Týchto 12 projektov už získalo stotisíc eur od Férovej nadácie. Pomôžu mladým uplatniť sa

Mladí ľudia to nemajú s uplatnením na trhu práce jednoduché. Naštastie existujú ľudia s dobrými nápadmi a ochotou pomôcť s úspešným štartom do pracovného života.

Mladí ľudia to nemajú s uplatnením na trhu práce jednoduché. Naštastie existujú ľudia s dobrými nápadmi a ochotou pomôcť s úspešným štartom do pracovného života. Práve preto sa Férová Nadácia O2 rozhodla prispieť k lepšej budúcnosti Slovenska tak, že aj tento rok podporí projekty, ktoré naštartujú začínajúcich podnikateľov alebo pomôžu bojovať proti nezamestnanosti mladých ľudí.

Minulý rok získalo grant 12 projektov. Rozhodla o nich správna rada nadácie v zložení Juraj Vaculík, Michal Truban a René Parák.

„Potešila nás vysoká úroveň prihlásených prác a veľmi dobré prezentačné schopnosti mladých. Je to znakom ich talentu a obrovského potenciálu, ktorý veľmi radi podporíme,“ uviedol René Parák.

Víťazi minulého ročníka

Spolu sa prihlásilo viac ako 120 žiadateľov. A takto vyzerá 12 víťazných projektov:

StartupAwards.SK

Oceňuje začínajúce podnikateľské tímy s ponukou inovatívnych služieb a produktov. Tento rok sa uskutoční už siedmyy ročník projektu a jeho sprievodné podujatia prebiehajú počas roka v mestách po celom Slovensku (Košice, Žilina, Banská Bystrica, Bratislava).

Startup or Shutdown

Jednodňová konferencia pre začínajúcich podnikateľov s inovatívnými nápadmi, zameraná na zlepšenie ich finančného riadenia.

Startup program Povolanie podnikateľ

Program projektu  je zameraný na vytvorenie príležitostí a podporu pri objavovaní a rozvoji podnikateľského nápadu, či už ide o vytvorenie nového výrobku/služby, alebo o inovovanie už existujúceho produktu.

Bašta pre Bystricu

Férová Nadácia O2 podporila aj projekt na rekonštrukciu Bašty pri Lazovnej bráne v Banskej Bystrici, ktorá prinavráti život chátrajúcej národnej pamiatke.

Európska noc výskumníkov

Projekt má za cieľ popularizovať vedu a výskum širokej laickej verejnosti interaktívnym spôsobom.

Playground Bratislava

Co-workingové centrum s unikátnym riešením najmä pre pracujúcich rodičov, ktorí chcú byť blízko svojich malých detí, vo forme prepojeného priestoru zdieľanej kancelárie a opatrovateľského centra. Projekt chce tiež zvýšiť podiel pracujúcich rodičov, najmä matiek malých detí, pomôcť profesionálnemu rozvoju a inovačnému potenciálu rodičov a tiež podporiť malé a stredné firmy pri podnikaní.

Študentská podnikateľská cena

Projekt organizácie JCI-Slovensko (Junior Chamber International – Slovakia), ktorý mal za cieľ ukázať širokej verejnosti, že je možné zvládnuť budovať firmu už počas štúdia na vysokej škole. Zároveň sa snaží aktivitami prispievať k tomu, aby počet nezamestnaných mladých ľudí na Slovensku bol stále nižší.

Sokratov inštitút – štart pre mladých lídrov

Akreditované doplnkové vzdelávanie pre elitných študentov vysokých škôl a mladých ľudí do 32 rokov si kladie za cieľ vychovávať aktívnych, čestných, šikovných a pokorných ľudí, ktorí sa budú aktívne podieľať na premene Slovenska na modernú a demokratickú krajinu.

Voices Train21

Ide o tvorivý priestor na spoluprácu a podujatia v Trenčíne, v ktorom majú podnikaví ľudia z kraja každý mesiac štyri kvalitné vzdelávacie podujatia s odbornými konzultáciami.

Startup Stock Photo

Kid (Innovative Kid)

Súťažný, výchovno-vzdelávací program sa zameriava na inšpiráciu a podporu slovenských škôl v rozvoji kreativity a inovácií a na implementovanie podnikateľských zručností do vzdelávacieho procesu výlučne zážitkovou formou. Je určený pre žiakov základných škôl vo veku od 10 do 14 rokov.

Rozbiehačský kurz

R! kurz je program rozvoja podnikavosti žiakov stredných škôl. Jeho cieľom je do roku 2020 inšpirovať k rozbehnutiu vlastného podnikania stotisíc mladých ľudí a zaviesť program na 250 stredných školách.

…out of the box

Projekt študentskej kaviarne, ktorý má za cieľ vytvoriť priestor pre stretávanie sa s inšpiratívnymi ľuďmi.

Neváhajte a prihláste svoj projekt do Férovej nadácie a pomôžete spraviť Slovensko ešte lepšou krajinou.
 Tu nájdete formulár na prihlásenie aj detailné informácie o projekte a prihlasovacie podmienky. Prihlásiť sa je možné do 10. júla 2017.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Novú vlajkovú loď Samsungu môžete mať medzi prvými a ešte pri tom aj ušetriť.

Samsung v auguste predstaví svoje nové vlajkové lode, smartfóny Galaxy Note10 a Galaxy Note10+. Novinky si môžete predobjednať od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019 vyplnením tohto formulára.

Prečítajte si: Samsung Galaxy Note10 predstavuje skutočne sofistikovaný telefón

Ak spolu s predobjednávkou odpredáte svoje staré zariadenie, môžete získať aj finančný bonus do výšky 580 €*. Nárok na bonus je podmienený predregistráciou na webovej stránke www.novysamsung.sk v období od 7. 8. do 22. 8. 2019. Bez predregistrácie nárok na bonus zaniká.

Postup výmeny starého zariadenia

Podmienky finančného bonusu

  • Predobjednávka nového Sasmung Galaxy Note10 alebo Note10+ od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019.
  • Registrácia starého zariadenia a doregistrovanie údajov nového Samsung Galaxy Note10 alebo Note10+ na www.novysamsung.sk od 23. 8. 2019 do 30. 9. 2019.
  • *Suma 580 € reprezentuje najvyššiu výkupnú cenu použitého Samsung Galaxy Note9 128 GB Dual Sim.

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac