Tak určitee: Nepredstaviteľné veci v extralige

Duo športových blogerov Schvarcz-Petro si opať berie pod drobnohľad férovosť našej najvyššej hokejovej súťaže a dianie na ľadových plochách, ako aj mimo nich.

Milí fanúšikovia tvrdej hry hranej v štýle fair play, vitajte pri ďalšom ohliadnutí sa za udalosťami v najvyššej hokejovej lige na Slovensku. Keďže do playoff chýbajú (v čase vzniku tohto článku) už iba dve kolá, budeme podobne ako tréneri maximálne efektívni. Krátke vety, okamžité pointy a rýchle striedania tém. Deje sa veľa vecí a niektoré priam nepredstaviteľné.

V Martine bojujú o playoff. Ešte nedávno mali pred deviatymi Piešťanmi 5-bodový náskok, teraz je to už iba jeden. V dôležitom vzájomnom zápase uhrali nič neriešiacu remízu. A napriek tomu všetkému, Martin vystúpal v rebríčku fair play z 11. miesta na druhé. Z priemerných sedemnástich minút v oslabení je to zrazu necelých desať. Tomu sa vraví disciplína!

Košice naďalej vládnu obom tabuľkám. Aj tej bodovej, a tiež tej, kde majú najmenej trestných minút. A že vraj blázniví východniari…

Viete si predstaviť že strelíte gól bez toho, aby ste vystrelili? Dá sa to. V zápase Banskej Bystrice s Duklou Trenčín si Bystričania v poslednej sekunde druhej tretiny strelili vlastný gól. A ten sa pripisuje hráčovi súpera, ktorý sa puku posledný dotkol. Takže sa strelcom stal Trenčianský brankár Peter Kutej, ktorý puk rozohral do rohu ihriska. Tak sa to robí.   

Zdá sa, že obom vyššie spomínaným tímom ide boj o playoff trochu na nervy.  Začínajú totiž celkom húfne zbierať trestné minúty a v tejto chvíli okupujú posledné dve miesta. Brániť sa viac ako pätnásť minút na každý zápas, určite nie je malina. A isto za to nie je pochvala ani od nás, ani od trénerov.

Férovosť opäť dosiahla malé, ale pekné víťazstvo. Výkonný výbor SZĽH podľa očakávania zrušil trest pre Richarda Lintnera.  Navrhovanú pokutu a trest od bývalého šéfa disciplinárky je ďalším z podivných nápadov pána Vrábela, ktoré sa podarilo zrušiť.

A na záver zo vzdialenejšieho ihriska. Marián Hossa (spolu s Tatárom, Chárom a spol.) budú hrať v inom, ako slovenskom drese. Nastúpia v drese Európy s veľkým E na prsiach.

Je to smutné, ale je to fér. Nemáme dosť hráčov, aby sme postavili vlastný tím. Kto by si to bol pred 10 rokmi predstavil?    

Článok vznikol v spolupráci s portálom takurcitee.sk.

Prvý neobjektívny športový portál TakUrčitee.sk odštartoval 1. apríla 2013. Cieľom webu je prinášať fanúšikom iný pohľad na šport. Analýzy, názory, fikcie, predikcie, blogy dodáva tím zložený zo známych autorov a blogerov (Martin Petro, Denis „Bohumil“ Schvarcz – autor projektu) a nových, ambicióznych športových autorov.

Autor textu Vladimír Kurek je fanúšik New York Giants, Detroitu Red Wings, Arsenalu Londýn, Spartaku Trnava a dobrého športu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Slovenská divočina úplne zblízka

Pozrite si fotografie, z ktorých zacítite divočinu na rozhraní slovenských Tatier a poľských Bieszczad.

Chceli by ste zažiť pár dní v divočine? Nie, nemusíte cestovať ďaleko do Ázie, Afriky alebo juhoamerickej džungle. Kúsok prírody, kde divočina stále žije, máme ešte aj v Európe. A dokonca na Slovensku.

Tomáš Kaliský je fotograf divočiny a zakladateľ “divočinovej“ cestovnej kancelárie CARPATICA.net. V rámci nej robí zájazdy do prírody, na miesta, kde ešte stále môžete vidieť a zažiť zvieratá v ich prirodzenom prostredí, bez múrov, klietok a plotov. Zubor, bobor, kamzík, medveď.

Môžete tak stráviť dovolenku, alebo využiť niektorý z poznávacích či koučingových programov, ktoré CARPATICA ponúka. Pozrite si fotografie, z ktorých zacítite divočinu na rozhraní slovenských Tatier a poľských Bieszczad.

Článok vznikol v spolupráci s „divočinovou“ cestovnou kanceláriou Carpatica.net.


Lifetech: Čo je nové