O2 a ESET prinášajú zákazníkom a ich deťom bezpečnejší internet

Vďaka dvojici aplikácií bude váš mobil chránený pred vírusmi, falošnými stránkami a krádežou, zároveň budete mať prehľad o tom, čo robia vaše deti.

Denne sa prihlasujeme do mnohých online služieb, prostredníctvom ktorých narábame so svojimi osobnými údajmi alebo peniazmi. Snaha o bezpečnosť a ochranu týchto údajov je preto na mieste.

A to je aj dôvod, prečo sa operátor O2 v tomto úsilí spojil so svetovou špičkou v oblasti internetovej bezpečnosti – s firmou ESET.

Zákazníci O2 si budú môcť zabezpečiť svoj internet s dvojicou aplikácií spoločnosti ESET prostredníctvom mesačnej platby. Prvá z dvojice, ESET Mobile Security – O2 Edícia, robí surfovanie na internete cez smartfón alebo tablet bezpečnejšie. Tej sekunduje ESET Parental Control, ktorá umožňuje rodičom nastaviť si s deťmi pravidlá na používanie mobilu.

„O2 záleží na bezpečnosti používateľov v online prostredí. Aj preto sme sa rozhodli ponúknuť O2 edíciu obľúbených aplikácií, ktoré slúžia nielen na antivírusovú ochranu zákazníkov, ale aj na ochranu detí pred nástrahami internetu a mobilných zariadení. Hlavnou výhodou je možnosť mesačnej platby prostredníctvom O2 faktúry alebo stiahnutím z kreditu na predplatenej karte,“ uviedol René Parák, riaditeľ korporátnej komunikácie spoločnosti O2.

eset

Aplikácia ESET Mobile Security

Aplikácia ESET Mobile Security – O2 Edícia je určená pre zariadenia s OS Android a zákazníci si ju môžu stiahnuť na Google Play Store. Za 1 euro mesačne je zákazník stále chránený počas surfovania na internete, online nakupovania alebo zdieľania na sociálnych sieťach, či chatovania.

Zahŕňa v sebe antivírusovú ochranu, ochranu pred falošnými webovými stránkami, ktorých cieľom je získať osobné údaje, či bezpečnostný audit. Zároveň obsahuje Anti-Theft funkciu, ktorá chráni zariadenie pred neoprávneným použitím pri jeho strate alebo krádeži.

Aplikácia ESET Parental Control

S aplikáciou ESET Parental Control pre OS Android majú rodičia istotu, že ich deti sú na internete v bezpečí. V cene 2 eurá mesačne si ju môže zákazník nainštalovať do rôznych zariadení bez obmedzenia ich počtu. Obsahuje webového a aplikačného ochrancu, časové limity, či detailné reporty a rodičovské správy.

Zároveň dokáže aj lokalizovať polohou dieťaťa, ktorú môže rodič skontrolovať priamo v aplikácii, či portálu my.eset.com.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Dobrodruh na bicykli: Na dvoch kolesách prešiel z Vancouveru až do Mexika

Pozrite sa, čo vás čaká, ak sa vyberiete na bicykli naprieč Severnou Amerikou.

Vrámci svojej cesty okolo sveta sa dobrodruh na bicykli Karol Voltemár vybral tentokrát do Severnej Ameriky.  Do Vancouveru priletel rovno z Ázie, kde odcházal z tepla a vlhka. V Kanade ho naopak privítala chladná jar a po vyše 50 hodinovom lete sa musel najprv aklimatizovať a poriadne sa vyspať.

Potreboval načerpať energiu na ďalšiu odvážnu cestu, na ktorej prekonal na dvoch kolesách stovky kilometrov. Postupne sa okolo neho menila krajina, počasie, ale aj ľudia. Karol sa z Vancouveru vydal cez rozprávkové hory v Britskej Kolumbii až na východ Kanady k Torontu. Pokračoval cez Colorado, Kaliforniu a nasmeroval si to až do Mexika, kde svoju cestu štastlivo ukončil. 

Prekonal niekoľko horských masívov, prešiel okolo množstva jazier. Na fotografiách, ktoré zachytávajú tieto vzácne okamihy, uvidíte chladné horské sedlá s divokými zvieratami, národné parky alebo vyhriate údolia s vinicami.

Vyberte sa s nami na cestu naprieč severnou Amerikou na bicykli. 

Vancouver, zimné oblečenie a test nových kolies

Britská Kolumbia je známa svojimi jazerami

Hory na Kananaskis Trail sú plné prekvapení

Kanadská provincia Alberta v kráse jazier nezaostáva

Po prvých dňoch v horských priesmykoch sa Karol došlapal na nekonečné pláne, na ktorých bojoval s nebezpečnými búrkami a vetrom.  Schovať sa tam nedá, lebo je to oblasť takmer bez stromov. Raz dokonca unikol pred bleskami len vďaka ochote ľudí, ktorí ho schovali do bezpečia auta.

Nekončiace pláne a búrky v Kanade

V tomto bode expedície Karol dobicykloval až okolo Toronta a prešiel cez hranice medzi Kanadou a Spojenými štátmi, naprieč krajinou až do Seattlu. Cestou míňal scenérie hornatého Colorada, navštívil nezabudnuteľný Yellowstonský národný park a spoznával americký životný štýl – naprieč celým kontinentom.

Horské sedlá v Colorade

Vodopády v Yellowstonskom národnom parku

Najväčší gejzír s menom Old Faithful v Yellowstonskom národnom parku

Emerald Lake a horúce pramene v žiarivých farbách

Zo Seattlu zamieril na bicykli cez Oregon a Kaliforniu až do Mexika. Cestou míňal požiare, ktoré plienili západ krajiny, a celé časti trasy zahalené dymom. Oheň bol niekedy len 500 metrov od neho, ale snažil sa vždy ísť tak, aby dym smeroval na opačnú stránu.

Mohutné sekvoje a Redwood National Park

Pobrežie Kalifornie a dramatické skalnaté útesy

Cieľ cesty – Mexiko

Karol Voltemár je cestovateľ a podnikateľ na ceste okolo sveta. Absolvuje ju na bicykli a bude na ceste viac ako tri roky. Cieľom cesty je spoznať svet a inšpirovať ľudí k originálnym nápadom a ich realizácii. Podniká v oblasti online marketingu a ecommerce. Rád fotí, cestuje, bicykluje, pracuje a užíva si život.


Lifetech: Čo je nové