Tak určitee: Nepredstaviteľné veci v extralige

Duo športových blogerov Schvarcz-Petro si opať berie pod drobnohľad férovosť našej najvyššej hokejovej súťaže a dianie na ľadových plochách, ako aj mimo nich.

Milí fanúšikovia tvrdej hry hranej v štýle fair play, vitajte pri ďalšom ohliadnutí sa za udalosťami v najvyššej hokejovej lige na Slovensku. Keďže do playoff chýbajú (v čase vzniku tohto článku) už iba dve kolá, budeme podobne ako tréneri maximálne efektívni. Krátke vety, okamžité pointy a rýchle striedania tém. Deje sa veľa vecí a niektoré priam nepredstaviteľné.

V Martine bojujú o playoff. Ešte nedávno mali pred deviatymi Piešťanmi 5-bodový náskok, teraz je to už iba jeden. V dôležitom vzájomnom zápase uhrali nič neriešiacu remízu. A napriek tomu všetkému, Martin vystúpal v rebríčku fair play z 11. miesta na druhé. Z priemerných sedemnástich minút v oslabení je to zrazu necelých desať. Tomu sa vraví disciplína!

Košice naďalej vládnu obom tabuľkám. Aj tej bodovej, a tiež tej, kde majú najmenej trestných minút. A že vraj blázniví východniari…

Viete si predstaviť že strelíte gól bez toho, aby ste vystrelili? Dá sa to. V zápase Banskej Bystrice s Duklou Trenčín si Bystričania v poslednej sekunde druhej tretiny strelili vlastný gól. A ten sa pripisuje hráčovi súpera, ktorý sa puku posledný dotkol. Takže sa strelcom stal Trenčianský brankár Peter Kutej, ktorý puk rozohral do rohu ihriska. Tak sa to robí.   

Zdá sa, že obom vyššie spomínaným tímom ide boj o playoff trochu na nervy.  Začínajú totiž celkom húfne zbierať trestné minúty a v tejto chvíli okupujú posledné dve miesta. Brániť sa viac ako pätnásť minút na každý zápas, určite nie je malina. A isto za to nie je pochvala ani od nás, ani od trénerov.

[the_ad_placement id=“injektaz-hlas-pismenka-nenahradia“]

Férovosť opäť dosiahla malé, ale pekné víťazstvo. Výkonný výbor SZĽH podľa očakávania zrušil trest pre Richarda Lintnera.  Navrhovanú pokutu a trest od bývalého šéfa disciplinárky je ďalším z podivných nápadov pána Vrábela, ktoré sa podarilo zrušiť.

A na záver zo vzdialenejšieho ihriska. Marián Hossa (spolu s Tatárom, Chárom a spol.) budú hrať v inom, ako slovenskom drese. Nastúpia v drese Európy s veľkým E na prsiach.

Je to smutné, ale je to fér. Nemáme dosť hráčov, aby sme postavili vlastný tím. Kto by si to bol pred 10 rokmi predstavil?    

Článok vznikol v spolupráci s portálom takurcitee.sk.

Prvý neobjektívny športový portál TakUrčitee.sk odštartoval 1. apríla 2013. Cieľom webu je prinášať fanúšikom iný pohľad na šport. Analýzy, názory, fikcie, predikcie, blogy dodáva tím zložený zo známych autorov a blogerov (Martin Petro, Denis „Bohumil“ Schvarcz – autor projektu) a nových, ambicióznych športových autorov.

Autor textu Vladimír Kurek je fanúšik New York Giants, Detroitu Red Wings, Arsenalu Londýn, Spartaku Trnava a dobrého športu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac