Angličtina do MHD: Aplikácie, s ktorými si precvičíte cudzí jazyk

21. 10. 2015; Autor: Sóda

Cudzie jazyky sú ako hudobné nástroje. Ak sa im pravidelne nevenujete, nenaučíte sa nič nové a pomaly začnete zabúdať aj to, čo viete.

Kurzy posúvajú úroveň znalostí vyššie, no po ich skončení nemusí mať každý dostatok možností plnohodnotne ich využiť. Aby ste si udržali nasadenú latku, treba sa jazyku venovať každý deň.

Vďaka týmto aplikáciám sa v angličtine nielen zlepšíte, ale získate aj prehľad o každodennom živote anglicky hovoriacich krajín. Učíte sa vo svojom vlastnom rytme, či už máte 15 minút voľna doma, alebo iba 5 minút pri čakaní na autobus.

LearnEnglish Grammar

Lekcie gramatiky pre používateľov na všetkých úrovniach, od úplných začiatočníkov až po pokročilých. Zabudnite na memorovanie poučiek a monotónne testové otázky.

Interaktívna aplikácia ponúka cvičenia rozdelené do dvanástich tematických okruhov a na každý z nich pripadá 20 rôznych aktivít. Pracovať budete nielen s textom, ale aj s obrázkami a zvukom. Aplikácia je dostupná v dvoch verziách – pre britskú a americkú angličtinu.

Johnny Grammar’s Word Challenge

Niečo pre súťaživé typy. V časovom limite 60 sekúnd môžete otestovať vašu znalosť každodenných výrazov z 10 rôznych oblastí, 12 okruhov gramatiky, v 3 úrovniach obtiažnosti.

LearnEnglish Elementary Podcasts

Každý cudzí jazyk si treba napočúvať a privyknúť si na jeho výslovnosť. Kto sa chce dohovoriť, mal by sa učiť rozumieť domácim, a tiež hovoriť tak, aby domáci rozumeli jemu.

Vypočujte si nahrávky o bežnom živote v Spojenom Kráľovstve a zlepšite tak vašu výslovnosť, slovnú zásobu, ako aj schopnosť počúvania s porozumením.

LearnEnglish Audio and Video

Keďže je počúvanie s porozumením náročná aktivita, je tu ešte jedna aplikácia, ktorá k zvukovým nahrávkam pridáva aj video. Ku každému videu a digitálnej nahrávke nájdete prepis dialógov a ďalšie cvičenia.

Angličtina je v súčasnosti tým, čím kedysi bývala latinčina. Je jazykom vedy a biznisu. Kto ju ovláda, má prístup k obrovskému množstvu vedomostí, obchodných príležitostí a môže pohodlne cestovať takmer po celom svete.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

, ,

Rozbehnite angličtinu v novom roku: Aplikácie, s ktorými bude nová lekcia vždy po ruke

Nainštalujete ich do mobilu za pár sekúnd a sami si určíte tempo a čas štúdia.

čítaj viac