Na výzvu Mateja Tótha si trúflo vyše tisíc z vás

Na to, aby ste urobili niečo pre svoje zdravie nepotrebujete ani hodiny času, ani športovú výbavu. Odmenou za prechádzku teraz nie je len dobrý pocit, ale aj bezplatné dáta navyše.

Len pred pár dňami vyzval olympijský víťaz v chôdzi Matej Tóth Slovensko k tomu, aby spravilo niečo dobré pre seba aj pre svoje okolie. Vymeniť auto či MHD za chôdzu, a z cesty do práce či školy si urobiť zdravú prechádzku, sa na základe jeho výzvy rozhodlo vyše 1000 z vás.

Fotografie nôh kráčajúcich za každodennými povinnosťami svedčia o tom, že hýbať sa a robiť niečo pre svoje zdravie sa dá aj v rifliach, na podpätkoch, dokonca aj v snehu.

nohy, sneh
ľudské a psie nohy
nohy, priehľadný mosť
nohy, pláž
nohy

Každý z autorov fotiek si tak mohol pričítať nejaký ten prejdený kilometer navyše alebo sa oslobodiť od stresu zo zápchy či tlačenice v MHD.

Pozrite si najlepšie fotky tých, ktorí výzvu už stihli splniť a ako odmenu získali aj bezplatné dáta navyše.

nohy, pláž
nohy, poľná cesta
bosé nohy na kamennej dlažbe
nohy, lúka
nohy, listy

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

9 tipov, ako pri cestovaní naozaj ušetriť stovky eur

Najviac financií vždy zhltne cesta a ubytovanie. Naučte sa pár trikov, ktoré vám ich ušetria.

Možností, ako na cestách ušetriť, je hneď niekoľko. Najviac vždy zhltne samotná cesta a ubytovanie. Stačí však poznať zopár trikov a cestu či nocľah máte v rovnakom štandarde za menej peňazí.

Využite správne letenkové vyhľadávače

Ak chcete nájsť skutočne dobrú cenu letenky, použite viacero vyhľadávačov leteniek a vyberte si ten správny. Pre Európu je skvelý azair.cz, po svete kombinujte pelikan.sk, skyscanner.com, kayak.com. Nekupujte prvú letenku, na ktorú narazíte. Často po chvíľke hľadania objavíte lepšiu.

Nastavte si “strážneho psa”

Neviete, kedy letenku kúpiť? Kupujte 6 až 8 týždňov vopred. Vo väčšine vyhľadávačov si môžete nastaviť upozornenie na pohyby cien sledovaných leteniek. Vyhľadávač vám tak bude posielať email hneď ako letenky zdražejú alebo zlacnejú.

Buďte flexibilní v termínoch

Nájsť letenku v presne zadanom termíne väčšinou nie je problém, ale často sa tým pripravíte o možnosť mať lepšiu cenu. Pritom vo vyhľadávači stačí pri termínoch len zaškrtnúť políčko, ktoré vám vyhľadá odlety rozmedzí +- 3 dni. Odrazu máte oveľa väčšiu šancu naraziť na prijateľnú cenu. Čím flexibilnejší budete, kým lacnejšia môže letenka byť.

Buďte flexibilní v miestach odletu

Neobmedzujte sa na jedno letisko. Skúste okrem Bratislavy hľadať letenky z Viedne, Budapešti alebo z Poľska. Na dlhších letoch často ušetríte stovky eur.

Jazdite mimo sezónu

Cena leteniek a ubytovania je najvyššia počas sezóny. Chcete sa pozrieť k Stredozemnému moru? Skúste si dovolenku zariadiť v septembri, keď väčšina turistov odíde. Nielenže ušetríte, ale vyhnete sa davom. Počasie je pritom stále pekné a more teplé.

Sledujte letenkové weby

Hľadanie lacných leteniek zaberie veľa času. Sledujte weby s lacnými a akčnými letenkami, ktoré vám zabezpečia lacnú cestu do krajiny snov. Ak takúto krajinu nemáte, o to lepšie. Cestujte tam, kde je to práve výhodné. Začnite na cestujtelevne.com, akcniletenky.comfly4free.cz alebo sledujte na Facebooku stránku lacné letenky

Skúste Airbnb

Zabudnite na klasické hotely. Cez Airbnb môžete nájsť ubytovanie po celom svete a bývať ako miestni. V izbe v byte hostiteľa, v samostatnom apartmáne alebo s partiou kamarátov v krásnej vile s bazénom a stále v porovnaní s hotelom ušetríte. Preferujete predsa len “tradičné” bývanie v hoteli či penzióne? Hľadajte na booking.com alebo agoda.com.

Cestujte skoro bez peňazí vďaka couchsurfingu

Koho baví spoznávať nových ľudí a učiť sa o miestnej kultúre nech skúsi couchsurfing. Nejde o hotel zadarmo. Treba rešpektovať pravidlá miestnych, baviť sa s nimi, zdieľať pár osobných skúseností a tiež si niekedy skúsiť pozvať cestovateľov domov. Na oplátku získate nezabudnuteľné zážitky a občas aj priateľov na celý život.

Strážte niekomu psa, mačku alebo dom

Chcete vycestovať naozaj na dlho? Vďaka house sittingu môžete mať krásne bývanie sami pre seba a nezaplatiť ani korunu. Majitelia vás u seba nechajú bývať, keď potrebujú na dlhšiu dobu odísť a hľadajú niekoho, kto sa im postará o domácich miláčikov, záhradu a dom.

Kniha Travel Bible vám ukáže, že aj dlhodobé cestovanie je dostupné pre každého. Zistíte, že potrebujete výrazne menej peňazí, ako sa hovorí. Stanete sa vďaka nej expertom na letenky a ubytovanie. Naučíte sa, ako putovať dlhé mesiace s jedným batohom alebo ako všetko dostať do príručnej batožiny. Spoznáte miestnu kultúru aj ľudí. Dozviete sa tiež, ako si vziať prácu so sebou do sveta a cestovať non-stop a ako sa stať digitálnym nomádom


Lifetech: Čo je nové