Nová Nokia 3310: Podarená nástupkyňa nesmrteľnej klasiky

[lnk url=“www.shutterstock.com”] Zdroj: Shutterstock [/lnk]

4. 7. 2017; Autor: Michal Kmeť, Foto: Shutterstock

Nokia si pri svojom návrate povedala: zlepši, čo sa dá, čo funguje, neopravuj. Aspoň taký pocit budete mať, keď si novú Nokiu 3310 porovnáte s predchádzajúcim modelom, ktorý prišiel na trh pred 17 rokmi.

Vynovená 3310 je jedným z telefónov, ktorým Nokia opäť víri vody na trhu mobilov. Ak si myslíte, že tradičné tlačidlové telefóny patria do domova dôchodcov, tento model vás presvedčí o opaku.

Selfie kameru nehľadajte

Prvou zrejmou zmenou je displej. Novinka prichádza s 2,4-palcovou uhlopriečkou s rozlíšením 240 x 320 bodov a samozrejme vo farbe. Legendárny monochromatický 5 riadkový displej by mal určite svoje čaro, no od roku 2000 sa doba predsa len pohla.

Ďalšou zjavnou zmenou je pridanie fotoaparátu s rozlíšením 2 megapixely a bleskom pre príležitostné fotenie. Selfie kameru tu ale nehľadajte, v tomto Nokia 3310 zostáva starou školou. LED blesk budete používať skôr ako praktickú baterku, než na fotenie.

Pribudla aj vnútorná pamäť v objeme 16 MB, takže na rozdiel od klasiky si môžete svoje kontakty ukladať aj priamo do telefónu. Túto zodpovednosť už nenesie SIM karta so svojou kapacitou 200 kontaktov, ako tomu bolo pri staršom modeli. K tomu patrí aj možnosť rozšírenia pamäte s microSD kartou do 32 GB. To znamená, že máte dostatok miesta na fotky aj hudbu.

<a href="“https://www.nokia.com/en_int/phones/nokia-3310/”" target="_blank"> Zdroj: Nokia</a>
Zdroj: Nokia

K hudbe patria slúchadlá a preto svoje miesto v konštrukcii našiel aj 3,5-milimetrový jack. V legende z roku 2000 nemal zmysel, keďže ste mohli počúvať len svoje monofonické vyzváňanie.  V novinke si okrem vlastnej hudby môžete pustiť aj FM rádio.

V novej Nokii 3310 nájdete pridaný Bluetooth, s WiFi ale nerátajte, Nokia 3310 nie je smartfón o internete. Nemusíte sa ale obávať, vďaka mobilným dátam môžete byť v online svete nepretržite.

Čo ubudlo?

Ubudla predovšetkým hrúbka. Napriek tomu, že novinka má veľmi podobnú šírku a dĺžku, je až o centimeter užšia. Možno teraz pôsobí menej robustne, ale o to pohodlnejšie sa s ňou narába.

Potešia najmä legendárne funkcie

V podstate, nechýba nič z toho, čo ste si mohli zamilovať na pôvodnej 3310. Veľmi lákavo znie napríklad výdrž batérie. Tá by mala pri pohotovostnom režime vydržať mesiac, necelý deň  telefonovania alebo dva dni počúvania hudby. Týmto svojho predchodcu predčila.

Nezmenená zostáva aj klávesnica. Žiadna virtuálna náhrada tu neprichádza do úvahy, nová Nokia 3310 je poctivá tlačidlová záležitosť.

Samozrejme, tvorcovia nezabudli ani na legendárneho Hadíka. Po “oslobodení” z päťriadkového displeja sa rozhodol predviesť v plnej paráde. Preto ho v novej Nokii 3310 nájdete vo vynovenom šate a dokonca vo farbe, ale stále s rovnakou porciou zábavy a nostalgie.

<a href="“https://www.nokia.com/en_int/phones/nokia-3310/”" target="_blank"> Zdroj: Nokia</a>
Zdroj: Nokia

Silná nostalgická záležitosť pre nenáročných

Či už nedáte dopustiť na tlačidlové telefóny, alebo chcete spoľahlivé, nenáročné zariadenie, nová Nokia 3310 je pre vás to pravé. Nebudete každú chvíľu pozerať na displej a surfovať po internete.

V prípade, že ho necháte týždeň ležať bez povšimnutia, máte istotu, že sa vám stále bude dať dovolať. Áno, ako zvonenie môžete mať starý známy tón Nokia.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Videá, ktoré sú dôkazom, že Nokia 3310 prežila takmer všetko

Neprekonateľná Nokia 3310 je aj po rokoch jednotkou v odolnosti. Prežila takmer všetko. Vodu, zmrazenie aj pády z výšok.

čítaj viac