V extralige prituhlo, hrať fér sa tímom oplatilo

Predsa len, menej času na trestnej lavici znamená viac času na strieľanie gólov.

Pred niekoľkými týždňami sme zahájili nový pohľad na náš seniorský hokej.  Zovšadiaľ počujete kto strelil gól, koľko bodov tím získal a že Košice opäť obhájili prvenstvo po základnej súťaži. Nikde však nepočujete, ktorý tím má najslušnejších hráčov a najmenej trestných minút, čo je obrovská škoda.

Veď už deti odmalička učíme fair-play, aby ctili pravidlá. Preto si v prvom rade zhodnotíme základnú časť našej najvyššej súťaže po 55. kolách. Nie však z hľadiska bodov, ale práve z hľadiska dodržiavania pravidiel.

Vrátime sa k článku, pred približne štyrmi týždňami, kedy sme spomínali, či Martinu hra fair-play prinesie play-off. S potešením musím oznámiť, že sa tak stalo . Martin zakončil sezónu ako druhý najférovejší tím v súťaži a vďaka nízkemu počtu oslabení a gólov v nich, vybojovali 8. miesto po základnej časti. Práve teraz hrajú štvrťfinále proti Košiciam. Tímu, ktorý vyhral obe tabuľky – ako bodovú, tak aj tabuľku férovosti, a preto posielame do Košíc jeden veľký palec hore!

Martin teda naozaj pokročil, minulý rok bol v tejto pozícii fair-play jedenástny, dnes druhý – taktiež klobúk dole! Fair-play sa teda oplatilo.

V tom istom článku sme spomenuli, žiaľ, havarijný stav hokejovej Skalice, ktorú sa nakoniec nepodarilo zachrániť, a tak klub, ktorý sa prezentoval férovým hokejom ( v tabuľke na 4. mieste ) opustil naše extraligové rady, v najlepšom prípade, na jeden-dva roky.

Zvolen s Bystricou išli tabuľkou ruka v ruke smerom nadol, našťastie pre nich sa spamätali a okupujú, namiesto posledných miest, miesto ôsme a deviate. Naopak, palec dole za svoje posledné zápasy posielame vojakom do Trenčína a kamzíkom do Popradu, ktorí tabuľku férovosti končia.

[the_ad_placement id=“injektaz-hlas-pismenka-nenahradia“]

A čo play-off?

Tu naše výpočty ale končia, nakoľko vyraďovacia časť o majstra je už v podstate úplne inou súťažou a tvrdých zákrokov či súbojov pribúda. O to dôležitejšie je nenechať sa strhnúť a udržať nervy na uzde – to je cesta, ktorou môže budúci majster ísť. Viete predsa veľmi dobre, že štandardné situácie vo futbale, či oslabenia v hokeji rozhodujú najmä tieto zápasy.

Prinášame malú ochutnávku, keďže sú to iba 2 až 3 zápasy, ale veď posúďte sami :

Ramblingy:

+ Košice a Martin asi nepostrehli koniec základnej časti, naďalej si férovo idú svoje

+ Aj Trenčín si ide svoje. Žiaľ presne opačnou cestou

+ Žilina je konečne v play-off

+ Popradčan Fabián napodobnil Demitrov nájazd – a vyšlo mu to

+ Najviac trestných minút v jednom zápase inkasoval Zvolen – 82. A ešte aj 80, keby náhodou

+ Najviac trestných minút hráča v jednom zápase „získal“ Belluš z Piešťan, neskutočných 55

+ Najviac gólov v oslabení za svoje hriechy v jednom zápase dostal Trenčín, až 4

+ Bystrických Zorov pomstiteľov to vynieslo na piedestál tímu, ktorí strelil najviac gólov v jednom
zápase z presiloviek

+ Tipy na štvrťfinálové dvojice nám vyšli dokonale, trafili sme všetky

Držte palce, aby nezvíťazil len ten najlepší, ale aj najférovejší a v tom prípade bude pohár majstra ligy v tých správnych rukách.

Prvý neobjektívny športový portál TakUrčitee.sk odštartoval 1. apríla 2013. Cieľom webu je prinášať fanúšikom iný pohľad na šport. Analýzy, názory, fikcie, predikcie, blogy dodáva tím zložený zo známych autorov a blogerov (Martin Petro, Denis „Bohumil“ Schvarcz – autor projektu) a nových, ambicióznych športových autorov.

Autor textu Michal Mácsai je aktívny futbalista a fanúšik Manchesteru United. Obľubuje florbal, hokej, tenis a skvelé športové výkony.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac