V Bratislave sa s O2 odveziete Uberom za polovicu

Uber je jeden z najpozoruhodnejších a zároveň najhodnotnejší startup dnešnej doby. Po celom svete si vyslúžil chválu aj kritiku, no milióny priaznivcov sú dôkazom toho, že niečo predsa len robí dobre.

Ak sa potrebujete dostať v Bratislave do práce, na párty, alebo hocikam inam, máte na výber viacero možností. Mestskú dopravu, taxi, vlastné auto, alebo si jednoducho privoláte vodiča, ktorý vás odvezie svojim autom cez službu Uber.

Rýchlo a pohodlne. Spoluprácu s Uberom nadväzuje aj O2. Zákazníci modrého operátora totiž môžu získať zľavu 50 % na 2 jazdy cez túto modernú službu. Zľava platí od 3. novembra do 31. decembra 2016.

Momentálne Uber funguje iba v hlavnom meste. Potrebujete naň predovšetkým aplikáciu v mobile (je dostupná pre Apple aj Android). Na rozdiel od bežného taxíka si vodiča Uberu nezastavíte na ulici, ani na stanovišti, ani nevoláte cez dispečing. Privoláte ho výlučne len cez aplikáciu.

Ako funguje UBER?´

Obrovskou výhodou je, že v Uberi neplatíte hotovosťou. Peniaze sa sťahujú z vašej bankovej karty, ktorou sa musíte v rámci aplikácie zaregistrovať. Uber má vždy základnú maržu (u nás je to 1,7 eura), pričom za každý kilometer sa prirátava 39 centov a za každú minútu 7 centov. Ceny sa môžu zvyšovať v prípade nočných hodín, sviatkov, zlého počasia alebo vyššieho dopytu.

Celý proces objednávania odvozu je veľmi jednoduchý. Na mape nastavíte miesto vyzdvihnutia, a zadáte adresu, kam chcete ísť. Potvrdíte miesto vyzdvihnutia. Aplikácia vám na mape ukazuje, kde sa práve vaše auto nachádza a za koľko minút k vám príde. Pozrieť si môžete aj trasu kadiaľ pôjdete, takže nehrozia žiadne kilometre navyše. Do mailu vám príde faktúra a vy máte možnosť celý priebeh jazdy a dojem z vodiča ohodnotiť.

Vodiči sú väčšinou ľudia, ktorí si takto popri práci privyrábajú, alebo majú jednoducho viac času a svoje jazdy berú popri privyrobení si aj ako príjemnú socializáciu. Po Bratislave jazdia kancelárski zamestnanci, študenti, či ženy v domácnosti.

Dá sa s nimi normálne porozprávať a vždy sa stretnete s veľmi milým prístupom. Bodaj by aj nie. Ak by sa vodič nesprával slušne, nejazdil bezpečne alebo sa nestaral o čistotu svojho auta, nízke hodnotenia zákazníkov by znamenali veľmi rýchly koniec jazdenia pre Uber.

O2 a UBER

Ak by ste radi využili O2 Extra výhodu s Uberom a odviezli za polovicu, nechajte si na stránke vygenerovať váš kód, ktorý potom vložíte v aplikácii Uber do sekcie Promo. Zľava platí do maximálnej výšky 5 eur. Svoju výhodnú jazdu môžete využiť do 14 dní od získania kódu. Na jedno telefónne číslo je možné uplatniť si maximálne jeden unikátny zľavový kódy počas jedného mesiaca, unikátny zľavový kód platí na 2 po sebe idúce jazdy.

Ak sa teda práve nachádzate v hlavnom meste, alebo tu bývate, môžete si takto spríjemniť cestu do práce, na letisko, z mesta domov, alebo kamkoľvek potrebujete.

 

 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Lenovo K6 Power: Kompaktný rozmermi, gigant batériou

Lenovo prináša novinku v strednej triede telefónov rady K - model K6 Power. Pod slovom Power myslí hlavne na výdrž. No nielen to.

Lenovo prináša novinku v strednej triede telefónov rady K – model K6 Power. Pod slovom Power myslí hlavne na výdrž. No nielen to.

Pri rade K sme si už u tohto výrobcu zvykli na takmer bezchybné prevedenie spojené s príjemnou cenou. Často aj špecifikáciami, ktoré skôr hľadáme pri vlajkových lodiach.

K6 Power v tomto smere nie je výnimkou. Má príjemné spracovanie, zaujme výkonom, či ovládaním a predovšetkým výdržou. Je to smartfón, ktorý rozhodne stojí za bližší pohľad.

Zaujme elegantným prevedením

Telefón ponúka kovové telo, príjemne sa drží a nekĺže. Zadný fotoaparát ako aj senzor odtlačkov prstov je umiestnený v strede, čo telefónu dodáva súmernosť.

Na zadnej strane nájdeme aj reproduktory Dolby Atmos, podobne ako v iných modeloch triedy K, zabezpečujúce prekvapivo kvalitný zvuk.

Vstupy na SIM kartu a SD kartu nájdeme tradične na boku telefónu a umožnia aj využívanie dvoch SIM kariet.

Rozmermi je K6 skôr priemerným, možno dokonca menším telefónom s päťpalcovým displejom. Čo vôbec nie je zlé, ak aj vám vyhovujú telefóny, ktoré sa nehrajú na tablet.

Samotný displej ale ponúka full HD rozlíšenie 1028 x 1920 bodov s hustotou 441 ppi. Výsledkom je jemný displej, ktorý postačí aj tým náročnejším.

Výkon na dlhé trate

Výkon telefónu zabezpečuje osemjadrový procesor o takte 1,4 GHz a 2GB operačnej pamäte. Vo výsledku je ovládanie telefónu a aplikácií plynulé a zasekávanie sa neobjavilo ani pri náročnejších úlohách.

Na aplikácie a hry máte k dispozícii 16 GB vlastnej pamäte s možnosťou rozšírenia o pamäťovú kartu vo veľkosti do 128 GB.

Ovládanie zabezpečované systémom Android 6.0 pôsobí vyladene, roky skúseností výrobcu Lenovo sa tu jasne prejavujú.

No a na to, aby ste si služby tohto zariadenia mohli vychutnať čo najdlhšie, je tu masívna 4000 mAh batéria. Pri Lenovo je síce veľká batéria zvykom, ale niečo podobné sa dá očakávať skôr v sedem palcovom tablete, ako päťpalcovom telefóne.

Výsledky hovoria za seba a s týmto telefónom si naozaj rýchlo odvyknete od rituálu v podobe nabíjania každý večer.

Telefón vám jednoducho pri bežnom používaní vydrží naozaj, naozaj dlho. Čo je zaujímavé, táto nepochybne veľká výhoda sa vôbec neodráža na váhe. Aj vďaka rozmerom tento telefón váži iba 145 gramov.

Pri fotkách nesklame

K6 Power je pripravený aj pokiaľ ide o fotky. Ak máte radi selfie, je tu 8 MP predná kamera. Zadná kamera je v rozlíšení 13 MP.

Samozrejmosťou je aj funkcia HDR, či video vo full HD kvalite. V rámci tejto triedy telefónov je K6 Power pripravený po všetkých stránkach.

Čo dodať na záver? Lenovo K6 Power je elegantné zariadenie pripravené po všetkých stránkach.

Kompaktný telefón s prémiovým spracovaním a mnohými vlastnosťami vlajkových lodí je pripravený pre vás. A s priam neuveriteľnou batériou je pozoruhodným zariadením.


Lifetech: Čo je nové