70 inteligentných jobov a stáží, kvôli ktorým sa oplatí vrátiť na Slovensko

Každý rok sa na Vianoce zo zahraničia vracajú tisícky mladých ľudí - za rodinou, za kamarátmi. Chceli by sme, aby čo najviac z nich tento rok zostalo doma na dlhšie.

Na Slovensku sú stovky jobov, v ktorých viete rásť, a ktoré sú zaplatené dobre. Organizácia LEAF ich pravidelne monitoruje a na konci roka otvára ponuku desiatok stáží a pracovných ponúk – pre tých, ktorí by možno už po Vianociach chceli zostať doma na dlhšie.

Čo poviete, oplatí sa v lete vrátiť na Slovensko kvôli niektorému z týchto jobov?

Útvar hodnoty za peniaze: Analytik / analytička

Výsledkom práce analytika/analytičky sú interné podklady, prezentácie, analýzy, či iné analytické správy pre vedenie Ministerstva financií.

R&D and Innovation Analyst v Neulogy

Vráťte sa späť, aby ste pomohli slovenským firmám inovovať.

Process Engineer v c2i

V tejto práci posuniete dopredu technológiu výroby karbónových vlákien.

Siebert + Talaš: Junior projektant na projekte Autobusová stanica NIVY

This is big: navždy zmeníte prvý dojem návštevníkov z Bratislavy – postavíte novú, voňavú a peknú stanicu.

Biznis konzultant v O2

Job, v ktorom budete na začiatku vždy na 3 mesiace súčasťou iného tímu – Úseku stratégie, Úseku financií a Úseku marketingu. Následne si môžete vybrať, ktorý smer vás najviac zaujíma, a zostať v ňom.

Fund Associate v LRJ

Vo venture capital fonde LRJ budete mať možnosť formovať stratégiu fondu a jeho schopnosť prinášať reálnu hodnotu pre svoje investície.

Analytik pre Slovensko.digital

Vašou úlohou bude analýza vybraného projektu v štátnom IT a rešerš/spísanie príkladov dobrej praxe vo fungovaní eGovernment-u v zahraničí.

Všetkých 70+ zverejnených jobov pre absolventov a študentov vysokých škôl nájdete na stránke www.prilezitostidoma.sk programu LEAF pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Fotograf, ktorý ostal vo svojom rodnom Trenčíne

Spolu s Huawei P9 sme sa boli pozrieť do Trenčína, za fotografom Matejom Kukučkom. V rodnom meste zdieľa s ďalšími šikovnými ľuďmi kreatívny priestor STarts - a takto to u nich vyzerá.

Tento článok je súčasťou seriálu “Tvorivé miesta”, v ktorom sme nafotili s Huawei P9 (telefónom vyvinutým v spolupráci so značkou Leica) ateliéry a miesta, kde tvoria slovenskí fotografi.

Matejova fotografická cesta sa začala pred dvanástimi rokmi – a bola istou formou mladíckej nerozvážnosti. Mal štrnásť, na gympel sa necítil, tak si vybral podľa svojích slov “tú jednoduchšiu môžnosť” – umeleckú školu.

“Na začiatku som sa venoval najmä reportážnej fotografii, koncertom. Vďaka nim som sa dostal do backstage-u, čo bolo skvelé. Chvíľu som strávil na VŠMU (kameramanskej tvorbe), no potom som sa opäť vrátil k fotke a začal sa venovať komerčnej fotografii, alebo aj sekundárnej reklamnej tvorbe.”

Po odviazanejších rokoch tvorby v exteriéri dnes radšej ostáva dnu – má rád pokoj fotenia produktov v ateliéri. V Trenčíne, kde pôsobí, má tú výhodu, že v rámci ateliérov nepanuje veľká konkurencia. Vo svojom fachu sú pravdepodobne jediný ateliér v meste. Aj vďaka tomu nevidí na poli príležitostí badateľné rozdiely medzi Trenčínom a hlavným mestom.

Čo bol zatiaľ tvoj najväčší profesijný úspech?

Pravdepodobne portrét dnes už nebohého Viliama Malíka, ktorý sa dostal aj do knihy o ňom a bol vystavený v Slovenskej národnej galérii v Bratislave. No celkovo nemám veľké ambície organizovať vernisáže a výstavy. Bola to skôr výnimka.

Ako vnímaš dnešnú vizuálnu kultúru sociálnych sietí? Dá sa na nich dobre propagovať fotka/umenie?

Neriešim ich veľmi aktívne, možno sa to zmení niekedy v budúcnosti. Na Instagram dávam len fotky z mobilu, keď ma spontánne prepadne kreatívny moment. Fotoaparáty totiž so sebou nemávam stále. Je pravda, že na sociálnych médiach je umelec každý, no možno to nie je celkom na škodu. Môj profesor na VŠMU, profesor Szomolányi, hovoril, že umenie je o slove um. Takže keď niekto dobre vie, to, čo robí, je umelcom.

Matej Kukučka, fotograf z Trenčína

Matej Kukučka, trenčiansky rodák a fotograf, je členom kreatívnej skupiny In the Kitchen. Momentálne pracuje v ateliéri STarts v Trenčíne a venuje sa prevažne produktovej fotografii, ale nie len tej. Jedným z jeho projektov bolo aj fotenie psov z trenčianskeho útulku zvierat.


Lifetech: Čo je nové