Chcete zmeniť svet? Robte čo vás baví a nenechajte sa odradiť nástrahami, radí Peter Gažík z Férovej nadácie

Férová nadácia podporuje zaujímavé projekty najmä v oblasti inovatívnych podnikateľských aktivít a rozvojovo-vzdelávacích iniciatív.

Prihlásené projekty si medzi sebou rozdelia až 100 000 eur. O tom, ktoré z nich nakoniec získajú grant, rozhoduje Správna rada nadácie. Spýtali sme sa jej predsedu Petra Gažíka, ako nakopnúť svoj projekt a dotiahnuť ho do úspešného konca.

Aký projekt Slovensko práve teraz potrebuje?

Myslím, že vo svete, ktorému v súčasnosti dominujú sociálne siete a médiá, potrebuje generácia násťročných o to viac porozumieť, že rozhodovanie nie je možné zredukovať na „like“ na Facebooku a úspech sa rovnako ako v minulosti dosahuje len systematickým a cieľavedomým snažením. V budúcnosti potrebujeme viac kreatívnych ľudí schopných spolupracovať a kriticky myslieť.

Ako dotiahnuť projekt do úspešného konca?

Úspešný koniec sa nemusí nevyhnutne rovnať úspešnému projektu. Dôležité je, aby človeka najmä bavilo to, čo robí; aby vedel, prečo to robí a videl v tom zmysel. Úspech je len zavŕšením týchto predpokladov.

Akým nástrahám sa pri realizácii vyhýbať?

Väčšinu poučiek už dávno a lepšie sformulovali povolanejší. Z mojej skúsenosti tvrdím, že človek toho zvládne oveľa viac, ako si myslí, a preto sú nástrahy tak trochu „zónou učenia“ – príležitosťou, ako sa opäť posunúť. Ako som povedal v predchádzajúcej odpovedi, pokiaľ človeka niečo skutočne baví a je presvedčený o správnosti danej veci, žiadna nástraha by ho nemala odradiť.

Čím alebo kde sa môžu mladí inšpirovať?

Technicky vzaté, nikdy nebolo jednoduchšie „nechať sa“ inšpirovať tak, ako dnes. Na YouTube je nespočítateľné množstvo motivačných a inšpiračných kurzov a prednášok. Vo svojej podstate je však podľa mňa najdôležitejšie to, aby sme sa všetci – vrátane mladých ľudí – inšpirovali skutočnosťou, že každý z nás má jedinečné danosti a schopnosti a život je tu na to, aby sme ich využili čo najlepšie.

Prihláste sa

Svoje projekty môžete prihlasovať do 10. júla. Viac informácií nájdete na stránkach Grantového programu Férovej nadácie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Vyhrajte na Sóde novú Nokiu 3310

V časoch, keď bola stará Nokia 3310 na výslní sa jej predalo vyše 126 miliónov kusov. Teraz máte jedinečnú možnosť vyhrať novú verziu obľúbenej tlačidlovky.

Po 17 rokoch od uvedenia na trh sa v modernom prevedení vrátila obľúbená Nokia 3310. Telefóny za 59 € sú v predaji, no počet kusov je zatiaľ limitovaný.  Ak ešte stále nemáte svoju Nokiu, teraz máte jedinečnú možnosť.

Zapojte sa od 28. júna do 5. júla 2017 do našej súťaže a vyhrajte Nokiu 3310 so všetkými obľúbenými funkciami, ktoré sme milovali na jej legendárnej predchodkyni.

Ako na to?

SÚŤAŽ BOLA DŇA 5.7.2017 UKONČENÁ. Z prihlásených odpovedí čoskoro vyžrebujeme jedného výhercu, ktorý bude kontaktovaný emailom. Výhercu súťaže uvádieme aj na webovej stránke Výhercovia súťaží O2.

Všetkým zapojeným ďakujeme a držíme palce v ďalších súťažiach.


Lifetech: Čo je nové