Najčudnejšie konšpirácie, ktoré na internete šíria filmoví fanúšikovia

Ilumináti, dvojičky, upíri, pristátie na Mesiaci či paralelné vesmíry. Z každého rožku trošku.

Internet je plný pračudesných teórii o všetkom možnom. Tajné spolky, neustále predpovede konca sveta, teórie o plochej či dutej Zemi, alebo pozorovania UFO. Podobné konšpirácie samozrejme neobchádzajú ani filmový priemysel. Práve naopak, niektoré vyslovene stoja za to.

Vybrali sme najbizarnejšie a najvtipnejšie teórie, ktoré na diskusných fórach šíria filmoví a seriáloví fanúšikovia.

6. Simpsonovci predpovedali 11. september

Asi žiadna téma nie je predmetom toľkých konšpiračných teórii ako teroristický útok na budovy Svetového obchodného centra z 11. septembra 2001. To, že existuje konšpiračná teória, ktorá túto udalosť dáva do súvisu s rodinným seriálom Simpsonovci, je však predsa len trochu prekvapujúce.

V epizóde “Mesto New York vs. Homer Simpson” z roku 1997, Líza ukazuje obálku časopisu, na ktorom je nápis “New York $9.” Za týmto nápisom je silueta Dvojičiek, ktoré pripomínajú číslo 11.

Podľa konšpiračných teoretikov, podobnosť nie je čisto náhodná. Majiteľ televíznej stanice FOX, ktorá seriál vysiela, patrí k tajnej svetovej elite, ktorá z pozadia ovláda svet a teda s určitosťou ide o odkaz na dopredu naplánované útoky.

5. Homer odhalil, že Bill Clinton je mimozemský jašter

Jednou z najbizarnejších konšpiračných teórii je tá, že mimozemská rasa šedých jašterov, takzvaných Reptiliánov, ovláda svet a stojí za všetkým zlom, čo sa kedy dialo na Zemi.

“Šediváci” údajne s niektorými svetovými politikmi udržiavajú dobré konexie. Výsostne napríklad s Georgeom Bushom mladším či britskou kráľovnou Alžbetou.

Na “utajovanú pravdu” by mali skryto poukazovať aj tvorcovia Simpsonovcov v epizóde “Špeciálny čarodejnícky diel VII”. V príbehu s názvom Občan Kang Homera na rybačke unesú mimozemšťania.

Na mimozemskej lodi zisťuje, že slizkí zelení mužíci chcú ovládnuť ľudstvo a pre tento zámer uniesli a vzali na seba podobu politikov Billa Clintona a Boba Dolea (kandidátov na prezidenta v čase vysielania epizódy).

Homer sa snaží varovať ľudstvo, nikto mu však neverí, až kým pred všetkými neodhalí ich pravú identitu. Keďže sú aj tak jediní kandidáti za Republikánov a Demokratov, voľby vyhrá jeden z nich a ľudstvo nakoniec zotročí.

4. Upír Nosferatu bol skutočný upír

V slávnom hororovom filme Upír Nosferatu, ktorý sa mimochodom natáčal na Oravskom zámku, si hlavnú úlohu mimoriadne desivého grófa – upíra zahral Max Schreck. Zlé jazyky tvrdia, že ho do úlohy ani príliš nemuseli maskovať.

Existujú však filmoví fanúšikovia, ktorí veria, že to nebolo jeho nie príliš atraktívnym vzhľadom, ale tým, že Max Schreck bol skutočný upír.

Prvýkrát s touto myšlienkou vyrukoval filmový kritik Ado Kyrou už v roku 1953. Teória sa časom stala natoľko populárna, že ju použili ako nosnú ideu pre film V tieni upíra.

3. Neexistujúci film je dôkazom paralelného vesmíru

V roku 2009 sa na populárnom diskusnom portáli Reddit spustila diskusia o filme Shazaam. Film z 90. rokov si pamätali stovky ľudí zo svojho detstva. Fanúšikovia si živo spomínali na množstvo detailov.

Napríklad, že vo filme hral americký komik Sinbad, alebo že film bol o deťoch, ktoré si pre svojho otca priali novú manželku. Dokonca si presne vybavujú, ako vyzeral plagát k filmu.

Jediný problém je, že Shazaam neexistuje a ani neexistoval. Aj herec Sinbad potvrdil, že v takom filme nikdy nehral. Existuje však podobný film, ktorý sa volá Kazaam a hlavnú úlohu v ňom hrá Shaquille O’Neal.

Niektorí fanúšikovia si však stoja za tvrdením, že si filmy nezamieňajú a namiesto toho trvajú na teórii o nutnosti existencie paralelného vesmíru.

2. Film Titanic je o cestovaní v čase

Okolo filmu Titanic existuje fanúšikovská teória, ktorá tvrdí, že Jack (Leonardo DiCaprio) bol v skutočnosti cestovateľ v čase. Jack – muž z budúcnosti je poslaný do minulosti, aby zabránil Rose (Kate Winslet) spáchať samovraždu.

Nešťastná udalosť by spomalila plavbu a Titanic by nikdy nenarazil na ľadovec. Takáto udalosť by príliš zasiahla do priebehu dejín alebo možno vytvorila neprekonateľnú časovú slučku.

Dôkazom tejto teórie by malo byť to, že Jack nemá žiadne reálne peniaze zo súčasnosti a preto je nútený vyhrať lístky na loď v kartách. Navyše pri hre spomenie umelo vybudované jazero Wissota, ktoré v čase plavby Titanicu ešte neexistovalo (jedna z chýb vo filme).

Že je skutočne oným mužom z budúcnosti by malo dokazovať aj to, že sa o Rose z dôvodu svojej misie začne zaujímať už po prvých sekundách ich vzájomného stretnutia.

1. Stanley Kubrick režíroval pristátie na Mesiaci

Existujú konšpiračné teórie, ktoré tvrdia, že sa Američanom v roku 1969 v skutočnosti na Mesiaci pristať nepodarilo. Aby však Sovietskemu zväzu dokázali, že vo vesmírnych pretekoch zvíťazili, natočili vo filmových štúdiách fiktívne pristátie.

Autorom tohto kúsku by nemal byť nik iný, ako slávny Stanley Kubrick, režisér sci-fi filmu Vesmírna Odysea 2001. Video, kde by o tom mal rozprávať sa ukázalo ako podvod a navyše jeho dcéra túto teóriu dôrazne odmietla.

 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac