povzbudzovať  na historicky prvé preteky Liptov Ride 2016.

Liptov Ride je prvý pretek na Slovensku, ktorý spája letné a zimné športy – beh, skiaplinizmus, freeriding, cyklistiku a kajak.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Férová Nadácia O2 spúšťa nový grantový program. V rámci tohto ročníka, ktorý nesie názov Sloboda nie je samozrejmosť, podporí projekty, ktoré mladým približujú demokraciu a slobodu.

O2 pravidelne, už niekoľko rokov, pripomína udalosti 17. novembra 1989 a hodnoty s ním spojené. Tento rok k svojim aktivitám pridá aj grantovú výzvu Férovej nadácie O2. K 30. výročiu Nežnej revolúcie prerozdelí sumu 30 000 €.

Nadácia podporí projekty, ktoré mladým priblížia hodnoty slobody a demokracie

Tento ročník grantového programu Férovej nadácie O2 pod názvom Sloboda nie je samozrejmosť sa bude niesť v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Férová nadácia podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú a priblížia hodnoty slobody a demokracie sumou spolu až 30 000 €.

„O2 sa pripomínaniu hodnôt slobody a demokracie venuje systematicky už niekoľko rokov. Považujeme preto za prirodzené ísť tento rok ešte ďalej a pri príležitosti 30. výročia Novembra 89 chceme prostredníctvom Férovej nadácie O2 pomôcť takým verejnoprospešným a neziskovým projektom, ktoré sa snažia mladým ľuďom ukázať a vysvetliť význam týchto udalostí a hodnôt,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Nie sú totiž len historickým momentom, ale aj niečím, čo veľmi silno vplýva na našu prítomnosť a na to, že žijeme v slobodnej demokratickej krajine, kde sa nemusíme báť vyjadriť svoj názor, či už ide o jednotlivcov, alebo o značky,“ dopĺňa.

Podmienkou prihlásenia projektov je ich verejnoprospešný účel a zameranie na širokú cieľovú skupinu. Prihlásiť sa môžu inovatívne a kreatívne projekty, ktoré zaujímavým a invenčným spôsobom mladej generácii vysvetľujú udalosti Nežnej revolúcie a hodnoty, ktoré nám priniesla.

„Každoročne stojíme pred výzvou, ako upútať pozornosť generácie, ktorá novembrové udalosti nezažila a rovnako nemá skúsenosti ani s režimom pred rokom 1989, aby sme zdôraznili dôležitosť hodnôt, ktoré Nežná revolúcia priniesla. Rozhodli sme sa preto podporiť také projekty, ktoré budú schopné toto posolstvo prerozprávať mladým formou, ktorá im je najbližšia,“ približuje Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia zodpovedná za Férovú nadáciu O2.

O grant sa môžu zapojiť projekty zamerané na vzdelávanie aj umenie

Projekty pritom môžu byť zamerané na rôzne oblasti, či už na inovatívne vzdelávanie, ktorému sa Férová nadácia O2 venuje už dlhodobo, ale aj na literatúru, na umenie, na hudbu či na technológie. „Fantázii sa medze nekladú a my vo Férovej nadácii O2 budeme veľmi radi, ak budeme môcť byť súčasťou mnohých skvelých projektov, ktoré vynikajú unikátnosťou či kreativitou,“ dodáva.

Aj tento rok bude projekty posudzovať Správna rada Férovej nadácie O2 v zložení Peter Gažík, Michal Meško a Juraj Vaculík.

„November 89 bol pre mňa jednou z rozhodujúcich životných etáp. Nie tým, že som sa stal jedným zo študentských lídrov, spoznal som fantastických ľudí, ktorí napriek strachu, obavám a s vedomím, že riskujeme úplne všetko si povedali, že už dosť a odmietli ďalej žiť v klamstve, neslobode a beznádeji,“ hovorí Juraj Vaculík, jeden zo študentských lídrov Nežnej revolúcie, v súčasnsoti úspešný podnikateľ, spoluzakladateľ AeroMobilu aj reklamnej agentúry Made by Vaculik a zároveň člen správnej rady Férovej nadácie O2.

„Tým, že sme neboli ticho a v priebehu pár dní sa k nám pripojili mnohé výrazné osobnosti a hlavne masy, umožnili, že posledných 30 rokov žijeme v omnoho lepších časoch, aj keď sme oprávnene nie vždy spokojní. A to je dobre, pretože sloboda nie je zadarmo, treba ju chrániť a kultivovať každodennými činmi, morálkou a správaním,“ hovorí o dôležitosti slobody v našich životoch.

Ako sa prihlásiť

Stojíte za zaujímavým projektom, ktorý mladým ľuďom pripomína a priblížuje hodnoty slobody a demokracie? Prihlášku do grantového programu môžete odovzdať prostredníctvom online formulára na www.o2.sk/sloboda do polnoci 30. júna 2019.

Pred podaním prihlášky odporúčame preštudovať si štatút grantového programu Sloboda nie je samozrejmosť na stránke Férovej Nadácie O2.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac