Férová Nadácia O2 podporí tých, ktorí pomáhajú mladým

Firmy, jednotlivci a združenia so zaujímavými projektmi v tejto oblasti si medzi sebou rozdelia grant vo výške 100 000 eur.

Mladí ľudia to nemajú s uplatnením na trhu niekedy ľahké. Niekedy im chýba prax, inokedy príležitosti na to, aby svoje poznatky využili. Preto sa Férová Nadácia O2 rozhodla podporiť tých, ktorí im dajú šancu na rozbeh.

Na konferenci BarCamp v bratislavskej Cvernovke oznámila spustenie grantového programu, do ktorého sa môže prihlásiť každý, koho projekt podporuje zamestnanosť mladých, začínajúcich podnikateľov alebo zvyšuje ich konkurencieschopnosť a uplatniteľnosť na trhu. Nezáleží nám na tom, či ste veľká firma, alebo jednotlivec, neziskovka alebo skupina kamarátov.

Férová nadácia O2 má pre uchádzačov pripravených 100 000 eur, ktoré rozdelí medzí vybrané projekty. „Pri výbere kladieme dôraz na unikátnosť projektu, jeho potenciál osloviť trh, ako aj realizovateľnosť a efektívne nastavenie rozpočtu.“ prezradil René Parák, riaditeľ korporátnej komunikácie O2.

O tom, ktoré projekty získajú grant bude rozhodovať správna rada Férovej Nadácie O2 v zložení Juraj Vaculík, Michal Truban a René Parák.

Hodnotenie projektov prebehne v dvoch kolách. V prvom kole správna rada vyhodnotí žiadosti predložené prostredníctvom online formulára. Na základe výsledných hodnotení postúpia uchádzači do druhého kola, v ktorom budú osobne prezentovať.

Ak chcete svojim nápadom prispieť k tomu, aby mali mladí ľudia viac možností na zaujímavú kariéru, alebo jednoduchší štart do života, prihláste sa do grantového programu Férovej Nadácie O2 cez tento formulár. Na predkladanie žiadostí máte čas do polnoci 18. júla 2016.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

8 exotických miest, ktoré navštívite za málo peňazí

Aj vo vzdialených krajinách môžete dostať veľa hodnoty pri nízkom rozpočte.

Dovolenka alebo výlet do exotickej destinácie nemusí byť záležitosťhorných desaťtisíc. Aj vzdialené a na prvý pohľad drahé miesta sa dajú zvládnuť s menším rozpočtom, pričom sa neukrátite o zážitky. Vyberte sa napríklad do ktoréhokoľvek z nasledujúcich miest a presvedčte sa, že aj vo vzdialených krajinách môžete dostať veľa hodnoty i pri nízkom rozpočte.

Bali

Táto krajina sa už mnoho rokov drží na popredných priečkach dostupných, no zároveň exotických destinácií. Ponúka slnečné a teplé počasie, krásne pláže, čisté more, skvelé jedlo, bohatú históriu. A to všetko za skvelé, niekedy až prekvapujúco nízke ceny a vysokú kvalitu služieb, či už hotelových alebo stravovania. Toto je spôsobené finančnou situáciou domácich, ktorá im neumožňuje ceny dvíhať. Ak sa na Bali vyberiete, prispôsobte sa miestnym, nestresujte sa a nikam sa neponáhľajte. Napokon, o tom je dovolenka.

Tunisko

Exotická destinácia, horúce a stabilné slnečné počasie a nízke ceny. Tie má v poslednom období na svedomí najmä nestabilná politická situácia v krajine, no v turistických rezortoch je situácia i podľa vyjadrení cestovných kancelárií bezpečná. Tunisko má čo ponúknuť najmä v gastronómii a historických pamiatkach.

Juhoafrická Republika

Ak ste typ, ktorý má rád divokú prírodu a poriadnu dávku dobrodružstva, naplánujte si dovolenku práve tu. Budete mať možnosť vidieť prírodné krásy a exotické zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Južná Afrika poskytuje kvalitné služby a má rozvinutý cestovný ruch, i vhodné klimatické podmienky pre jej objavovanie.

Šanghaj

Paradoxom je, že letenka bude do tohto mesta stáť viac ako samotný pobyt v ňom. V Šanghaji si totiž budete môcť veľa dovoliť i keď máte okresaný rozpočet. Ubytovanie, vstupy do turistických pamiatok či jedlo sú tu mimoriadne lacné. Rada nad zlato – pri výbere hotela sa v Šanghaji neriaďte počtom hviezdičiek, ale vlastným úsudkom.

Samoa

Krásny, exotický a ešte k tomu aj lacný ostrov. Samoa je cestovateľským snom mnohých Európanov a rajom dovolenkárov. Tento ostrov je bezpečný aj pre cestovateľov na vlastnú päsť. Ceny ubytovania, strava a doprava po ostrove sú mimoriadne nízke.

Seychely

Nie, netreba vyhrať v lotérii ani sa narodiť do bohatej rodiny, aby ste sa sem mohli pozrieť. Stačí len, ak budete mať dosť trpezlivosti, času, ale aj určitú dávku šťastia hľadaním lacných leteniek a ubytovania. Priame lety sú najdrahšie, no ak ste ochotní letieť zo vzdialenejšieho letiska, v noci, skoro ráno alebo vám neprekáža pár prestupov po ceste, ušetríte na letenke slušný balík peňazí. Ubytovanie si tiež nehľadajte v hoteloch a rezortoch, ale skôr na privátoch, v hosteloch, alebo cez Airbnb.  

Uruguaj

Ešte stále pomerne turistami neobjavená krajina. Cestovanie po krajine, aj ubytovanie a jedlo sú lacné, no treba sa sem najprv dostať a letenka bude tá najdrahšia položka výletu. Uruguaj je ideálnou krajinou pre niekoho, kto rád spoznáva a netrávi celú dovolenku len v jednom rezorte ležaním na pláži.

Thajsko

Exotika, teplo, úžasné jedlo, krásne prírodné scenérie, množstvo kultúrnych pamiatok a jedny z najkrajších pláží sveta. To všetko ponúka Thajsko. Dokonca aj priame letenky sú pri aktuálne lacnej rope cenovo atraktívne.

Zohnať si lacné, no kvalitné ubytovanie v Thajsku nie je problém. Už trojhviezdičkové hotely poskytnú pohodlný nocľah s raňajkami v blízkosti pláže a to od štyroch eur za noc. Hladní tiež neostanete. Bežné jedlo z ulice je zdravé, čerstvé, chutné a skoro zadarmo. Za tradičné thajské rezance Pad Thai nedáte viac ako dve eurá.

Mnoho cestovných kancelárií ponúka all inclusive dovolenky v Thajsku za pomerne vysoké ceny, ale najlepšie urobíte, ak sa sem vyberiete na vlastnú päsť a objavíte to skutočné, nie turistické Thajsko.

 


Lifetech: Čo je nové