Michalovčania: Potrebujete viac dát? Tak poďte k nám!

Vybavíte to úplne jednoducho a máte o starosť s dátami menej.

Váš telefón si pamätá WiFi heslá všetkých kaviarní v okolí a zrejme trávite viac času online, než s telefónom pri uchu. Pravdepodobne máte paušál s neobmedzenými volaniami a SMSkami, ktoré však skoro vôbec nevyužívate, zatiaľ čo si pravidelne musíte kontrolovať, koľko mobilných dát ešte môžete prečerpať.

Ak vám to znie povedome, príďte si radšej vybrať niektorý z nových dátových paušálov O2 so 4, 8 alebo 16 gigabajtmi dát, s ktorými sa už nebudete musieť obmedzovať a tŕpnuť, kedy sa vám spomalí internet.

Navyše, čaká vás aj bonus na nový telefón od 72 do 168 eur ku každému dátovému paušálu. Postaráme sa aj o zmluvnú pokutu od starého operátora do výšky 150 eur, ak do O2 prejdete pred vypršaním viazanosti.

A takto k novým O2 Dátam aj s telefónom jednoducho prídete vo vašom meste.

1. Navštívte našu predajňu

Nájdete ju v OD Laborec na Námestí slobody 25.

2. Vojdite a poobzerajte sa po voľnom predajcovi

Vojdite do predajne a poobzerajte sa, ktorý zo stolov je voľný. Žiadne lístky s číslom sa tu neberú. Ak sú stoly plné, minútku počkajte, kým vybavia predošlého zákazníka.

Zatiaľ si môžete poobzerať, ktorý z vystavených telefónov by sa vám hodil.

3. Vypýtajte si prenos čísla so zrušením viazanosti

Hneď ako je predajca voľný, pohodlne sa usaďte a povedzte, že by ste si chceli preniesť číslo so zrušením viazanosti u vášho existujúceho operátora.

Predajca si vypýta vaše telefónne číslo, ktoré chcete preniesť a občiansky preukaz, takže mu osobné údaje nemusíte diktovať nahlas.

Chvíľku na to mu poviete, ktoré O2 Dáta ste si vybrali, alebo si nechajte aj poradiť. Čím vyšší dátový paušál zvolíte, tým väčší bonus na telefón získate.

4. Predajca s vami pripraví a prejde žiadosť o prenos

Popri príprave dokumentov vám predajca tiež ukáže, čo všetko si môžete ako zákazník O2 vybaviť z pohodlia domova.

Kým pripraví žiadosť o prenos, zmluvu a súhlas so spracovaním osobných údajov, môžete si napríklad pozrieť tlačené vydanie nášho časopisu Sóda, ktorý máte na stole (a pokojne si ho aj vezmite domov).

5. Predajca vám dá zmluvu na podpis

Nečakajú vás žiadne stohy papiera, všetko sa podpisuje biometricky, podobne, ako keď si vybavujete občiansky preukaz.

6. Spoločne si vyberiete váš nový telefón

Z ponuky si vyberiete telefón, ktorý chcete k svojmu paušálu.

7. Hotovo – z predajne odídete s novou SIM kartou

Z predajne odídete s novou SIM kartou. Ostatné doklady ako záručný list k zariadeniu a doklad o jeho kúpe vám pošleme emailom.

Približne 4 pracovné dni ešte bude fungovať vaša stará karta. Dovtedy voláte normálne, tak, ako ste boli zvyknutí. Medzičasom O2 Guru zadá na spracovanie všetky potrebné formality a administratívu spojenú s prenosom.

8. SMS o aktivácii

Keď vám príde SMS o aktivácii, vymeňte si jednoducho SIM kartu a budete fungovať po novom. Po vložení karty iba zadáte PIN, ktorý máte v dokumentoch od nášho predajcu a opäť fungujete ako predtým, len ste už u nového operátora.


Prvý krok k tomu, ako si navyknúť na pravidelné cvičenie

Najťažšie je začať a hýbať sa pravidelne. Potom už to ide len ľahšie.

Nedostatok pohybu, či následky dlhodobého sedenia sú čoraz rozšírenejšími neduhmi, ktorých následky sa prejavia až po pomerne dlhom čase. Preto pre vás pripravujeme seriál o tom, ako sa začať viac hýbať a zlepšiť sa po fyzickej stránke.

Prvým krokom k tomu postaviť sa zo stoličky a vyliezť zo svojej pohodlnej zóny je nájsť si ten správny dôvod na pohyb. Čokoľvek. Zdravie, chudnutie do plaviek, naberanie svalovej hmoty, kondička, stávka… Potom si stačí už len predstaviť želaný výsledok.

Fitness

Teraz mnohým prebehla hlavou otázka, kedy cvičiť, keď nikdy nemáte čas, a ani nemáte s čím. Nedostatok času je však len mýtus, ktorý je v 95 % prípadov iba výtvor ľudí, ktorí niečo vzdajú skôr, než niečo skúsia. Keby sme si detailne zaznamenávali svoj deň, vždy nájdeme nejakú tú zbytočnú štvrťhodinku na Facebooku. A na účinné cvičenie nepotrebujete ani drahé náradie, stačí iba vlastné telo.

Základom úspechu je vytvoriť si rituál, ktorý nie je príliš náročný, no zase nie tak, že ho zvládnete bez toho, aby ste sa čo i len zadýchali. Napríklad, hneď ako ráno vstanete, môžete si dať 5 kôl po 5 kľukov 10 drepov a 20-sekundový plank (cvik, pri ktorom sa na zemi podopierate iba predlaktiami a špičkami s vystretým chrbtom). Hneď máte štartovací rituál, ktorý vás nielen prebudí, ale aj nakopne do pracovného dňa.

Jóga

Môžete to však striedať aj s inými aktivitami ako beh, prechádzka či ranná yoga, prípadne poriadny strečing. Základ je nesústrediť sa na počet opakovaní, ale na to, aby ste to robili poctivo každý deň.

Dôležité je myslieť na svoje zdravie, ktoré máme len jedno. Preto robiť aspoň niečo je určite lepšie ako nič a len sa prizerať ako sme stále pomalší a stuhnutejší.

Martin Viedenský je spolumajiteľ a hlavný tréner v bratislavskom The NØ Limits Gym, kde sa venuje tréningu Kalisteniky (cvičeniu s vlastnou váhou) a street workoutu. Z tejto disciplíny má aj zlatú a striebornú medailu z majstrovstiev Slovenska.


Lifetech: Čo je nové